Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: Novate
Wysłane przez: okimaxi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 maj 2008 - 18:21:08

Witam ja tez stosuje stosowałem maść novate i tabletki clemastin. Moja mama stosuje już dosyć długo bez większego rezultatu, trochę się rany i zaczerwienienia podgoją, a potem wracają i są coraz większe. nie wiem co z tym zrobić. Jak ktoś wie jak to wyleczyć to bardzo proszę o podpowiedzi. Ostatnio słyszałem jak Ktoś chwali jakąś chrząstek rekina ponoć jest bardzo skuteczna na łuszczyce i inne choroby skórne. Znalazłem ja na stronie
http://www.suplementy24h.pl/product_info.php/cPath/24_62/products_id/37
jak ktoś wie cos na ten temat to bardzo prosze o napisanie jak to działa???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: lailla (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 maj 2008 - 09:18:14

Hej,
nie licz, ze chrzastka rekina czy jakimis sterydami wyleczysz luszczyce.
Przeciez luszczyca jak i kazda choroba skory to wynik nieprawidlowego funkcjonowania organow wewnatrz. Skora jest tylko sygnalizatorem, ze cos dzieje sie niepokojacego wewnatrz. Wiec trzeba wziac sie za leczenie srodka a nie skutkow ubocznych. Ale o tym moge napisac wiecej na skrzynke prywatna. Za duzo pisania i nie kazdego moze to interesowac.
Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Lidexus (---.interchemall.com.pl)
Data: 28 maj 2008 - 10:37:09

lailla, ja była bym zainteresowana. Jakie wskazówki dietyczne pomagają w łagodzeniu obiawów??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: lailla (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 maj 2008 - 11:12:37

Witaj, w takim razie podaj swojego prywatnego maila. Podam Ci adres strony i ksiazki, ktore warto przeczytac.
Agata


Lidexus Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> lailla, ja była bym zainteresowana. Jakie
> wskazówki dietyczne pomagają w łagodzeniu
> obiawów??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: okimaxi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 maj 2008 - 06:47:58

oki mój mail to [email protected]

bardzo byłbym chętny an coś takiego??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Ania z Lipska (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 maj 2008 - 07:17:30

Witajcie!Ja też stosowałam novate nie powiem była poprawa i to bardzo ale po dwóch tygodniach zrobił się nawrót i to w większym stopniu niż było wcześniej.Poszłam do dermatologa i zapisała mi dermovate ale nic nie pomogło więc teraz zmów smaruje się novate w maści i kremie no widać poprawe ale znając życie to po krótkim czasie powróci i bedzie jak zawsze.Pozdrawiam i trzymajcie się.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Margarett (---.c160.msk.pl)
Data: 29 maj 2008 - 10:41:34

Ja mialam przygode z Novate przez 2 lata...masc i krem - zalezalo od suchosci wsypu. Nigdy w tym czasie nie mialam calkowitego zaniku, byl tylko lekkie zaleczania. Poza tym jak zaczynalam Novate to mialam zajete tylko stop - pozniej dolaczyl dlonie.

Teraz juz tego nie biore - na mnie nie podzialalo

pozrowionka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: dede (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 maj 2008 - 22:27:55

Gdy Dempton wróci po tuleje do młyna.

Garrow skinął głową.

- Czyli za...

- Dwa tygodnie.

- Świetnie, mamy więc czas się przygotować. Dziwnie tu będzie bez ciebie. Ale jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, nie potrwa to zbyt długo - unosząc wzrok spojrzał na Eragona.

- Wiedziałeś o tym?

Eragon z ponurą miną wzruszył ramionami.

- Do dziś nie. To szaleństwo.

Jego wuj potarł dłonią twarz.

- To naturalna kolej rzeczy - dźwignął się z krzesła. - Wszystko będzie dobrze, czas wszystko załatwi. Na razie jednak sprzątnijmy talerze. - Eragon i Roran pomogli mu w milczeniu.

Następne kilka dni okazały się bardzo trudne. Eragon cały czas był poirytowany. Z nikim nie rozmawiał, zapytany udzielał krótkich, nieuprzejmych odpowiedzi. Wszędzie wokół siebie widział milczące oznaki zbliżającego się wyjazdu Rorana. Garrow szykował mu worek, ze ścian znikały przedmioty, w domu pojawiła się dziwna pustka. Dopiero po niecałym tygodniu uświadomił sobie, że oddalili się od siebie z Roranem. Gdy rozmawiali, słowa przychodziły im z trudem, niezręczne i wymuszone.

