Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
walka z wiatrakami
Wysłane przez: ulter (---.opera-mini.net)
Data: 23 maj 2013 - 12:54:16

Kto co chce niech mówi ale po 10 latach walki z tym syfem mam dość,maści takie,maści srakie a jedyne co to lekkie złagodzenie objawów.Kiedyś znikało mi po opalaniu się na słońcu,dzisiaj nie robi to na mojej skórze żadnego wrażenia,jedyny plus to że głowę mam prawie czystą bo krótko ogoloną i smarowaną curatodermem.

Cygnolina w ogóle mi nie pomogła na zmiany na nogach i plecach...

Sterydowe maści wiadomo działają na pare dni potem gówno wyłazni znowu,kiedyś przez 2 tygodnie brałem metypred bo miałem straszne uczulenie (pokrzywka,obrzęki Qunckiego) i ł praktycznie znikła,cieszyłem się jak dzieciak dopóki metypredu nie odstawiłem...

Tak pierdzielę bo nie mam co robićsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 23 maj 2013 - 13:11:46

Skoro miałeś (pokrzywka,obrzęki Qunckiego
jest problem z naczynkami krwionośnymi i tu należało by poszukać wspomóc organizm
same mazianie niewiele daje jak w organizmie nie wszystko w porządku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: ulter (---.opera-mini.net)
Data: 23 maj 2013 - 13:18:21

No ale obrzęki i pokrzywka to znaczy że uczulenie mam na coś?,tak przynajmniej powiedziała mi lekarka i dała metypred...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: Żorż Ponimirski (---.105.178.226.serv4web.pl)
Data: 23 maj 2013 - 13:53:33

Mam to samo, a choruję od ponad 20 lat. Kiedyś tu częściej zaglądałem, ale doszdełem do wniosku, że nie ma sensu. Od lat ta sama śpiewka, od lat pitolenie o ziołach, dermokosmetykach i innych cudach na kiju. Leki biologiczne? Wszytko pięknie dopóki je bierzesz, gdy odstawisz powraca ze zdwojoną siłą. W sumie, to już laskę położyłem i chyba właśnie owa laska na wszystko najbardziej mi pomogła. Znam ludzi, którym ta choroba nie przeszkadza, ale to nudziarze, którzy zaraz po pracy lecą do domu, by przez resztę dnia wcierać w siebie wszelakie gówna, licząc na cud. Jedyna rozywka TV, jakaś działka, Fejsbuń lub pirdolenie trzy po trzy na forum o tym choróbsku. Ewentualnie bawienie dzieci lub wnuków. Mnie takie życie doprowadziłoby do szału.
Trzymaj się, taka nasza karma. Być może przyszłym wcieleniu będzie lepiej smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 23 maj 2013 - 15:24:44

ulter Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> No ale obrzęki i pokrzywka to znaczy że
> uczulenie mam na coś?,tak przynajmniej
> powiedziała mi lekarka i dała metypred...

A jakże uczulenie grinning smiley
tylko że.... jak zadbasz o stan swoich jelit wzmocnisz naczynka w skórze to uczulenie mija grinning smiley
tez tak miałam
jak bardziej zwrócisz uwagę na to co jesz uczulenie mija i można żyć normalnie
bez smarowania i wiecznego namaszczania grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: grigori (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 25 maj 2013 - 17:47:38

Żorż Ponimirski Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam to samo, a choruję od ponad 20 lat. Kiedyś
> tu częściej zaglądałem, ale doszdełem do
> wniosku, że nie ma sensu. Od lat ta sama
> śpiewka, od lat pitolenie o ziołach,
> dermokosmetykach i innych cudach na kiju. Leki
> biologiczne? Wszytko pięknie dopóki je bierzesz,
> gdy odstawisz powraca ze zdwojoną siłą. W
> sumie, to już laskę położyłem i chyba
> właśnie owa laska na wszystko najbardziej mi
> pomogła. Znam ludzi, którym ta choroba nie
> przeszkadza, ale to nudziarze, którzy zaraz po
> pracy lecą do domu, by przez resztę dnia
> wcierać w siebie wszelakie gówna, licząc na
> cud. Jedyna rozywka TV, jakaś działka, Fejsbuń
> lub pirdolenie trzy po trzy na forum o tym
> choróbsku. Ewentualnie bawienie dzieci lub
> wnuków. Mnie takie życie doprowadziłoby do
> szału.
> Trzymaj się, taka nasza karma. Być może
> przyszłym wcieleniu będzie lepiej smiling smiley


Dokładnie, lepiej bym tego nie ujął. Brawo.

Najgorsi są właśnie ludzie z łuszczycą, którzy pozjadali wszystkie rozumy i krytykują innych że "o siebie nie dbają". Potrafią bardziej zaleźć za skórę niż ludzie nieświadomi czym ta choroba jest. A prawda jest taka, że każdy przypadek jest inny, jednemu pomaga np. smarowanie. Jeszcze innemu wystarczy że słońce zaświeci i łuski same znikną. Ale trzeba mieć świadomość, że drugiemu nie pomoże nic, nawet leki biologiczne. I nie ma w tym żadnej jego winy, że nie chce mu się siedzieć w domu i taplać w maściach, ani pić jakiś ziółeksmiling smiley. Zwłaszcza że wszystko już przerabiał, praktycznie z marnymi efektami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 maj 2013 - 18:29:09

Witajcie ja choruje już 36 lat i smaruje się od marca 2-razy dziennie żeby gdzieś latem pojechać , szpital , lampy ,a efektów nie widać ico robić dalej ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: grigori (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 25 maj 2013 - 20:24:42

A co Ci broni gdzieś jechać? smiling smiley
Staż masz spory więc powinieneś się z tym pogodzić i to olać.

Chyba że Ci bardzo zależy to farmakologia: mtx, cyklosporyna, tyle że to ma skutki uboczne i jest spora szansa że jak przestaniesz brać to wróci tego więcej. Sam musisz dokonać rachunku zysków/stratsmiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 maj 2013 - 20:48:19

grigori po mtx niewolno przebywać na słońcu i- nic z barku ,więc jak jechać na
wakacje ,a Equoral brałem tylko pare tabletek w szpitalu po poczytaniu co to jest- odstawiłem .nie chodzi tak o daną chwile tylko jak długo czka nas jeszcze to smarowanie się...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: walka z wiatrakami
Wysłane przez: grigori (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 26 maj 2013 - 19:59:48

Niestety póki leczy się objawy a nie przyczyny (które nie są znane) to sytuacja raczej nie ulegnie zmianie..

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.