Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: Rafał (---.4web.pl)
Data: 26 lis 2014 - 17:01:43

Mam 42 lata. Rodzeństwo(dwóch braci) starsze 2 i 5 lat. Dobre geny po matce i ojcu, którzy wyglądają młodo jak na swój wiek. Rodzeństwo również. Niestety ja, jako jedyny choruję na łuszczycę i w porównaniu z nimi wyglądam dużo starzej. Twarz pokryta zmarszczkami w postaci kresek, które są znacznie głębsze, a co za tym idzie, dużo bardziej widoczne w porównaniu ze starszym rodzeństwem. Odżywiam się zdrowo. Mnóstwo ryb, oliwy z oliwek, warzyw, wody itd. Co może mieć wpływ na mój taki sobie wygląd? Choroba, leki sterydowe, które jak powszechnie wiadomo obniżają gęstość skóry? Od kilu lat, sterydy używam nad wyraz sporadycznie.
Mimo że na twarzy nie mam wykwitów łuszczycy, skóra na niej bardzo szybko rogowacieje. W zasadzie raz na dwa dni, zmuszony jestem do dość długiej kąpieli w celu zmiękczenia i usunięcia zrogowaciałej skóry twarzy. Bez tego ani rusz, bo na buzi czuję skorupę. Kremy, których próbowałem mnóstwo, niewiele pomagają, ponieważ działają powierzchniowo. Co robić? Pogodzić się z losem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 26 lis 2014 - 17:40:49

Ja nie zauważyłam tego u siebie mimo że choruje ponad 10 lat nie wyglądam przez to starzej niż moje rodzeństwo
Od ponad 5 lat nie stosuje na twarz nic oprócz maści ochronnej z wit A zmywam nią makijaż jak i używam do natłuszczania
smaruje maścią na ok 15 min i zmywam ręcznikiem papierowym na tak oczyszczoną skórę nakładam maść ponownie i tą już zostawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 27 lis 2014 - 13:03:05

Dzień dobry. Witaj Rafał
Bardzo obrazowo opisałeś swój przypadek. Twoim głównym problemem jest rozległa, uporczywa łuszczyca na twarzy; zeschnięta, popękana, wypalona (pomarszczona) skóra. Taka twarz nie może wyglądać młodo. (Wiek człowieka rozpoznaje się m.in. po wyglądzie skóry; w Twoim przypadku byłoby mylące, jesteś jeszcze młodym człowiekiem i masz dobre geny).
Przyczyną złego stanu rzeczy jest rzeczywiście łuszczyca, ale też cała historia jej leczenia - swoje zrobiły różne agresywne maści, głównie sterydy (w miejscach, gdzie były stosowane skóra z wiekiem niszczeje bezpowrotnie).
Łuszczyca, stan skóry, ogólny wygląd osoby to również suma zdarzeń psychicznych (tych złych, negatywnych, stresowych związanych z chorobą i wyglądem pewnie w Twoim życiu nie brakowało, i nadal istnieją). Stres napędza łuszczycę ? i odwrotnie.
Popełniasz również błąd z tak częstymi kąpielami złuszczającymi. Każda kąpiel dodatkowo wysusza skórę (niszczy, zmywa cieniutki, naturalny płaszcz hydro-lipidowy). Spróbuj złuszczać, nawilżać (usuwać) zeschnięty naskórek jedynie przy pomocy delikatnych kremów (może wystarczy krem Nivea), albo zastosuj kąpiele natłuszczające, jak proponował nasz lekarz dyżurny ?N? w jednym z wcześniejszych wywiadów.
Dobra wiadomość jest taka, że łuszczycę możesz trwale i całkowicie wyleczyć (zobacz: www.wydawnictwopandora.pl). Jest to jedyna droga do odzyskania zdrowia, "wieku" i wyglądu. Zniszczoną sterydami skórę, być może w dłuższym czasie uda się zrewitalizować.
Pozdrawiam
Helena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: owszem (---.mbp.jaslo.pl)
Data: 27 lis 2014 - 14:52:49

Rafał Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam 42 lata. Rodzeństwo(dwóch braci) starsze 2 i
> 5 lat. Dobre geny po matce i ojcu, którzy
> wyglądają młodo jak na swój wiek. Rodzeństwo
> również. Niestety ja, jako jedyny choruję na
> łuszczycę i w porównaniu z nimi wyglądam dużo
> starzej. Twarz pokryta zmarszczkami w postaci
> kresek, które są znacznie głębsze, a co za tym
> idzie, dużo bardziej widoczne w porównaniu ze
> starszym rodzeństwem. Odżywiam się zdrowo.
> Mnóstwo ryb, oliwy z oliwek, warzyw, wody itd. Co
> może mieć wpływ na mój taki sobie wygląd?
> Choroba, leki sterydowe, które jak powszechnie
> wiadomo obniżają gęstość skóry? Od kilu lat,
> sterydy używam nad wyraz sporadycznie.
> Mimo że na twarzy nie mam wykwitów łuszczycy,
> skóra na niej bardzo szybko rogowacieje. W
> zasadzie raz na dwa dni, zmuszony jestem do dość
> długiej kąpieli w celu zmiękczenia i usunięcia
> zrogowaciałej skóry twarzy. Bez tego ani rusz,
> bo na buzi czuję skorupę. Kremy, których
> próbowałem mnóstwo, niewiele pomagają,
> ponieważ działają powierzchniowo. Co robić?
> Pogodzić się z losem?


