Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: brzoskwinia (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 09 maj 2013 - 15:36:00

Witam od 4 lat zmagam się z chorobą, wydaje mi się że objawy nasilają się z roku na rok, po okresie zimowej remisji na wiosnę wracają plamy i łuska, najbardziej widoczne na łokciach i w pachwinach.
Teraz robi się ciepło więc nie będę już mogła ukrywać choroby pod ubraniem, a jestem w trakcie kolejnej kuracji. Objawy nie ustępują, w związku z tym mam pytanie: w jaki sposób zamaskować te objawy, tak żeby nie były aż tak widoczne? Jak sobie radzicie z objawami łuszczycy, chodzi mi nie o same leczenie a o zamaskowanie tego jakoś, żeby się tak w oczy nie rzucało...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 09 maj 2013 - 16:14:14

<<<<a jestem w trakcie kolejnej kuracji. Objawy nie ustępują<<<<


jaką kuracje prowadzisz że objawy nie ustępują
i o jakie maskowanie ci chodzi
na łokcie polecam epikrem zmiękcza naskórek dzięki czemu nie tworzy się skorupa
a w pachwiny olejek rycynowy lub przemywanie w ziołach
do smarowania maść nagietkową wszystko daje dobre efekty

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: Marcin (79.141.160.---)
Data: 10 maj 2013 - 13:05:18

hmmm, ukryć objawy łluszczycy??? nie wiem może wspomaganie leczenia jakimiś specjalistycznymi dermokosmetykami pomoże?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: nefelly (---.hari.cable.virginmedia.com)
Data: 11 maj 2013 - 01:12:08

kolezance chyba chodzilo o zamaskowanie widocznych sladów. kiedys czytalam, ze w uk normalnie na recepte dostaje sie taki krem, fluid, ktory maskuje. nie pamiętam juz jak to sie nazywa mialam zapytac lekarza i zapomnialam. ja maskuje zwyklym fluidem czasem albo kremem bb z garniera, nogi mozna akryc rojstopami w sprayu. mam nadzieje, że o to chodzilo brzoskwini, pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: oesa (---.zone13.bethere.co.uk)
Data: 11 maj 2013 - 01:48:46

hej nefelly nie wydaje mi sie ze zakryjesz luske rajstopami w sprayu....mieszkam w uk ale jak tylko jestem w pl jade do Dabrowy Gorniczej do swietnej dermatolog...wyleczyla mnie z luszczycy ( byl stan maskara, gruba luska itd) w ciagu dwoch miesiecy!!tabletki i kremy..jedyny dermatolog ktory mi tak pomogl od 11 lat ( bo tyle kolezanka jest ze mna ) pzdr biedroneczki smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: LoL (---.opera-mini.net)
Data: 11 maj 2013 - 10:23:09

@oesa jakie to tabletki dostalaś od tej dermatolog?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: oesa (---.zone13.bethere.co.uk)
Data: 11 maj 2013 - 23:24:02

metronidazol i nifuroksazyd

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: Bosy (---.free.aero2.net.pl)
Data: 13 maj 2013 - 14:59:16

Tak jak pisal Marcin możesz wspomagać leczenie (szczególnie sterydowe) wtedy objawy ustępują wyraźnie szybciej. Dermokosmetyk na pewno ci nie zaszkodzi, jest na naturalnych składnikach, stosowałem maść Scalp 8 Body Ointment można ją dostać przez neta albo w aptekach, bardzo dobrze pielęgnuje skórę, to tego wspomaga zanik objawów u przy leczeniu sterydowym w tydzień pozbyłem się dzięki temu łuski, została tylko wyblakła czerwona plamka.
Warto także wspomagać się innymi naturalnymi metodami którą będą dobre dla skóry, np. kąpiele w soli z mm, (można kupić paczkę takiej soli w rosmanie i dosypuję na oko do wanny z wodą).
Do tego solarium raz w tygodniu, a teraz jak jest ładna pogoda to możesz po prostu wystawić zmiany na działanie słonka.
Taka kuracja "mieszana" daje najlepsze rezultaty jeśli chodzi o zanik objawów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: Pałka (---.multi-play.net.pl)
Data: 16 maj 2013 - 11:14:36

Bardzo dobrze MASKUJE zmiany podkład Dermacol. Polecam bardzo. Nie ma lepszej szpachli niż on winking smiley Pięknie ukrywa łuszczycę winking smiley Uważam, że cudownie spełnia swoją role. Można kupić na allegro i kosztuje poniżej 20 zł, a jest mega wydajny smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: yoga (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 16 maj 2013 - 14:06:29

lepiej skutecznie leczyć niż maskować...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czym maskować objawy łuszczycy???
Wysłane przez: oesa (---.zone13.bethere.co.uk)
Data: 16 maj 2013 - 20:43:23

yoga leczenie leczeniem ale w trakcie leczenia mozna maskowac...wiec przestan z madrosciami

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.