Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Anka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 maj 2006 - 19:12:12

Mam pytanie do wszytkich którzy byli w sanatoriach, czy majac 17 lat moge poprosic swoja dermatoloszke aby dala mi skierowanie czy jakis inny papierek na bezplatny wyjazd do sanatorium??? czekam na odpowiedzi i z gory dzieki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: jaro (---.lublin.mm.pl)
Data: 30 maj 2006 - 19:50:12

Cześć Aniu,jak najbardziej możesz jechać z NFZ tylko musisz prosic swoją lekarkę o takowe zaświadczenie, najlepszym sposobem jest nawet niedługi pobyt w szpitalu i po pobycie masz jak znalazł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 maj 2006 - 20:07:22

Hej, mam łuszczyce na głowie i pare plamek na ciele (w końcu! ) czy ja też mam szanse na taki wyjazd? bo nie wiem czy warto o to sie starać...?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2006 - 08:18:50

no właśnie ja mam taki sam problem jak Agnieszka tez mam teraz tylko na glowie bo na ciele mam remisje, mam szanse na dostanie za darmo do sanatorium??/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Karolina18 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2006 - 08:29:52

Jesli macie nieskonczone 18 lat albo macie juz skonczone ale dalej sie kształcicie tonawet do 26 lat mozeci ejezdzic za darmo. Ja własnie jade 24 czerwca z NFZ do Kołobrzegu. Skierowanie wypisał mi lekarz rodzinny. Pozdrwaiam papa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: biedroneczka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2006 - 09:57:39

ale w takich senatoriach to ona lecza luszczyce ? w jaki sposob?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2006 - 12:12:49

Karolino czy skierowanie od lekarza rodzinnego wystarczy? z tego co piszesz moge sie starac bo mam 23 l i studiuje, czy takie sanatorium sama moge wybrać czy zostanie mi przydzielony?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Leszek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2006 - 12:22:14

Chrzy na uszczyce nie płacą za senatorja szpitalne typu Busko Zdrój

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Karolina18 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 cze 2006 - 21:13:37

Agnieszko byłam u lekarza rodzinnego i to mi w zupełnosci wystarczyło ona mi wypisała skierowanie i sie pytała w jakie miejsce a ja powiedziałam ze do Kołobrzegu i dostałam do Kołobrzegu tak jak chciałam. A i jeszcze potrzebne mi były wyniki badan i karta szczepien i to w szytko. pzodrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Karolina18 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 cze 2006 - 21:20:35

Tu Maci eopowiedz na to czy sanatoria sa za darmo czy nie?!

Leczenie uzdrowiskowe
Z leczenia uzdrowiskowego może skorzystać każdy ubezpieczony, który otrzyma stosowne skierowanie od lekarza.

Leczenie uzdrowiskowe obejmuje trzy rodzaje świadczeń:

Leczenie w szpital uzdrowiskowym
Leczenie w sanatorium uzdrowiskowe
Leczenie ambulatoryjne
Pobyt w szpitalu uzdrowiskowym traktowany jest jako kontynuacja leczenia szpitalnego. Jest on całkowicie bezpłatny i odbywa się w ramach zwolnienia lekarskiego.

Na leczenie w sanatorium uzdrowiskowym kieruje lekarz ubezpieczenia zdrowotnego:

lekarz pierwszego kontaktu,
lekarz specjalista
bądź lekarz ze szpitala.
Wystawiając skierowanie, może on wskazać zalecane miejsce i rodzaj leczenia uzdrowiskowego. Skierowanie takie, wraz z dokumentacją medyczną, przesyłane jest przez lekarza wystawiającego skierowanie do oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ciągu 30 dni od daty wpłynięcia skierowania do oddziału, lekarz specjalista dokonuje jego weryfikacji. Termin ten może zostać wydłużony o 14 dni w przypadku, gdy konieczne jest uzupełnienie informacji medycznej.

Po stwierdzeniu zasadności skier

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2006 - 21:41:07

Nie mam orientacji jakie sanatoria są dobre i nie wiem w takim razie jaki ewentualnie wybrać . Prosze więc was o swoje opinie i o podzielenie sie swoim doświadczeniem na ten temat.z góry dziekuje i podrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Jacek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 cze 2006 - 19:18:31

