Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
Novate
Wysłane przez: magdalena (---.CNet2.Gawex.PL)
Data: 10 kwi 2006 - 11:48:01

witam!!

jestem tu poraz pierwszy, trafiłam na te forum własnie dzisiaj. Ja męcze sie z łuszczycą tez już pare ładnych latek. Stosowałam już wiele masci płynów itp. w większości tych o których sie tu pisze. Obecnie na recepę dostałam maść Giprosalic ale zastanawiam sie wogle czy bede jej uzywać bo jak sie dowiedziałam to steryd. Niezabradzo znam sie na tych lekach,ale do niedawna uzywałam maści Novate i zauważyłam po regularnym stosowaniu zmianę, plamy powoli sie zmniejszają i znikają, czy ktoś z was stosował ta maśc i czy może ktoś wie o niej cos wiecej??? pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: marzena (80.51.167.---)
Data: 10 kwi 2006 - 12:39:20

ja tez mam ta masc ,przed nia mialam triderm ktory skonczylam dzisiaj rano i od wieczora zaczynam novate + lampy puva zobaczymy co z tgo bedzie.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: EWA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 12:53:53

ja rowniaez stosowalam NOVATE z dobrym skutkiem ale to tez stryd

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: magdalena (---.CNet2.Gawex.PL)
Data: 10 kwi 2006 - 13:09:25

no to super, widać że sie nie znam na tych lekach, już tyle ich było sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: aaaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 19:25:45

stosowalam novate nie bylo najgorsze niektore plamki mi znikly,ale nie na dlugo to mi pomoglo zostaja przebarwienia i w ogole lipa jest,najlepeij nie uzywac tych masci,naprawde jest wiele innych sposobowsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: tomek (---.punkt.pl)
Data: 11 kwi 2006 - 17:51:05

Novete to odpowiednik Dermovate.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: karolina (---.bulldogdsl.com)
Data: 18 cze 2006 - 23:42:58

Stosuje Novate na wyprysk pieniązkowaty, działa ale jest sterydem i pojawiają się pajączki na skórze moich nóg. Hej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Ewelina (---.smstv.pl)
Data: 19 cze 2006 - 00:10:25

niestety po tej maści po jakimś czasie pojawiły mi sie większe "ogniska"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Justyna (---.merinet.pl)
Data: 19 cze 2006 - 19:36:20

Novate to tez odpowiednik Clobedermu... niestety to wszystko sterydy sad smiley i nawrót ognisk masz gwarantowany w coraz szybszym tempie po używaniu sterydów sad smiley(( Ech...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: dsr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2007 - 12:30:16

fsfsdf

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: jacekbigmag (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sty 2007 - 05:59:34

tak saie dzieje mi po diprosalicu iloridencie wyslkoczyly luski na calo twarz rece nogi , szyje.....powieki... flustruje to... Jacek z l od 5 lat... mocna..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: elisabeth1 (---.w90-28.abo.wanadoo.fr)
Data: 25 sty 2007 - 09:06:36

Witam

dodam tyko, ze dobrym mydelkiem do mycia w przypadku luszczycy jest mydlo Alep.Usuwa luske co nie jest bez znaczenia.Dobry jest tez olej z czarnuszki(olej Nigelle).Brdzo ladnie nawilza skore.Do twarzy zaleca sie nakladac go w polaczeniu z innym olejem np oliwkowym.

pozdrawiam
www.biolander.com

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: madzia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 kwi 2007 - 22:37:28

stosowałam ta masc ale moglam tylko 2 tygodnie do pozniej ona sama powodowala powstawanie ran !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Novate (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 kwi 2007 - 22:54:41

Novate to sterydi jak akzdy steryd- pomaga, ale nei na dluzsza mete. Po odstawieniu zawsze wraca i to ze zwiekszona sila sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Sunrisen (---.chello.pl)
Data: 08 wrz 2007 - 19:21:58

