Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Zawód
Wysłane przez: Karol (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 lip 2010 - 23:03:24

Siemka, mam łuszczyce skończyłem gimnazjum i zamierzam iśc do zawodówki na kierunek masarz/rzeznik i tu moje pytanie czy moge wykonywać ten zawód/praktyke mając łuszczyce? stan bardzo zaawansowany sad smiley duzo na nadgarstkach prosze o szybkie odpowiedzi smiling smiley

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: Maryla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lip 2010 - 07:51:13

To przykre, ale myślę,że skoro masz ją w tak widocznych miejscach to nie będziesz mógł wykonywać takiego zawodu. Znam przypadki, kiedy to lekarz chirurg musiał zmienić specjalizację,ponieważ pojawiła się na dłoniach łuszczyca.Inny przypadek, studentka medycyny nie mogła wybrać ginekologii,było to jej marzeniem,bo też miała łuszczycę na dłoniach oraz zdeformowane paznokcie.
To przykre, ale niestety tak jest.Jest wiele innych zawodów,z pośród których będziesz musiał wybrać.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: elficzka0705 (---.chello.pl)
Data: 06 lip 2010 - 10:11:35

Witam Cię Karol!!!!
No właśnie to jest ten problem,Maryla ma rację.
Ja też nie mogłam w sklepie pracować,bo miałam na rękach i to nie pasowało mojej byłej szefowej,w 2klasie szkoły zawodowej i przez to nie ukończyłam szkołę bo nikt nie chciał mnie do sklepu na 3 rok przyjąć.Później gdy trochę choroba się uspokoiła wyjechałam do Niemiec i pracowałam jako barmanka ale też tylko 3 lata i powtórka.
Teraz pracowałam w Domu Seniora i już sama odeszłam jak zaczęło mnie wysypywać.
Tak że musisz szukać taki zawód żebyś nie miał niemiłych sytuacji a uwierz mi są bardzo nie miłe!!!!!!
POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: wojteeeeeeeeeek (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 19 lip 2010 - 02:11:20

Nie patrz na ludzi i na to co mówią, http://www.luszczyca.pl/read.php?1,41653,45188#msg-45188 zerknij w link a dowiesz się, że 4 lata temu miałem ten sam problem, dzisiaj szkołę średnią mam za sobą, skończyłem ów gastronomik z setkami godzin odbytych praktyk przy jedzeniu i gotowaniu, a teraz wybieram się na studia, dało rade? a no dało! Zapewniam Cie, że pod względem zdrowotnym nikt ukrócać Tobie drogi nie będzie, nie ma żadnych przeciwwskazań na to że osoba chorująca na Ł nie może dotykać mięsa czy to w szkole, czy poza nią, decyzja zależy jedynie od Ciebie, pracować można w rękawiczkach, właściwie należy. Grunt, żeby wykonywać ją w miarę higienicznie i bez kompleksowo bo ludzie jednak wielu rzeczy nie rozumieją. A do tych powyżej~ jeśli uważacie się za trędowatych z powodu własnej choroby to nie nastawiajcie innych na takie rozumowanie, bo rację przyznajecie osobom, które bezpodstawnie traktują was jak ludzi drugiej kategorii.. powodzenia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: Maryla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 lip 2010 - 08:40:49

Oczywiście ,że nie ma żadnych oficjalnych przeciwwskazań,ale życie i fakty są zupełnie inne.Chciałam tylko ustrzec Karola przed różnymi sytuacjami,tymi nieprzyjemnymi, z którymi musiałby zetknąć się.
Nie czuję się trędowata, nie mam zamiaru nikogo nastawiać na takie rozumowanie.
Przykłady ,które podałam powyżej o lekarzu i studentce nie wyssałam z palca.
Jesteśmy zbyt mało tolerancyjnym społeczeństwem i tu tkwi problem.
Dodam jeszcze jeden przykład: mój znajomy miał przez wiele lat cukiernię,dużą cukiernię. Chorował przez wiele lat,ale gdy łuszczyca objęła części ciała,które były widoczne,ręce,dłonie,twarz, zrezygnował z prowadzenia produkcji cukierniczej.
Ludzie zaczęli odbijać się,sprzedaż malała. Dziś jest pracownikiem tartaku.
Oczywiście ,że decyzja należy do Karola.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: Alicja18 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 lip 2010 - 14:05:07