To co napisała Karolina to wszystko prawda. w zasadzie są w Polsce 3 ośrodki leczenia na łuszczycę - to L ądek, Busko i świnoujscie. na poszpitalne mozna jechac tylko trzeba się liczyc z tym ,ze wyzywienie dzienne bedzie 4zł ( spotkało mnie to w świnoujściu) chcialem doplacic ale nie da rady. Przy skierowaniu lekarza rodzinnego do[płaca się do standardu osrodka w zależności od 150 do 550 zł. Np. w śninowujsciu jest fantastycznie bo jest i psoriluks i fantastyczne kąpiele solankowe z naturalnej solanki z ziemi. nie stosuje sie zadnych masci bo wtedy ona nie działa. tylko tam jest jedna wada - niezależnie od sezonu musisc miec kase ze sobą. lekarz wypisującu ci skierowanie moze wpisac miejscowość gdzie chcesz jechać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Karolina18 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 cze 2006 - 09:59:18

Dalszy Ciag tego co napisałam wczesniejsmiling smiley

Po stwierdzeniu zasadności skierowania przez lekarza specjalistę, oddział wojewódzki Funduszu określa miejsce, rodzaj oraz czas trwania leczenia uzdrowiskowego, przy czym wcześniejsze wskazania na skierowaniu nie muszą zostać uwzględnione.

Potwierdzone przez oddział skierowanie dostarczane jest ubezpieczonemu nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem leczenia.

Oddział może nie potwierdzić skierowanie w przypadku, gdy brakuje miejsc w odpowiednich zakładach leczenia uzdrowiskowego. W takiej sytuacji skierowanie trafia na listę oczekujących i zostaje potwierdzone w momencie, gdy odpowiednie miejsce jest dostępne.

W przypadku, gdy lekarz specjalista nie potwierdzi zasadności skierowania, dokumentacja odsyłana jest lekarzowi, który wystawił skierowanie z podaniem uzasadnienia odmowy. Od decyzji takiej nie przysługuje odwołanie.

Ubezpieczony wyjeżdża do sanatorium w ramach urlopu wypoczynkowego i pokrywa część kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz koszty przejazdu. Z wszelkich opłat za pobyt zwolnione są dzieci i młodzież do 18 roku życia, a jeżeli kształcą się dalej - do ukończenia 26 lat, dzieci niepełnosprawne w stopniu znacznym (bez ograniczenia wieku), a także dzieci uprawnione do renty rodzinnej.

O tym jak często można się ubiegać o wyjazd do sanatorium decydują wewnętrzne uchwały wojewódzkich oddziałów NFZ. Uzależnione jest to przede wszystkim od ilości środków, którymi dysponuje oddział, ilości miejsc w ośrodkach uzdrowiskowych oraz ilości wniosków napływających do oddziału.

Okres pobytu na leczeniu uzdrowiskowym dla dorosłych wynosi:
1) dla leczenia w szpitalu uzdrowiskowym - 21 dni;
2) dla leczenia w sanatorium uzdrowiskowym - 21 dni;
3) dla leczenia ambulatoryjnego od 6 do 18 dni zabiegowych.

Okres pobytu na leczeniu uzdrowiskowym dla dzieci wynosi:
1) dla leczenia w szpitalu uzdrowiskowym - 27 dni;
2) dla leczenia w sanatorium uzdrowiskowym - 21 dni;
3) dla leczenia ambulatoryjnego od 6 do 18 dni zabiegowych.

Odpłatność za pobyt w sanatorium uzdrowiskowym różnicuje się ze względu na sezon rozliczeniowy, w którym ubezpieczony odbywa leczenie:

sezon l - od dnia 1 października do dnia 30 kwietnia;
sezon II - od dnia 1 maja do dnia 30 września.
Opłata za pobyt uzależniona jest także od standardu zakwaterowania.

1. standard l
a) pokój 1 - osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym,
b) pokój 1 - osobowy w studio

2. standard II - pokój 1-osobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego;

3. standard III
a) pokój 2-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym;
b) pokój 2-osobowy w studio

4. standard IV - pokój 2-osobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego;

5. standard V -
a) pokój wieloosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym,
b) pokój wieloosobowy w studio;

6. standard VI - pokój wieloosobowy bez węzła higieniczno-sanitarnego;

Przez pokój w studio należy rozumieć jeden z dwóch lub więcej pokoi posiadających wspólną łazienkę i przedpokój.

