Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Jak sie pozbyłem 95% łuski i to w miesiąc!
Wysłane przez: Karol (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 wrz 2013 - 20:06:59

! ! ! UWAGA ! ! !
METODA BARDZO NIEBEZPIECZNA MOŻNA SIĘ ZABIĆ! ROZLEGŁE OPAŻENIA=ZGON! TO NIE ŻART!
PRZEMYŚL ZANIM COKOLWIEK ZROBISZ I KONIECZNIE PRZECZYTAJ ROZDZIAŁ KSIĄŻKI Z OPISU!
! ! ! UWAGA ! ! !

Witam!

METODA:
fototeriapia czyli naświetlanie promieniami UVB to skuteczna metoda na łuszczycę i wiele innych chorób.

MOJE WCZEŚNIEJSZE LECZENIE:
sterydy - efekt jojo + krostki
szpital - 10 dni naświetlanie PUVA + maści + 2mc naświetlanie 2 razy w tygodniu efekt ok ale tydzień po ostatnich naświetleniach zaczęło wychodzić

MÓJ STAN PRZED MOJĄ KURACJĄ:
po doprowadzeniu sie do stanu tragicznego gdzie łuska była praktycznie na każdej części ciała:
cała głowa bez twarzy i szyi
plamy na ramionach
prawie całe plecy jedna plama 45cm X 45cm + mniejsze
plamy na klacie, pod pępkiem, pod pachami, po bokach na żebrach małe plamki
pachwiny + okolice intymne
uda przód średnie plamy
jedno kolano, obie łydka
obie piszczele w tym jedna cała od kolana po kostkę
średnie plamy w okolicach łokci
plama "zegarek" na nadgarstku wychodziła z koszuli

MOJE POCZĄTKI UVB
postanowiłem zakupić małą świetlówkę UVB ( ~130zł na allegro ) która działała ale była zbyt mała jak na moje potrzeby, potem kupiłem dwie duże świetlówki TL100 + własna elektryka (części od solarium na allegro) i stelaż (sklepowy stojak na chipsy) ale nie było odbłyśników i słaby efekt

OSTATECZNA WERSJA
dokupiłem 2 świetlówki czyli razem 4 UVB 311nm TL100 po 100W w firmie ultraviol (chyba najtaniej mają w Polsce ~320zł/szt) a do tego solarium typu "ścianka" używane na allegro. Nikt tego nie chce wysyłać więc albo wycieczka albo szukamy w pobliżu. Ja kupiłem bardzo ładne i mało używane za 200zł. Odebrała rodzinna i przy okazji kiedyś podrzucili.

CZY MOŻNA TO KUPIĆ GOTOWE UŻĄDZENIE?
jasne np Dermaligh 1000 UVA urządzenie z 8 świetlówkami to koszt kilkunastu tysięcy!

CZYM SIĘ RÓŻNI ZESTAM MÓJ OD PROFESJONALNEGO
certyfikaty, atesty, nalepki + lepszy nastawiany timer, dodatkowo mój nie zawiera kosztów importera (fura, skóra, komóra, sekretarka i kochanka) Nie różnią się skutecznością ani metodą działania! mają te same świetlówki philipsa! to działa jak latarka więc przy takich samych żarówkach działa to prawie identycznie (minimalne różnice w odbłyśnikach). W szpitalach jest urządzenie na bodaj 25szt świetlówek i naświetla ze wszystkich stron wiec trwa to szybko i bez okręcania się a dodatkowo jest to podłączone pod komputer który ma wklepanych pacjentów i wie na ile komu kiedy załączyć świetlówki (koszt >50 000 zł).

INFO TECHNICZNE
Świetlówki UVB pasują do solariów po zdjęciu z nich plastikowych osłonek np kombinerkami bo maja uchwyt o innym symbolu ale początkowo w fabryce maja taki sam uchwyt a potem firma nakłada plastikową nasadkę by pasowało to do medycznego sprzętu i nikt przypadkowo nie wsadził do solarium winking smiley
Świetlówka ma żywotność 5000h wiec wystarczy nam na lata.
Zestaw pobiera ok 4x100W=400W

FOTKA
Tak to wygląda u mnie: http://i.imgur.com/wSewt1n.jpg

MOJA KURACJA EFEKTY
po kilkunastu cyklach łuska zniknęła ze wszystkiego smiling smiley ostały paznokcie i pod pachami (naświetlałem ramiona i nie było już jak by i pod pachami dokładnie naświetlić w moich cyklach) jak na pierwszy raz wyszło fenomenalnie. Obecnie jestem po 6mc od pierwszych naświetlań i w trakcie drugiego cyklu (wyszło kilka małych plamek + głowa bo zbyt późno obcinałem włosy w pierwszym cyklu) efekty też są podobne ale moja motywacja słabsza wiec trochę się to przeciąga winking smiley

OBOWIĄZKOWA LEKTURA PRZED WŁĄCZENIEM
w google można znaleść: 32484549-Fizykoterapia-T-Mika
po przeczytaniu rozdziału "promieniowanie nadfioletowe" zdałem sobie sprawę jak nieprofesjonalnie byłem naświetlany w szpitalu i jak to wszystko powinno być robione by działało. Książka jest bardzo stara i nie ma tam nic o świetlówkach takich jak te teraz (inna technologia) ale mechanizm działania jest ten sam. Rozdział trzeba przeczytać przynajmniej raz by wiedzieć jak się nie zabić! od jakiej dawki zaczynać, ile tych dawek musi być, o ile zwiększać czas naświetlenia! (na innym forum o łuszczycy błędnie ludzie piszą że się naświetlają co tydzień przez X minut co jest błędem!)

