Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Wyleczyłam łuszczycęsmiling smiley
Wysłane przez: Podaj dalej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 gru 2012 - 10:49:09

Oglądaliście film "Podaj dalej"? Mnie podano, a więc i ja muszę "podać dalej". Mam 34 lata, na łuszczycę choruję od 10 roku życia. Mam za sobą wiele przepłakanych dni z powodu tej wstrętnej choroby, ale teraz codziennie rano obserwuję jak odchodzi w siną dal
A zaczęło się tak: moja Ciocia uczęszcza na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku i tam poznała pewną Panią, która jak się o sobie wyraziła - całe życie pracowała na dermatologów. Ta Pani dosyć późno niestety odkryła sekret walki z łuszczycą i powiedziała Cioci, że nigdy nie spodziewała się, że metoda może być tak prosta. Ja po 3 miesiącach jej stosowania mam "czystą" głowę ( czy wiecie jakie to cudowne uczucie kiedy przesuwa się palcami po skórze głowy i ona jest gładka - ja do tej pory nie wiedziałam) a na tłowiu zostały mi tylko cienkie, bladziutkie obwódki po wielkich plamach. Już Wam mówię jaki jest ten sekret - to dieta, która nie dopuszcza żadnego smażenia, wszystko ma być gotowane, ewentualnie pieczone, bądź po prostu surowe. Nie używamy żadnych kostek rosołowych, ani tzw. przypraw uniwersalnych, żadnego glutaminianu sodu i innych świństw, żadnych gotowych zupek, sosów, chipsów, zero chemii, najlepiej wykluczyć też wędliny. Nie jemy w barach na mieście, najlepiej przygotowywać jedzenie samemu. Ta Pani mówiła też, że nie pije mleka, je tylko nabiał przetworzony, czyli np. jogurt, kefir, czy maślankę. Unika też ostrych przypraw i tłustych produktów. ZERO alkoholu i ZERO papierosów. O kawę zapomniałam zapytać, ale ja piję kilka w tygodniu ( i to nawet z tym niedozwolonym mlekiem) a łuszczyca i tak schodzi Ja ten sposób żywieniowy stosuję od 3 miesięcy i jestem prawie czyściuteńka, a wcześniej miałam grube, pękające i bolące placki na ciele, które wszędzie się sypały tak, że wstyd było usiąść na czymś ciemnym, bo zostawały po mnie ślady. Metoda jest prosta w założeniach, ale nie jest bardzo łatwa do stosowania, bo nagle okazuje się, że jemy mnóstwo smażonych rzeczy, ale z czasem można nauczyć się gotować jedzenie. Okazuje się, że jak się do szpinaku włoży surowy czosnek, to on się ładnie ugotuje i też jest ok, że jajecznicę można zrobić na odrobinie wody. Na śniadanie fajna jest owsianka - ja np. zalewam płatki owsiane błyskawiczne gorącą wodą, wrzucam rodzynki i orzechy, czasami owoce, czy troszkę miodu i zajadam. Polecam też ugotowanie wielkigo garu rosołu i potem na bazie rosołu można robić różne zupy czy np. potrawki z kurczaka, bez obsmażania mięsa. Rosół można też zamrozić w mniejszych pojemniczkach. Przy odrobinie organizacji dacie radę Mam nadzieję, że i Wam ta metoda pomoże. Na pewno nie zaszkodzi, a tylko polepszy zdrowie. Trzymajcie się Kochani i oby na Waszych twarzach też wkrótce zagościł ogromny uśmiech i obyście tak jak ja mogli powiedzieć bye, bye Waszym dermatologom i firmom farmaceutycznymgrinning smiley Dosyć już z nas zdarli Pozdrawiam Was serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wyleczyłam łuszczycęsmiling smiley
Wysłane przez: max (81.162.208.---)
Data: 28 gru 2012 - 15:35:03

A Chleb i inne pieczywo jadłaś czy nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wyleczyłam łuszczycęsmiling smiley
Wysłane przez: Podaj dalej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 gru 2012 - 21:13:48

Tak, jadłam pieczywo - czasem ciemne, czasem białe smiling smiley Najważniejsze to zrezygnować ze smażonego. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wyleczyłam łuszczycęsmiling smiley
Wysłane przez: Jagoda (---.devs.futuro.pl)
Data: 02 sty 2013 - 00:46:04

Witam!

Czy stosowałaś tylko dietę? a co z kosmetykami? z balsamami? używałaś czegoś specjalnego, wspomagającego, czy raczej nie zwracałas juz na to uwagi? Wierzę Ci, dlatego zaczynam od utra odtruwanie organizmu, do tego może jakieś zioła? Co sądzicie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wyleczyłam łuszczycęsmiling smiley
Wysłane przez: Podaj dalej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2013 - 18:43:57

Hej, Ja nie stosowałam żadnych specjalnych kremów, jedynie balsam do ciała, którego używam od lat,a nigdy wcześniej nie pomógł. Co do ziół, to nie umiem się wypowiedzieć, nie bardzo się na nich znam. Powodzeniasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wyleczyłam łuszczycęsmiling smiley
Wysłane przez: pablo (109.95.206.---)
Data: 03 sty 2013 - 14:40:42

odstawcie też cukier w każdej postaci.. pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wyleczyłam łuszczycęsmiling smiley
Wysłane przez: anna (---.pl)
Data: 04 sty 2013 - 15:32:46

ja tez ejm owsianke coziennie jest pyszna ale wyprobuje twoj przepis postaram sie nie jesc smazonych rzeczy ani nie dodawac kostek rosolowych, zauwazylam ze mi sie pogarsza stan skory po ulubionej czekoaldzie ...

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.