lampa Medisun 700
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lut 2006 - 20:46:43

Znalazłem w internecie pewien rodzaj lampy - Medisun 700. Ma dość dużą powierzchnię, umożliwiającą naświetlanie całego ciała. Zajmuje ona ponadto małą przestrzeń, więc można by ją było wstawić gdzieś w mieszkaniu bez zagracania. Podobno do naświetlania nią nie są potrzebne leki światłouczulające. Chciałbym ją kupić, ale nie znalazłem żadnej firmy rozprowadzającej ten produkt w Polsce. Może ktoś z Was cos wie na ten temat?

Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lut 2006 - 22:25:11

A w Optimedzie jej nie sprzedają? Obejrzałam lampę na stronie: www.optimed.home.pl/lampy_uv.php
A przy okazji, jak Ci sie sprawdza leczenie curatodermem zimą?
Pozdrawiam serdecznie

Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2006 - 18:43:40

Sprawdziłem cenę tej lampy - ponad 7 tys. złotych. Na razie chyba dam sobie spokój :-). Choć to byłby chyba dobry sposób - bez łażenia do szpitala na zabiegi. Dziesięć minut relaksu dziennie w domu i po problemie. Ale cena jest zaporowa. Ale w sumie jak tak zliczyć wszystkie sumy wydane na maści i różne ,,cudowne" leki to po kilku latach by się zwróciło. Do przemyślenia.

Odpowiadam Elu na Twoje pytanie - nie stosuję już curatodermu - wydaje mi się, że jest średnio skuteczny, w dodatku drogi niewspółmiernie do efektów. Ja niestety jestem niewolnikiem maści sterydowych. Na mnie one działają bardzo dobrze, stosuję odpowiednio małe ilości i robię stosowne przerwy. W ten sposób skórę mam prawie czystą. I nie zauważyłem, aby zmniejszała się ich skuteczność, czy aby zmiany rozrastały się po nich szczególnie wyraźnie. Oddziaływanie maści na skórę nie jest związane z trwałym zapamiętaniem tych ,,relacji" przez organizm. Odgrywaja tu rolę receptory skórne. W miarę trwania terapii ich ilość i stopień reagowania faktycznie się zmniejsza (w farmakologii nazywa się to - down regulation), ale po okresie przerwy wszystko wraca do normy. I trzeba to wykorzystać. Niestety nie ma bardziej skutecznych środków na naszą chorobę. Trzeba ich tylko używac z głową.

Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Ania F (82.160.7.---)
Data: 16 sie 2006 - 09:53:39

OPTIMED PRO-OFFICE
31-444 Kraków, ul. Śliczna 36
tel.: +48 (0)12 417 30 70, +48 (0) 604 690 606,
fax: +48 (0) 12 413 53 80
e-mail: [email protected]

Terapia całego ciała w praktyce lekarskiej lub w warunkach domowych .
Opis Urządzenia:
Terapia całego ciała
Terapia w pozycji: stojacej, leżącej lub siedzącej
Promieniowanie UVB 311 nm lub UVA
Ruchomy statyw z regulowaną zmianą wysokości i kątem nachylenia o 180°
Ergonomiczne przechowywanie urządzenia w pozycji pionowej
Łatwa obsługa
Niskie koszty utrzymania i eksploatacji
Zastosowanie dla UVB 311nm: łuszczyca, bielactwo i neurodermatitis
Zastosowanie UVA: neurodermatitis, egzema, trądzik
Dane Techniczne:
Zasilanie: 230V/50Hz/750Watt
Źródło światła: 7x100 Watt (180 cm długści)
Wymiary: 195cmx 85cmx 65cm
Ceny:
MEDISUN 700 UVB-311nm, Art.-Nr.3292
MEDISUN 700 UVA , Art.-Nr. 3291