Hej,ja uczęszczam do szkoły średniej o profilu technik organizacj usług gastronomicznych,po wakacjach zaczynam trzecią klase i w ciągu roku odbywam półtora miesięczną praktykę zawodową w bardzo ekskluzywnym hotelu.Na początku choroby kłopotałam się z takimi przemyśleniami jak "co to będzie w przyszłości",ale teraz śmieszą mnie takie rzeczy,ludzie!!!!przeważnie pracodawcy zwracają uwage na to w jaki sposób wykonujesz swoją pracę a nie jak wyglądasz.Owszem przysłowie "jak cię widzą tak cię piszą" ma jakieś znaczenie,ale po głębszym poznaniu człowieka takie przysłowie wychodzi automatycznie z gry jakiej jest życie.Więc wpajanie komuś "zmień marzenia jesteś chory na łuszczyce" nie wchodzą do naszego obiegusmiling smileysmiling smileysmiling smileyZastanówcie się nad tym i głowa do góry!Trzeba brać z życia jak najwięcej!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: Dana (---.play-internet.pl)
Data: 19 lip 2010 - 17:28:05

To sraszne,że łuszczyca "blokuje" wykonywanie jakiegokolwiek zawodu-przecież my nie zarażamy!!! Jeżeli jest niewidoczna to można pracować gdzie się chce a jak wyjdzie na dłonie to nie??? To bzdura!!! Znam osoby,które mają zajęte 2/3 części ciała (na dłoniach również!!!) i pracują jako kucharze,kelnerzy czy lekarze.Kucharz zakłada rękawiczki,lekarz w czasie badanie też może założyć rękawice,a jak komuś się nie podoba to niech zmieni lekarza albo nie idzie do restauracji gdzie pracuje kucharz z łuszczycą.Nie można dać się zdyskryminować!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: Wampirzyca (---.elk.mm.pl)
Data: 02 pa� 2012 - 11:29:19

wojteeeeeeeeeek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie patrz na ludzi i na to co mówią,
> http://www.luszczyca.pl/read.php?1,41653,45188#msg
> -45188 zerknij w link a dowiesz się, że 4 lata
> temu miałem ten sam problem, dzisiaj szkołę
> średnią mam za sobą, skończyłem ów
> gastronomik z setkami godzin odbytych praktyk przy
> jedzeniu i gotowaniu, a teraz wybieram się na
> studia, dało rade? a no dało! Zapewniam Cie, że
> pod względem zdrowotnym nikt ukrócać Tobie
> drogi nie będzie, nie ma żadnych przeciwwskazań
> na to że osoba chorująca na Ł nie może
> dotykać mięsa czy to w szkole, czy poza nią,
> decyzja zależy jedynie od Ciebie, pracować
> można w rękawiczkach, właściwie należy.
> Grunt, żeby wykonywać ją w miarę higienicznie
> i bez kompleksowo bo ludzie jednak wielu rzeczy
> nie rozumieją. A do tych powyżej~ jeśli
> uważacie się za trędowatych z powodu własnej
> choroby to nie nastawiajcie innych na takie
> rozumowanie, bo rację przyznajecie osobom, które
> bezpodstawnie traktują was jak ludzi drugiej
> kategorii.. powodzenia!

nikt ukrócać drogi nie bvędzie? dobre sobie, powiedz to tym którzy tak jak ja przez łuszczycę nie dostali się np na hotelarstwo do szkoły! bo to nieestetyczne, może się posypać do jedzenia! takie pierdoły usłyszałam w medycynie pracy i gówno się dostałam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: n (91.234.12.---)
Data: 04 pa� 2012 - 18:20:08

ja pracuje w sklepie, przed tem mialam praktyki w obuwniczym. nie liczylam sie z tym ze dostane prace w sklepie spozywczym a pracuje juz drugi rok smiling smiley mojemu szefostwu choroba nie przeszkadza i ciesze sie ze na takich trafilam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 04 pa� 2012 - 20:28:33

To tylko się cieszyć że trafiłaś na takich ludzi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: Mika (---.pila.vectranet.pl)
Data: 19 lut 2015 - 10:39:08

Witam
Chcę iść na medycynę. Czy łuszczyca eliminuje zostać w przyszłości lekarzem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 19 lut 2015 - 21:25:28

Witaj Mika
Nie ma żadnych przeciw-wskazań. Łuszczyca nikomu nie zagraża, nie jest infekcją, nie jest zaraźliwa. Jest reakcją immunologiczną organizmu. Lekarze też są ludźmi, ich ta choroba nie omija. Łuszczyca u lekarzy nie jest wcale rzadkim zjawiskiem (sama znam dwa przypadki: chirurga i położnika). Łuszczycę można trwale wyleczyć.

Medycyna to jeden z bardziej "bezpiecznych" zawodów, kierunków przy tej chorobie. Na Forum są też bliźniacze tematy: "Czy są zawody, których nie można wykonywać mając łuszczycę?", "Jaki zawód wybrać?", itp., proponuję zobaczyć.
Helena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zawód
Wysłane przez: mirek (---.free.aero2.net.pl)
Data: 21 lut 2015 - 07:48:19

WITAJ KAROLU I INNI WYDAJE MI SIE ŻE PRZY OBECNYM PRZYSPIESZENIU W MEDYCYNIE NIE POWINNIŚCIE SIE PRZEJMOWAC TĄ CHOROBĄ, / LEKI BIOLOGICZNE/

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.