Saphira stanowiła balsam na troski Eragona. Z nią mógł rozmawiać swobodnie. Jej umysł wyczuwał wszystkie jego emocje i rozumiała go lepiej niż ktokolwiek inny. Przed wyjazdem Rorana przeszła kolejny etap szybkiego wzrostu, zyskując dwanaście cali w kłębie. Była już wyższa niż Eragon, który odkrył, że niewielkie zagłębienie w miejscu, gdzie jej szyja łączyła się z ciałem, stanowi idealne siedzisko. Często odpoczywał tam wieczorami drapiąc ją po szyi i wyjaśniając znaczenie różnych słów. Wkrótce zaczęła rozumieć wszystko co mówił i często komentowała jego uwagi.

Ta część jego życia sprawiała Eragonowi niezwykłą przyjemność.. Saphira była równie prawdziwa i skomplikowana jak każdy człowiek. Osobowość miała złożoną i czasami całkowicie obcą, lecz rozumieli się na niezwykłym, niedostępnym innym poziomie. Jej działania i myśli wciąż ujawniały nowe aspekty charakteru. Kiedyś schwytała orła, zamiast jednak go zjeść, wypuściła, mówiąc: Żaden powietrzny łowca nie powinien skończyć jako ofiara. Lepiej zginąć w locie niż umrzeć na ziemi.

Oświadczenie Rorana odsunęło w przyszłość plany Eragona, który zamierzał pokazać rodzinie Saphirę. Dodatkowo przyczyniły się do tego także jej własne ostrzeżenia. Nie miała ochoty się pokazywać, a on, częściowo z pobudek samolubnych, zgodził się z nią. Wiedział, że w chwili gdy ujawni istnienie smoczycy, Roran i Garrow zasypią go pretensjami, oskarżeniami, słowami pełnymi lęku... Zatem zwlekał. Postanowił, że zaczeka na znak, iż nadeszła właściwa pora.

W noc przed wyjazdem Rorana, Eragon poszedł z nim porozmawiać. Na stoliku stała lampa oliwna, oświetlając pokój ciepłym blaskiem. Słupki łóżka rzucały długie cienie na puste, sięgające powały półki.. Roran owijał swe ubrania i dobytek kocem; ściągnięte mięśnie karku zdradzały napięcie. Zawahał się chwilę, podniósł coś z poduszki i podrzucił w dłoni. Był to wypolerowany kamyk, który Eragon podarował mu wiele lat wcześniej. Roran zaczął go wkładać do tobołka, potem jednak znieruchomiał i odłożył kamień na półkę. Gardło Eragona ścisnęło się gwałtownie. Wyszedł.
Gdy Dempton wróci po tuleje do młyna.

Garrow skinął głową.

- Czyli za...

- Dwa tygodnie.

- Świetnie, mamy więc czas się przygotować. Dziwnie tu będzie bez ciebie. Ale jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, nie potrwa to zbyt długo - unosząc wzrok spojrzał na Eragona.

- Wiedziałeś o tym?

Eragon z ponurą miną wzruszył ramionami.

- Do dziś nie. To szaleństwo.

Jego wuj potarł dłonią twarz.

- To naturalna kolej rzeczy - dźwignął się z krzesła. - Wszystko będzie dobrze, czas wszystko załatwi. Na razie jednak sprzątnijmy talerze. - Eragon i Roran pomogli mu w milczeniu.

Następne kilka dni okazały się bardzo trudne. Eragon cały czas był poirytowany. Z nikim nie rozmawiał, zapytany udzielał krótkich, nieuprzejmych odpowiedzi. Wszędzie wokół siebie widział milczące oznaki zbliżającego się wyjazdu Rorana. Garrow szykował mu worek, ze ścian znikały przedmioty, w domu pojawiła się dziwna pustka. Dopiero po niecałym tygodniu uświadomił sobie, że oddalili się od siebie z Roranem. Gdy rozmawiali, słowa przychodziły im z trudem, niezręczne i wymuszone.

Saphira stanowiła balsam na troski Eragona. Z nią mógł rozmawiać swobodnie. Jej umysł wyczuwał wszystkie jego emocje i rozumiała go lepiej niż ktokolwiek inny. Przed wyjazdem Rorana przeszła kolejny etap szybkiego wzrostu, zyskując dwanaście cali w kłębie. Była już wyższa niż Eragon, który odkrył, że niewielkie zagłębienie w miejscu, gdzie jej szyja łączyła się z ciałem, stanowi idealne siedzisko. Często odpoczywał tam wieczorami drapiąc ją po szyi i wyjaśniając znaczenie różnych słów. Wkrótce zaczęła rozumieć wszystko co mówił i często komentowała jego uwagi.

