Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1617181920212223242526-->
Bieżąca strona: 24 z 26
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: mariola (151.60.204.---)
Data: 08 wrz 2014 - 11:53:41

z luszczyca krostkowa dloni i stop walczylam 20 lat,byly masci,tabletki,dlugi pobyt w szpitalu,sami wiecie jakie to paskudne do wyleczenia.w tym roku na wakacje przyjechala do mnie corka i spalila sobie od slonca mocno plecy,wyczytalysmy gdzies ,ze pomocny w tym bedzie olej kokosowy,sakupilysmy i zaczynany smarowanie,olej niezle sie wchlanial,wiec posmarowalam nim stopy i tak przez kilka dni rano i wieczorem przy okazji plecow corki.i o dziwo cos zaczelo sie dziac z moimi stopami,takie troche wygladzone pozniej zanik krost z ropa w srodku i teraz po 2 miesiacach cud stopy czyste skorka wygojona.sprobujcie moze i na was podziala

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Dana (---.sub-174-236-79.myvzw.com)
Data: 20 sty 2015 - 01:37:15

Witajcie po 8 latach bez choroby w moim przypadku, dlatego nie było mnie na forum. Obiecalam jednak, ze dam znać, gdyby choroba wróciła... Przypominam, ze miałam na stopie i dłoni o wg mnie pomógla mi wówczas ta masc o nazwie tormentiol.... Minęło 8 lat i 4 miesiące temu pokazały sie pierwsza krosty tym razem na obu stopach, a dlonie SA czyste. Wtedy w ogole nie swedzialo, a teraz swedzi, ale nie tak bardzo, obywa sie bez drapania , wystarczy dotyk dloni. Pojawila sie tez pierwsza plama na nodze na kosci piszczelowej.
Oczywiscie natychmiast siegnelam po wyprobowany sposob masc tormentiol, ale tym razem w ogole nie zadzialala , wiec zaczelam sterydy najpierw przez tydzien Bedicort G , po tygodniu Dermovate 2 razy na Doberman, cienka wartstwe wg zalecen lekarza.... Narazie Stan sie polepszyl, nie ma takiego stanu zapalnego ani luski,
Tylko rozowa cienka jak pergamin skora.
Prosze mi wierzyc: bylo 8 lat spokoju I taki nawrot, ale tez mialam wiele stresu I wypadek w tym czasie... Leki, operacje gips na zlamana noge, wiec glownie stresowi przypisuje to come back tej choroby...
To jest dopiero drugi raz w moim zyciu I za pierwszym razem trwalo to okolo 2 czy ponad dwa lata leczenia tez na poczatku sterydami I roznymi wynalazkami.
Czytalam tez w jakichs periodykach medycznych , ze ta choroba

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Dana (---.sub-174-226-195.myvzw.com)
Data: 20 sty 2015 - 02:32:13

Jacku, nie wiem co sie stało z Kwarkiem, ale z tego co pamietam jest on lekarzem i lubił siedzieć przy kOminku z lampka wina, wiec zapewne sie wyleczyl żyjąc bezstresowo I podobnie jak ja przez 8 lat nie miał potrzeby bywania dluzej na tym forum....Obiecalam jednak, ze jesli choroba powrOci tO napisze o tym... I stalo sie ! Po calych 8 latach idealnej skory bez dalszego leczenia... Zwykla tylko pielegnacja stop po kapieli. Przypominam, ze mialam to swinstwo na jednej stopie i dloni, a teraz pO ponad 8 latach sielanki wrOcilO na 2 stopy, ale dlonie SA czyste ... Od razu zaczelam stosowac mOja skuteczna masc tormentiol, lecz tym razem bezskutecznie. Tak w nia wierzylam,gdyz wowczas po odstawieniu sterydow I innych wynalazków tylko tydzień smarowalam ta mascia i miałam spokOj aż całe 8 lat. Ostatnio w jakimś periodyku medycznym wyczytalam, ze ta choroba potrafi samoistnie ustąpić i być może tak było w mOim przpadku.... Jedno jest pewne, stres jej nie pomaga, a ja akurat byłam znów w Polsce jak to sie zaczęło ponownie i po raz drugi zaatakowała mnie ta choroba. Stres był Ogromny, gdyż w Polsce uleglam wyPadkowi, gips, operacja, dwa lata wyjęte z życiorysu ... I to własnie stresowi przypisuje ten come back

