Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
pytanie o squamax
Wysłane przez: piotrek (---.mazol.com)
Data: 23 kwi 2009 - 18:28:45

witam, mam pytanie o squamax: smaruje sie ta emulsja od ok. 2 tygodni ale zeby bylo po niej chociaz ciut lepiej to nie moge tego powiedziec. niby nawilza i zluszcza, ale jak posmaruje sie tym rano i wracam z roboty to mam przyrost skory. biore kąpiel, luska schodzi. nawilzam sie. rano znowu squamax i po poludniu znow to samo. co robie zle?? dodam ze nie uzywam zadnych kosmetykow tylko mydlo siarkowe, biore omega 3. moze bezposrednio po tym jak zejdzie luska to na "zywa" skore trzeba czyms posmarowac, nie mam pojęcia. ogolnie to moje zmiany sa czerwone i skora w tych miejscach jest cieplejsza. co robic??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: MONIKA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2009 - 19:53:48

HEJ PIOTREK.POWIEM TAK JA TEZ GO UZYWALAM ALE RAZ DZIENNIE POTEM JAKIS STERYD.TWIERDZISZ ZE SKORA JEST CIEPLEJSZA W TYCH MIEJSCACH CO OZNACZA ZE MASZ PODRAZNIONA SKORE JUZ OD NIEGO I DLATEGO JEST CI CIEZKO POZBYC SIE LUSKI BO JEST STAN ZAPALNY.SKONTAKTUJ SIE Z DERMATOLOGIEM I KONIECZNIE POWIEDZ O TEJ DOLEGLIWOSCI.POZDRAWIAM.POWIEM JESZCZE JEDNA CIEKAWOSTKE JA NA GLOWIE MIALAM MULTUM TEGO NORMALNIE KASK.SMAROWALAM 3 DNI RAZ DZIENNIE NA NOC OLIWA Z OLIWEK I DO DZIS MYJE GLOWE W SZAMPONIE DLA DZIECI NPBOBINI I JUZ ROK MAM SPOKOJ.MOZE TAK ZADZIALA.POZDRO

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: piotrek (---.mazol.com)
Data: 24 kwi 2009 - 17:30:10

sterydy odpadaja, napewno ich nie uzyje. a co do stanu zapalnego to co moge uzyc zeby go zlikwidowac i jaki preparat usuwa luske ale nie podraznia skory?? no i co stosujecie juz jak macie na wierzchu zywa skore???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: MONIKA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 kwi 2009 - 22:02:06

Piotrek co do stanu zapalnego to musisz isc pokazac sie .squamax zle na ciebie dziala i mozesz sobie pogorszyc.zrob tak jak ci pisalam sprobuj ta oliwa z oliwek mi pomoglosmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: piotrek (---.mazol.com)
Data: 25 kwi 2009 - 07:29:43

no tak, ale ty mowisz o smarowaniu glowy a ja mam zajete lokcie, piszczele i dlonie na zgieciach stawow i wewnetrzne czesci dloni. oliwa z oliwek fajnie zluszcza ale zostaja plamy. wiem bo smarowalem jednynie to fajnie nawilzona i natluszczona skora i szybko mozna sie pozbyc luski. ale poodstawieniu na 2 dni jest to samo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: david (---.serv-net.pl)
Data: 25 kwi 2009 - 15:10:48

Mi Squmax bardzo pomaga.Smaruje od 2 tygodni i jest OK z duzo miejsc calkowicie poschodzilo. Najgorzej jak przestane. Wtedy na nowo zaczyna sie zbierać łuska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: MONIKA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2009 - 19:12:06

piotrek nie pisales o ciele na cialo do złuszczenia jest masc salicylowa po ktora musisz udac sie do dermatologa bo bez recepty tego nie dostaniesz.wg mnie to jest jedyna masc na luske a przy tym zmiany tez znikaja bynajmniej ja tak mialam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: Asia 25 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2009 - 21:51:51

Moniko teoretycznie tak jest jak piszesz, jednak bylam w aptece i pytalam o te masc,gdyz caly czas ją stosuje a akurat nie mialam mozliwosci udac sie do lekarza i aptekarka sprzedala mi te masc bez receptysmiling smiley))jednak kosztuje to nieco wiecej(na recepte ok.5zł,a bez ok.15)...wystarczy zagadać,poprosić w aptece i gitarka!smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: MONIKA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2009 - 23:33:19

