Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: imbirowa (---.1.telkab.pl)
Data: 29 kwi 2007 - 21:46:28

Witam Luszczykow !!!!
1Oto fragment komentarza z tego forum jakiejś Pani z Kanady, który mnie bardzo zainteresował i wydaje mi się sensowny więc po małej modyfikacji go wklejam (niestety dość długi):

Łuszczyca jest to problem z eliminacją toksyn związany z jelitami - ze ściankami jelit. Są cieńsze miejsca pomiędzy grubym jelitem i cienkim. Dziury w jelitach powodowane są różnymi problemami tj.: bakterie (gronkowca złocistego) paciorkowce - (wymaz z gardła potrzebny), nadmiar kwasu w organizmie, przerost drożdży w organizmie, mechaniczne uszkodzenia itp.
Te przyczyny, oraz inne bakterie osłabiają ścianki jelit - powstają przecieki, (u każdego może być inna przyczyna.)
Zawartość pokarmu przecieka przez ścienione jelita do obiegu krwi zatruwając ją toksynami, (kiedy treść żołądkowa się przesuwa niżej, zawartość ta jest niczym innym jak odpadem toksycznym, &#8226;czego organizm nie potrzebuje).
Organizm czyszcząc krew odrzuca toksyny do układu limfatycznego,
W organizmie są cztery drogi eliminacji - płuca, skóra, nerki, jelito grube.
Przy łuszczycy eliminacja toksyn w układzie limfatycznym jest wydalana przez skórę, tamte drogi są nieefektywne. Źle oczyszczający się układ limfatyczny to 100% przyczyny łuszczycy - toksyny nie mają ujścia. Zespół cieknącego jelita to 95% przyczyny. Pozostałe 5% jest podane niżej (wiec dializa nerek, która jest niczym innym jak oczyszczaniem krwi dała rewelacyjne wyniki. Każdy musi słuchać swojego organizmu i odnaleźć, co mu służy, po jakim posiłku jest zmęczony, swędzący itp.

Dieta jest głównym składnikiem walki z tą chorobą!!!.
Picie kory wiązowej skutecznie klei dziury w jelitach. Tutaj serwatka ma sens gdyż jest też kleikiem wraz z pożytecznymi bakteriami, które naprawią florę bakteryjną

Absolutne wyleczenie jest możliwe poprzez dietę. To wymaga usposobienia i cierpliwości.
Dieta z warzyw jest najbardziej wskazana.
Stosunek warzyw korzystnie wpływające na zdrowie: Jedno warzywo korzenne i 3 warzywa nadziemne.
Dobrze jest mieć jeden posiłek z warzyw dziennie w południe &#8211; LUNCH, a gotowane warzywa spożywać wieczorem. Posiłek nie może być jedzony w złości, pośpiechu itp.
Ważne jest też nastawienie do życia - right thinking. Badając usposobienie łuszczyków okazuje się, że prawie wszyscy są wrażliwi, jak maja problem to go trzymają dniami i się meczą z nim, wiara w siebie jest pomocna przy leczeniu, tutaj ma sens JOGA, kiedy pracuje się nad koncentracją myśli- umiejętność selekcji myśli wpływa na nas pozytywnie. Stres wpływa szczególnie źle na system trawienny.

Główne leczenia wymaga:
1. Czyszczenie organizmu od środka: 6 szklanek wody, colonics, dieta z świeżych owoców i warzyw.

2. Uzdrawianie jelita:
Ziółka do zaklejenia dziur w jelitach
Woda (Elm) kora wiązowa - sproszkowana jest pita przed śniadaniem. Do cieplej niegotującej wody wrzucić szczyptę wiązu, po 30 minutach woda jest gotowa do picia.

amerykański żółty safron jest pity wieczorem przed spaniem - stosowany częściej jak wiąz( może być pity razem z rumiankiem).
Do wody gotowanej wrzącej pitnej dodaje się szczyptę tych ziół. Po 30 min. jest gotowe do picia. Wodę taką można przygotować na parę dni naprzód (1-2 dni), trzymać w lodówce. Można ją pić z butelki jak każdą inną wodę.
Dodatkowe bardzo pomocne ziółka to rumianek.

3. Dieta - jedzenie które przyczynia się toksyczności jelit musi być wyeliminowane.
tj. czerwone mięso, smażone jedzenie, gazowane i alkoholowe napoje, nabiał tłusty. Szczególnie złe przy łuszczycy są warzywa tj. pomidory, papryka, białe ziemniaki. Eliminacja słodkich, tłustych i jasno-mącznych wypieków.

