Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 08 mar 2006 - 17:46:26

no teraz to sie co niektozy posmieja ale coz niewiem jak w polsce ale zapytaj sie weterynaza albo w jakies lecznicy tylko dla koni powini to miec jest to stosowane do kopyt koni w niemczech niema z tym problemu zeby to dostac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: gosia (---.plusgsm.pl)
Data: 08 mar 2006 - 19:23:18

Wiesz albert
jak byłam kiedyś (30 lat temu) w szpitalu w Lublinie to dawali do smarowania właśnie takie czarne mazidło, mówili na to maść warszawska. Dodatkowo było naświetlanie, a po tygodniu skóra wolna od łuszczycy i trzeba było się smarować maścią( chyba ) lenartowicz żeby się ,,wybielić".No i po 2 tygodniach czyściutki człowiek był bez śladu po łuszczycy.
Po 10 latach znów znalazłam się w szpitalu i nic takiego nie dawali do smarowania.Pytałam o tą maść warszawską, ale jedna z pielęgniarek powiedziała, że było to sprowadzane z zagranicy (ale nie pamiętam z jakiego to było drzewa), ale produkcja jest tak droga, że zaprzestali. (Chodziło o to, że drzewo to było bardzo cenne).

Życzę Ci powodzenia z tym mazidłem!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 08 mar 2006 - 20:21:46

to odwiedzamy te same szpitale ale rouzmiem ze piszesz o klinice przy deptaku w lublinie a z tym lenertowiczem to moze byc to lub siarkowo salicylowa ale z tego co zaobserwowalem teraz na sobie to,to ze czym teraz sie samruje tak samo smierdzi i i tak samo piecze na poczatku leczenia a puzniej jest ok ja myslalem ze oni dla zwiekszenia dzialania dodawail do tego cygnoliny i dlatego nadali nazwe masc warszawska.A to co teraz mam to czysty dziegdz z brzozy i nie zaprzeczam tak jak piszesz 2wa tygodnie i prawie niema bo niemam dostepu do cygnoliny pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 08 mar 2006 - 20:36:51

Albert
muszę znależć weterynarza, tak myślałam, że ci się uda śledziłam ten temat
Przez doświadczenie na sobie pozbyłam się łuski z kolan,po wielu latach zobaczyłam skórę na kolanach i teraz bardzo przydałby mi się dziegdz
Wiem że załatwiłabym ją do końca.
a mój sposób na łuskę:
Kupiłam w aptece krem z witaminą A, w sklepie spożywczym sodę oczyszczoną zrobiłam papkę posmarowałam owinęlam folią na pół dnia potem kąpiel z solą i nadmanganianem potasu(kalium) po 5 minutach w wannie ściągnęłam gąbka łuskę i zobaczyłam czerwoną bo czerwoną ale skórę.Teraz smaruję się Delaterm łuska się nie tworzy ale widzę ,że Delatar jest za słaby.
U mnie w Zielonej Górze nie wiem gdzie uderzyć do weterynarza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 08 mar 2006 - 21:08:56

do dany ale z tego co sie orjetuje to tam nie daleko ciebie sa stadniny koni

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 08 mar 2006 - 21:12:05

a moze ktos wie gdzie sa sklepy zwiazane z jezdziectwem konnym moze to tez tam byc bo to sie stosuje po to by zabezpieczyc kopyto przed woda tam gdzie jest strzalka to moze to tez tam maja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 08 mar 2006 - 21:12:20

wiesz szukam teraz po lekach weterenaryjnych właśnie przerobiłam temat obok tego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 08 mar 2006 - 21:13:58


Albert jak jestes jeszcze Mój nr gg2944719 może pogadamy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 19 mar 2006 - 22:20:35

witam co niektozy mi pojada ale coz po koracij z dziegdziem jest dobrze a nawet bardzo dobrze ,ja stosuje raz dziennie na noc bo tylko tak moge ale skotki sa takie prawie niema L czerwona skora w tych miejscach jedynie gdzie byly duze skopiska mniejsze skupiska bez zmian skornych czyli zdrowa skora mi pomaga dlatego pisze wole to niz sterydy choc zapach ma jak wedzonka pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 19 mar 2006 - 22:34:42

Jak wedzonka? Czlowieku,gdzie Ty mieszkasz,ze takie wedzonki sprzedaja? winking smiley))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 19 mar 2006 - 23:51:23

napewno nie w uni barthez ale spojz na koncowke adreu adeslpremium.ch ty masz pl powodzonka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: gosia (---.plusgsm.pl)
Data: 20 mar 2006 - 16:04:49

albert a czy po umyciu też czuć tą wędzonką?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: albert (---.adslpremium.ch)
Data: 20 mar 2006 - 21:03:43

po myciu nie czuc ale taki ma zapach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: kodyn4 (---.chello.pl)
Data: 08 sty 2008 - 06:51:27

-kodyn4---

dziwne ale pierwszy raz slysze ze istnieje cos takiego jak dziechc, i to do zwalczania luszczycy.
slyszalem ze jesli dodac lyzeczke do beczki miodu, caly miod do wyrzucenia bedzie. ale myslalem ze to takie powiedzenie.Nigdy nie zastanawialem sie co to jest GDZIECHC Teraz dowiaduje sie ze to jakis wyciag z brzozy.Czy to z soku, czy jeszcze cos innego?a moze sokiem z brzozy smarowac miejsca zluszczone? Pozdrawiam szczegulnie tych co maja problemy z luszczyca------------------------------------------

