maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 21 sty 2006 - 23:41:59

Witajcie,

mam przed soba konieczność złuszczenia skóry głowy maścią salicylowo-siarkową... a to tłuste okropnie. W szpitalu dostałam takie specjalne szare mysło w postaci pasty/ mazi... i ledwo tym to zmyłam...

Może ktoś ma na to jakiś lepszy patent ?

I oczywiście może ktoś mi pomoże znaleźć takie mydło w Warszawie .
Byłam w wielu aptekach i nie maja , ale wiem że napewno gdzieś to można kupić....
Pomożecie ?

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Chomiczka (---.kryry.eu.org)
Data: 22 sty 2006 - 00:32:57

wejdz na temat: "czym domyć włosy po szpitalu" miałam podobny problem...pomogło mi zwykłe szare mydło, takie normalne kupione w sklepie...okropnie śmierdziało :// ale włosy tylko tym dałam rade umyć

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 22 sty 2006 - 03:59:30

Chomiczko....
albo ja nie umiem znaleźć , albo niepotrafię... albo nie ma tego watku....

jak wejść do innych wątków które nie wyświetlaja mi się na pierwszej liście ???

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Chomiczka (---.kryry.eu.org)
Data: 22 sty 2006 - 13:14:26

http://www.luszczyca.pl/read.php?f=1&i=11161&t=8735#reply_11161 tutaj masz ten wątek smiling smiley)

a do innych wątków których nie ma na pierwszej liście wchodzisz wybierając opcji "szukaj" u góry ekranu- tam wpisujesz czego szukasz i gotowe smiling smiley)

pozdrawiam cieplutko :*:* BUźka:*:*****

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 22 sty 2006 - 14:16:46

Chmiczka dzięki....

Mam jeszcze nadzieję że ktos jednak podzieli się i tu swoimi tajnymi metodami,,,, bo na głowie chełm ze strupa, maśc leży na półce a mnie brak odwagi sie nią nasmarować , bo jak sobie przypomnę kłopoty ze zmywaniem... i to że wtedy wyszło mi 1/4 ilości włosów .... to mam dreszcze.....

A tu nikt oprócz Chomiczki nei zagląda ... bo przecież nosiciele skorupek.. . muszą mieć metody zmywania tych róznych tłuszczów z włosów....
podzielcie sie prosze .....

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: KAnia (---.net.pulawy.pl)
Data: 22 sty 2006 - 15:02:33

naprawde tylko szare mydło i po tym ze 3 razy szmponem

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: ALE (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 16:00:36

Tylko szare mydło(nie BIAŁY JELEŃ)tylko szare mydło w kostce ,myć kilka razy potem szampon naprawdę schodzi tylko cierpliwości .

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Klawesyn (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 16:22:57

Ktorych wlosow, tych na glowie moody smiley
grinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smiley

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Chomiczka (---.kryry.eu.org)
Data: 22 sty 2006 - 17:47:39

hihihi grinning smiley chyba chodziło o te na głowie - przynajmniej mi ;];];];];]

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: BBBBBBBBBBBBBB (---.klik.net.pl)
Data: 22 sty 2006 - 19:50:20

Ja też myje szarym mydłem odczekam jakąś godzinkę i znowu myje tym mydłem. Koleżanka mi kiedyś poleciła żebym przed myciem polała włosy olejem takim kuchennym i dopiero zmywała, ale jeszcze tego nie wypróbowałam.

Ahaaaa i jeszcze czasami zmywałam płynem do mycia naczyń np. PUR albo LUDWIK i mi fajnie schodzi, tę metodę poleciła mi pielęgniarka z dermy!
Powodzenia




Pozdrawiam smiling smiley

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:08:50

tylko ciekla parafina parafina pod prysznicem neutralizuje smalec

bbbbbbbbbbbbbb mam dlaciegie lepszy i doskonaly
wkladasz glowe do pralki sypiesz cos tam nie ma znaczenia co i wlaczasz bijo i czekasz tylko nie zapomnij zamknac drzwi

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: jarek (---.lublin.mm.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:13:45

w aptekach jest tzw "mydło łuszczycowe" trzeba go zawiązać w gazę lub bandaż/ gdyż jego konsystencja jest dość mięka/ i kilka 2,3 razy umyć głowę po czym stosować zwykły szampon dla dzieci.To mydło jest też dobre do mycia ciała po cygnolinie.