4. Problem z kręgosłupem musi być zlikwidowany (7-8 kręg). Nacisk na środkowe nerwy w kręgosłupie powoduje nacisk na nerwy jelitowe, gdzie jest podrażnienie jelit. Chiropraktyczne zabiegi pozwalają na zdrowy kręgosłup. Pływanie i ćwiczenia z dużą piłką poprawia unerwienie kręgosłupa w okolicach dwunastnicy. Wszystko w organizmie zależy od wszystkiego.

5. Używać maści zapisane przez lekarza w międzyczasie
6. Do kąpieli używać mydła siarkowego.


DIETA
Bakterie żyją w kwaśnym organizmie - w alkaicznym nie ma bakterii, więc nawet przeziębienia wirusowe nie występują. Jeżeli organizm jest zakwaszony to żeby wyrównać zasadowość pobiera wapno z kości i tam gdzie się da!, reumatyzm, słabe serce itp. występuje.
Kwas wyżera ściółkę w jelitach powodując przecieki toksyn do krwi

WLASCIWA DIETA 80% alkaliczna - 20 % kwasowa (dobrze jest sprawdzić kwasowość organizmu papierkami PH powinno być 6.75-7.25)

Kwasowa żywność:
boczek
ciastka
kasza perłowa
wołowina, wieprzowina (po zjedzeniu stają się kwasowe)
jasny chleb, jasny ryż
torciki
sery tłuste
borowina czerwona
jajka białka
szynka
makarony jasne
śliwki (również suszone)
kiełbasy
banany
pomidory
orzechy - oprócz migdałów i orzechów laskowych

Jedzenie neutralne
mleko i mleko kwaśne
oleje również z oliwek
śmietana
miód
lody
masło
cebula
jabłka

Alkaiczna żywność
migdały
morele
szparagi
fasola w małych ilościach
zielona fasolka
brokuły
brukselka
kapusta
marchew - wskazana w dużych ilościach
kalafior
selery
rodzynki
cytryna staje się alkaiczna po spożyciu
sałata - czyści krew!!!!!!!!!!
pomarańcze stają się alkaiczne po spożyciu
brzoskwinie
gruszki są wskazane do jedzenia w dużych ilościach, są słodkie i alkaiczne
ananasy
białe kartofle (ograniczyć)
słodkie kartofle tez ograniczyć
maliny
grejfruty

Pacjent powinien spożywać duże ilości morskich potraw, mięso czerwone zastąpic ptactwem i baraniną. Cytrusy - stają się alkaiczne, ale kiedy spożyte razem z węglowodanami stają się kwasami. Mleczne potrawy i cytrusy powinny być spożywane osobno (2 godz. przerwy)
mięso spożywać z warzywami, nie z węglowodanami. Kawa, herbata bez mleka i śmietanki - organizm potrzebuje innych enzymów do trawienia)

1. Jedz sporo jarzyn i owoców. Jeden posiłek dziennie w południe powinien składać się z
surowych warzyw wyłącznie. Używaj oleju z oliwek, unikaj octu! sałaty bez sosu winegred

2. Gotowane warzywa powinny być spożywane z rybą, ptactwem albo baraniną, Spożywaj morskie produkty

3. Wyeliminuj tłuste potrawy, słodkie i mączne.

4. Warzywa spożywaj w proporcji 3 rosnące nad ziemią (sałata, szpinak itp.) i jedna spod ziemi (burak, ziemniak itp.- oprócz marchwi)

5. Wino może być pite umiarkowanie inne alkohole zabronione.

6. Jedz duże ilości sałaty i selera. Sałata jest naturalnym oczyszczaczem krwi!

7. Unikaj czerwonych mięs, szynka, steki. Zupełnie zrezygnuj ze smażonych potraw.

8. Kompletny bilans alkaiczno - kwasowy ryb, ptactwa & baraniny zamiast mięsa czerwonego.

9. Masaż ciała z użyciem oliwki z oleju i oliwki arachidowej (pobudzenie systemu limfatycznego), po tym opalaj się na słońcu albo użyj Ultra-Violet Light 1 to 1 1/2 minutes.
Ochraniacze dla oczów potrzebne. Lampa w odległosci 1,15m.

10. Dla występujących sporych ognisk, bardzo pomocne jest zrobienie ciepłych okładów z oleju rycynowego albo olej z oliwek z olejem arachidowym posmarować olejem i zakręcić folią spożywczą. W lodowce, trzymać okład przez parę godzin. Okład ten powinien być zrobiony najmniej 2 razy w tygodniu.
Ps. Olej rycynowy stosowany zewnętrznie czyni cuda (polać na 3-4 złożone flanele przyłożyć do ciała i przykryć. Poduszka nagrzewająca. Utrzymać ciepło ale nie gorąco. W wielu przypadkach kładzie się taki okład na wątrobę, która pracuje bardziej zdrowotnie, Jest to sposób na leczenie skórnych problemów jak i wiele innych schorzeń.
Jak nie masz czasu to smaruj olejem rycynowym rano i wieczorem i tak zostaw

11. Unikaj stresu
12. Głownie jedz jedzenie surowe , nie gotowane
13. Witaminy vit a,b complex, e i c razem
I co Wy na to???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: Lok (---.telpol.net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 00:40:03

Genialne! dzięki za tłumaczenie!

