Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Jola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 sty 2006 - 09:45:53

Usłyszałam w TV, że jakiemuś zespołowi badawczemu przyznano nagrodę, czy nominowano do nagrody za opracowanie leku na łuszczycę. Niestety usłyszałam tylko urywek i nie znam żadnych szczegółów; kto, kiedy, gdzie... Pan powiedział, że jest to pierwszy lek który LECZY a nie zalecza.
Może ktoś z Was wie więcej.
Pozdrawiam. Jola

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Sylwiaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 sty 2006 - 10:15:51

ehhh Jola to by było za piekne zeby prawdziwe niestety :/ przeczytałam na innym forum ze komus pomaga krem NIZORAL albo szampon Nizoral ale smarując sie na ciało na wykwity ?? ktos próbował?

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: darek (---.com.pl)
Data: 15 sty 2006 - 00:40:56

na łuszczycędo okresowego zaleczenia jest dobra maść dermovate, elocom, laticort; lecz po krótkim czasie łuszczyca powraca

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Nepomucen (---.aster.pl)
Data: 15 sty 2006 - 01:41:26

ale nie odpowiadacie Joli na pytanie. Ja tez slyszalem (tzn Tata slyszal w tv), ale wiem tyle, co Jola, ciekaw jestem czy ktos ten program widzial w calosci. Ja wiem jedynie, ze to polscy chemicy opracowali.

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 15 sty 2006 - 19:58:31

zapomniales Darek dodac,ze po tych specyfikach powraca i to ze zdwojona sila...

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Jola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 sty 2006 - 09:39:40

Myślę, że jak lek zostanie wdrożony do produkcji to będzie w naszym światku trochę głośniej o nim. Otworzylam ten temat, żeby nam wszystkim nieco otuchy dodać, że ktoś gdziś coś robi w naszej - łuszczyków- sprawie. No i liczyłam że może istotnie ktoś coś słyszał więcej.
A co do Dermowate - to jest steryd, więc jego stosowanie na dłuższą metę nie jest wskazane, chyba lepsze są maści robione z cygnoliną.
Pozdrawiam. Czekam na lepsze wieści o tym nowym leku. Jola

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Jola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 sty 2006 - 09:48:34

http://xyz.webd.pl/index.php?showtopic=2580
Kochani, znalazłam ten artykuł na forum ŁUSZCZYCA(psoriazis)- to o to chodzi. Jak wynika z artykułu już pracyją nad wdrożeniem leku do produkcji.
Myślę że to cudowna wiadomość. J.

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: waldek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 mar 2006 - 19:45:28

Czy wiesz juz coś o tym leku więcej

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Albert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 mar 2006 - 20:00:18

Czesc jola mam na imie Albert wiem o co pytasz slyszalem o tym leku dzsiaj w telewizji rano jest to najnowszy lek ktory dziala z bardza dobra sila ale niewszedl jeszcze na rynek poniewaz niewiedza czy ma jakies skutki uboczneale sa nowe leki ktore sa dobresmiling smileymozna odetchnac z ulga ze pomalu bedziemy w pelni osobisci smiling smiley

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: magda (81.15.159.---)
Data: 29 mar 2006 - 19:50:21

Jolu!
lek o ,który pytasz to KALCIPOTRIOL. Jest pochodną witaminy D3. witamina D3 stosowana jest głownie w postaci syntetycznych pochodnych 1- alfa 25- dihydroksywitaminy D3 = kalcipotiol . jest jeszcze takalcitol czyli 1 -alfa 24 - dihydroksywiamina D3.
ale nie o tych skoplikowanych nazwach chciałam pisac...
KALCIPOTRIOL - ma działanie antyproliferacyjne i przywraca normalne różnicowanie się keratynocytów.Ponadto wpływa też na układ immunologiczny hamujac aktywnosc komórek pomocniczych CD4 , zmniejsza wydzielanie IL- 2 ( INTERLEUKINA 2) i INF ( interferonu).
działa więc w sposób dwojaki : bezposrednio na keratynocyty (te komórki naskórka które dzielą się jak szalone - stąd powstawanie łusek ) oraz działają na komponętę immunologiczną.