Ta część jego życia sprawiała Eragonowi niezwykłą przyjemność.. Saphira była równie prawdziwa i skomplikowana jak każdy człowiek. Osobowość miała złożoną i czasami całkowicie obcą, lecz rozumieli się na niezwykłym, niedostępnym innym poziomie. Jej działania i myśli wciąż ujawniały nowe aspekty charakteru. Kiedyś schwytała orła, zamiast jednak go zjeść, wypuściła, mówiąc: Żaden powietrzny łowca nie powinien skończyć jako ofiara. Lepiej zginąć w locie niż umrzeć na ziemi.

Oświadczenie Rorana odsunęło w przyszłość plany Eragona, który zamierzał pokazać rodzinie Saphirę. Dodatkowo przyczyniły się do tego także jej własne ostrzeżenia. Nie miała ochoty się pokazywać, a on, częściowo z pobudek samolubnych, zgodził się z nią. Wiedział, że w chwili gdy ujawni istnienie smoczycy, Roran i Garrow zasypią go pretensjami, oskarżeniami, słowami pełnymi lęku... Zatem zwlekał. Postanowił, że zaczeka na znak, iż nadeszła właściwa pora.

W noc przed wyjazdem Rorana, Eragon poszedł z nim porozmawiać. Na stoliku stała lampa oliwna, oświetlając pokój ciepłym blaskiem. Słupki łóżka rzucały długie cienie na puste, sięgające powały półki.. Roran owijał swe ubrania i dobytek kocem; ściągnięte mięśnie karku zdradzały napięcie. Zawahał się chwilę, podniósł coś z poduszki i podrzucił w dłoni. Był to wypolerowany kamyk, który Eragon podarował mu wiele lat wcześniej. Roran zaczął go wkładać do tobołka, potem jednak znieruchomiał i odłożył kamień na półkę. Gardło Eragona ścisnęło się gwałtownie. Wyszedł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: artur (---.starlan.pl)
Data: 02 cze 2008 - 23:23:15

dede na mozg ci padlo? co prawda calego nie czytalem ale pomyliles sie to nie to forum podam ci www.niedocenienipoeci.com tam sie wypowiedz o ile jest taki adres
ja stosowalem novate plus cygnoline w kwietniu mamy czerwiec i pozostaly mi tylko przebarwienia po cygnolinie na nogach mam nie zeszlo a i do tego biala masc na przebarwienia narazie dobrze troche naswietlania ale jak naswietlilem sobie oko nie chodze 2 razy solarium i dzialka gdzie swieci slonce i powiem szczerze ze wygladam o niebo lepiej nawet odwazylem sie nalozyc krotkie spodenki
jestem pieknie opalony i podobam sie mojej zonie a i plamy sa bledsze jak mowie najgorsze nogi tam skora jest najgrubsza ale TERAZ SLONCE SLONCE I JESZCZE RAZ SLONCE DARMOWE I DOBRE LEKARSTWO
POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Roran, Eragon, Shaphira (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2008 - 07:21:59

Skomplikowany jest ten esej jak osobowość Saphiry i tej całej opisanej sytuacji.
Wnioskuję, że wyobraźnia piszącego wyprzedziła co najmniej o pokolenie potomnych.
Z pewnością chodzi tu o kompleks życia. Przynajmniej dla mnie życie jest prostsze, niż obraz tu przedstawiony.
Tak na marginesie to które - Roran, Eragon czy Shaphira była łuszczykiem?????.
Pozdrawiam
w.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: krzysiek (82.132.136.---)
Data: 15 kwi 2009 - 23:36:52

Hej,
nie licz, ze chrzastka rekina czy jakimis sterydami wyleczysz luszczyce.
Przeciez luszczyca jak i kazda choroba skory to wynik nieprawidlowego funkcjonowania organow wewnatrz. Skora jest tylko sygnalizatorem, ze cos dzieje sie niepokojacego wewnatrz. Wiec trzeba wziac sie za leczenie srodka a nie skutkow ubocznych. Ale o tym moge napisac wiecej na skrzynke prywatna. Za duzo pisania i nie kazdego moze to interesowac.
Pozdrawiam smiling smiley



Hej Lailla,ja byłbym zainteresowany tą informacją jak zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się tego.Proszę Cię podaj mi te informacje to mój adres [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: alabala (---.sanok.biz)
Data: 22 cze 2009 - 16:07:16