Podpisuje sie pod tym calkowicie - to DIETA jest lekarstwem na luszczyce ! Ta kobieta bardzo dobrze opisala o co kaman i co zrobic zeby bylo git. Ja sprobuje a wy? tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: koka 14 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 10:24:09

Faktycznie dieta to lek na nasza łuszczycę....jestem tego przykładem..
kilka lat temu sporo przytyłam, niezdrowoe jedzenie, mnóstwo słodyczy.....no i oczywiście niesamowity wysyp..
trzeba było się zabrac za siebie...gdzies słyszałam że dieta jest dobra na łuszczycę więc postanowiłam to wypróbować...Pierwszy raz w życiu tak bardzo trzymałam sie diety, ćwiczeń itd...na poczatku wysypało mnie jeszcze bardziej , ale nie poddawałam sie ...i faktycznie po miesiącu czasu zaczęło sie poprawiać..potem juz wogóle nie miałam...uwolniłam sie od łuszczycy na 2 lata!!!!! byłam najszczęsliwsza osobą pod sloncemsmiling smiley))))

Naprawde trzeba zdrowo sie odżywiac aby sie jej pozbyć....ale strasznie trudno jest tak żyćsmiling smiley) niestety przyjaciółeczka wrócila do mnie i kilogramy teżsmiling smiley))
mam zamiar ponownie sie oczyścic tymbardziej że teraz lato nadchodzi i jest więcej świeżych warzyw i owoców...

pozdrawiam i powodzeniasmiling smiley))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 10:52:06

Chciałam zapytać się odnośnie diety w powyższym cytacie.Jest tam napisane że marchew jest produktem alkaicznym i jest wskazana w duzych ilościach.Dalej czytamy w punkcie 4.żeby warzywa spożywać w proporcji 3 do 1 oprócz marchwi.Jedno przeczy drugiemu ,może mi ktoś to wytłumaczyć,bo nie rozumiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: imbirowa (---.1.telkab.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 22:41:13

Czesc Teresa !!!
Ja dopiero zaczynam stosowac diete wiec ....sama wiesz .....probuje pozbyc sie lub zaleczyc ta kolezanke luszczyce. Jeszcze poczytalam ksiazki prof Tombaka i troche sie utwierdzilam w tej diecie choc nie dokonca ....
Pozdrawiam
Imbirowa smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: nefelly (---.toya.net.pl)
Data: 25 maj 2007 - 13:39:06

i jak z dietka pomaga Wam? napiszcie cos wiecej moze ktos jakas inna diete wynalazł pomocna w naszej dolegliwosci?piszcie prosze, bo wlasnie mam zamiar przejsc na jakas dietke i sprobowac moze zadziała pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: c0en (149.254.200.---)
Data: 25 maj 2007 - 19:53:21

ja swojego czasu przerabialem caly program oczyszczajacy z toksyn z ksiazek Tombaka. podzialalo na jakis czas bo pozniej dalem sobie z tym spokoj. polecam jak ktos ma wiecej silnej woli smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: marta (62.29.166.---)
Data: 27 maj 2007 - 21:12:12

protopic

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 cze 2007 - 11:13:54

Czy ktoś stosował tę dietę opartą na produktach alkaicznych ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: monika (---.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 25 kwi 2011 - 08:47:09

HPM6H

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: ted (---.dip.t-dialin.net)
Data: 19 maj 2011 - 09:37:40

Coraz to nowsze bzdury ! A moze dieta Kwasniewskiego, watrobowa czy innego artysty?
Po co te zludzenia.Poczytajcie gdzies jak powstaje luszczyca.Na pewno nie w jelitach.Podrazniony uklad pokarmowy prowokuje wysiew ale to nie jest przyczyna luszczycy.Jak mozna takie bzdury wypisywac? A poza tym istnieja leki skutecznie leczace luszczyce.Sam przyjmuje od 3 lat i objawow prawie nie mam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 maj 2011 - 10:24:56

Tak to może podaj nazwy tych cud leków bo mi jakoś przez 10lat nie chciały pomóc co raz to nowsze wynalazki,dieta jest ważna w łuszczycy ale rozsądna stosowana z głową a nie ścisłe według zaleceń.Skoro podrażniony układ pokarmowy prowokuje wysiew to dlaczego nie może być przyczyną?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: ted (---.dip.t-dialin.net)
Data: 20 maj 2011 - 11:05:23