Witam. Jestem tutaj nowy na forum i załuje że wczesniej nie zaglądnałem, moze teraz nie mialbym tak strasznych problemów. Otóż rózne zaczerwienienia swędzące wychodzily mi juz kilka lat temu a to na szyji jakies male a to na dłoniach. Chodziłem do dermatologa i przepisywał mi różne maści nie powiem bo pomagały ale raczej zaleczały. Potem na dłoniach zaczeły mi wieksze sie robic zaczerwienienia wogle mnie bardzo swedzi wiec rozdrapywalem palce wygladaly strasznie i zawsze cos mnie tam tez troche wyskoczylo pod kolanem albo na klatce ale zawsze byly to male raczej nie uciażliwe plamki jedynie te dłonie zawsze mi obsadzało i tak chodzilem co kilka miesiecy gdy mi sie na silało do dermatologa. Przepisywał przewaznie ze dwie masci i jakies tabletki. Nigdzie nie zaglądałem za bardzo co to jest tylko stopsowalem tak jak mi kazala. Ostatnio przed wakacjami poszedłem do Niej bo wyskoczyło mi na rece i pod kolanami oczywiscie łokcie i cos nowego bo wyskoczylo mi kilka plamek na plecach. wszystko potwornie paliło swedzenie nie dawało spokoju. Pani doktor przepisała mi maści Novate, Nova Baze, Elosone i Elo Baze do tego tabletki Lorahexal. Z początku pomagało widac bylo że sie ładnie goji. Mozna bylo isc na plaże. Co jakis czas odstawiałem leki na tydzien jakis ale cholerstwo wracalo wiec znów smarowałem. Cały czas tak jak mi kazała dr Novate rano Nova baze wieczorem i tabletka na dzien. To samo z Elosone. Ale sie zacząłem wachac bo wyczytałem ze te masci to koszmar jesli sie stosuje na duza powiezchnie skory wiec przestałem stosować. Nie wiem czy moze to mialo wpływ ze jak to w wakacje czasem sie wypilo cos. Ale wiem ze po jednej z imprez rano sie budze a ciało mam całe pokryte czerwona plama. sad smiley Od łokci poszło mi w góre strasznie swędzi cała góra ramiona i wdół cała klatka plecy wszystkioe male plamki zamienily sie w olbrzymie bolesne plamy. Na nogach to samo. Ból jest przy tym straszny łokcie nawet jak zginam to ta skóra jest tak obolała. Spać nie ma jak plecy pieka swedza to samo klatka. Nie mam pojecia co z tym zrobic?? Tymbardziej ze nigdy dermatolog nie powiedziala mi wprost ze mam łuszczyce zebym uważał na tamto czy tamto. Nie wiem w poniedziałek do Niej ide i zoabcze co mi powie. Nie wiem moze Wy mi cos napiszecie. Z góry dzieki za dobre słowo. Pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: zdzich (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 pa� 2007 - 03:45:01

JA MIAŁEM I MAM JESZCZE PODOBNE PROBLEMY Z WYSYPKAMI WPRYSKAMI ITD. MOJE DOŚWIADCZENIA Z LEKAMI SA BOGATE I MOZE COS CI PODPOWIEM DAJ ZNAC CZY CIE TO JESZCZE INTERESUJE -POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: ZDZICH (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 pa� 2007 - 03:49:59

