Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 25 lut 2006 - 18:54:31

takie mam pytanko do was czy ktos tego sprobowal dziechciu z brzozy tylo czysty z niczym nie zmieszny pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 26 lut 2006 - 22:43:38

i raczej nikt z was nic niewie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: dew (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lut 2006 - 10:39:22

ja tego uzywalem to nie dziechc tylko dziegc! okropnie smierdzi i bardzo trudno to dostac! mi np pomoglo ale wykreslilem kilka dni z zycia! mialem jakis czas spokuj ale i tak wrocilo... wiec nie wiem czy warto. no chyba ze cie bardzo wysypalo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 27 lut 2006 - 10:59:24

Przeczytaj temat: mydlo dziegciowe to sam zadecydujesz czy warto szukac dziegciu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 27 lut 2006 - 12:46:44

do dew a jakiego uzywales z brzozy czy z inych drzew bo sa rozne rodzajea do xyz czytale twoje wypowiedzi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 27 lut 2006 - 13:29:40

Prawdziwy dziegiec to tylko z brzozy. Bardzo rzadko robiono tez z buczyny i sosny...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 27 lut 2006 - 14:50:29

Mialo byc z buku,a nie buczynywinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: dew (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lut 2006 - 15:19:31

no zgadza sie bardzo rzadko z buku i sosny!najczesciej z brzozy! ja nie pamietam z czego byl dziegdz ktorego uzywalem... ale to byla albo brzoza albo sosna. z tego co pamietam to w filmie "ogniem i mieczem' byl motyw jak bohun kompal sie w beczce dziegci.... zaraz zaraz a moze to byl skrzetuski... no nie wazne. dostalem ja po ciezkich trudach u znajomego weterynaza...nigdzie indziej nie bylo .pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 27 lut 2006 - 20:19:03

ja wiem tyle ze jak bylem w klinice to byla masc o nazwie warszawska i ona wlasnie byla z dodatkiem dziegdziu i dlatego taki muj pomysla zeby samy bo niewiem jaki skald ma ta masc a co wiecej byla tylko podawana w najgorszych przypadkach gdy juz nic nie pomagalo a ona sie sprawdzala

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: Agata (---.167.251.115.Dial1.NewYork1.Level3.net)
Data: 28 lut 2006 - 04:09:32

Nienawidze masci dziegciowej!!! 1000 razy wole cygnoline. W szpitalu leczyli mnie tym jak mialam 11 lat, 29 lat temu. Brrrr, na samo wspomnienie. Ale pomoglo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 lut 2006 - 12:13:50

cygnolina przy dłuższym stosowaniu może mieć uboczny wpływ na nerki.pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 lut 2006 - 12:30:36

maści dziegciowe 1% lub 2% na podkładzie czystej wazeliny sa bezpieczniejsze.Kiedyś spróbowałam czytej smoły dziegciowej(czyli proderminy) to może było i dobre ale paliło zdrową część skóry. Na patyczek nawijałam wacik i smarowałam same placki - tylko tak polecam ,o ile to ktoś teraz zdobedzie.Jesli wogóle mówimy o tym samym to doktorka mi mówiła że dziegieć wywodzi sie z produktów ropopchodnych. Ja tez przez wiele lat myslałam że to jest roślinny lek ale niedawno doktorka mnie oświeciła.Podobnoprodermina(na bazie dziegciu) jest częścią wytrąconą ze smoły pogazowej a smoła pogazowa jest produktem z ropy. Gdy dziegcie zniknęły z aptek poruszyłam apteki w wielu miastach w Polsce i farmaceuci to potwierdzili. Prodermina jest na dziegciach i to jest nie do zdobycia a to mi najlepiej pomagało. W/g unijnych przepisów wycofano ten lek bo ponoć produkty ropopchodne mają działanie sprzyjające powstawaniu nowotworów.Jesli chodzi o smołę pogazową to jeszcze niedawno była w hurtowniach farmaceutycznych ale ona jest zanieczyszczona różnymi innymi szkodliwymi pierwiastkami.Na dzień dzisiejszy nic nie wiem o możliwościach legalnego laboratoryjnego wytworzenia dziegciu z tej smoły pogazowej. Jesli macie jakieś wątpliwości do tego co napisałam to zapytajcie lekarzy i farmaceutów. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lut 2006 - 19:58:24

pare lat temu bedac w szpitalu AMG dostalem czrna smole do smarowania
testowalem na wybranym fragmecie mego ciala
i tak jak w piekle
ale lagodzila ta smola obiawy w miejscach ktore smarowalem
ale moje zmiany obejmowaly 90% mego nedznego ciala i niestety nie moglem eksperymentowac z prodermina
ale jak ktos ma pare plackow mysle iz po moich doswiadczeniach moge
powiedziec iz warto chocby odpoczac od sterydow i posmarowac sie prodermina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 28 lut 2006 - 20:09:40

no to widze ze sie ruszylo ludzisak a ja sie tym ciapie i z dostaniem tedo swinstw niema problemu tylko ze nie wpolsce ale moze mozna to dostac i w polsce tylko ze nie w aptece tyxlko u weterynarza stosuje to krotko ale zobaczymy jakie beda efekty jest to czyst dziegc z brzozy a gdzie to mozna dostac w niemczech napewno albo w sklepach z wiazanych z jezdziectwem konym stosuja to do smarowania kopyt koni smierdzi i brudzi to fakt ale zeby pomoglo wole to niz sterydy stosuje na noc ale mi pojedzie xyz za to bo pisal ze jest rakotworczy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 28 lut 2006 - 22:51:45

Ja tylko napisalem to o czym przeczytalem... Co z tym z robisz to juz Twoja broszka winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 28 lut 2006 - 23:18:51

wiedzialem ze sie odezwiesz czytalem o tym zanim sie za to wziolem zobaczymy jaki bedzie rezultat a tak na marginesie wiadomo co jeszcze na moze zaszkodzic ale nie wmieniam no bo poco sie straszyc pozdrawiam ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 02 mar 2006 - 19:46:35

witam nie bede zachwalal tego coda ale nie jest zle 5dni stosowania i w czorej to zmylem i pod spodem czerwona skora krem na noc do nawilzenia a dzis widze co jest i &pound; sie cofnela prawie opolowe a to umnie duzo gdzie lorindal nawet tego kiedys niechcial ruszyc lokcie i kolana ciapie sie dalej zobaczymy co sie wydazy pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: tomek (---.punkt.pl)
Data: 02 mar 2006 - 19:50:25

Dziegć drzewny (np. sosnowy) jest bezpieczny, podobnie ichtiol. Natomiast dziegcie otrzymywane z węgla kamiennego (smołą pogazowa) są wycofywane z użycia ze wzgledu na działanie rakotwórcze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 08 mar 2006 - 12:16:30

zaraz mnie inni skrytykuja ale coz nie jest zle &pound; cofnela sie w 90% po dziegdziu z brzozy zostaly nie dobitki ale to i tak sporo pomoglo nawt w tych miejscach gdzie sterydy nie dawaly rady ale zeby nie bylo nie doradzam tylko dziele sie tym co zaobserwowalem na sobie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: gosia (---.plusgsm.pl)
Data: 08 mar 2006 - 17:05:48

albert! A skąd masz ten dziegdź?


Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.