Proste i uniwersalne używanie medisun 80 osiągnięto dzięki jego małej wadze i niewielkim wymiarom zewnętrznym. Naświetlanie niewielkich partii ciała oraz skóry głowy, zwykle trudne i niewdzięczne okazuje się bardzo łatwym zadaniem. Dzieje się tak bo urządzenie wyposażone jest w prosty, łatwo dający się zamontować grzebień.
Medisun 80 jest idealną lampą do terapii domowej. Jest wysokiej klasy urządzeniem medycznym, emitującym promieniowanie UV w różnych spektrach: UVA, UVB oraz UVB 311 nm – jest to unikalne pasmo, wyodrębnione głównie do leczenia bielactwa i łuszczycy. Czas terapii to trwa od kilku sekund do kilku minut, podczas terapii promieniami UVB 311 nm nie stosuje się żadnych dodatkowych leków, pozwala to oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
Wskazania UVA

• Neurodermit
• Trądzik
Wskazania UVB-311 nm

• Łuszczyca
• Bielactwo nabyte
• Łysienie plackowate






Opis Urządzenia:
System UV do symultanicznej terapii rąk i stóp
System modułowy z kombinacją 4 modułów świetlnych.
Wskazania:
Psoriasis
Neurodermatitis
Egzema
Vitiligo
Opis urządzenia:
24 lub 40 specjalistycznych niskociśnieniowych lamp UVA, UVB-311nm lub UVB
Wbudowany regulator pomiaru czasu lub mocy.
Ruchomy statyw
Krótki czas terapii
Niska moc grzewcza
Prosta obsługa
Ergonomiczny projekt
Licznik dawki np.: licznik czasu pracy urządzenia
Możliwe korzystanie tylko z jednego modułu świetlnego
Ustawienie dawki w J/cm2 lub w czasie
Parametry techniczne:
Zasilanie: 230V/50Hz
Bezpiecznik : 16A
Moc : 260W
Wymiary : L 60cm x B 72 cm x H 100cm
Cena:
HF 216 (4 moduły) -
HF 54 (1 moduł) -

Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 mar 2008 - 09:56:16

Witam
Wczoraj dotarla do mnie lampa medisun 700. Jest bardzo duza.
Naswietlalam sie wczoraj 1:20, i dzisiaj rano 1:50 ( tak jak wskazuje zalaczona ulotka). Juz widze poprawe.
Lampa kosztowala 8000 zł. Odezwe sie jeszcze i poinformuje o efektach .
Pozdrawiam

Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Wojtas (---.cable.ubr01.stav.blueyonder.co.uk)
Data: 22 pa� 2008 - 22:27:15

Hej witam
Gosiu mam prośbę możesz napisać jakie efekty po tej lampie.
Bardzo bym prosił jeżeli ktoś ma taką lampe może mi napisać czy warto zainwestować
w takie coś czy to wystarczy?
Pozdrawiam

Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: wolf (---.pools.arcor-ip.net)
Data: 04 lis 2008 - 02:42:36

Witam
Też słyszałem że takie naświetlania dają nawet dziesięciokrotnie lepsze efekty, niż sterydy które u mnie jakoś tam działają. W Niemczech ta lampa kosztuje 2000? i się poważnie zastanawiałem nad kupnem. Jednak jestem rozsądnym facetem i zainwestowałem w mniejszy odpowiednik tego samego, coś w rodzaju szczotki do włosów za 200?. Długość fali światła jest ta sama, 311nm, a dawkowanie można zwiększyć i się przekonać czy jest zmiana. W tym tygodniu mam ją odebrać i napewno odrazu będę stosował. Tak więc o efektach poinformuje niezwłocznie.
Pozdrawiam

Re: lampa Medisun 700
Wysłane przez: Gronek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 wrz 2018 - 19:43:06

Witam serdecznie.
Minęło już dużo czasu od kiedy kupiła Pani lampę do naświetlania. Jak się sprawowała? Czy warto? Szukam takiej lampy dla mojej żony. Proszę o informację.
Pozdrawiam