* interleukiny , interferony to inaczej cytokiny prozapalne sprzyjajace proliferacji. wytwarzane sa przez limfocyty i keratynocyty. odgrywają rolę w zapoczątkowaniu i utrzymywaniu się zmian łuszczycowych.

tak więc zachęcająco to brzmi i mam zamiar wypróbowac ten lek
* występuje w postaci maści,
*może powodowac zaburzenia w gospodarce wapniowej
* może miec działanie drażniące na skórę twarzy i skórę owłosioną
* na twarz i głowę polecają stosowac TAKALCITOL

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:05:29

zanim to zaczną produkować to ja chyba prędzej juz do nieba pojde:O:O:O ;D;D hehe

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:11:26

witam wszystkich.Mnie zaczyna już ta choroba denerwowa próbowałem już tylu teków że w nazwach sie myle. Obecnie na głowie smaruje sie lorintenem lottio takie mleczko i płynem dermovate.Niby pomaga ale są nawroty.Myśle że duży wpływ na to maja stres i nerwy.A przekonałem sie że leczniczo na mnie działają promienie słoneczne tylko teraz była zima.Myślałem o solarium ale nie spróbowałem.Macie jakieś złote środki? pozdrawiam

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:24:37

mi solarium wogole nie pomoglo bylam chyba 4 razy po 10 min i zero poprawy ale sie opalilam hehe :] na mnie nic w sumie nie dziala oprocz sterydow a idzie wiosna wiec niestety zaczne sie nimi faszerowac:/ moze w maju szpital :] pierwszy raz tak mnie dermatolog skierowała pozdrawiam

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:28:58

a w szpitalu to w czym oni ci pomoga.Jakas kuracja?

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:36:34

no mi lekarka powiedziala ze bym miała lampy na głowe(grzebieniowe) i na ciało lampy i nie dosc ze sie ladnie opale to lampy PUV (o ile dobrze zapamietalam) bardzo sa pomocne w zaleczaniu Ł .... no i jakies tam maśći pierdoły będa testować które ci pomogą a które nie .... ale jak sobie wyobraze 2 3 tyg w szpitalu to mi sie odechciewa :O:O pozdrawiam

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:39:36

potrzebny jest taki preparat który nie bedzie uciążliwy w stosowaniu i po którym bedzie można do ludzi wyjśc

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:48:25

NOOO .... w sumie ... to tak, ja jzu nie wierze w nic :] Ł mam dopiero od konca tamtych wakacji i az sie boje tych ... sad smiley

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:57:33

ja już mam ja od 4 lat. Ale wbrew Twoich obaw mi w wakacje przechodzi.Praktycznie ginie na jakiś czas i to z minimalnym smarowaniem ale to tak jak mówiłem słońce pomaga.Chyba sie wybiore teraz do solarium zobacze jakie będą efekty

newe leki na łuszczycę
Wysłane przez: wkurec (---.krawarkon.pl)
Data: 25 maj 2008 - 14:54:00

wiaaa Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ehhh Jola to by było za piekne zeby prawdziwe
> niestety :/ przeczytałam na innym forum ze komus
> pomaga krem NIZORAL albo szampon Nizoral ale
> smarując sie na ciało na wykwity ?? ktos
> próbował?

Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: ewelina1984 (83.3.181.---)
Data: 24 sty 2009 - 19:05:57

Nepomucen Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ale nie odpowiadacie Joli na pytanie. Ja tez
> slyszalem (tzn Tata slyszal w tv), ale wiem tyle,
> co Jola, ciekaw jestem czy ktos ten program
> widzial w calosci. Ja wiem jedynie, ze to polscy
> chemicy opracowali.