Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: arinka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lip 2007 - 21:12:18

hej smiling smiley nie dawno lekarz zapisal mi taką masc ze sterydami i powiem wam ze jest rewelacyjna. uzywałam ja chyba 5 dni i wszystko znikło. Zostały tylko białe plamki bo reszte ciała mam opaloną a te punkty jeszcze nie . Tak sie zastanawiam czemu wszyscy narzekają na sterydoterapie przecież to jest na prawde skuteczne:/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Jola (---.leb.vectranet.pl)
Data: 17 lip 2007 - 21:41:22

Oprócz skutków ubocznych to sterydy są ok. Ja też czasami do nich wracam, bo:
1. są bezzapachowe
2. szybko widać efekty leczenia
3. nie niszczą ubrań
4. smaruje się raz dziennie
5. jak się posmaruje sterydami to czuje komfort w przeciwieństwie do innych maści
tylko te skutki uboczne
1. efekt odbicia choroby z podwójną siłą
2. rozcieńczenie skóry
3. rozstępy skóry
4. łuszczyca się sterydami tak jakby najada, potrzbuje ich więcej i więcej

Łuszczycy sterydami nie powinno się leczyć. Ale cóż jak mnie przyciśnie choroba to do nich też wracam. Bo szybko widać efekty.

Trzeba z nimi ostrożnie, to może wtedy będzie ok. Nie smaruj się nimi cały czas maści zmieniaj bo skóra się przyzwyczaja.

Arika obserwuj swoje ciało i patrz czy nie odbija się choroba i daj znać, bo jestem ciekawa, jak będzie dobrze to może też się skuszę na sterydy tym razem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Natka z Poznania (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 18 lip 2007 - 08:05:09

Alez wiadomoże sterydy działaja bardzo szybko, wszysko super znika, jesteśmy szczęśliwi, ale co potem DROGA ARNIKO?????? Odlożysz te gówniane maści i wróci wszystko ze zdwojona siłą, będziesz musiała używać coraz silniejszych sterydów bo te słabsze nie beda działać. Ja leczyłam sie sterydami i nieraz od wielkiej okazji jak chce być "czysta" użyje ale potem przezywam ciezki okres bo ogniska zapalne powiększają swoją powierzchnię. Trudno dac sobie radę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: arinka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2007 - 08:16:55

no to mnie teraz wystraszyliście :/ ale jak na razie to nie widać żadnych skutków ubocznych... na szczęście

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Natka (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 18 lip 2007 - 11:29:34

Arnika ale chyba nie stosujesz sterydów caly czas? robisz przerwy???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Aloja (80.53.207.---)
Data: 18 lip 2007 - 21:15:44

ARNIKA - dobrze , ze sie przstraszyłaś , nawet powinnaś, to przestroga dla promujących STERYDY!!. Owszem efekt szybki , dobry ale pózniejsze skutki........o czym nie jednokrotnie pisano na forum. Wiem co pisze z panią Ł zyje juz ponad 20 lat . Kiedyś była moda na sterydy (lekarze chętnie przepisywali ) i właśnie w tych miejscach do dziś odczuwam skutki stosowania sterydów, skóra osłabiona i ciążko zaleczyć- wraca .DZIŚ JUŻ MNIE ŻADEN LEKARZ NIE NAMÓWI NA STERYD!!.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Aloja (80.53.207.---)
Data: 18 lip 2007 - 21:26:19

I jescze jedno 20 lat temu nie było internetu i nie nie można było sie wymienic doświadczeniami jak dzis, więc człowiek ufał lekarzom, no bo komu?. Ty dzis możesz skorzystac z nauki na błędach innych. Wiem efekt czystej skóry w krótkim czasie kusi.Ale....nawet po roku , dwóch WRÓCI dwójnasób. A bez sterydów DA się życ i wcale nie jest gorzej. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: malutka (---.stansat.pl)
Data: 19 lip 2007 - 15:55:20

