Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3
Re: Methotrexat
Wysłane przez: black (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 30 cze 2013 - 13:11:57

witam dawno nie zaglądałem na te forum. Ja methotrexat brałem z Rantudil Forte, Acidum Folicum,Diclac 50mg i Metypred.
Metypred - lek przeciw zapalny
Methotrexat to wiecie co to jest silny steryd
Ratudil Forte - lek przeciw bulowy
Acidum Folicum - jest to osłona
Diclac 50 mg - lek przeciw bulowy stosowałem go na początku pózniej lekarz zamienił mi go na Ratudil Forte.
Methtrexat lekarz zalecił raz w tygodniu jednego dnia wziąść 6 tabketek naraż a te inne leki 2 razy dziennie po jednej tabletce. Lekarz to reumatolog najpierw skierował mnie na badania i dopiero dostałem właśnie taki zestaw leków.Jest to bardzo dobry lekarz ma bardzo dużo ludzi na wizytę trzeba czekać około 2 miechy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: agaa (---.proxnet.pl)
Data: 06 lip 2013 - 16:45:21

Witam, ja biorę methotrexat 3 mies dawke 25mg, ma to być takie przygotowanie do leczenia biologicznego Humirą, lecz niestety próby wątrobowe a dokladnie ALAT wzrósł dwukrotnie ponad normę i boję sie że pewnie nici z Humiry będzie... ;(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 06 lip 2013 - 17:58:49

black - przeciw bulowy? PRZECIW BULOWY ?????? hahahaha grinning smiley genialne grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: magda70 (---.serv-net.pl)
Data: 18 lip 2013 - 15:49:50

magda ja borykam sie z lysieniem po calosci na poczatku byly tylko sporadyczne plamki ale tak od ok 2,5 roku komletnie jestem lysa koszmar totalny :-{{ lecze sie od 87 roku - majac 7 lat dopiero pierwszy raz lezalam w szpitalu w czerwcu tego roku i dali mi methotrexat ,encorton i kwas foliowy czy ktos ma tez ten problem pozdrawiam :-}

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: pablo11200 (---.12-2.cable.virginmedia.com)
Data: 10 wrz 2013 - 14:53:30

lysiejesz po : Methotrexat???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: aneta (---.serv-net.pl)
Data: 02 sty 2014 - 19:06:26

chciała bym wiedziec wiecej na temat metotrextatu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 02 sty 2014 - 19:58:50

Czterdzieści kilka komentarzy nie zadowala, to może pomoże ta strona:

https://www.google.pl/search?q=Methotrexat&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:plyawning smileyfficial&client=firefox-a&channel=rcs&gws_rd=cr&ei=_rXFUoyICZCrhAeDrYDoDA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 02 sty 2014 - 20:00:20

Nawet z tą dziwną buźką zadziała.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: nn (---.futuroexito.pl)
Data: 03 sty 2014 - 09:41:17

Tp ptzestań brać i mów że bierzesz ale nic nie pomaga, więc szybciej przejdziesz na leczenie biologiczne. Zrobiłem jak napisałem i jestem zadowolony

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: krzysztof (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 kwi 2014 - 09:53:57

-------------------------------------------------------

Mam luszczyce stawowa i skurna
biore MTX od 6 miesiecy15mg raz w tygodniu do tego metryped 6mg dziennie nate dawki co biore rezultat jest marny ustapil mi bul wpalcach u rak i stop a nasilil się w kolanach barkach .mam tez bule w klatce piersiowej to stawy zebrowo kregoslupowe zastanawiam się czy warto truc się ta chemia jeśli podczas kueacji choroba się rozwija w innych miejscach naskurze podobnie miałem zaatakowane kolana lokcie stopy dłonie glowe itak było 13 lat ,a podczas brania mtx i metrypedu dodatkowo za atakowalo mi jeszcze uda plecy i rece przed lokciem nie powiem luska narasta wolniej jak kiedyś ale smarować czyms musze niewiwm może biore za slabe dawki albo jeszcze za krutko w maju ide do lekarzazobaczymy co on mi powie ,a moe ktoś zwas miał podobny przypadek proszę o wypowiedz POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
metex
Wysłane przez: jasmin (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 24 kwi 2014 - 18:56:01

czy stosowal ktos metex w zastrzykach i czy po aplikacji skóra jest żółtawa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: C. (---.4-2.cable.virginm.net)
Data: 26 lip 2017 - 01:31:14

Ja metx. Biorę od pół roku, dawka 8 tabletek raz na tydzień. Choruje na zapalenie stawow. I pije alkohol, nie często ale jeżeli wychodzę ze znajomymi to tak napije się bez peoblemu. Wizyty w klinice mam co tydzień tak samo jak badania krwi i reZonans magnetyczny co trzy tygodnie. Wyniki całkowicie w normie, może trochę ubyło mi włosów na głowie ale jest dobrze. Lekarz kazał żyć mi normalnym życiem tak jakby choroby nie było to tez tak robię smiling smiley oczywiście lek i alkohol wpływa na każdego inaczej i nie namawiam do picia. Bądź co bądź to silny lek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Zbychol. T (---.43.142.169.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 11 lut 2018 - 10:04:35

dich-22xx Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> wydaje mi sie ze to lipny lek bralem go pierwszy
> raz w życiu i mialem przerwe z luszczycą tylko
> przez 6 tygodni.Mam pytanko czy skutki uboczne
> moga wystepywac dopiero po 6 tygodniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.