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:22:53

jarek ciekla parafina jest swietna i tania ona rozpuszcza bardzo tloste masci i co bys na owlosiona nie zastosowal ona i mydlo oczywiscie szare typu jelen doskonale to zmywa

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:30:58

ale z doswiadczenia wiem niestety olej salicylowy na nocke w kasku i rano parafina ciekla do zmywania nie nwiem jak u was ale ja mialem ok

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:32:38

nie dopisalem olej salicylowy 10%

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: jarek (---.lublin.mm.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:33:03

Dzięki Szun,ale niestety nie stosowałem a mydło w zupełności w przypadku męskim wystarcza.A tak po prawdzie to chyba każdy z nas i g....m by się wysmarował i poczekał aż się wykruszy aby to holerstwo z nas zlazło.

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 22 sty 2006 - 21:04:49

Witajcie,
dzięki Wam za rady.

Jarku - do Ciebie , czy możesz podac mi jakiś namiar gdzie to mydło łuszczycowe można kupic konkretniej ?
Jestem z Wawy.. i borykam się strasznie bo w żadnej z odwiedzonych aptek tego nie maja i nie wiedzą skąd sprowadzić....

Ja nim myłam po szpitalu, bo dostałam od pielęgniarki mały pojemniczek na wynos...

Przeczytałąm wiele postów: i z tego co widziałam , najczęściej stosowane patenty na te cholerne tłuściele ze zlazłymi łuskami to :
- szare mydło;
- parafina;
- płyn do mycia naczyć Ludwik, lub inny;
- ktoś proponował posypanie włosów mąką ziemniaczaną przed myciem;
- ktoś wspomniał o mydle dziegciowym robionym w aptece;

Wiele osób pisało o smarowaniu głowy oliwką salicylową, a ja dostałam robioną maść salicylowo-siarkową...
Może powinnam zastosować oliwkę na tą moją skorupę....


Panowie Wam przy króciótkich włosach jest o niebo łatwiej... niż kobitce która ma dłuższe i gęste włosy.... sad smiley

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Jarek (62.233.192.---)
Data: 23 sty 2006 - 08:34:46

Cześć Aga,w moim przypadku w Lublinie nie ma problemu co prawda to apteka przyszpitalna ale w innych pytałem i to samo, jest to do kupienia.Podzwoń po aptekach lub o ile jest coś takiego jak informacja o lekach a wierzę że napewno jest, to wcześniej to zdobędziesz.Co do szarego mydła to słyszałem o płatkach do prania pieluch,wiesz jest to normalne szare mydło tyle że trzeba zrobić taką papkę i tym dobrze wcierać i spłukać no ale co do Ludwika to bym nie ryzykował tyle o myciu.
Co do mazideł to fakt że lepiej stosować oliwkę salicylową a nie maść, maść stosuje się będąc na oddziale w szpitalu gdzie siedzisz kilka dni a nie z dnia na dzień gdzie musisz normalnie funkcjonować. Mój sposób to; oliwka na głowę no i turban z foli strecz/wiesz taka cieniutka spożywcza/ idealna do tego celu no i uwaga na oczy.

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: ona (80.54.0.---)
Data: 23 sty 2006 - 11:34:01

jestem tu pierwszy raz i jak to czytam to nie wierze...nie myslalam ze jest nas tylu...a jednak...ja dostalam oliwke salicylowa i zmywam ja szamponem Natural(bezbarwny, dostepny w sklepach, cena kolo3-4zl)schodzi normalnie.jako wlasciwa masc na gowe mialam Daivonex masc i tego nie bylam w stanie odmyc przez tydzien, po tygoniu codziennego mycia 2razy dziennie rano i wieczorem puscilo, potem dostalam tez Daivonex tyle ze krem i to jest chyba najlepsze co mnie spotkalo, cena straszna tak jak i za masc ale schodzi po jenym umyciu szamponem bezproblemowo.teraz mam plyn elocom, bo studiuje dziennie i nie jestem w stanie sama posmarowac nia glowy a plynem jest prosciej (Elocom) a cena tez przystepna(10zl). tyle ze ja nie lezalam w szpitalu, to moje drugie spotkanie z ta choroba po 6latach odsapki.

Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Edyta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 sty 2006 - 12:39:11

Tylko szare mydło starte na tartce w jakieś naczynie. Potem trzeba zalać to gorącą wodą. zrobi się z tego maż. Tym myc głowę z 5 razy a potem 3 razy szamponem Diolen- dziegciowym Pomaga zmyć mazidła tylko cierpliwości w szorowaniu naprawdę działa.