Sunrisen Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam. Jestem tutaj nowy na forum i załuje że
> wczesniej nie zaglądnałem, moze teraz nie
> mialbym tak strasznych problemów. Otóż rózne
> zaczerwienienia swędzące wychodzily mi juz kilka
> lat temu a to na szyji jakies male a to na
> dłoniach. Chodziłem do dermatologa i
> przepisywał mi różne maści nie powiem bo
> pomagały ale raczej zaleczały. Potem na
> dłoniach zaczeły mi wieksze sie robic
> zaczerwienienia wogle mnie bardzo swedzi wiec
> rozdrapywalem palce wygladaly strasznie i zawsze
> cos mnie tam tez troche wyskoczylo pod kolanem
> albo na klatce ale zawsze byly to male raczej nie
> uciażliwe plamki jedynie te dłonie zawsze mi
> obsadzało i tak chodzilem co kilka miesiecy gdy
> mi sie na silało do dermatologa. Przepisywał
> przewaznie ze dwie masci i jakies tabletki.
> Nigdzie nie zaglądałem za bardzo co to jest
> tylko stopsowalem tak jak mi kazala. Ostatnio
> przed wakacjami poszedłem do Niej bo wyskoczyło
> mi na rece i pod kolanami oczywiscie łokcie i cos
> nowego bo wyskoczylo mi kilka plamek na plecach.
> wszystko potwornie paliło swedzenie nie dawało
> spokoju. Pani doktor przepisała mi maści Novate,
> Nova Baze, Elosone i Elo Baze do tego tabletki
> Lorahexal. Z początku pomagało widac bylo że
> sie ładnie goji. Mozna bylo isc na plaże. Co
> jakis czas odstawiałem leki na tydzien jakis ale
> cholerstwo wracalo wiec znów smarowałem. Cały
> czas tak jak mi kazała dr Novate rano Nova baze
> wieczorem i tabletka na dzien. To samo z Elosone.
> Ale sie zacząłem wachac bo wyczytałem ze te
> masci to koszmar jesli sie stosuje na duza
> powiezchnie skory wiec przestałem stosować. Nie
> wiem czy moze to mialo wpływ ze jak to w wakacje
> czasem sie wypilo cos. Ale wiem ze po jednej z
> imprez rano sie budze a ciało mam całe pokryte
> czerwona plama. sad smiley Od łokci poszło mi w góre
> strasznie swędzi cała góra ramiona i wdół
> cała klatka plecy wszystkioe male plamki
> zamienily sie w olbrzymie bolesne plamy. Na nogach
> to samo. Ból jest przy tym straszny łokcie nawet
> jak zginam to ta skóra jest tak obolała. Spać
> nie ma jak plecy pieka swedza to samo klatka. Nie
> mam pojecia co z tym zrobic?? Tymbardziej ze nigdy
> dermatolog nie powiedziala mi wprost ze mam
> łuszczyce zebym uważał na tamto czy tamto. Nie
> wiem w poniedziałek do Niej ide i zoabcze co mi
> powie. Nie wiem moze Wy mi cos napiszecie. Z góry
> dzieki za dobre słowo. Pozdro


- ta moja PIERWSZA odp. byla głównie do ciebie skierowana SUNRISEN

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 pa� 2007 - 17:49:03

Ja także stosowałam maść Novate owszem pomagal ale po tej dłuzszym stosowaniu robią się na skórze blizny .Radze stosowac ją tylko 2 tygodnie .pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: aldix (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 pa� 2007 - 19:13:42

Tacy sa ci nasi kochani lekarze tez przez kilka lat bylem leczony i nie wiedzialem na co,oczywiscie sterydami mialem tylko kilka malych kropek i juz sterydy !!!pieknie sie leczylo ale zawsze powracalo gdyby mi ktorys z dermatologow powiedzial ze to luszczyca i ze sterydy maja skutki uboczne ale nic
Dopiero po kilku latach leczenia sterydami dowiedzialem sie od LEKARZA W PRACY !!!
co to sa sterydy i ze po ich stosowaniu sa nawroty choroby i to duzo gorsze

Teraz mam luszczyce non stop prawie bardzo duzo na dloniach co mnie najbardziej wk... jedynie po lampach jest jakas poprawa
Primum Non Nocere a co oni robia laska ze sie do czlowieka odezwa na pewno nie wszyscy sa tacy ale ja mialem widocznie pecha

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: sunrisen (---.chello.pl)
Data: 17 pa� 2007 - 03:02:08

Witam sorrz ye wcyesniej sie nie odyzwalem ale bylem w szpitalu i to dlatego. Tam sie dowiedzialem ze mam uogólnione czyli na 90% ciała zapalenia skóry. Pobyt w szpiatlu sobie chwale bo mi juz po dwóch dniach pomoglo lampy i masc hydroborna taka robiona dwa razy dziennie oraz raz dziennie clemastin mi super pomoglo po tygodniu dostalem wypis bo bylem czysciutki. minely ponad dwa tygodnie stosowalem to co mialem na recepcie czyli hydroborna i dojezdzalem na lampy. ale nie wiem z jakiej przyczyny mi to powrocilo:/ znów objechalo mi cale cialo po nocy nie moge spac jutro sie bede pokazywal mojej doktor w szpitalu ciekawe co powiedza. jedno co mnie denerwowalo to ze ta masc w szpiatlu byla taka zoltawa a ta wykupiona w aptece niby ta sama nazwa a biala i nie natluszczala tak dobrze... nie wiem ale zalamka jest...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.