Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 04 kwi 2006 - 11:22:04

masz absolutna racje X, dlatego najlepszym sposobem na takich bedzie ignorowanie ich, choc wiem, ze to trudne; pozdrawiam, buziolki

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: ana (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 12:03:44

sluchajcie mysleze kazdy kto chce przeczytac ten temat:Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc?? mysli ze cos sie to praktycznego dowie ale tu ciagle jest dyskusja na temat Klawesyna , czy on naprawde jaest tak "godny " uwagi aby caly czas o nim pisac , przeciez jemu tylko o to chodzi , DAJCIE JUZ SPOKUJ I NIE PISZCIE O NIM , zajmijmy sie tematem !!!!!!!!!!!!!!!

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: MARIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 13:01:37

mam ten sam problem, po smarowaniu Dermowate zostały czerwone plamy ,jest jakiś sposob aby się ich pozbyc ,czy ktoś próbował to opalać w solarium ?


Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 04 kwi 2006 - 13:27:55

Daniela napisala, ze to dalej luszczyca wiec chyba musisz dalej smarowac ta mascia skoro to luszczyca; oznaka znikniecia luszczycy jest chyba biala plamka, w miejscu w ktorym byla krostka; ktos pytal o to lekarza?

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: EWA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 13:30:34

pozostaja rowniez ciemne plamy ( zwlaszcza jak bylo smarowane sterydami) i wlasnie o te plamy mnie chodzi , moze jet ktos kto to juz przeszedl?

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 22:20:20

a czy te biale plamki potem schodza bo ja je mam niedlugo.. ;P ??

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: X (---.rtk.net.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 23:13:33

w końcu zaczyna sie odpowiadać na pytanie. ja używałem sterydów i w miare mi zeszło ale jeszcze są te ciemne miejsca i nie wiem jak sie ich pozbyć do mojego dermatologa ide dopiero w sobot więc sie dowiem co i jak

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 05 kwi 2006 - 08:41:12

z biegiem czasu staja sie mniej widoczne/przynajmniej ja tak mam/ no ale to jest tak jakbys sie opalala i miala jakies plastry poprzyklejane na siebie tez zostana biale slady, ktore z biegiem czasu dopiero znikaja razem z wybieleniem sie skory po opaleniznie; ale wole te biale plamki od tych czerwonych i luszczacych sie

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Daniela (---.slowianin.pl)
Data: 05 kwi 2006 - 13:35:31

Jeśli te zaczerwienienia to tylko odczyn po maściach to można je spróbować wybielić maścią mocznikową 40% ale jeśli narasta na nich łuska tzn że to nadal łuszczyca. Maść mocznikowa działa złuszczająco i wybielająco. Mam doświadczenie,aż wstyd powiedzieć iloletnie, a dodatkowo z zawodu jestem pielęgniarką. papapa

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: EWA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2006 - 14:10:47

Daniela
napisz prosze czy ta masć mocznikowa jest gotowa czy trzeba ja robic i czy to na recepte jest???? dziekuje

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: X (---.rtk.net.pl)
Data: 05 kwi 2006 - 14:48:37

jak narazie w moim przypadku to łuska nie narasta

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 05 kwi 2006 - 18:42:05

i białe i brązowe plamy z czasem wyrównują się z kolorem skóry .Gratuluje takich plam to znaczy tak jak pisze Daniela jeżeli łuska nie narasta skóra jest w dotyku takiej samej twardości jak reszta to sukces.

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 06 kwi 2006 - 09:17:26

ja lubie widok moich bialych sladow, bo wiem, ze tu byla luszczyca i juz jej nie ma, a to daje sily do walki z tym cholerstwem

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Barli (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 09:39:26

tak samo myśle jak Wiolusia ja jak juz widze białę plamy to jestem szczęśliwy że w tym miejscu szybko nie powinna wrócić

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Daniela (---.slowianin.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 11:40:03

Do EWY! Maść mocznikowa jest na receptę, może wypisać lekarz rodzinny. Podaję skład: 40 %sal.Urea 40,0 Eucerini ad.100,0 Może być też 20% ale wtedy jest słabsza. Taka porcja kosztuje 5 zł.Smarować najlepiej na noc dość grubo żeby było długie działanie i dopiero jak skóra jest pozbawiona łuski można nakładać punktowo na 2 godz. maść z cygnoliną. Cygnolina ma to do siebie, ze jak się nią przez przypadek posmaruje skórę zdrową to może poparzyć i w tym miejscu zrobi się Luszczyca.

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: MARIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2006 - 10:15:37

tak jak wcześniej pisałam ,po uzyciu Dermovate zostały sino-czerwone plamy,gładkie.zaczełam chodzić na solarium turbo po 10 min, i po 2 razach jest widoczna poprawa ,w niektórych miejscach nie ma sladu ,tam gdzie był najwiekszy wysyp jeszcze trochę widać/uda/ ale to już pestka .pozdrawiam i zyczę wszystkim sukcesów w walce o gładką skórę.


Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: MARIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2006 - 10:10:28

dwa razy w tygodniu chodzę na solarium, tak gładkiej i opalonej równo skóry nie pamiętam,po opalaniu używam oliwki dzieciecej z aloesu, po łuszczycy nie ma śladu .Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów w walce.


Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Beti (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2006 - 15:51:47

Zgłoś się do kliniki ON CLINIC. Są tam dostepne preparaty z Morza Martwego. Goją chore miejsce i nie zostają po nich żadne ślady tak jak jest w przypadku sterydów. Leczenie jset dość kosztowne, ale warto.

Re: Jak pozbyć sie tych zaczerwienionych miejsc??
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 08 maj 2006 - 22:01:50

ale sie ciesze!!! Coraz wiecej bialych plamek, pozostalosci po luszczycy, na moim cialku; kocham slonce, ono czyni niewiarygodne rzeczy dla mojej skory; zycze duzo slonka