NIE WIEM ASIU U MNIE TEGO NIE SPRZEDAJE APTEKA BEZ RECEPTY.PIOTREK MOZESZ SPROBOWAC ALE MUSIALBY ZNAC SKLAD TEJ MASCI BO BEZ TEGO TO NIE WIEM CZY JEST REALNE.RACJE NA RECEPTE 5 ZL BEZ RECEPTY NIGDY TEGO NIE MIALAM PICIU ZAPYTAJ MOZE SIE UDAsmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: NECIA1605 (---.centertel.pl)
Data: 27 kwi 2009 - 21:32:15

Witam
żeby Ci zesło to nie mozesz trzymać całą noc, musisz posmariwac i po 4 godzinach zmyćsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: neo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 wrz 2009 - 13:47:52

Squamax :

Postać:
EMULSJA

Opis:
Zastosowanie:

# łuszczyca
# łupież
# łojotokowe zapalenie skóry w fazie nadmiernego łuszczenia
# wyprysk z hyperkeratozą

Stosowanie:
Nakładać na suchą skórę 1 raz dziennie na 2-4 godziny.
Po zmyciu ciepłą wodą z dodatkiem szamponu lub mydła można stosować inne preparaty. Zabieg powtarzać przez kilka dni.

Działanie:
Emulsja Squamax to pierwszy preparat zawierający łącznie kwas salicylowy i mocznik, przeznaczony do leczenia zaburzeń rogowacenia skóry w przebiegu wielu chorób dermatologicznych. Skutecznie usuwa nadmierne rogowacenie, ułatwiając oddziaływanie innych leków. Jest niezwykle komfortowy w zastosowaniu: nie powoduje nadmiernego przetłuszczenia, łatwo zmywalny wodą z dodatkiem szamponu lub mydła.

PS. Chyba nie czytałeś ulotki, w niej pisze trzymać 2-4h i wpłukać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: marteczka (---.sieradz.vectranet.pl)
Data: 16 wrz 2012 - 00:01:02

pierwszy raz slysze o tej masci i teraz sie zastanawiam czy na recepte czy otc?ja zakupilam oliwka salicylowa ale ciezko sie zmywa uff.Szczerze to nawet nie wien co mi jest jak pytam sie p.der. czy to lupiez?tak .Jak mowie lzs? tak. I co w koncu jest to cholera wie.Oni wszyscy najchetniej lecza sterydami nie zaluja nam tego.Ale teraz ta masc mnie zainteresowala.Bo mam tez zel z mocznikiem cerkogel mozna zakupic 10% i 30%.A teraz taka masc 2in1 salicol i mocznik godne przetestowania. Szampon mozna jakis zakupic szerko gama ich nic tylko testowac.Mam tez sterydy i masci i plyny normalnie jak bym chciala to wszystko aplikowac na leb to by mi dnia zabraklo hehe trzeba troche pozartowac bo stres niewskazany w tej czy innej chorobie skory choc calkowicie nie uda sie go wyeliminowac.Za wszelkie bledy literowe przepraszam.Pozdrawiam wszystkich cierpiacych oby bylo lepiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 16 wrz 2012 - 07:12:23

To jest emulsja do usuwania łuski dość wydajna płynna,kupisz bez reepty

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: lewik55 (---.nitka.net.pl)
Data: 17 wrz 2012 - 15:16:53

Squamax jest dobry ale tylko na łuskę. Samo to że jest bez recepty to już pokazuje że te składniiki w nim w sensie salicyl i mocznik to tam mało tego jest xd. Smarujesz squamaxem na całą noc rano zmywasz i dajesz czymś innym. Normalną salicylową albo mocznikową tylko na tej całej haskobazie to wtedy jwst biała i nie taka tłusta tongue sticking out smiley. Albo kupujesz clobez i po sprawie tongue sticking out smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: abc (---.dynamic.chello.pl)
Data: 14 kwi 2013 - 19:24:37

squamax dobry jest, kilka godzin i zmywasz bez problemu . ma tylko zluszczyc i dziala. to tylko dermokosmetyk- wspomagacz. na drugi dzien nie smierdzisz jak po salicylowej , nie masz tlustej glowy. nie wyleczy ale pomoze na pekajaca skore. na glowe rewelacja wystarczy dwa razy w tygodniu. ale jak chcecie kupujcie sterydy bo pomoga na dwa dni

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie o squamax
Wysłane przez: kasia1506 (---.snopkowska6.lublin.pl)
Data: 21 cze 2014 - 22:47:39

A czy kogoś może piekła skóra po użyciu squamaxu? Jak posmaruje moje zmiany to po chwili zaczyna mnie piec,przestaje po jakis 10minutach.Nie wiem czy to normalne..

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.