Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Methotrexat
Wysłane przez: Robert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 lut 2006 - 20:24:41

dostałem teraz w szpitalu tabletki methotrexat 2 impulsy(14mg) w ciągu 2 tygodni już po 2 dniach była gwałtowna poprawa po pierwszym impulsie
ale co się nasłuchałem o szkodliwościach tej chemi to masakra, zaglądałem na www i też nieciekawie piszą.
Napiszcie jeśli już macie z tym jakieś doświadczenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Zuza (---.os1.kn.pl)
Data: 11 lut 2006 - 20:49:21

Hey Robercie!Ja biore methotrexat od 2 lat,poniewaz mam łuszczycowe zapalenie stawow.Jak kazdy lek ma skutki uboczne...ale od czasu jak go zazywam widze ogromna roznice.Na pewno wplywa negatywnie na watrabe,musisz co pewnien czas robic badania i konsultowac je z lekarzem.Chociaz...jezeli mam byc szczera,jezeli nie masz ŁZS to nie wiem czy powinienes uzywac tak silnych lekow.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Robert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 lut 2006 - 21:02:43

tak sam ordynator w szpitalu stwierdził zę niejest zwolennikiem dawania czegoś takiego tak młodym ludziom ( mam 25 lat ) ale co 2/4 miesiące jestem w szpitalu na dermatologi i postanowił mi zaaplikować 2 impulsy 15mg tego wczoraj wyszedłem ze szpitala i narazie będe obserwował efekty tego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Zuza (---.os1.kn.pl)
Data: 11 lut 2006 - 21:12:15

Ja mam 23 lata ale musze to brac:/.Jedyne co moge Ci powiedziec...nie bierz tego non stop-ja robie przerwy-organizm moze uzaleznic sie i w momencie kiedy to odstawisz moze Cie ostro wysypac,i nie mozna sie opalac kiedy przyjmujesz methotrexat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Robert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 lut 2006 - 21:19:24

hmm będąc w szpitalu normalnie korzystałem ze solarium i pod okiem lekarzy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Zuza (---.os1.kn.pl)
Data: 11 lut 2006 - 21:54:26

To dziwne....ja mam zakaz jak biore methotrexat.A jak wyjezdzam nad morze w wakacje to 2 miesiace przed wyjazdem musze odstawic leki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Piotr (---.68.93.124.mielec93.tnp.pl)
Data: 12 lut 2006 - 00:09:14

Ja choruje na ŁZS 3 rok,mam 30 lat, łuszczycy mam niewiele głównie na twarzy i czole.
Trexan zażywam od 2 lat początkowo 20 mg/tydzień teraz 12,5 mg/ tydzień. Czy mi to pomaga to nie wiem a raczej powie nie, bo to co od poczatku choroby mi na skórze wskoczyło to nic a nic się nie poprawiło.
O skutkach ubocznych nie myśle, bo w porównaniu z dawkami jakie stosuje się w chemioterapii to musi być w miare bezpieczna dawka. Włosów nie tracęsmiling smiley, a moja gęsta czupryna pomaga mi zamaskować najwiekszą powierzchniowo zmianę skórna jaką mam na czole.
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Marcin (---.toya.net.pl)
Data: 12 lut 2006 - 02:32:38

ja bralem te tabletki 2,5 mg x 3 na tydzien przez 8 tygodni. niestety nie daly one zadnego efektu. co cztery tygodie robilem badania krwi, zeby sprawdzic czy cos zlego sie nie dzieje. na szczescie wyniki sa ok, jednak jak napisalem nie bylo efektu, wiec dermatolog przepisal mi inna kuracje.

pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Oliwia (---.cslce701.dsl.brasiltelecom.net.br)
Data: 12 lut 2006 - 04:04:03

Ja rownie? bylam leczona ' Methotrexatem "
Ten lek stosuje si? do chemioterapi .
Zaczely mi bardzo wychodzic wlosy po za?yciu tabletki czulam jakbym po?knela kamie? .
Jesli chcecie miec zdrow? watrobe i nerki ...
To prosze tylko nie Methotrexat !
Przypomnialo mi sie ze w szpitalu wspomagaly mi lampy puva
i inne niestety nie pamietam jakie to bylo promieniowanie .
Nie do?c ?e wyszlam zdrowa to na dodatek opalona jak murzynka
Pozdrawiam i nie dajcie sie poniesc stresom .
?uszczyca tego nie lubi ja czym wiecej ryczalam tym wiecej mnie wysiewalo
Obecnie jest ok Psorisan i natluszczam skore .
Pozdrawiam pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Robert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 12 lut 2006 - 15:11:28

