Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 26
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 sty 2008 - 17:23:39

Pluum...ten Neotigason..to pewnie steryd??Ja od 2 miesiecy biore tabletki<Polcoltoron>oczywiscie sterydy...niedosc ze przytylam to jeszcze nic mi nie pomogly..cale szczescie ze juz z nich schodze,bo czulam sie po nich strasznie...U mnie to jest tak:wysiew...potem zasychaja te pecherzyki..a jak zejdzie mi skora z tych chorych miejsc to zaraz mam nastepny wysiew...i tak od 5 miesiecy...ja juz nie umie z tym zyc...moze to przez te moje nerwy i negatywne nastawienie nic mi nie pomaga????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 29 sty 2008 - 22:00:43

Mnie kiedys "madra" lekarka tez faszerowała sterydami. Dopiero jak wyladowałam w klinice to bardzo sie zdziwili, ze je biore i szybko z nich schodzili. Neotigason nie jest sterydem, to retinoid - truciana jak wszystko inne.
Stres i nerwy napewno nie pomagaja w leczeniu. Fajnie sie mowi, nie denerwuj sie i nie przejmuj, ale jak juz wyłazi to cholerstwo to nie idzie sie nie stresowac. Tobie Inez proponuje wizyte u innego lekarza bo to leczenie sterydami chyba do niczego dobrego nie prowadzi. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: bruno (---.dslgb.com)
Data: 29 sty 2008 - 22:10:51

zamiast smarowac sie sterydami, wydawac kase na "specjalistow" zacznij stosowac diete-wyeliminuj cukry ( duzo na forum) i smaruj sie exorexem -nie zaiera sterydów a pomogl juz wielu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 sty 2008 - 10:03:38

bruno...agdzie mozna kupic ten exorex???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lut 2008 - 09:21:03

dzisiaj znowu wysyp tego "świństwa"...juz sama nie wiem czym sie posmarowacsad smileyTo "coś"zabiera mi coraz większą powieszchnie dłonisad smileyPomocy!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lut 2008 - 16:45:51

czy ktos sie wyleczyl z luszczycy dloni i stop??Bo ja stracilam juz jakakolwiek nadziejęsad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Beta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2008 - 22:50:02

Witam w klubie. Od wczoraj wiem co mi jest, jestem załamana tym co tu przeczytałam. Myślałam, że teraz kiedy okazało się że to łuszczyca a nie alergia pokarmowa nie będzie aż tak źle. Sadząc po opiniach całe życie spędzę na smarowaniu sie tłustymi maściami. Mam tylko jedno pytanie czy latem łuszczyca się nasila czy jej przebieg jest łagodny?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: kate_pelusz (---.ip.fastwebnet.it)
Data: 20 lut 2008 - 15:19:13

witam wszystkich szukam pomocy bo juz nie moge dac sobie rady z bolem rak rok temu bylam u dermatologa ktory mi powiedzial ze jestem alergikiem na wszystkie produkty chemiczne ze musze zawsze uzywac rekawiczek przy kazdym kontakcie uzywac mydel itp wszystko antyalergiczne i mi przepisano clobederm teraz jest jeszcze gorzej mam cale rece czerwone pieka mnie peka mi skora az do krwi juz sama nie wiem co mam uzywac bardzo was prosze o pomoc kto na to cierpi napewno mnie rozumie nie moge tego zaleczyc a bol okropny blagam o pomoc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lut 2008 - 18:05:45

