Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Luzne rozwazania na temat przyczyn
Wysłane przez: Pedronator (---.sgh.waw.pl)
Data: 17 sie 2012 - 18:56:37

Chcac sie podzielic swoimi doswiadczeniami i szukaniem przyczyn ...
W skrucie, luszczyca rozpoznana w wieku ok 17 lat , plamka na kolanie,srebrna skurka na łokciach, na które nie zwracałem nawet wiekszej uwagi takie były małe i nieistotne, poszedłem do dermatologa zeby dał cos na łupiez, okazało sie ze to nie łupiez..
ale..
Nic nie stosowałem przez 10 lat, włosy scinałem na krótko , sypanie z głowy znikało, delikatna srebrna skura na łokciach, plamka na kolanie , ogólnie nie istotny stan jak na psore. Mieszkalem w opolu, wyjezdzalem zarobkowo to tu totam za granice. Zle nie było z psoriazą , do czasu .. az.. no własnie,
Pani Ł szybko nabrało tempa po moim przyjezdzie do..... warszawy w wieku ok 27-28lat, wysyp nieubłaganie rozwijał sie szybko z rozmachem ruskiego kina wojennego na całym ciele, kwestia 3 miesiecy i mój swiat sie zmienił kurna kompletnie.
Niby je sie to samo, tak samo zyje ale niech ktos mi powie ze to nie ma zwiazku z molochem miejskim
Moja łuszczyca -
jest taka- wychodzi na łokciach, kolanach, nogach całych , rękach, pleckach u dołu, głowie, teraz nawet troche na ryju sie pokazuje w trzech miejscach , forma łuszczycy to miejscami gesto zebrane w skupiska plamki, groszki, truskawki, sliwki, na kolanach łokciach i piszczelach brzoskwinie, buduja sie i utrzymuja, maja charakter stały , stacjonarny z tendencja do powiekszania sie i utrzymywania permanentnego. Byłem 4 razy w szpitalu w waw, ż czestotliwoscia srednio raz na rok lub dwa, tydzien szpitala, 2-3 tygodnie ambulatorium puva i siara po szpitalu plus masci i jestem za kazdym razem niemalze czysty, przez kilka miesiecy tylko, ale mogłem smialo chodzic na publiczny basen bez krepacji prawie po kazdym szpitalu
, ale niestety, ,ścierwo nieubłaganie wraca do tego samego stanu. teraz mam 36 lat, od trzech lat nie pale, nie uchlewam sie specjalnie , unikam stresu
i tak nie widzac poprawy zadnej kompletnie pewnego razu .. w zeszłym roku , miałem kłasc sie do szpitala, majac juz kwit na łuzko i termin, dostałem propozycje pracy wyjazdowej w delegacji w Kanadzie. Oczywiscie nie wypusciłem z reki tematu,
zrezygnowałem ze szpitala, pojechałem do Kanady w stanie kompletnego uplamienia, i co..
Byłem tam 5 tygodni,..
praca 6/7, zero alko, najtansze zarcie typu parówki, ryby z puszki, najtanszy szitowaty chleb (jest drogo) wieczorem przed zmrokiem basen codzien niemalze bo był takowy w hotelu (basen tylko dla mnie smiling smiley ),
Przez cały okres zero jakichkolwiek masci oprócz zwykłych hotelowych balsamów do ciała uzywanych po kapieli przeze mnie i rano przed robota , a i tez nieregularnie, firmy Kanadyjskiej (bez reklamy)
klimat pogodowy, słoneczny, od 15-25 stopni max, chmurki , jeden dzien deszczu,(zachodnie wybrzeze) plus praca na powietrzu od świtu do wieczora
I co
... wrucilem po 5 tygodniach niemal czysty, bez niczego,
ja na którego leki działaja moze jeszcze jakos ale tylko na chwile,
Mieszkalem dodam w kanadzie w srodku dawn town, 2 milionowego miasta.

I nie daje mi to spkoju......
Lepsze, powietrze, woda, jedzenie???
tryb zycia??? Standardy zywieniowe maja niebo wyzsze od naszych jesli chodzi o chemie i takie aspekty
Vancouver jest uwazane za jedno z najlepszych do zycia miast na ziemi .
Dodam ze w kilka miesiecy po powtrocie byłem wyplamiony jak przed wyjazdem
i do teraz.
Ktos ma podobne przygody z psorą?
chętnie poczytam
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luzne rozwazania na temat przyczyn
Wysłane przez: Lukas (---.krak.tke.pl)
Data: 17 sie 2012 - 23:41:39

Jakis czas temu, mieszkajac kilka dni u znajomej tez zauwazalem poprawe nie stosujac niczego i wmowilem sobie, ze to moze byc przez wode z innego zrodla. Dodam ze mieszkam w miescie a znajoma na wsi. No chyba ze byla jakas inna przyczyna poprawy mojej skory... grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luzne rozwazania na temat przyczyn
Wysłane przez: Pałka (---.play-internet.pl)
Data: 20 sie 2012 - 00:05:30

Tutaj chodzi o klimat, slonce, slona wode i jedzenie oraz oczywiscie spokoj psychiczny

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.