Uklad pokarmowy zwykle nie jest podrazniony a luszczyca nie znika.Przyczyna naszej choroby jest defekt genetyczny i doszukiwanie sie powodow gdzie indziej to nieporozumienie.Nie pisalem nic o "cud lekach".Leki modulujace czyli wplywajace na reakcje ukladu immunologicznego sa w Niemczech ,gdzie mieszkam czyms normalnym.Sa przyjmowane przez dziesiatki tysiace ludzi.W 2007 gdy lekarz mi to pierwszy raz przepisal ,spytalem czy innym pacjentom to juz przepisywal i czy im to pomoglo.Odpowiedzial ze juz setki pacjentow tym leczyl.Naturalnie jest sie tak dlugo zdrowym ,jak dlugo sie bierze lekarstwa.Trzeba prowadzic zdrowy tryb zycia przy luszczycy to jest oczywiste ale sama dieta jeszcze nikogo nie uzdrowila.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 20 maj 2011 - 11:20:31

No to jesteś w błędzie gdyż okresowa rezygnacja z pewnych pokarmów powoduje remisje i wcale nie trzeba całe życie brać leków,mam drugą remisje a żadnych tablet nie brałam i nie biorę,stosuje to co najtańsze i najmniej chemicznie przetworzone,typu maści,kremy czy nawilżanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 20 maj 2011 - 13:26:53

....zapomniałas dodac:u mnie powoduje remisje....nie ma dwóch jednakowo chorujacych osob to już wiadomo a z tego co czytasz na forach jasno wynika ze wiekszosc ludzi nie widzi zmian po wykluczeniu pewnych(i teraz komu jaki szkodzi produkt?) potraw,podczas diet wszelkiego rodzaju czy nawet głodówek.Kazdy na cos innego reaguje...na jednych alkohol-na mnie nie,na innych mleko-na mnie nie....i tak można wyliczac do znydzenia.W łuszczycy pewne jest tylko to ze ją mamy.Można sie wspomagac ale to ze jeden ma efekt nie znaczy ze drugi bedzie miał.Co do leków...też ostrożnie bym sie wypowiadała...to ze jedna osoba nie musi nie znaczy ze inni tez nie.Sa rózne typy łuszczycy,różne stopnie nasilenia choroby....dlatego nalezy wypowiadac sie tylko o tym co my osiagnęlismy u siebie bo czy innym sie uda ...nie ma na to gwarancji...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 20 maj 2011 - 15:06:41

Ja akurat nie stosuje żadnej diety jeśli już to ograniczam pewne pokarmy na pewien czas a później do nich wracam,tak jak nie można uogólniać że na wszystkich działa dieta tak też nie można mówić że wszystkim pomogą tablety bo jest i tak że bardziej szkodzą jak pomagają,wchodzi tu wiele osób i czyta szuka ratunku i co czyta że albo całe życie tabletki albo chora skóra a nie zawsze tak jest, wielu osobom pomagają najprostsze rzeczy. co niektórzy piszą to choroba genetyczna-nieuleczalna a co jak ktoś jest w głębokiej depresji ma się przyzwyczajać do czegoś na co nie może patrzeć,Co do mojej remisji wiesz po czym nastąpiła i nie miała nic wspólnego z dietą a ograniczeniem pewnych produktów,tak jak i nie nastąpiła po tabletkach czy czymkolwiek z przepisu lekarza.Jestem dość dziwnym przypadkiem który nie reaguje na leki z przepisu lekarza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: ted (---.dip.t-dialin.net)
Data: 20 maj 2011 - 16:48:18

"okresowa rezygnacja z pewnych pokarmow powoduje remisje"-napisal N.Pozostawiam bez komentarza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 20 maj 2011 - 17:22:43

A gdzie jest napisane że to okresowa rezygnacja z pewnych pokarmów spowodowała remisje?Napewno przyczynia się do remisji ale czy sama ją powoduje tego nie napisałam.Za to akurat w moim przypadku i napewno nie tylko leki pogarszają stan skóry,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: ... (---.rainbow.net.pl)
Data: 20 maj 2011 - 22:20:14

"No to jesteś w błędzie gdyż okresowa rezygnacja z pewnych pokarmów powoduje remisje" napisane 20maja o 11.20...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca-przyczyne jej szukaj wewnatrz organizmu
Wysłane przez: katarina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 wrz 2011 - 11:23:43

ja choruje na łuszczyce od 10 lat i zadna dieta mi nie pomaga , pomózcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.