Częsciowa odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym za jeden dzień pobytu ubezpieczonego, którą pokrywa pacjent, wynosi:

w zależności od standardu - w I sezonie rozliczeniowym:

standard I
a) 22,00 zł
b) 18,00 zł
standard II - 17,00 zł
standard III
a) 13,50 zł
b) 11,50 zł
standard IV - 10,00 zł
standard V
a) 8,50 zł
b) 7,50 zł
standard VI - 6,50 zł


w zależności od standardu - w II sezonie rozliczeniowym:

standard I
a) 27,00 zł
b) 24,50 zł
standard II - 22,00 zł
standard III
a) 18,50 zł
b) 16,50 zł
standard IV - 13,70 zł
standard V
a) 10,00 zł
b) 9,00 zł
standard VI - 8,50 zł

Aby skorzystać z leczenia ambulatoryjnego pacjent także potrzebuje skierowania od lekarza, na którym musi być zaznaczone, że chodzi o taką formę leczenia. Osoba chcąca z niego skorzystać, sama decyduje gdzie i kiedy chce się leczyć. Jedynym warunkiem jest to, aby uzdrowisko było dostosowane do leczenia danego schorzenia, oraz aby miało podpisaną umowę z oddziałem wojewódzkim NFZ.
Przed skierowaniem wniosku do oddziału NFZ należy zapewnić sobie zakwaterowanie w danej miejscowości uzdrowiskowej (w samym domu sanatoryjnym lub na kwaterze prywatnej), a na skierowaniu zaznaczyć, kiedy i gdzie pacjent chce wyjechać.

Skierowanie takie podlega takiej samej weryfikacji, jak w przypadku skierowania do sanatorium i trwa około 14 dni.

W ramach uzdrowiskowego leczenia ambulatoryjnego ubezpieczony ma zapewnione badania lekarskie oraz nie mniej niż trzy zabiegi fizykalne dziennie. Leczenie takie może trwać 14 lub 21 dni.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. nr 210, poz. 2135);
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie leczenia uzdrowiskowego (Dz.U. nr 274, poz. 2724)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 cze 2006 - 18:13:39

Karolina18 ale sie spisalas!!!! ale ja mam takie jedno wielkie pytanie: odpowiedzcie jasno, czy majac 17 lat mozna poprostu pojechac za darmo?? placi sie za przejazd i tyle?? bo to takie skomplikowane ze ja nie kapuje, z gory dzieki i sorki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Karolina18 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 cze 2006 - 23:58:03

Beata tak mozesz jechac za darmo majac 17 lat i płaciz tylko za przezjazd ja mam 18 lat i jade za darmo 23 czerwca i sama sobie wszystko załatwiałam. pzodrawiam wszystkich jadacych 23 czerwcasmiling smileydo słoneczka ELO

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: Dominika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 wrz 2009 - 10:40:11

A wiecie czy dla alergikow tez jest za darmo??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: kaska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 pa� 2009 - 20:39:21

hejka a bardzo trzeba byc obsypanym zeby moc jechac do sanatorium? za darmo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: gagalimo18 (---.olsztyn.vectranet.pl)
Data: 18 pa� 2009 - 17:32:14

Mam 18 lat i chciałbym pojechać do senatorium. Niejestem przewlekle chory ani nic poprostu ot tak skolioza itp. Czy moge za darmo pojechać do senatorium? Czy moge sie załapać do senatorium do 18 roku życia?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: boski (---.centertel.pl)
Data: 23 pa� 2009 - 08:55:42

Fakt senatoria sa bezplatne placi sie za przejazd tylko i jakies tam klimatyczne. ja bylem w swinoujsciu.Ale z mojego doswiadczenia i osob z ktorymi bylem to jest wielka lipa z leczeniem tam.Lepiej potrakyujcie to jako 21 dniowy urlop nad morzem. jesli ktos sie chce cos blizej dowiedziec to piszcie do mnie na forun lub gg2577521 poooooooooozdro luszczyki trzymajmy sie razem''''//

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sanatoria są za darmo???
Wysłane przez: aa3489 (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 lut 2013 - 11:57:14

Jacek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> To co napisała Karolina to wszystko prawda. w
> zasadzie są w Polsce 3 ośrodki leczenia na
> łuszczycę - to L ądek, Busko i świnoujscie. na
> poszpitalne mozna jechac tylko trzeba się liczyc
> z tym ,ze wyzywienie dzienne bedzie 4zł (
> spotkało mnie to w świnoujściu) chcialem
> doplacic ale nie da rady. Przy skierowaniu lekarza
> rodzinnego do[płaca się do standardu osrodka w
> zależności od 150 do 550 zł. Np. w
> śninowujsciu jest fantastycznie bo jest i
> psoriluks i fantastyczne kąpiele solankowe z
> naturalnej solanki z ziemi. nie stosuje sie
> zadnych masci bo wtedy ona nie działa. tylko tam
> jest jedna wada - niezależnie od sezonu musisc
> miec kase ze sobą. lekarz wypisującu ci
> skierowanie moze wpisac miejscowość gdzie chcesz
> jechać.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.