witajcie przestroga dla was jestem ja, ktos mi powiedzial o rewelacyjnej masci sterydowej o nazwie novate. smarowalam sie tydzien cieszylam sie jak dziecko, zmiany ustepowaly jak reka odjol .po tygodniuwysypalo mnie z potrojna sila. jestem zalamana czekam na paczke z niemiec od ciotki ktora wyslala mi jakies kremy i masci dostepne tylko na niemieckim rynku.podobno skuteczne mam lykac wit b compleks,nie wycierac ciala recznikiem tylko po kapieli nakladac szlafrok i duzo slonca te kremy ktore maja do mnie przyjsc preferuja duzo slonca podobno ma pomoc narazie jestem zalamna.becze po nocach nie wychodze z domu i powiem tylko jedno nie uzywajcie sterydow bo bedziecie w takim stanie jak ja .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: tom7851 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 lip 2007 - 20:02:08

prawda jes taka że odmian tej paskudnej choroby jest full,jednemu pomaga to a innemu co inego,nie ma złotego środka dla wszystkich,kazdy walczy na swojej biednej skórze i testuje,niestety....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: andre (80.50.235.---)
Data: 20 lip 2007 - 01:55:35

Malutka ja też stosowałem tą maść. Ostatni raz smarowałem sie w poniedziałek i nie wysypało mnie aż tak mocno a teraz cały tydzień szorowałem te miejsca bo dzisiaj dostałem Exorex.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Arinka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lip 2007 - 09:21:47

no macie racje :/ na tych miejscach powstają takie małe kropki:/ ale brzuszek sobie chyba wyleczyłam bo nic nie mam... na razie nie bede stosować sterydów ale później chyba do nich wróce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: SpAwN (---.tvk-net.pl)
Data: 24 maj 2009 - 18:39:04

malutka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> witajcie przestroga dla was jestem ja, ktos mi
> powiedzial o rewelacyjnej masci sterydowej o
> nazwie novate. smarowalam sie tydzien cieszylam
> sie jak dziecko, zmiany ustepowaly jak reka odjol
> .po tygodniuwysypalo mnie z potrojna sila. jestem
> zalamana czekam na paczke z niemiec od ciotki
> ktora wyslala mi jakies kremy i masci dostepne
> tylko na niemieckim rynku.podobno skuteczne mam
> lykac wit b compleks,nie wycierac ciala recznikiem
> tylko po kapieli nakladac szlafrok i duzo slonca
> te kremy ktore maja do mnie przyjsc preferuja duzo
> slonca podobno ma pomoc narazie jestem
> zalamna.becze po nocach nie wychodze z domu i
> powiem tylko jedno nie uzywajcie sterydow bo
> bedziecie w takim stanie jak ja .


A ja od jebanego Novate, które zaleciła mi lekarz, aby smarować dość intensywnie, mam rostępy i to masakryczne. Ni chuja nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 maj 2009 - 09:12:42

Novate to wogole chyba jakies nie takie jest. Ja uzywalem dwa miesiace mialem male plamy na stopie. Teraz chodze na lampy, pomagaja wszedzie tam gdzie nie stosowalem novate. Z glowy schodzi z paznokci tez, a stopy mi cale zsypalo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: mala_mi64 (195.74.79.---)
Data: 26 maj 2009 - 13:15:43

sterydy są cudowne, ale do czasu. uzywałam masci sterydowych bardzo dlugo, cieszyłam sie bo moje niewielkie plamki znikały, potem znow sie pojawiały wiec wracałam do sterydów, w rezultacie z kilku plam na nogach zrobiła sie jedna, wielka, pokrywajaca niemal calą powierzchnie nóg. powiem tak, oprócz skutków ubocznych jakie niosa za soba sterydy, choroba staje sie nie do pokonania, umacnia sie i uodparnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: cola (---.centertel.pl)
Data: 26 maj 2009 - 16:16:08

a spróbój blue cap on jes bez sterydów a efekty są zdumiewające

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Mały (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 maj 2009 - 05:36:30

Potwierdzam. Po BLUE CAP zniknęło mi to co miałem na brzuchu w 3 tygodnie.
Na dłoniach zmiany są bardzo zadawnine więc tu nie tak prosto. Po 3 tygodniach zacząłem stosować EXOREX na zmianę z BLUE CAP. Ten pierwszy śmierdzi jak mojego szwagra mogi wię stosuje na noc w okluzji a Blue Cap w dzień i efekt widać. Powoli "łajza" złazi.
A tak na marginesie to EXOREX musi być robiony na bazie Lorindenu T bo "capi" w identyczny sposób.
Lorinden T to był wynalazek kóry ma ze 40 lat ale go już w aptekach nie ma.
On na mnie wtedy nie działał ale po Exorexie już widać postęp.

