Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Co wsólnego ma młody jęczmień z ZEJem
Wysłane przez: EVA (---.play-internet.pl)
Data: 15 kwi 2015 - 07:28:48

Czytam z Onetu:

Konsumencie, masz prawo!
Napisz do nas!
Onet
13 kwi, 11:48
Młody jęczmień z internetu? Uważaj
Julia Wizowska Dziennikarka Onetu


Młody zie­lo­ny jęcz­mień miał od­chu­dzać, usu­wać tok­sy­ny z or­ga­ni­zmu i przy­wra­cać pięk­no. Cu­dow­ne wła­ści­wo­ści za­chwa­la­ła die­te­tycz­ka. Osoba, która praw­do­po­dob­nie nie ist­nie­je.

Rok temu w po­pu­lar­nym pro­gra­mie śnia­da­nio­wym pre­zen­te­rzy roz­ma­wia­li o tym, jak od­chu­dza­ją się gwiaz­dy. W pew­nym mo­men­cie padło hasło: młody jęcz­mień. To na­gra­nie po­ja­wi­ło się póź­niej na róż­nych ser­wi­sach in­ter­ne­to­wych sprze­da­ją­cych su­ple­ment. W ich cie­niu po­wsta­ły ser­wi­sy dzia­ła­ją­ce nie­uczci­wie.

Błonnik zamiast jęczmienia

Ser­wis Jeczmien-mlody.?pl wy­ko­na­ny zo­stał pro­fe­sjo­nal­nie. Pre­zen­tu­je zdję­cia pro­duk­tu, za­chwa­la wła­ści­wo­ści i dzia­ła­nie spe­cy­fi­ku. - Schu­dłam 21 kilo w 1,5 mie­sią­ca ? dzie­li się na stro­nie opi­nią ?klient­ka?. Inna pisze, że odkąd za­czę­ła sto­so­wać su­ple­ment, jest zdrow­sza, pięk­niej­sza i bar­dziej ener­gicz­na. - Moje życie dia­me­tral­nie się zmie­ni­ło ? do­da­je trze­cia osoba. Klien­ci są pod­pi­sa­ni z imie­nia i na­zwi­ska. Mają do­łą­czo­ne zdję­cia. Chwi­lę zaj­mu­je spraw­dze­nie, że per­so­na­lia nie ist­nie­ją poza stro­na­mi han­dlu­ją­cy­mi spe­cy­fi­kiem, a fo­to­gra­fie ?klien­tów? są ścią­gnię­te z ban­ków zdjęć. Praw­dzi­wi klien­ci w trak­cie za­ku­pów jed­nak rzad­ko we­ry­fi­ku­ją in­for­ma­cje. Kuszą ich ko­lo­ro­we ban­ne­ry: za­dzwoń i zamów już dziś, gwa­ran­cja sku­tecz­no­ści lub zwrot pie­nię­dzy.

- Za­mó­wie­nie do­tar­ło do mnie po trzech ty­go­dniach. Po otwar­ciu prze­sył­ki zo­ba­czy­łam w środ­ku nie młody jęcz­mień, tylko błon­nik. Nie otwie­ra­łam opa­ko­wa­nia. Po­sta­no­wi­łam ode­słać do sprze­daw­cy. Teraz prze­sył­ka wró­ci­ła do mnie z in­for­ma­cją, że ad­re­sat jest nie­zna­ny ? opo­wia­da Mo­ni­ka, która na za­ku­pie ?mło­de­go jęcz­mie­nia? stra­ci­ła 170 zł.

Płatna reklamacja

Do­stęp­ny na stro­nach re­gu­la­min in­for­mu­je, że sprze­daw­cą jest spół­ka Bio­ca­re. To wszyst­ko, jeśli cho­dzi o dane firmy. - Stro­na skle­pu nie speł­nia wy­mo­gów in­for­ma­cyj­nych na­kła­da­nych przez usta­wę o pra­wach kon­su­men­ta. Bra­ku­je do­kład­nych da­nych sprze­daw­cy: ad­re­su sie­dzi­by, NIP, formy praw­nej oraz ad­re­su do skła­da­nia re­kla­ma­cji ? ko­men­tu­je Rafał Bu­gaj­ski z ser­wi­su Prokonsumencki.?pl.

Jeśli wie­rzyć in­for­ma­cjom na ko­per­tach, prze­sył­ki nada­wa­ne są na ul. Do­mi­ni­kań­skiej 9 w War­sza­wie. Kie­ro­wa­ne jed­nak na ten adres re­kla­ma­cje tra­fia­ją w próż­nię.

