Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Lalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 lip 2009 - 20:09:20

Jak sobie radzicie z luszczyca miejsc intymnych?
Uzywacie jakichs masci czy zostawiacie to w spokoju?
I czy zmiany wystepuja u Was tylko na wgorku lonowym czy tez w BARDZO intymnych miejscach, np na wargach sromowych albo wokol odbytu?
Napiszcie prosze jak jest u Was bo juz nie wiem co robic...;(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Ala17 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 lip 2009 - 20:26:40

Hej ja mam to dosłownie wszędzie,i stosuje maść sterydową <niestety> o nazwie Bedicort G pare dni jest spokój niestety po kilku dniach znowu się pojawia i smarowanie na nowo...I tak dalej i tak dalejsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Lalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 lip 2009 - 21:00:04

Ale sterydy sa niebezpieczne w szczegolnosci na tak delikatne miejsca;/
Nie odczuwasz zadnych skutkow ubocznych? Moze sproboj poszukac innego rozwiazania, ze sterydami nie ma zartow, zreszta sama pewnie o tym wiesz.;(
Ja bylam z tym problemem u dermatologa i ginekologa, ta ostatnia nawet sie nie poznala - dopiero jak jej powiedzilam ze mam luszczyce to stwierdzila: "a moze to byc i to". Lekarze wcale nie przejmuja sie chorymi na luszczyce;(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Ala17 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2009 - 10:33:23

wiem że sterydy są niebezpieczne...ale nie ma rady innne maście nie pomagają w ogóle nawet w najmniejszym stopniusad smileyAle tak sobie myślę,że ten szampon co kupiłam na głowe(na głowie również mam łuszczyce) jest dobry i chyba zaczne myć nim ciało może coś pomożesmiling smileysmiling smileysmiling smileyA Ty czego stosujesz do mycia ciała???Ja słyszalam o mydle "dziegciowym" ale niestety nigdzie nie moge tego znalezdz w żadnej aptece tego nie ma...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Lalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2009 - 11:21:24

Ja na szczescie na ciele nie mam, czasami tylko jakies male cos wyskoczy na plecach ale staram sie to szybko likwidowac. Wiec nie uzywam zadnych specjalnych kosmetykow do ciala. Ale gdybys np chciala nawilzyc te suche miejsca na ciele (albo na glowie- ja to stosuje na glowe) to bardzo dobra jest emulsja Xerialine SVR. Jest droga, kolo 70zl, 500 ml, ale swietna. Ladnie pachnie i supernawilza. Niestety - nie leczy, bo nie jest to masc ani nic takiego, zwykla emulsja, ale do nawilzenia - bajka!smiling smiley
Mydelko dziegciowe...- moze warto poszukac w Internecie? Ja nic o nim nie wiem, nie spotkalam sie jeszcze, ale od dzis sie zainteresuje!smiling smiley
A ten szampon, ktory stosujesz to jak sie nazywa, itd??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Ala17 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lip 2009 - 12:03:17

Szampon Denorex to jest szampon przeciwłupieżowym do włosów normalnych i przetłuszczających się i dziwne bo na ilotce pisze żę stosuje sie także do włosów suchych i zniszczonych.Mama w aptece zapłaciła za niego 32.77zł,ale może gdzies jest tanszy nie wiem.No i jest mały 125 ml.Mam go od poniedziałku i od tego dnia nie smarowałam głowysmiling smileyCiesze sie jak dzieckosmiling smileysmiling smiley.Na opakowaniu jest napisane że zwalcza się tym łojotokowe zapalenie skóry głowy może dlatego tak działa na łuszczyce,a ktoś powiedział że szamponem łuszczycy sie nie wyleczy-bzdura!
A i tak poza tym to 2,5% kwas salicylowy zwalcza łupież i oczyszcza skóre głowy,0,5% mentol przynosi ulgę skórze głowy,zmniejsza świąd i nadaje włosom świeży zapachsmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: beat36 (---.dynamic.dsl.t-2.net)
Data: 18 lip 2009 - 18:11:28

Miałem te cholerstwo w miejscu intymnym,pomógł mi Advantan krem 0,1%.Stosowałem go miesiąc,wieczorem kremik nawilżający.Teraz jest ok.To jest bardzo słaby steryd.Pozdrawiam powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: martynka (---.pool.einsundeins.de)
Data: 19 lip 2009 - 12:41:59

Ja uzywam szamponu i balsamu do nawilzania ciala z firmy EUCERIN (dostepny chyba tez w Polskich aptekach...). W skladzie jest zawsze 5-10% Urei (mocznika) ktory powoduje ze skora nie traci tyle wilgotnosci...

