Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
lampa Medisun 700
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lut 2006 - 20:46:43

Znalazłem w internecie pewien rodzaj lampy - Medisun 700. Ma dość dużą powierzchnię, umożliwiającą naświetlanie całego ciała. Zajmuje ona ponadto małą przestrzeń, więc można by ją było wstawić gdzieś w mieszkaniu bez zagracania. Podobno do naświetlania nią nie są potrzebne leki światłouczulające. Chciałbym ją kupić, ale nie znalazłem żadnej firmy rozprowadzającej ten produkt w Polsce. Może ktoś z Was cos wie na ten temat?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lut 2006 - 22:25:11

A w Optimedzie jej nie sprzedają? Obejrzałam lampę na stronie: www.optimed.home.pl/lampy_uv.php
A przy okazji, jak Ci sie sprawdza leczenie curatodermem zimą?
Pozdrawiam serdecznie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2006 - 18:43:40

Sprawdziłem cenę tej lampy - ponad 7 tys. złotych. Na razie chyba dam sobie spokój :-). Choć to byłby chyba dobry sposób - bez łażenia do szpitala na zabiegi. Dziesięć minut relaksu dziennie w domu i po problemie. Ale cena jest zaporowa. Ale w sumie jak tak zliczyć wszystkie sumy wydane na maści i różne ,,cudowne" leki to po kilku latach by się zwróciło. Do przemyślenia.

Odpowiadam Elu na Twoje pytanie - nie stosuję już curatodermu - wydaje mi się, że jest średnio skuteczny, w dodatku drogi niewspółmiernie do efektów. Ja niestety jestem niewolnikiem maści sterydowych. Na mnie one działają bardzo dobrze, stosuję odpowiednio małe ilości i robię stosowne przerwy. W ten sposób skórę mam prawie czystą. I nie zauważyłem, aby zmniejszała się ich skuteczność, czy aby zmiany rozrastały się po nich szczególnie wyraźnie. Oddziaływanie maści na skórę nie jest związane z trwałym zapamiętaniem tych ,,relacji" przez organizm. Odgrywaja tu rolę receptory skórne. W miarę trwania terapii ich ilość i stopień reagowania faktycznie się zmniejsza (w farmakologii nazywa się to - down regulation), ale po okresie przerwy wszystko wraca do normy. I trzeba to wykorzystać. Niestety nie ma bardziej skutecznych środków na naszą chorobę. Trzeba ich tylko używac z głową.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Ania F (82.160.7.---)
Data: 16 sie 2006 - 09:53:39

OPTIMED PRO-OFFICE
31-444 Kraków, ul. Śliczna 36
tel.: +48 (0)12 417 30 70, +48 (0) 604 690 606,
fax: +48 (0) 12 413 53 80
e-mail: [email protected]

Terapia całego ciała w praktyce lekarskiej lub w warunkach domowych .
Opis Urządzenia:
Terapia całego ciała
Terapia w pozycji: stojacej, leżącej lub siedzącej
Promieniowanie UVB 311 nm lub UVA
Ruchomy statyw z regulowaną zmianą wysokości i kątem nachylenia o 180°
Ergonomiczne przechowywanie urządzenia w pozycji pionowej
Łatwa obsługa
Niskie koszty utrzymania i eksploatacji
Zastosowanie dla UVB 311nm: łuszczyca, bielactwo i neurodermatitis
Zastosowanie UVA: neurodermatitis, egzema, trądzik
Dane Techniczne:
Zasilanie: 230V/50Hz/750Watt
Źródło światła: 7x100 Watt (180 cm długści)
Wymiary: 195cmx 85cmx 65cm
Ceny:
MEDISUN 700 UVB-311nm, Art.-Nr.3292
MEDISUN 700 UVA , Art.-Nr. 3291

Proste i uniwersalne używanie medisun 80 osiągnięto dzięki jego małej wadze i niewielkim wymiarom zewnętrznym. Naświetlanie niewielkich partii ciała oraz skóry głowy, zwykle trudne i niewdzięczne okazuje się bardzo łatwym zadaniem. Dzieje się tak bo urządzenie wyposażone jest w prosty, łatwo dający się zamontować grzebień.
Medisun 80 jest idealną lampą do terapii domowej. Jest wysokiej klasy urządzeniem medycznym, emitującym promieniowanie UV w różnych spektrach: UVA, UVB oraz UVB 311 nm &#8211; jest to unikalne pasmo, wyodrębnione głównie do leczenia bielactwa i łuszczycy. Czas terapii to trwa od kilku sekund do kilku minut, podczas terapii promieniami UVB 311 nm nie stosuje się żadnych dodatkowych leków, pozwala to oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
Wskazania UVA

&#8226; Neurodermit
&#8226; Trądzik
Wskazania UVB-311 nm

&#8226; Łuszczyca
&#8226; Bielactwo nabyte
&#8226; Łysienie plackowate






Opis Urządzenia:
System UV do symultanicznej terapii rąk i stóp
System modułowy z kombinacją 4 modułów świetlnych.
Wskazania:
Psoriasis
Neurodermatitis
Egzema
Vitiligo
Opis urządzenia:
24 lub 40 specjalistycznych niskociśnieniowych lamp UVA, UVB-311nm lub UVB
Wbudowany regulator pomiaru czasu lub mocy.
Ruchomy statyw
Krótki czas terapii
Niska moc grzewcza
Prosta obsługa
Ergonomiczny projekt
Licznik dawki np.: licznik czasu pracy urządzenia
Możliwe korzystanie tylko z jednego modułu świetlnego
Ustawienie dawki w J/cm2 lub w czasie
Parametry techniczne:
Zasilanie: 230V/50Hz
Bezpiecznik : 16A
Moc : 260W
Wymiary : L 60cm x B 72 cm x H 100cm
Cena:
HF 216 (4 moduły) -
HF 54 (1 moduł) -

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 mar 2008 - 09:56:16

Witam
Wczoraj dotarla do mnie lampa medisun 700. Jest bardzo duza.
Naswietlalam sie wczoraj 1:20, i dzisiaj rano 1:50 ( tak jak wskazuje zalaczona ulotka). Juz widze poprawe.
Lampa kosztowala 8000 zł. Odezwe sie jeszcze i poinformuje o efektach .
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Wojtas (---.cable.ubr01.stav.blueyonder.co.uk)
Data: 22 pa� 2008 - 22:27:15

Hej witam
Gosiu mam prośbę możesz napisać jakie efekty po tej lampie.
Bardzo bym prosił jeżeli ktoś ma taką lampe może mi napisać czy warto zainwestować
w takie coś czy to wystarczy?
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: wolf (---.pools.arcor-ip.net)
Data: 04 lis 2008 - 02:42:36

Witam
Też słyszałem że takie naświetlania dają nawet dziesięciokrotnie lepsze efekty, niż sterydy które u mnie jakoś tam działają. W Niemczech ta lampa kosztuje 2000? i się poważnie zastanawiałem nad kupnem. Jednak jestem rozsądnym facetem i zainwestowałem w mniejszy odpowiednik tego samego, coś w rodzaju szczotki do włosów za 200?. Długość fali światła jest ta sama, 311nm, a dawkowanie można zwiększyć i się przekonać czy jest zmiana. W tym tygodniu mam ją odebrać i napewno odrazu będę stosował. Tak więc o efektach poinformuje niezwłocznie.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Gronek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 wrz 2018 - 19:43:06

Witam serdecznie.
Minęło już dużo czasu od kiedy kupiła Pani lampę do naświetlania. Jak się sprawowała? Czy warto? Szukam takiej lampy dla mojej żony. Proszę o informację.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.