- Chcia­łam za­py­tać o adres do ko­re­spon­den­cji ? dzwo­nię na in­fo­li­nię sprze­da­żo­wą spół­ki. - Po co? - do­py­tu­je kon­sul­tant­ka. Kiedy do­wia­du­je się, że cho­dzi o re­kla­ma­cję, każe dzwo­nić pod spe­cjal­ny numer. Za­czy­na się na ?708? i jest płat­ny. Dzwo­nię więc jesz­cze raz i pro­szę o wska­za­nie drogi re­kla­ma­cji, która nie bę­dzie się wią­za­ła z kosz­ta­mi. - Tylko te­le­fo­nicz­na. Nie chce pani pła­cić? To pani pro­blem, nie mój ? od­po­wia­da pra­cow­nik i się roz­łą­cza.

W re­gu­la­mi­nie ser­wis za­strze­ga, że zanim klient roz­wią­że umowę, musi po­in­for­mo­wać o tym sprze­da­ją­ce­go te­le­fo­nicz­nie i za po­śred­nic­twem spe­cjal­ne­go for­mu­la­rza. A na­stęp­nie ? wy­słać pro­dukt na ul. Do­mi­ni­kań­ską. - Kon­su­ment może od­stą­pić od umowy, skła­da­jąc oświad­cze­nie w do­wol­ny spo­sób, nie­ko­niecz­nie pro­po­no­wa­ny przez sprze­daw­cę ? wska­zu­je na nie­pra­wi­dło­wo­ści w re­gu­la­mi­nie Rafał Bu­gaj­ski.

Aby do­wie­dzieć się, jaki jest wła­ści­wy adres do ko­re­spon­den­cji, dzwo­nię na od­płat­ną in­fo­li­nię re­kla­ma­cyj­ną. Pra­cow­ni­ca nie wy­słu­chu­je do końca, od­kła­da słu­chaw­kę.

Klauzule niedozwolone

- Każdy sklep in­ter­ne­to­wy pro­wa­dzą­cy sprze­daż skie­ro­wa­ną do kon­su­men­tów po­wi­nien speł­niać wy­mo­gi usta­wy o ochro­nie praw kon­su­men­ta oraz ko­dek­su cy­wil­ne­go ? mówi Rafał Bu­gaj­ski i wska­zu­je w re­gu­la­mi­nie te za­pi­sy, które godzą w klien­ta. Wśród nich ? ewen­tu­al­ne po­nie­sie­nie przez kon­su­men­ta do­dat­ko­wych opłat za cło, VAT, ak­cy­zę (zgod­nie z pra­wem kon­su­ment musi być po­in­for­mo­wa­ny o łącz­nej cenie pro­duk­tu przed za­ku­pem), dzie­się­cio­dnio­wy ter­min na od­stą­pie­nie od umowy za­war­tej na od­le­głość (od 25 grud­nia 2014 r. kon­su­ment ma na to dwa ty­go­dnie), w razie re­zy­gna­cji z to­wa­ru po­kry­cie przez ku­pu­ją­ce­go kosz­tów prze­sył­ki (kon­su­ment może do­cho­dzić kosz­tów za­war­cia umowy, w tym także trans­por­tu), a w razie nie­po­ro­zu­mień wąt­pli­wo­ści miał­by roz­wiać sąd wła­ści­wy dla po­zwa­ne­go (zgod­nie z ko­dek­sem cy­wil­nym może to być także sąd wła­ści­wy dla miej­sca wy­ko­na­nia umowy).

Na tym jed­nak nie ko­niec. Na praw­do­po­dob­ne nad­uży­cia wska­zu­je rów­nież Rada Re­kla­my. Wpro­wa­dzać klien­tów w błąd mia­ła­by po­stać die­te­ty­ka, która w ser­wi­sie po­le­ca pro­dukt, pod­pie­ra­jąc się opi­nia­mi pa­cjen­tów."

Jestem przekonana, że ZEJ na łuszczycy wcale sie nie zna. Twierdzi, że jest zarażliwa, unika kontaktów z naszymi stowarzyszeniami, pytających się nazywa hejterami. o jego osiągnięciach cisza, krytyków i tych co im zaszkodziła nazywa wysłannikami koncernów.
Goli kasę za niesprawdzone smarowidełka. CZYLI KOSI KASĘ JAK ZA PRZYSŁOWIOWY I REALNY JĘCZMIEŃ Z TEGO ARTYKUŁU.
PANIE ZEJU PAN JESTEŚ, HO HO HO.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co wsólnego ma młody jęczmień z ZEJem
Wysłane przez: Sławek (---.play-internet.pl)
Data: 17 kwi 2015 - 13:17:10

Jestem tego samego zdania- ziej na łuszczycę nie chorował. Za mało ma wiedzy o tej chorobie. Robi kasę na naiwnych i tyle.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.