To że skóra chorego na łuszczyce może stażeć się szybciej to fakt- jest tu o tym w przytoczonym wywiadzie z lekarzem dermatologiem. na pewno nie dotyczy to wszystkich -geny (mutacje, wiec z automatu po rodzicach nie musisz dobrze pod tym wzgledem wypaść), postac i nasilenie zmian, przebyte kuracje... - ale nie jest to nieprawdą.
Kąpiele wysuszają i generalnie łatwo spotkac się z " naganą" ze strony innych, kiedy napiszesz że stosujesz kąpiele zmiekczające. Moja rada; nie przejmuj sie nimi i rób swoje, bo najwidovzniej nie za bardzo mozna w Twoim wypadku poradzic sobie inaczej. To troche tak jak powiedzic, zeby nie drapac, a wiadomo ze czasems ie nie da. I nie zawsze pogarsza to nasz stan skory. a juz na pewno sa doraźne korzyści. Ja zmiekczam sie poodbnie- jedynie rzecz dotyczy całego ciała, bo mam erytrodermię.
najlepiej zasiegnij porady sprawdzonego, uznanego dermatologa- to moze byc nawet jednorazowa konsultacja, zeby Ci choc powiedzial co mysli i co mozna poradzic. Moze jakies zabiegi dermatologii estetycznej- takie odbudowqujace. Ale to akurat koszty.

P.S. ksiazke Heleny "przeczytasz" w 5 min. i jeszce szybciej ją odlozysz, po tym jak swteurdzisz, ze moze i jest to niezla kompilacja uwag, kompedium pewnej wiedzy na temat luszczycy i sposopbo jej leczenia oraz subiektywnej diagnozy autora ("jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o alewrgię"- na wszystko), ale ze dobrze to juz znasz, wiec tego nie potrzebujesz. Tak moja uwaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 27 lis 2014 - 15:37:23

Wszystkich których znam z naszej braci łuszczycowej/biedronkowej wyglądają młodziej niż mają lat więc nie wiem gdzie potwierdzenie tej teorii że łuszczycy starzeją się szybciej tzn.ich skóra
Znam natomiast wiele osób nie chorujących na choroby skórne a wyglądające o 10 lat starzej więc mi teoria nie pasuje bo w praktyce widzę co innego smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 27 lis 2014 - 18:43:58

Jedna osoba jest po dwóch piwach pijana, a inna może wypić i pótora litra wódki....
Jedna osoba uwielbia telewizję, a inna nie ogląda tv niemal wcale....
Jedna osoba lubi morze, a inna góry....
Jedna osoba starzeje się szybciej, a inna wolniej....

I takich przypadków można by wymieniać w nieskończoność. Ludzie po prostu się różnią od siebie i tyle.

Ja absolutnie nie zgadzam się z tezą, że łuszczyca postarza skórę. Prędzej wpływ na to ma uwarunkowanie genetyczne. Ty Rafał może masz cerę po którymś z dziadków?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 27 lis 2014 - 20:24:47

Ja nieśmiało podpowiem że warto zadbać o stan jelit wtedy i skóra i cera na twarzy odmłodnieje
stany zapalne wewnątrz organizmu mają niemały wpływ na stan cery zwłaszcza stany zapalne jelit

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: owszem (---.mbp.jaslo.pl)
Data: 28 lis 2014 - 14:57:13

Mozna sie nie zgadzac i mozna poznac wiele osob chorych, tyle ze one jeszcze pewnie nie stanowia reprezentaywmej grupy. zreszta chodzi o starzenie sie na skutek przebytych kuracji, ktore skorę (cerę) wyniszczaja- sterydy (udowdnijcie, ze nie, albo udownijcie ze nie, bo akurat komus nie postarzyly, kogo znacie- wszystko tzw. dowody anegdotyczne) albo PUVA. Nie że sama z siebie starzeje sie szybciej, bo jest skora luszczycową.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 28 lis 2014 - 16:21:31

Na początku choroby wyglądałam 10 lat starzej po leczeniu farmakologicznym później jak przeszłam na naturalne mazidła i zaczęłam dbać o całość organizmu zwłaszcza o jelita,a nie tylko o skórę odmłodniałam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy skóra chorych na łuszczycę starzeje się szybciej ?
Wysłane przez: owszem (---.mbp.jaslo.pl)
Data: 29 lis 2014 - 13:41:43

wiec sama nagle widzisz, że np. sterydy niekorzystnie wpływają. czemu tu sie dziwic?
naturalne słońce uszkadza, więc dlaczego nie PUVA, o której wspominal ten lekarz?
uwazam, ze nawet zwykle kosmetyki to paskudna chemia, po nałozeniu której czujesz czasem, ze zrobilas sobie niezle kuku, a co dopiero farmaceutyki.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.