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Dana (---.sub-174-255-112.myvzw.com)
Data: 20 sty 2015 - 02:53:53

Mam nadzieje, ze sie domysliliscie Państwo, ze Doberman to rasa psa, a nie nazwa maści. Pisałam z iPhonu i mimo ustawienia na polska czcionke, sam mnie koryguje i wstawia domyslny wyraz... Tak tez sie stalo:
Zamiast Doberman ma być nazwa maści sterydowej o nazwie Dermovate ...
A propos psów i kOtow: nie wskazane przy AZS, uczulenie na sierść i roztocza kurzu są jedna z przyczyn tej choroby, choc ja mam psa od 10 lat i 8 ostatnIch lat byłam zdrowa bez przyjmOwanIa żadnych maści czy leków...
Także jak widać nie ma reguły i nie każdemu odpowiada ten sam rodzaj leczenia. Ja jak pisałam wyżej wróciłam do sterydowe, bo zaczęło być coraz gorzej i na większej powierzchni stopy.... Napisze, jeśli będzie jakaś poprawa, ale proszę tez pamiętać, ze wiara czyni czasem cuda!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: LIDKA (212.191.7.---)
Data: 20 sty 2015 - 09:58:36

Bardzo krótko maść NOVATE pomaga. Już szukaj innych środków do leczeniasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 20 sty 2015 - 19:09:41

Dana Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>
> Także jak widać nie ma reguły i nie każdemu
> odpowiada ten sam rodzaj leczenia. Ja jak pisałam
> wyżej wróciłam do sterydowe, bo zaczęło być
> coraz gorzej i na większej powierzchni stopy....
> Napisze, jeśli będzie jakaś poprawa, ale
> proszę tez pamiętać, ze wiara czyni czasem
> cuda!

Całe życie mam kota nie zauważyłam żeby pogarszał mój stan,pies to już zupełnie co innego,mam go od kilku lat i od tego samego czasu problemy skórne.
Kiedy ograniczam głaskanie jej bo to suka,i bliższy kontakt skóra ma się lepiej.
Więc moim zdaniem ma to jakiś związek.
Do zaleczenia stóp parę lat temu,stosowałam moczenie w płatkach owsianych, szałwii,a do smarowania maść i krem Dernilan,lub epikrem zaleczyłam tym stopy i dłonie,od tamtej pory minęło ponad 5 lat i na stopach spokój.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 21 sty 2015 - 08:21:25

urodziłam sie i wychowałam w domu gdzie były psy,łuszczyca jakosc niekoniecznie zaatakowała zaraz po urodzeniu ale po kilku latach,wysypywała i udawało sie ją ogarnąc do remisji...najgorszy czas wysypów to szkoła srednia i studia...poza domem,bez psów .W swoim domu miałam okresy gdy był i kot i pies,gdy nie było zwierząt i gdy królował pies-dokładnie królował-tak jak obecnie grinning smiley nie widze ,żadnego związku z pogorszeniem stanu skóry,nie tylko mojej ale syna mam atopika,alergika-testy nie wykazały uczulenia na psią sciersc i spokojnie egzystował.

Nie można generalizowac i obwiniac o wszystko zwierząt.Istotna rolę odgrywa też gdzie ony pies egzystuje czy w domu czy na podwórzu,jak dba sie o jego czystosc-nie chodzi tu tylko o insekty.
Znam wielu łuszczyków ,którzy posiadają zwierzeta psy,koty ,króliki bo to czasem jedyny przyjaciel,jezeli sa jakies wątpliwosci to robi sie badania na alergen...i to raczej przed zakupem psa.

Olej arganowy dodany do kąpieli solnych,peeling solny i smarowanie olejem kokosowym(jedynym twardym olejem winking smiley ) daje dobre efekty u mnie ostatnio. No i oczywiscie cudna na dłonie,które bardzo mi wysypało Buska Maska Siarczkowa ale.... Dr DUDY taka żółta....bije na głowe te białą z Sulphura

warto zerknąc:

http://www.drduda.pl/produkty/maska-siarczkowa.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 24 sty 2015 - 22:49:54