mam nadzieje ze po tej dawce nie wypadną mi włosy, choć i tak strzyge się na łyso lepiej pielęgnowac skóre głowy :-)
hmm terac obserwuje efekty tego ciekaw jestem na ile będzie spokoju
piszcie na jak długo wam nie wychodziło po tych tabletkach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 12 lut 2006 - 21:39:45

metotreksat na mnie nie działa, ani na skórę nie pomaga ani na stawy. całe szczeście ze wyniki badań mam dobre.Brałam to ok 1,5 roku bez przerwy 7,5 mg raz w tygodniu po jednej tabletce w odstępach co 12 godz.2 tygodnie temu wycofałam sie z tego bo nie chcę sie truć tym bardziej że zero efektu.Metotreksat działa w połączeniu z sanndinum a samo sandinum nie działa bez metotreksatu. Każdy ma inny organizm.pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: dich-22xx (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2006 - 15:50:01

wydaje mi sie ze to lipny lek bralem go pierwszy raz w życiu i mialem przerwe z luszczycą tylko przez 6 tygodni.Mam pytanko czy skutki uboczne moga wystepywac dopiero po 6 tygodniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 cze 2006 - 00:18:34

56 lat i ntx od 10 lat 15mg w tygodniu
prowadze nie ciekawy tryb zycia pije piwo jestem nerwowy
ale nie mam luszczycy mam minimalne zmiany
jak dłogo to potrwa nie wiem
w moim zyciu kiedyś doszedłem do 90% ciała w łuszczycy
i pytanie lepiej dłogo żle czy krutko lepiej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: martka (---.c27.msk.pl)
Data: 03 lip 2006 - 14:42:31

hej!!przez kilka lat nic mi nie pomagalo,prawie cale cialo w plackach,nie pamietam kiedy mialam krotki rekawek!!koncem kwietnia zaczelam brac methotrexat 3tabl na tydz/6tygodni,i szok mam cialo czysciutenkie...do tego cygnolinki troszke przez pare dni a teraz slonko!!!i koszulki i spodniczki.Choruje od 18 lat mam 28latek i na prawde nie pamietam takich wakacji!!A wyniki krwi o dziwo nawet sie poprawily!! teraz sie modle zebym wytrwala chociaz te wakacje w takim stanie!pozdrawiam Wszystkich!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lip 2006 - 22:53:30

jestem za mtx
martka cos za coś
tylko warto robic badania chodzi o wątrobę
ale wszystkiego dobrego janusz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: wisienka (---.leczna.enterpol.pl)
Data: 09 lip 2006 - 14:59:06

mtx biore od 20 lat, dzieki niemu chodze. watroba , nerki w normie.hemoglobina slaba ale cos za cos. panią ł mam 30 lat, jakos nie chce sie ze mną rozstać, ale od trzech lat mam jej nie wiele. zeby nie zapeszyc tak ją atakowałam , że chyba obraziła sie na mnie.pracuje więc stresu mam w nadmiarze do tego z ludzmi , a oni potrafią być rozni.robert włosy od mtx nie wypadają , nie martw sie na zapas.przez 2 miesiace nie brałam mtx, organizm odpoczął ale ból zaczyna wracać, czasem nie do zniesienia , tramal pomaga. będe musiała znow brać mtx. pojde na słoneczko , pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: Agnieszka (---.core.net.pl)
Data: 15 lip 2006 - 18:31:44

Mój mąż brał ten lek ze względu na chorobę kolana.Po leku źle się czuł i w czerwcu wziął go ostatni raz.Niestety skończy się to operacją.Ale mamy problem,bo jestem w ciąży (początki) i boimy się,czy zaszkodził methotrexat płodowi.Proszę o jakieś informacje. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2006 - 20:30:54

agnieszko moim skromnym zdaniem nie ma problemu będzie wszystko OK
i na pewno będzie to dziewczynka po..............zdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: EWa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2006 - 22:02:55

Agnieszko ... napewno mogloby cos zaszkodzic gdybys to ty brala ten lek ale to mąż go uzywał w takim razie nie ma sie czym martwic , dla pewnosci przy nastepnej wizycie u ginekologa poprostu zapytaj o to lekarza , bedziesz spokojniejsza , nie stresuj sie teraz i powodzenia zycze smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Methotrexat
Wysłane przez: zapłakana (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 sie 2006 - 22:23:47

Mam łuszczyce od 15 lat a od roku biore mtx.Jest nie zle chociaz parametry krwi opadły znacznie.Najgorsze jest owrzodzenie jamu ustnej spowodowane wyjałowieniem ale i z tym jakos walcze .Dodatkowo polecam mercaptopurinum.pozdrawaim

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.