Re: Methotrexat
Wysłane przez: black (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 30 cze 2013 - 13:11:57

witam dawno nie zaglądałem na te forum. Ja methotrexat brałem z Rantudil Forte, Acidum Folicum,Diclac 50mg i Metypred.
Metypred - lek przeciw zapalny
Methotrexat to wiecie co to jest silny steryd
Ratudil Forte - lek przeciw bulowy
Acidum Folicum - jest to osłona
Diclac 50 mg - lek przeciw bulowy stosowałem go na początku pózniej lekarz zamienił mi go na Ratudil Forte.
Methtrexat lekarz zalecił raz w tygodniu jednego dnia wziąść 6 tabketek naraż a te inne leki 2 razy dziennie po jednej tabletce. Lekarz to reumatolog najpierw skierował mnie na badania i dopiero dostałem właśnie taki zestaw leków.Jest to bardzo dobry lekarz ma bardzo dużo ludzi na wizytę trzeba czekać około 2 miechy.

Re: Methotrexat
Wysłane przez: agaa (---.proxnet.pl)
Data: 06 lip 2013 - 16:45:21

Witam, ja biorę methotrexat 3 mies dawke 25mg, ma to być takie przygotowanie do leczenia biologicznego Humirą, lecz niestety próby wątrobowe a dokladnie ALAT wzrósł dwukrotnie ponad normę i boję sie że pewnie nici z Humiry będzie... ;(

Re: Methotrexat
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 06 lip 2013 - 17:58:49

black - przeciw bulowy? PRZECIW BULOWY ?????? hahahaha grinning smiley genialne grinning smiley

Re: Methotrexat
Wysłane przez: magda70 (---.serv-net.pl)
Data: 18 lip 2013 - 15:49:50

magda ja borykam sie z lysieniem po calosci na poczatku byly tylko sporadyczne plamki ale tak od ok 2,5 roku komletnie jestem lysa koszmar totalny :-{{ lecze sie od 87 roku - majac 7 lat dopiero pierwszy raz lezalam w szpitalu w czerwcu tego roku i dali mi methotrexat ,encorton i kwas foliowy czy ktos ma tez ten problem pozdrawiam :-}

Re: Methotrexat
Wysłane przez: pablo11200 (---.12-2.cable.virginmedia.com)
Data: 10 wrz 2013 - 14:53:30

lysiejesz po : Methotrexat???

Re: Methotrexat
Wysłane przez: aneta (---.serv-net.pl)
Data: 02 sty 2014 - 19:06:26

chciała bym wiedziec wiecej na temat metotrextatu

Re: Methotrexat
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 02 sty 2014 - 19:58:50

Czterdzieści kilka komentarzy nie zadowala, to może pomoże ta strona:

https://www.google.pl/search?q=Methotrexat&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:plyawning smileyfficial&client=firefox-a&channel=rcs&gws_rd=cr&ei=_rXFUoyICZCrhAeDrYDoDA

Re: Methotrexat
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 02 sty 2014 - 20:00:20

Nawet z tą dziwną buźką zadziała.

Re: Methotrexat
Wysłane przez: nn (---.futuroexito.pl)
Data: 03 sty 2014 - 09:41:17

Tp ptzestań brać i mów że bierzesz ale nic nie pomaga, więc szybciej przejdziesz na leczenie biologiczne. Zrobiłem jak napisałem i jestem zadowolony

Re: Methotrexat
Wysłane przez: krzysztof (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 kwi 2014 - 09:53:57

-------------------------------------------------------

Mam luszczyce stawowa i skurna
biore MTX od 6 miesiecy15mg raz w tygodniu do tego metryped 6mg dziennie nate dawki co biore rezultat jest marny ustapil mi bul wpalcach u rak i stop a nasilil się w kolanach barkach .mam tez bule w klatce piersiowej to stawy zebrowo kregoslupowe zastanawiam się czy warto truc się ta chemia jeśli podczas kueacji choroba się rozwija w innych miejscach naskurze podobnie miałem zaatakowane kolana lokcie stopy dłonie glowe itak było 13 lat ,a podczas brania mtx i metrypedu dodatkowo za atakowalo mi jeszcze uda plecy i rece przed lokciem nie powiem luska narasta wolniej jak kiedyś ale smarować czyms musze niewiwm może biore za slabe dawki albo jeszcze za krutko w maju ide do lekarzazobaczymy co on mi powie ,a moe ktoś zwas miał podobny przypadek proszę o wypowiedz POZDRAWIAM

metex
Wysłane przez: jasmin (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 24 kwi 2014 - 18:56:01

czy stosowal ktos metex w zastrzykach i czy po aplikacji skóra jest żółtawa

Re: Methotrexat
Wysłane przez: C. (---.4-2.cable.virginm.net)
Data: 26 lip 2017 - 01:31:14

Ja metx. Biorę od pół roku, dawka 8 tabletek raz na tydzień. Choruje na zapalenie stawow. I pije alkohol, nie często ale jeżeli wychodzę ze znajomymi to tak napije się bez peoblemu. Wizyty w klinice mam co tydzień tak samo jak badania krwi i reZonans magnetyczny co trzy tygodnie. Wyniki całkowicie w normie, może trochę ubyło mi włosów na głowie ale jest dobrze. Lekarz kazał żyć mi normalnym życiem tak jakby choroby nie było to tez tak robię smiling smiley oczywiście lek i alkohol wpływa na każdego inaczej i nie namawiam do picia. Bądź co bądź to silny lek

Re: Methotrexat
Wysłane przez: Zbychol. T (---.43.142.169.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 11 lut 2018 - 10:04:35

dich-22xx Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> wydaje mi sie ze to lipny lek bralem go pierwszy
> raz w życiu i mialem przerwe z luszczycą tylko
> przez 6 tygodni.Mam pytanko czy skutki uboczne
> moga wystepywac dopiero po 6 tygodniach.