Dobry wieczór. Witaj Szater
W łuszczycy testy skórne, testy przeciwalergiczne, o których piszesz są całkowicie nieprzydatne (niemiarodajne, niczego nie wykazują; podobnie pozostała diagnostyka). Na tym m.in. polega paradoks i trudność tej choroby. (Widomym wskaźnikiem jest skóra). Gdyby to było takie proste - wystarczyło wykonać testy, już dawno byłoby po łuszczycy. Alergeny zwierzęce potrafią się utrzymywać w mieszkaniu jeszcze przez długie lata nawet, kiedy tych zwierząt już nie ma.
Dobrze wiesz Krysiu (czytałaś książkę), że w internacie czy w akademiku ? bez obecności psa i kota, można doskonale chorować na łuszczycę z wielu powodów.
Czekamy aż odzyskasz zdrowie, i na relacje. Trzymamy kciuki, kibicujemy.
Helena
P.S. Basiu, Tobie przypominam, że jeszcze samo nic się nie wygrało. Spoczęłaś na laurach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 25 sty 2015 - 11:19:07

Helena Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> P.S. Basiu, Tobie przypominam, że jeszcze samo
> nic się nie wygrało. Spoczęłaś na laurach.



Niby co ja mam wygrywać tutaj bo nie bardzo rozumiem.
Zaglądam rzadziej, mało pisze,ale nauczona doświadczeniem z poprzednich lat, nie mam zamiaru zaprzepaścić tego co już osiągnęłam w sensie czystej skórki.
Jeszcze trochę i zniknę zupełnie szkoda czasu i nerwów,na jałowe dyskusje.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 25 sty 2015 - 12:50:40

P.S. Basiu masz do wygrania zdrowie, a do tego jesteś nominowana do Oskara! Jeśli jesteś miła (a wiem, że tak jest) spotkamy się na Malcie. Pamiętaj o bikini.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 25 sty 2015 - 13:37:24

Na Malte musiała bym bardzo dużo pracować a leniwa bywam hi hi sponsora zaś nie chce i taki dylemat mam smiling smiley
a zdrowie wygram szybciej jak przestane tutaj zaglądać, mniej stresu więcej uśmiechu i mam gwaranta smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 sty 2015 - 18:59:08

Droga Heleno jeżeli już tak aktywnie zaangażowwałas sie w to forum i odpowiadasz we wszystkich tematach,to postaraj sie przynajmniej czytac ze zrozumieniem,wtedy odpowiedzi twoje beda adekwatne do sytuacji.

Po raz kolejny przeczytaj co napisałam i...kto w mojej rodzinie ma łuszczyce a kto alergie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 25 sty 2015 - 20:32:09

Krysiu dobrze wiesz, że łuszczyca to również alergia. Poza tym sama te dwa pojęcia połączyłaś. Stawiam tutaj kropkę, bo nie chcę być złośliwa.
Helena
P.S. Ja nie zamierzam zająć Twojego miejsca, moja rola jest inna. Mnie zależy, żebyś była zdrowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 25 sty 2015 - 20:43:16

Basiu! Nie musisz się martwić o bilet, jest wliczony w Oskara. To Akademia (Forum) zasponsoruje Twój wyjazd. Mamy również prywatne osoby (członków-donatorów). Myślę, że Pan Lasvegas na taki cel chętnie wyłoży środki.
Jest magia i power - będzie zwycięstwo! Wierzę, że wygrasz!
Helena
P.S. (Ja nie zabieram kostiumu).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Basia (---.centertel.pl)
Data: 20 lut 2015 - 12:31:55

No Witam Was serdecznie. Czytam i czytam....i napisze coś od siebie. Choruje na łuszczycę od 20-tego roku życia z przerwami. Mam obecnie 37lat. Moja choroba teraz ujawniła się po przebytym stresie i kłopotami jakie przechodziłam prawie trzy lata. Byłam jak żywy trup bo takie przechodziłam nerwy i organizm przez te trzy lata zaczął szwankować. Nie będę opisywać swoich problemów, bo nie o to w tym chodzi, ale napisze jak walczyć z ta choroba bo jakieś doświadczenie już mam. Może komuś pomoże. Po pierwsze to zróbcie badania krwi i pewnie wyjdzie podwyższona ilośc białych krwinek, czyli stan zapalny w organizmie, po drugie wyleczyć wszystkie zęby, pruchnica tez jest poważna przyczyna tej choroby, po trzecie antybiotyk tez może pomóc. Wyszło mi w trakcie badań ze mam zapalenie płuc i dostałam antybiotyk z penicylina a wiadomo ze niektóre antybiotyki zmniejszają liczbę białych krwinek w organizmie i mi to bardzo pomogło, bo jak miałam na stopach rany i po 15-20krostek na jednej nodze, to w tej chwili raz na tydzień wyjdą mi ze dwie, trzy. Po czwarte u kobiet wysiew jest większy przed okresem. Po piąte smaruje się Clobedermem wieczorem i Medidermem kiedy mam taka potrzebę a na rany używam Tribiotic bez recepty. Na 10 kwietnia 2015r mam wizytę w szpitalu Wojskowym na Szaserów w Warszawie do dermatologa, podobno dobrzy tam lekarze. No i na sam koniec napisze ze pewnie sama jestem sobie winna tej choroby bo nie leczę niedoczynnosci tarczycy i pracuje przy sprzątaniu, ale w tych czasach każda praca jest na wagę złota. Wiec albo być zdrowym i głodnym, albo chorym z możliwością leczenia. Tak już to jest w naszym kraju. Powodzenia i mam nadzieje ze choć trochę komuś pomogę. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: mirek (---.free.aero2.net.pl)
Data: 20 lut 2015 - 17:06:29