Witamsmiling smiley Od jakiegoś czasu zaglądam na to forum, bo czasem już nie mam siły... Od 3 lat mój chłopak ma zdiagnozowana łuszczycę. Początkowo leczenie składało się z tych maści i preparatów, które są w miarę łagodne no i nie zawierają sterydów. Jednak leczenie nie przynosiło żadnych efektów. Lekarka zdecydowała o zastosowaniu sterydów.Przerabialiśmy już tyle rodzajów tego cholerstwa, że patrząc w indeksy leków, pozostaje ich dosłownie kilka... w tej chili zaczęliśmy stosować Novate... nie wiem, czy pomoże, bo Dermovate nie pomagało (a to jest podobno odpowiednik)
Na szczęście zaczyna się lato, a słońce zawsze było naszym sprzymierzeńcemsmiling smiley
Dam znać jakie są efekty kuracji Novatesmiling smiley
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 wrz 2009 - 16:58:52

Witajcie pierwszy raz jestem na takim forum i można sie ciekawych rzeczy dowiedziec.Mam łuszczyce już pare lat,stosowałam wiele masci i nic na dłuższą mete niepomaga.Obecnie stosuje masc Lactikort sterydową,już ja kiedys miałam i zauważyłam,że niejest taka skuteczna jak na początku.Niewiem już sama co mam robic czy testowac inne leki na fuszczycę czy może macie inne sposoby na tą chorobę? bardzo bym prosiła o jakąs radę.Naszczescie mam takie pojedyncze łuski,na plecach,pod pachami,na udach w okolicy skroni ale jest to bardzo uciążliwe dla mnie,chociaż znam gorsze przypadki niż mój.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Pałka (---.multi-play.net.pl)
Data: 24 wrz 2009 - 17:04:31

To jeden z najsilniejszych sterydow w masci na luszczyce. Duzzoooo i czesto wystepujace skutki uboczne.

Nie polecam.

Zawsze mozna to zastapic jakims pixem, cygnolina, saliicylem itp.. troszke dluzsze i bardziej uciazliwe leczenie. ale nie ma skutkow obocznych i spokoj z luszczca na dlużej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: beata (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 30 pa� 2009 - 09:43:39

Witam, z łuszczycą męczę się już o bardzo długo.. do tej pory stosowałam maść novate pomaga, ale zawsze są nawroty i co gorsza ta maść wybarwia skórę co najbardziej denerujące jest latem.. ostatnio wpadł mi artykuł w ręce o jakiejś nowości Dr. Michaels może wieecie coś na ten temat????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: xxxx (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 lis 2009 - 22:01:44

Od trzech lat stosuje tą maść i faktycznie jest super.
Zmiany bardzo szybko znikają ale jeszcze szybciej powracaja.Ja osobiście stosuje tą i jeśli systematycznie sie smaruje to jest ok.Ale jesli zrobię pare dni przerwy to tak jak pisałam szybko powraca.Bardzo byłam zadowolona z solarium.Miałam pełne pół roku z głowy.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: ZAK186 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lis 2009 - 17:19:51

GDZIE JEST TO NAŚWIETLANIE W KALISZU ????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Cezary (---.chojnet.pl)
Data: 13 gru 2009 - 20:45:42

Witam!

Już od bardzo dawna walczę z łuszczycą. Stosuję "Novate" od samego początku i w moim przypadku jest niezastąpiona!

Jedak informacja zawarta w ulotce jest mocno przesadzona! Nie radzę używać ponad 3 dni! Kiedy wyskoczy mi jakiś "łuszczyk" smaruję go raz rano i tego samego dnia wieczorem. Następnego dnia wszystko jest ok.

Może to dlatego, że mam raczej "lekką" odmianę. Zmiany skórne mam tylko na łokciach, w okolicach oczu i odcinku od łokcia do dłoni (nie wiem jak nazywa się ta część ciała grinning smiley).

Na rękach nie powoduje przebarwień jednak w okolicach oczu niestety tak. No ale cóż. Nikt nie jest doskonały smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: Meg27 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 maj 2010 - 15:34:08

Witam
ja uzywam novate od wielu wielu lat i nic mi juz nie pomaga dziala ale nie na dlugo LATO SIE ZBLIZA A JA NIE MOGE ISC NA PLAZE sad smiley PROSZE NAPISZCIE MI NA MEILA NAZWY MASCI KTORE WAM POMAGAJA BO NIE WIEM CO STOSOWAC sad smiley sad smiley sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Novate
Wysłane przez: aion75 (---.pia.abpl.pl)
Data: 24 cze 2010 - 18:29:26

Witam
Mam lekką odmiane łuszczycy ( ma 2 czasami 3 plamki na ciele , głównie na plecach ) własnie wykupiłem novate i troche sie bije jak zareaguje mój organizm, wcześniej stosowałem clobederm który mi nie pomógł a nawet nasilił . Już nie wiem jaki lek wybrać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.