hmm
Wysłane przez: Mickey (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 mar 2005 - 10:08:50

Witam wszystkich,
Ostatnio zastanawia mnie jedna rzecz-jak wielki jest wplyw konserwantow i innych swinstw dodawanych do jedzenia?

Ostatnie pare miesiecy spedzilem w Portugalii i łuszczyca znikła bez sladu.

Dla jasnosci, przez caly ten okres bylem bardzo zajety, nie korzystalem z dobrodziejstw slonca bo nie bylo czasu i praktycznie caly czas spedzalem przed kompem w pokoju, oprocz tego zylem w dosc duzym stresie.

Odzywialem sie jednak nietypowo (tak bylo najtaniej i najszybciej) -2 razy dziennie pelny obiad ze stolowki studenckiej->2*zupa+2*drugie danie.
Posilki te specjalnie nie roznily sie od kuchni polskiej, jesli chodzi o ryby to tylko dwa razy w tygodniu. Nie jadlem natomiast sniadan i kolacji, zero chleba, masla i innych rzeczy.

Ze zdziwieniem zauwazylem, ze łuszczyca przeszla calkowicie. Po powrocie do kraju, zaczalem odzywiac sie normalnie i luszczyca wrocila.

Z drugiej strony wszystkie inne łuszcycowe diety cud , nieraz bardzo skrajne maja jedna wspolna ceche, nie ma w nich za wiele sztucznych rzeczy.

Czy ktos z Was ma podobne doswiadczenia, jesli chodzi o odzywianie?

Pozdrawiam

Re: hmm
Wysłane przez: elzbieta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 mar 2005 - 10:58:49

witam musze stwierdzic,ze masz racje,poniewaz ja bylam troche czasu w Anglii i luszczyca tez zginela.Ale po powrocie do kraju niestety swinstwo wyszlo ponownie.Oni chyba stosuja inne jedzenie ,nie takie zatrute jak u nas.Inna sprawa,ze przy luszczycy powinno sie stosowac scisla diete taka jaka jest przy chorobach watroby . Ja teraz stosuje diete.Moge ci powiedziec co mozesz jesc a czego nie wolno ,jezeli cie interesuje.

Re: hmm
Wysłane przez: Alicja (---.fhi.pl)
Data: 14 mar 2005 - 12:05:25

witam, ciekawy wątek
co można jeść a co nie, Elżbieto?
i czy Tobie to pomaga??

napisz koniecznie
pozdrawiam Alicja

Re: hmm
Wysłane przez: niesia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 mar 2005 - 14:11:45

Elu moglabys mi powiedziec dokladniej co z tym jedzeniem...
Napisz do mnie [email protected].
Dzieki wielkiesmiling smiley


Re: hmm
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 14 mar 2005 - 15:31:11

Mnie rowniez Elu interesuje co mozna jesc,a czego nie...
Znam rozne szkoly odzywiania i bywa tak,ze w jednych co jest zakazane w innych jest dozwolone...

Co do wypowiedzi mickeya to powiem tak. Duzy wplyw na poprawe zdrowia, mogl miec sam klimat w ktorym przebywales. No a z tym jedzeniem to jest tak,ze wiadomo,ze luszczyca lubi szczegolnie tych co lubia dobrze zjesc...

Ja podam taki przyklad (nie powinno sie brac ze mnie przykladu). U mnie raz znaczna poprawa miala miejsce po pewnej imprezce podczas ktorej wypilem wieksza ilosc rozrabianego spirytusu. Mowi sie ,ze alkohol ma zlyw wplyw i sie z tym zgadzam calkowice,ale w tym przypadku zaistniala bardzo duza poprawa. Nie wiem jak to sobie tlumaczyc,ale najwazniejsze,ze bylo lepiej niz gorzej...

Re: hmm
Wysłane przez: elzbieta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 mar 2005 - 18:41:44