Ja też Basiu jestem z Warszawy, z tego co wiem są tam programy leczenia biologicznego z tego co wiem, sam jestem na takim i po wielu latach choroby po 2tygodniach zapomniałem jak wygląda łuszczyca , jestem po drugim zastrzyku skóra jak u niemowlaka , wreszcie chce sie życ - chyba wiesz o czym mówie-pozdrawiam. A jeszcze pod koniec tamtego roku myślałem że sie wykończe po maści tego zeja z jednego z forum , doprowadził mnie z kilku plamek tą swoją maścią do erytrodermi- tak sie kończą ,,zabawy,, z takimi szamanami, życze powrotu do zdrówka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: [email protected] (---.ewe-ip-backbone.de)
Data: 01 cze 2015 - 20:37:05

Witam pani Krystyna, chciałabym pomoc ale niestety tego nie da się wyleczyć! Wiem bo też na to choruje od dzieciństwa!! Dziś mam 28 lat i od dawna świetny sposób na łuszczycy!!! Proszę mi uwierzyć że żadna maść nie pomoże córce! Jest tylko jedno lekarstwo które działa;-) Jest to Solarium!!! Niech córka zacznie chodzić dwa lub trzy razy dziennie na solarium, Proszę mi uwierzyć że to działa!! Ja też miałam całe ręce i nogi, na dzień dzisiejszy nie mam nic!! Gdy wychodzi ponownie zaczynam kuracje na solarium i tak w kółko!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach,stopach,kolanach i łokciach
Wysłane przez: zuzkaaaa (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 08 lip 2015 - 20:54:24

Witam Wszystkichsmiling smiley !! Jakie polecacie maści.!smiling smiley Deematolog dał mi maści sterydowe ale za bardzo to nie pomagają.smiling smiley Proszę mi ddać nazwy maści RROSZĘ a i dacie mi jeszcze jakiegoś dobrego dekmatorogasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: evebb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lip 2015 - 11:10:38

Witam serdecznie, zaczęło się niewinnie od trzech niewielkich kropek od środka stopy, teraz mam wielką plamę, około 7 cm. Walczyłam maściami, głównie sterydami, z polecenia lekarza. Niestety nie pomogło albo pomagało na chwilę. Obecnie porzuciłam maści sterydowe na rzecz leczenie samodzielnego leczenia maściami z forum. Nie wiem tylko co robić jak jest wysyp krost białych z płynem, a co jak powstaje skorupa suchej skóry. Nawilżam, czasami jest lepiej, czasami nowy wysyp. Czasem myślę, że byc moze źle stosowałam te sterydy, bo czasami nakładałam na skorupę, wiec nic chyba nie docierało do miejsca naprawde schorowanego. Nikt tez nie mówił o nawilżaniu. Więcej sie wywiedziałam z forum.
Bede sie starała teraz obserwować, co powoduje wysyp, bo być może to jest klucz. Ogólnie to straciłam już nadzieje, mam to na jednej stopie głównie, z ręka jakos sobie radzę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 16 lip 2015 - 15:02:46

Stopy i dłonie polecam moczyć w płatkach owsianych i nawilżać,jak robi się nowy bąbel z wodą ja lałam na niego wodę utlenioną i czekałam chwile bąbel zasychał i nie zlewał się w wielką plamę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1617181920212223242526-->
Bieżąca strona: 24 z 26



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.