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: SzymonPajacyk (---.web.vodafone.de)
Data: 17 lut 2008 - 02:00:23

mozna samemu wypalic ,zbierasz kore z brzozy tylko te biala warstwe ,i destylujesz na sucho przy ognisku,od dwuch dni prubuje, jak mi sie uda to moge opisac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: SzymonPajacyk (---.web.vodafone.de)
Data: 18 lut 2008 - 00:26:58

udalo mi sie mam dziechc,prosta sprawa mozna przy okazi kielbaski robic .trwa troche ale co tam jak ktos potrzebuje i ma miejsce na ognisko to zachecam.jak wyprawa w XVIII wiek.opisze ok.:wziolem wiadro srednie ze 5 litruw metalowe,dwie puszki jedna szersza druga wezsza (tak by jedna w druga pasowala)przykrywke od garnka wieksza troszeczke niz obietosc wiadra,z dziurka w srodku siatke i troche gliny( ja urzylem siatki od anteny do telewizora).pobieglem z dzieciakiem do lasu nazbieralem kory z brzozy starej brzozy juz spruchnialej.zbierac nalezy tylko to co biale .Puzniej szybciutko na miejsce palenia ogniska wykopalem dolek wstawilem puszki (dolek rowno z ziemia, puszka troszeczke wyzej niz ziemia coby piasek sie nie sypal do niej)na puszki przykrywka z dziurka ,tak by przez dziurke mogla splywac ciecz do puszki,w wiaderko napchalem kory,nalerzy porwac ja na paski 1.3 cm szerokosci.docisnolem siatka kore w wiaderku odwrucilem polrzylem na przykrywce.i tak mamy zbudowany maly destylacyjny aparacik.warzne jest teraz aby glina dobrze uszczelnic brzeg wiadra tak by nie dostalo sie powietrze,bo to sucha destylacja i tu po oblozeniu glina zapalilem ognisko na wiadrze. tak pare godzin kielbaski dzieci postrzelaly z luku zaru bylo tyle prawie co wiadra ,zostawilem to tak do rana .aaa rano szybciutko polecialem sprawdzic iiii mam dziegc byl w puszce mniejszej i troche jakiejs wody .dzis mi wyszedl hehehhee.jak ktos potrzebuje jakichs szczegulow moge dodac smiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 18 lut 2008 - 18:15:36

O Qrde, długo nad tym myślałeś? Jesteś fantastyczny. Proponuje opatentować produkt. Przemyśl, czy tam nie zaszła pomyłka, i smoła powinna według wszelkich zasad znaleźć się w tym większym pudełku. Może spółka?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 lut 2008 - 15:30:44

Dlaczego piszecie dziechc, przecież pisze się i czyta dziegć ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czysty dziechc ktos stosowal
Wysłane przez: rysiek (---.centertel.pl)
Data: 09 mar 2008 - 15:59:38

gosia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> albert! A skąd masz ten dziegdź?
>
>


szanowni państwo
smołe dziegciową otrzymujemy z tak zwanej suchej destylacji kory brzozowej więc prosze poszperać po internecie i skansenach w jaki sposób sie ją kiedyś wytwarzało .Farmacja dzisiejsza to robienie kasy na chemi a to sa leki zbyt proste do uzyskania i skuteczne w działaniu więc apteki by nie zarabiały .....pozdrawiam wszystkich winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Są dziegcie
Wysłane przez: PITEER (---.globalconnect.pl)
Data: 12 pa� 2008 - 17:52:09

Chciałem poinformować, że obecnie sześć rodzajów dziegci jest
dostępne jako : surowce farmaceutyczne do receptury aptecznej na
terenie Niemiec:

1. Pix liquida (czyli Pix liquida Pini) - dziegieć sosnowy
op. 1 litr i 250 ml

2. Pix Lithanthracis (czyli Proderminum) - smoła węglowa (dziegieć
wędlowy)
op. 1 litr i 250 ml

3. Pix Betulae (czyli Pix Betulina, Oleum Rusci) - dziegieć brzozowy
op. 1 litr i 250 ml

Ich wytwórcami są dwie firmy farmaceutyczne:

Caelo Caesar & Loretz GmbH oraz Intern-Drogen GmbH




4. Pix Juniperi (czyli Oleum Cadinum) - dziegieć jałowcowy

wytwórca jedna firma farmaceutyczna: Intern-Drogen GmbH
100 ml i 250 ml




oraz mieszanina proderminy i nalewki z korzenia mydlnicy - w Polsce
rzadziej stosowana była, znana jako Płyn ze smołą pogazową i
saponinami:

5. Liquor Carbonis detergens 100 ml i 250 ml

Wytwórcami są dwie firmy farmaceutyczne:

Caelo Caesar & Loretz GmbH oraz Intern-Drogen GmbH



oraz - daleka sprawa (Stany Zjednoczone)

6. Creosote Coal Tar (Dziegieć węglowo-kreozotowy)

Wytwórcą jest jedna firma farmaceutyczna: City Chemical LLC USA



A więc w niemieckich aptekach na z recept (polskie są chonorowane)
wykonuje się preparaty dziegciowe

pozdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.