Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
GARRA RUFA
Wysłane przez: Lukas (---.krak.tke.pl)
Data: 25 cze 2012 - 23:55:07

RYBKI TE SA DOSTEPNE W POLSCE. SA DOSC DROGIE ZE WZGLEDU NA POTRZEBNA NAM ILOSC, ALE DZWONILEM DO DOSTAWCY I ZA OKLOLO 2 TYGODNIE ROZPOCZYNAM NIMI KURACJE smiling smiley MUSZE NARAZIE PRZYGOTOWAC AKWARIUM, WODA MUSI BYC ODSTANA Z JAKIMIS DOBRYMI BAKTERIAMI I TAKIE TAM. A KTOS Z WAS MOZE PROBOWAL JUZ TEJ METODY ??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: GARRA RUFA
Wysłane przez: Lukas (---.krak.tke.pl)
Data: 25 lip 2012 - 19:06:25

Nikt widze nie jest zainteresowany tematem, ale napisze swoje spostrzezenia..
Mam rybki 5 dzien z czego 4 dni ich uzywalem grinning smiley Narazie nie bede mowil o jakiejkolwiek poprawie bo moze tu dzialac moja psychika, ale zmiany sa gladsze.
Mam 200l akwarium, 2 filtry- jeden zewnetrzy a drugi wewnetrzy, ktory sluzy zarazem jako napowietrzacz. Caly sprzet z rybkami (100 szt) kosztowal mnie okolo 1500zl Utrzymuje temp29*C, dodatkowo rano i wieczorem karmie je pastylkami ze spiluryna (glony).
Czytajac wiadomosci na tym forum doszukalem sie tekstu "w turcji zarzywa sie kapieli 8h/24h" To chyba jakis zart, a przynajmniej nie dla loszczykow, poniewaz po godzinie skubania przez rybki pojawily sie u mnie drobne ranki na zmianach z ktorych saczyla sie krew (za dlugo dalem sie skubac), wiec sami sobie odpowiedzcie na pytanie jak kazdy z nas wygladalby po 8h. A co do spa... Ciezka sprawa. Sam o tym myslalem i zasiegalem porady fachowcow. Spa dla łuszczykow-drobne ranki(wiekszosc z nas ma chocby z drapania sie) co za tym idzie-przenoszenie chorob zakaznych przez ryby. Nie wszyscy w spa beda nalezycie dbali o higiene (nikt nikogo nie bedzie podgladal jak ktos bierze prysznic przed zabiegiem i czy hjest juz na tyle czysty ze moze wejsc do rybek) itd, itd... A jak ktos zje truskawke i dostanie po niej wysypki, to przyjdzie do spa i powie ze to przez rybki. Przyjdzie sanepid, zamknie interes i kilkadziesiat tys pojdzie sie pasc. Chyba ze napiszecie kartke "wchodzisz na wlasna odpowiedzialnosc, mozesz zarazic sie HIV, zoltaczka itp."
Pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: GARRA RUFA
Wysłane przez: Patti (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 sie 2012 - 22:54:36

Byłam na zabiegu Fish pedikir z rybkami Garra Rufa w gabinecie SPA w poznaniu. Zanurzyłam nogi w akwarium az po kolana (mam ł na łydkach).
po zabegu zauwazyłąm u siebie niewielki strupek (jak łepek od szpilki) i teraz już nie wiem czy miałam to wczesniej (od np. golenia nóg) czy tez "dziabnęła" mnie rybka.
Jestem trochę zaniepokojona, czy te rybki to był dobry pomysł... Nie wiedziałam ze one jednak moga powodowac skaleczenia i pojawienie się krwi.
Oczywiście zamawiając wizytę powiedziałam że mam ł i odpowiedziano mi ze zabieg jest wskazany w ł. Jdnak nikt np nie oglądął moich nóg. A kilka dni wczesnie czytałam na necie wypowiedz Pani z tego własnie gabinetu że zawsze sprawdzają skóre przed zabiegiem. Już na pewno nie skorzystam z rybek w zadnym gabinecie. Jak juz to naprwadę wydac kase i zrobić sobie własne akwarium.
Napisz jak efekty u Ciebie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: GARRA RUFA
Wysłane przez: Lukas (---.krak.tke.pl)
Data: 07 sie 2012 - 22:43:57

Tak jak juz wyzej pisalem, pod zmianami łuszczycowymi mamy bardzo cienka skore, dlatego tez rybki jak skubia, moga pociagnac za naskorek i go oderwac co moglo spowodowac u Ciebie niewielka ranke. U mnie tez tak sie stalo jak za długo potrzymalem reke.
Ja mialem 3 dni przerwy bo mialem kilka imprezek. No w sumie narazie jestem po 8-9 zabiegach i efekty sa dosyc fajne. Mniejsze, nowe zmiany ktore mialem sa teraz blade, blado rozowe (takie jak np jak po masciach sterydowych(moge przeslac zdjecia na maila)) a reszta czesciowo schodzi, a stare przedawnione wykwity sa spłaczone, a do okola jest jakby sciagnieta (naprezona) skora.
Od dzisiaj ostro zabralem sie do kontynuacji terapii, wiec jezeli kogos interesuje, to napisze za tydzien, dwa co sie zmienilo i moze gdzies fotki powrzucam.
Co do zabiegow w salonach kosmetycznych czy spa, to jedyne czego mozna sie pozbyc to pieniedzy z portwela. Łuszczyca nie przejdzie po 3 zabiegach. Wydaje mi sie ze ogromna poprawa bedzie po okolo 25-30 razach tak, ze bedzie mozna sie pokazac w krotkiej koszolce i poopalac biale plamy po łuszczycy. Proponuje wiec załozyc sobie swoje akwarium, czy pojemnik z rybkami. Ja czekam jeszcze kilka dni i powoli bede zakladal pojemnik 800l grinning smiley, bo narazie to tylko rece i nogi do kolan wloze do akwarium 200l. Niestety caly sie tam nie zmieszcze. Wrazie by ktos chcial zakladac sluze porada co i jak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: GARRA RUFA
Wysłane przez: Patti (---.ip.netia.com.pl)
Data: 09 sie 2012 - 17:58:58

dziel się spostrzeżeniami; Zdjęcia tez by sie przydały - wybierz np rękę i rób co tydzień zdjęcia - bedzie można porównac efekty smiling smiley
życze powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: GARRA RUFA
Wysłane przez: lukas (---.krak.tke.pl)
Data: 22 gru 2012 - 18:35:53

Jakis czas temu kumpel zrobil mi zdjecie jednej plamy luszczycy w okoloicach nadgarstka i powiedzial "zobaczymi za jakis czas czy jest poprawa". No i zawzialem sie. Jestem leniwy wiec majac rybki prawie z nich nie korzystalem, ale postanowilem pokazac kumplowi i udowodnic samemu sobie ze nie wtopilem kasy. Po okolo 3 tygodniach karmienia rybek z reki grinning smiley plamki nie mam do dzisiaj a minelo juz okolo 2 miesiace. Zwykle po masciach, a nawet neotigasonie zmiany wracaly u mnie po okolo miesiacu. Obecnie przygotowuje sie do uruchomienia zbiornika okolo 700 L zebym tam wszedl caly smiling smiley Na wiose wychodze w krotkim rekawku. Pierwszy raz od kilku lat Jak kumpel nie usuna zdjecia to za jakis czas wrzuce linka dla niedowiarkow smiling smiley No i za jakies 6-7 tygodni zdjecia calego siebi-przed i po kuracji smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.