witam,laciate kolezanki i koledzy.W odpowiedzi na pytanie Alicji i niesi odpowiadam,ze jest to dieta w luszczycy.Bardzo wskazane sa glodowki jedno lub kilku dniowe.Podstawa tej diety to warzywa w roznych postaciach(surowe,duszone ,gotowane),zupy warzywne bez tluszczu i miesa.Produkty niewskazane: wieprzowina i wolowina,wedliny i konserwy miesne,cukier,ciasta,herbatniki,tluszcze zwierzece,tluste sery i jogurty,wszystko co wedzone,jak najmniej bialka zwierzecego i jak najmniej ziemniakow.Ziemniaki mozna jesc pieczone bez tluszczu, nie wolno jesc zywnosci konserwowanej,nie wolno kawy , czarnej herbaty i w zadnym razie alkoholu.Produkty dozwoloneyawning smileyliwa z oliwek z pierwszego tloczenia na zimno,chleb tylko zytni pelnoziarnisty,niewielka ilosc masla,otreby owsiane,brazowy ryz,jeczmien i inne pelne ziarna dobrze ugotowane,warzywawzdymajace z duza iloscia kminku i majeranku,ryby morskie pieczone na ruszcie,duszone w warzywach,miod do slodzenia.Produkty zalecane; olej lniany( tloczony na zimno),pic duzo wody niegazowanej nisko zmineralizowanej najlepiej Zywiec,pic duzo sokow (soki z marchwi i buraczkow),duzo surowek i warzyw,wskazane jest pieczone lub gotowane jablka,z tluszczow uzywac tylko olej lniany(regeneruje watrobe ) i oliwy z oliwek ( tloczonej na zimno),tylko czyste maslo ,wskazana maslanka,zsiadle mleko,chudy twarog.herbata tylko zielona(lisciasta) jak naj wiecej. Mozna troszke miesa ,ale tylko z indyka.Potrawy malo solic.Przyznacie sami,ze dieta jest bardzo rygorystyczna,ale ja jem tylko biale chude sery,duzo gotowanych warzyw i surowek z warzyw,nie uzywam cukru.czasem kawalek miesa z indyka i duzo ryb niestety gotowanych.Nie wolno nam jesc to co lubimy i to co dobre.T a dieta jest straszna ,ale co zrobic nie mozna narzekac.To jest dokladnie taka dieta watrobowa.Duzo duzo wyrzeczen.Pozdrawiam

Re: hmm
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 14 mar 2005 - 21:58:44

Stosowalem diete jeszcze bardziej rygorystyczna przez rok czasu i nic mi nie pomoglo...
Moze inny cos tam pomoze...
Powodzenia

Re: hmm
Wysłane przez: elzbieta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 mar 2005 - 19:36:42

Ale do diety musisz stosowac leki.Sama dieta sie nie wyleczysz.

Re: hmm
Wysłane przez: adam 23 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 mar 2005 - 21:02:15

bartez a co ci najlepiej pomaga bo widze po postach ze probowałes wielu metod jezeli mozesz sie podzielic swoja wiedza to byłbym wdzieczny dzieki i papapapatki

Re: hmm
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 15 mar 2005 - 22:03:36

Do Eli:
I stosowalem do diety roznego rodzaju leki,a raczej witaminy, ziola i takie tam podobne,wedlug scislych rozkazow pani doktor
Do Adama23:
Mi najlepiej pomaga slonce i morska woda (jak nie mam dostepu do morza to wtedy intensywny sport na sloncu,zeby sie spocic,bo jak wiadomo pot jest slony i mi akurat to pomoaga, nie ma poza tym nic lepszego jak jazda na rowerze lub granie w basket na swiezym powietrzu),a w porze jesienno-zimowej smaruje sie kremem do stop przesuszonych drIreny Eris + DCT (Dermatitis Clear Tincture) + solarium.
Co do odzywiania to jem wszystko co lubie. Nie mam pogorszenia choroby po rzeczach ostrych czy tym podobnych. Po diecie,ktora nie przyniosla efektow wyszedlem z zalozenia,ze jako czlowiek mlody nie bede odmawial sobie wszelkiego rodzaju przyjemnosci z uzywkami wlacznie smiling smiley Mlodosc przeciez nie trwa wiecznie smiling smiley

Re: hmm
Wysłane przez: malgonia (---.lns1-c8.dsl.pol.co.uk)
Data: 17 mar 2005 - 23:30:22

do: Barthez- racja, popieram, tez probowalam roznego rodzaju diety i nic mi to nie pomoglosad smiley pozatym jestem osoba bardza szczupla i nie bede sobie odmawiac jedzenia tego co chce:] buzkawinking smiley

Re: hmm
Wysłane przez: melania (---.l2.c2.dsl.pol.co.uk)
Data: 05 lis 2005 - 23:20:08

Jestem zainterwsowana produktami jakie są dozwolone przy łuszczycy,czy możesz mi je przesłać.Z góry dziękuję.Melania

Re: hmm
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2005 - 18:18:47

odpowiedz dla mickey
a moze w tym naszym pieknym kraju smierdzi
ten caly cyrk to terz stres a to niestety nie pomaga
stres jest istotnym czynnikiem na zmiany jakie posiadamy a wylaczyc np. ja sie nie moge i to wszystko drarzni mnie a tak naprawde to tak jak bym drapal sie co terz jest stresem