Pozdrówka

Na pamiątkę zrobiłem sobie fotki smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: aga (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 cze 2009 - 22:37:53

Przestrzegam wszystkich stosujacych maść novate lub elocom przed ich działaniem!!Przekonałam sie o tym osobiście.Zgadzam sie z niektórymi powyższymi opiniami.Pomaga owszem-od zaraz,ale gdy tylko przestanie sie je stosować choroba w postaci czerwonych plam na całej twarzy powraca z podwojona siłą-wygląda to okropnie a leczenie jest długie i wymaga stosowania innych maści gojących i natłuszczajacych.Szczerze przestrzegam!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: gregi (80.54.48.---)
Data: 20 cze 2009 - 21:21:45

to w koncu komuu na long times cuda sterydowe pomagaja oj niewielu ja tez sie przylaczam do negatywnych opinii zauwazcie o cudach sterydowych pisza osobki tak jak ja ktore zastosowaly i sie mocno przejechaly gdybym wiedzial czym pachna masci elocom novate diprosalic nie uzywam od oj nie pamietam czy laticort lotio to bym nie stosowal choc na [poczatek moze osobki nowe o mniejszej wiedzy o ł i te ktore nie wiedza wiele o masciach sterydowych radze nie stosujcie poszukajcie na forum innych lekow masci a jest tego sporo forum jest suuper przejrzalem mnostwo starych [postow i jestem troche bogatszy nawet o wiedze o ł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Anka (---.aster.pl)
Data: 21 cze 2009 - 09:54:12

witaj gregi, agi i nie tylko
Używam sterydów od mniej więcej 20 lat. Oczywiście z przerwami, ale nie dlatego, że tak zalecili lekarze (to debile w większości) ale dlatego, że były okresy remisji. Przeszłam na Daivonex/Sorel, było ok. ale tylko do pewnego czasu. I znów powróciłam do sterydów. Po 4 dniach stosowania, wiem, że mogę "wyjść do ludzi"...
Teraz znowu walczę z trądzikiem posterydowym (ale na to ELIDEL) i na kilka tygodni spokój. Inaczej łuszczyca zniszczyłaby mi życie. Dzięki sterydom żyję i nadal się bawię. Jeśli chodzi o większe wysypy, to skąd wiemy, że to po sterydach??????????
Wysyp to wysyp a choroba nadal tajemnicą dla naukowców. Stosowałam kilka kuracji zalecanych przez internautów z Łuszczyca.pl i efekty jak przy stosowaniu czerwonego garniera. Więc po co się męczyć? A pani Ł. przychodzi i odchodzi jak ma ochotę...
Aga, czerwone plamy na twarzy to prawdopodobnie trądzik posterydowy...
Czyli sterydy mogą być, ale tylko kilka dni, potem np,sorel plus (sorel przestał już istnieć, zmiana producenta, ale skład ten sam), trochę słonca i wszystko jest OK.
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 21 cze 2009 - 11:41:49

Aniu,rozumiem Twój punkt widzenia,ale wysypy są na pewno po sterydach.Przekonałam się o tym osobiście.Oprócz łuszczycy choruję też na łuszczycowe zapalenie stawów i czasami dostaję tzw.blokadę z diprophosu-jest to bardzo silny zastrzyk sterydowy podawany bezpośrednio w bolący staw i zawsze po tym zastrzyku mam dużo większy wysyp niż normalnie,po maściach sterydowych też.Fakt nasz tryb życia też powoduje wysypy,ale uwierz mi,że po sterydach będą one częściej występowały,a do tego zniszczysz sobie skórę.Pozdrawiam serdeczniesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.