Do mycia ciala i glowy znalazlam jeszcze produkt firmy Pharmaceris, taka tubaz srebrno/zoltym nadrukiem,,, mi pomaga, nie jest droga i nadaje sie do mycia miejsc intymnych...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Andziolek30 (---.chello.pl)
Data: 19 lip 2009 - 14:22:48

Ala17 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Hej ja mam to dosłownie wszędzie,i stosuje
> maść sterydową o nazwie Bedicort G pare dni
> jest spokój niestety po kilku dniach znowu się
> pojawia i smarowanie na nowo...I tak dalej i tak
> dalejsmiling smiley


Bedicort G jest bardzo silnym antybiotykiem i dłuższe jego stosowanie może spowodowac tzw.efekt lustrzanego odbicia-wszystko wraca ze zdwojoną siłą!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: thony (---.81-167-234.customer.lyse.net)
Data: 30 sie 2009 - 19:13:08

Ala 17 Orientujesz się może czy ten denorex zawiera jakieś sterydy ? Pytam Bo też go stosowałem i mi pomógł , ale po roku wróciło wszystko i teraz już nie jestem pewny.. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat . Będę wdzięczny jeśli ktoś coś podpowie winking smiley Pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Ala17 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 wrz 2009 - 16:59:26

Dużo czytałam i to nie jest żaden steryd,takze spoxsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Papla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lis 2009 - 17:34:32

Widze ze ten watek nie cieszy sie na szczescie (dla mnie niestety) duza popularnoscia... Jesli ktos zna skuteczne sposoby na walke z luszczyca w miejsach intymnych i okolicach odbytu, badzo prosze o info!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: HH (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2009 - 08:27:33

Wg mnie mydło dziegćiowe powinno zadziałać ( naturalne sposoby, czasem są dobre). Ew można użyć szamponu- ja tak zrobiłem bo nie mogłem dostać mydła.
+ Sól morska do kąpieli i w okresach nasilenie Elocon ( ale to naprawdę rzadko i jednorazowo)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2009 - 22:08:55

jest dużo sposobów naturalnych i warto je stosować. np: ocet winny, aloes, okłady z liści kapusty. Powiem wam że stosuje i pomaga ja mam w okolicach jąder i pomaga zmniejsza sięsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: sport_kit27 (---.bkl-bng-012.adsl.virginmedia.net)
Data: 18 lis 2009 - 03:27:34

jak dla mnie najlepszy na łuszczyce w te miejsca jest elidel,nie jest sterydem,jak mi wyskoczy na odbycie albo na pachwinach 2-3 dni smaruje i mam spokoj przez jakies 3 tygodnie,niestety cholerstwo wraca i wtedy smarowanko na nowo i tak do konca zycia jak mi doktor powiedzial,pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Kasik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 sty 2010 - 19:27:49

Dziewczyny!
Mam podobny problem - mam łuszczycę dosłownie WSZĘDZIE;( Kąpię się w soli morskiej, a kiedyś smarowałam miejsca intymnne Pimafucortem i Pimafucinem, ale do końca nie chciało mi zejść. A teraz od dłuższego czasu nie smaruje i jest paskudniesad smiley No i mam pytanie do dziewczyn, czy łuszczyca w miejscach intymnych nie przeszkadza w życiu płciowym? Chodzi o reakcje partnera i fizyczne przeszkody typu podrażnienia itd?
Bardzi Was proszę o odpowiedź i rady!
Pozdrawiam i zycze zdrowia!smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: nefelly (---.toya.net.pl)
Data: 01 sty 2010 - 19:48:07

nie wiem jak odbiera to moj ukochany, z tego co mi wiadomo nie ma zadnego stresu z tego powodu, ze mam plamki, jednakże, ja sama czuje się z tym nie za dobrze, wiedzac o plamkach wlasnie tam. Poza tym, podrażnienia potrafia na prawde duzo zepsuć. nie ukrywam ze przez plamki własnie tam ta sfera zostala przesunieta na bok, co ani mnie ani partnerowi nie odpowiada, no ale pracujemy nad tym;/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Oesa (---.range86-171.btcentralplus.com)
Data: 05 sty 2010 - 13:32:43

Hej mam ten sam problem dopiero niedawno pojawiło sie to "tam" ogolnie przez ta moja chorobe ni9e mam ochoty na seks bo wiem ze nie wyglada to ciekawie chociaz moj chłopak nic nie mowi , jest tolerancyjny.....wiec jesli naprawde Cie ktoś pokocha "KASIK" to napewno to zaakceptuje w koncu to nie jest zakaźne nie??Ale zdaje sobie sprawwe jak bardzo to przeszkadza i ze czasami czujemy sie inne niz wszyscy nie mzesz uło0zyc sobie włosów jak chcesz, obciać na krótko, nie mozesz sie rozebrac na plaży zakładać krótkich spódnic no ale cóz jakos dajemy rade i musimy sie wzajemnie wspierac i doradzac co i jak...Pozdrawiam wszystkie biedroneczkismiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2010 - 14:30:43

Ja się podpiszę pod wypowiedzią HH. Osobiście stosuję tylko kąpiel w soli morskiej (porządne zasolenie wody) i pomaga na wszystkie ogniska.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca miejsc intymnych - jak sobie radzicie?
Wysłane przez: Darling (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2010 - 19:29:56

Mam ten sam problem;(Łuszczycę mam wszędzie;( Też kąpię się w soli morskiej, ale żeby przynosiło to wymierne skutki, kąpać powinno się codziennie i to z dużą ilością soli, jak mówi Zygfryd. A czasem nie ma się czasu na kąpiel tylko na szybki prysznic, a żeby porządnie zasolić wannę, potrzeba naprawdę DUŻO soli.

Oesa! Masz rację, jeśli partner będzie kochał, to nic nie staje na przeszkodziesmiling smileyAle czasem trudno samemu sie "przekonać" to swojego "defektu", więć obawa, czy ktoś nas zaakceptuje jest jeszcze większa... ;(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.