INFO PRAKTYCZNE
- nie naświetlać się: na leżąco, po pijaku, samemu itd bo jak zaśniesz i się przypalisz to masz problem
- naświetlać się najlepiej nago smiling smiley OBOWIĄZKOWO BEZ BIŻUTERI!!
- nie kombinować z własnymi obudowami! te od solarium maja czasomierz wiec można mniej więcej sobie ostawić by w razie co wyłączyła się sama
- rozpisać na kartce sobie ile minut w którym naświetleniu i odkreślać
- ja naświetlałem się jednego dnia przód + tył a następnego prawa+lewa strona i tak w kółko
- obciąć włosy na krótko jak masz na głowie łuszczycę
- zawsze stawać w tej samej odległości od świetlówek bo małe różnice w odległości to duże różnice w mocy!
- O K U L A R K I !!!!! obowiązkowe bo światło UVB NISZCZY nieodwracalnie oczy!! (koszt bodaj ok 20zł np w ultraviol) niech nikt nie przebywa w pomieszczeniu gdy działają świetlówki!
- krem do opalania z filtrem "50" jak nie chcesz na twarzy być murzynem! świetlówki opalają jak solarium!
- po każdym naświetleniu skóra się przyzwyczaja i może przyjąć większa dawkę następnym razem więc pamiętaj by w trakcie cyklu nie odsłonić wcześniej nie naświetlanych części skóry bo je przypalisz! (najlepiej całość nago naświetlać) jak smarujesz filtrem to nie przestawaj i smaruj się dokładnie zawsze! (raz przypaliłem nos)
- czas odmierzaj sobie jakimś stoperem ja używam w telefonie aplikacji StopWatch % Timer na androida za free
- skóra reaguje po kilku godzinach wiec dopiero wtedy zaczerwienieje i ew będzie ból
- jak się przypalisz że nie będziesz mógł leżeć to zatrzymaj kuracje na dzień/dwa (ja na początku zrobiłem za małą dawkę a potem przesadziłem z druga bo myślałem ze ta pierwsza była za słaba!)
- najlepiej aby skóra była lekko przypiekana (dowiesz kilka godzin po naświetlaniu) a w tabelce w książce jest to rozpisane ( tzw rumieniec) ile po jakim oparzeniu robić przerwy. Jeżeli będziesz się naświetlać bez przypalania to znaczy że to za słaba dawka bo cały myk polega właśnie na tym rumieńcu a nie na samym naświetlaniu.(w szpitalu jechałem na za słabej dawce cały czas)
- gdybyś w trakcie sesji naświetlań dokupił kolejne świetlówki pamiętaj o zmniejszeniu czasu naświetlania proporcjonalnie! np masz 4 dokupujesz 4 to zmniejszasz czas o połowę w każdej kolejnej sesji!
- po naświetleniu śmierdzisz jak kurczak więc ja się naświetlam wieczorem przed prysznicem
-jeżeli nigdy nie byłeś na solarium to idź by zobaczyć jak to wygląda a osoba tam pracująca wytłumaczy co i jak
-znam dziewczynę której solarium pomaga więc ma karnecik i nie musi się naświetlać już UVB więc możesz też to przetestować zanim nie zajmiesz się UVB

NAJWAZNIEJSZE
jeżeli masz możliwość to koniecznie idź do lekarza i niech przepisze skierowanie na naświetlanie z NFZu za darmo do przychodni/szpitala i się naświetlaj bez potrzeby budowania i ryzykowania. Można też jechać do jakiegoś sanatorium bodaj Ustka? smiling smiley Można tez prywatnie bo często gabinety maja już takie profesjonalne lampy. Ja postanowiłem sam to zbudować bo nie mam czasu/auta/pieniędzy by jeździć 50km w jedna stronę do szpitala na konkretną godzinę by się naświetlać przez kilka minut i wracać.

LINKI
świetlówki: http://www.ultraviolsklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=236&category_id=29&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31 (znajdziesz taniej to napisz na forum!)
używane solaria: http://allegro.pl/pozostale-solaria-122638?price_from=140&price_enabled=1&price_to=500
uvb w google: https://www.google.pl/search?q=UVB+%C5%82uszczyca&ie=utf-8&oe=utf-8

PYTANIA?
zadawaj na forum, email prawdziwy ale jak nie odpiszę w ciągu 2 dni pisać ponownie bo to tymczasowy i co 24h kasują się maile smiling smiley

! ! ! UWAGA ! ! !
METODA BARDZO NIEBEZPIECZNA MOŻNA SIĘ ZABIĆ! ROZLEGŁE OPAŻENIA=ZGON! TO NIE ŻART!
PRZEMYŚL ZANIM COKOLWIEK ZROBISZ I KONIECZNIE PRZECZYTAJ ROZDZIAŁ KSIĄŻKI Z OPISU!
! ! ! UWAGA ! ! !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak sie pozbyłem 95% łuski i to w miesiąc!
Wysłane przez: Kasia (---.dynamic.chello.pl)
Data: 07 wrz 2015 - 01:44:33

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące świetlówek. Poszukuję świetlówki uvb żeby sobie zastąpić słońce w nadchodzącym sezonie. Przekopałam internet i znajduję wciąż tylko lampy z uvb i uva występującym razem. Potrzebuję samego uvb. Czy ma Pan namiary na miejsce, gdzie mogłabym takie kupić? Pozdrawiam! [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.