Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: s.gai (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data: 11 maj 2006 - 10:41:44

Pewnie jak większość osób z tego forum stosowałam już prawie wszystko,żeby pozbyć się tej wstrętnej łuszczycy...oczywiście z marnym skutkiem-raz było lepiej raz gorzej.Na pewno przez 15 lat nauczyłam się żyć z tą chorobą,jednak ciągle próbuje czegoś nowego.

Ostatnim moim odkryciem jest PRZYTULIA.Jest to roślinka,która często rośnie jako chwast.Stosowanie soku z tej rośliny polecił mi wujek w tamtym roku(on wyleczył sobie w ten sposób łuszczycę na głowie-o tym,że przytulia pomaga na łuszczycę wyczytał w starej książce zielarskiej).
Ja też spróbowałam ,jednak po kilku smarowaniach stwierdziam,że na mnie to nie działa.Ponowiłam próbę w tym roku...z tą różnicą, że za pierwszym razem byłam w trakcie smarowania maściami sterydowymi...i między jednym sterydem a drugim smarowałam się sokiem z przytuli. Myślę,że to sterydy spowodowały,że sok z przytuli nie działał.. Od kilku miesięcy sterydów nie stosuje w ogóle...przekonałam się, że bardziej szkodzą niż pomagają.Teraz, gdy moja skóra odzwyczaiła się od ciągłego stosowania sterydów,sok z przytulii zadziałał rewelacyjnie.Po tygodniu zmiany bardzo złagodniały..goją się po prostu w oczach..łuski nie ma w ogóle,zmiany są jasne i płaskie..i bardzo mało widoczne.Chciałam poczekać z podzieleniem się swoimi spostrzeżeniami aż moje zmiany znikną ,jednak z tego co wiem przytulia rośnie dość krótko a właśnie teraz jest najlepszy okres aby ją zerwać.Może ktoś zechce też wypróbować moją metodę.

Ja zrywam porcje tej roślinki na trzy dni i przechowuję w lodówce, codziennie ugniatam niewielką ilość przytuli tak,żeby puściła sok i powstałą mazią smaruję zmiany.Ważne,żeby przed bezpośrednim smarowaniem tą mazią niczym się nie smarować.Specyfik ten stosuję raz dziennie na noc a rano zmiany natłuszczam.Można także przecisnąć przez sokowirówkę jednak dość szybko sok ten kiśnie.Ja zamierzam zebrać większą ilość przytuli i zamrozić albo roślinkę albo sok z niej.

Mam nadzieję,że Wam też pomoże PRZYTULIAsmiling smiley

Pozdrawiam serdeczniesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: Ula (212.160.202.---)
Data: 11 maj 2006 - 11:46:52

ale jaka odmiana przytulii , ja znalazłam w internecie 13 odmian?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: cez (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 11:59:48


Ok ale w internecie przytulie nie rosną )
... zatem może warto napisać gdzie rosną

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: s.gai (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data: 11 maj 2006 - 13:09:31

Jest to najbardziej pospolita odmiana- PRZYTULIA CZEPNA(GALIUM APARINA)http://www.danad.com.pl/foto.htm?chap=rolnicze&page=/Chwasty/przytulia%20czepna&slide=0 -tu można obejrzeć zdjęcia.
Przytulia czepna - Galium aparine - roślina wieloletnia ( w ostre zimy wymarza) dorastająca do 150 cm dł.; łodyga czterokanciasta, rozgałęziona, leżąca lub wspinająca się, zadzierzysta (cała roślina czepia się ubrania, a nawet skóry); liście podłużnie lancetowate (klinowato-lancetowate); ulistnienie okółkowe; kwiaty drobne, białe lub zielonkawe; owoc - rozłupnia pokryta czepnymi haczykami. Kwitnie od czerwca do października. Roślina pospolita; występuje często masowo; rośnie nad rzekami, w lasach, na zaniedbanych grządkach, w sadach, w zaroślach, na polanach; lubi gleby wilgotne, azotowe i przepuszczalne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: Lidia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 15:59:09

To jest tak zwany "rzep"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: s.gai (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data: 11 maj 2006 - 17:06:12

Lidia to nie jest "rzep"
Zobacz zdjęcia jak wygląda przytulia czepna
http://www.danad.com.pl/foto.htm?chap=rolnicze&page=/Chwasty/przytulia%20czepna&slide=0
(pomiń trzy pierwsze zdjęcia,na kolejnych widać co to za roślina zdecydowanie lepiej)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: Basia (---.ladek.pbsi.pl)
Data: 12 maj 2006 - 00:07:53

Czy rośnie masowo często oplata inne rośliny płoży sie czepia sie wszystkiego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -czepna
Wysłane przez: dzof (---.v28.interkam.pl)
Data: 19 sie 2020 - 12:59:51

leczy SM - stwardnienie ,opuchlizny, oczyszcza limfe i krew nerwy dzala jak mocny steryd..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: nowy (---)
Data: 23 sie 2020 - 16:21:56

A już myślałem, że o przytulaniu będzie...? winking smiley Żarcik... Poczytam... a być może spraktykuję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -czepna
Wysłane przez: śmichu warte (185.135.2.---)
Data: 27 sie 2020 - 01:45:48

dzof Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> leczy SM - stwardnienie ,opuchlizny, oczyszcza
> limfe i krew nerwy dzala jak mocny steryd..


Powiększa penisa, sprawia, że wyrastają trzecie zęby i ponownie wyrastają włosy na łysej głowie grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: Mirka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2020 - 17:27:05

Polecam to ziółko wszystkim, którzy borykają się z obrzękami limfatycznymi,
Może nie zadziała od razu, ale przy dłuższym stosowaniu pomoże. U mnie było to 8 tygodni. Stosowałam napar z 1 łyżki ziół przytulii na szklankę wrzątku. Można go pić raz dziennie lub po pół szklanki 2 razy dziennie. Ważna jest systematyczność i cierpliwość. Świetnie rozrzedza limfę, oczyszcza organizm i usuwa nadmiar wody.
Z całego serca polecam.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.