Do kate..pelusz..witajsmiling smiley)wiem co czujesz mam to samo<mialam rozne masci..kremy..itp,dermatolog faszerowala mnie sterydami ..co pomagalo tylko na jakis czas..i tak od 8 miesiecy..raz jest lepiej raz gorzej.Ja tez nie rozstaje sie z rekawiczkami...i czasami mam wszystkiego dosycsad smiley(pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 22 lut 2008 - 20:09:29

hej. witam wszystkich serdecznie i juz serdecznie mam dosc tego chorobska.wchodzac na to to forum mialam nadzieje,ze znajde tu jakas cudowna metode/oprocz calej litani masci sterydowych,ktore juz tez przerobilam/.ktos pisal o domowych sposobach ale nic konkretnego...a ja nie znam takich.chruje od dwoch lat, dwa razy bylam w szpitalu/mialam puva, sterydy i zluszczanie/za pierwszym razem pomoglo na kilka miesiecy ale za drugim niestety juz nie.nawet nie wiem czy znow mnie przyjma bo pani doktor stwierdzila, ze to tak jak z nadcisnieniem,trzeba z tym zyc..ale jak do ch... z tym zyc jak sie wciaz smarujesz a zmiany wciaz sie powiekszaja i zajmuja wiecej jak pol stopy.z przerazeniem mysle o lecie bo zostana mi tylko adidasy bo o japonkach moge juz zapomniec.bylabym wdzieczna za jakies porady.wiem, ze wielu z was testuje inne specyfiki oprocz sterydow.oczywiscie probowalam tez tormentiolu ale niestety okazal sie dla mnie nieskuteczny.poczatkowo wygladalo o.k .skora odzyskala normany kolor ale potem twardiala i pod ta skorupa byly nowe pecherze.zaczela pekac i mialam rany do krwi...masakra

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: jola (---.chello.pl)
Data: 24 lut 2008 - 12:08:52

Ja również witam w kubie. Najbardziej denerwowało mnie to ze zczęłam chorować na to coś w listopadzie a diagnozę otrzymałam w lutym. Byłam załamana ale doszłam do wniosku że spowoadował tą chorobe stres. Oczywiście stosuję maści zapisane przez dermatologa z kliniki i jest poprawa , ale najważniejsze jest to że wewnętrznie postanowiłam sobie za cel wyleczyć przyczynę a skutek minie wcześniej lub troche pózniej. Możemy z tym funkcjonować , to nie jest rozlegly zawał lub brak kończyny i myślę ze pozytywne nastawienie dużo może zdziałać. W chwili obecnej nie mam już łuski i tylko parę krostek. Wystawiam jak tylko mogę nogi na słońce. Wczoraj rozmawiałam z koleżanką, która wyleczyła się z bardzo dużego wysypu. Zażywała kwa s foliowy 15 mg 2 x dziennie i po okresie 3 miesięcy zmiany całkowicie jej zeszły , obecnie stosuje 3 x dzienie najmniejsza dawkę tj. ok.0,4 mg . Od wczoraj tez zażywam kwas foliowy i myślę że będzie ok!
Barzo wierze w maxymę że jak pacjent się uprze aby wyzdrowieć to medycyna jest bezradna. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Desi (---.chello.pl)
Data: 27 lut 2008 - 23:09:08

Ja mam dużą zmianę na stopie i małą na dłoni. Na nodze nie mogę wygoić dwa lata. Długo myślałam,że to uczulenie ale w końcu poszłam do dermatoloda - diagnoza łuszczyca krostkowa.W lecie miałam wyrzut na dłoniach ale wszystko zniknęło .Dostałam od koleżanki tabletki PSOREX sprowadzone z USA , które podobno potrafią wygoić . Jem je od ok dwóch tygodni ( dwie dziennie) ale nie ma większej poprawy, może trochę złagodniało. Czy ktoś próbował PSOREX-u?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 05 mar 2008 - 13:07:19

co sie stalo z dana? prosze o wiadomosc czy faktycznie tormentiol pomogl jej na tyle,ze nie ma nawrotow? od tygodnia lykam wiesiolka,wt.A+E i rutinoskorbin i na razie nie moge nic powiedziec bo to chyba jeszcze za krotko.wlacze tez kwas foliowy tylko mam watpliwosci co do dawkowania.musze to skonsultowac z lekarzem.moze ktos zauwazl efekty takiej kuracji? Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: urszula (---.nwrk.east.verizon.net)
Data: 19 mar 2008 - 23:56:44

WITAJCIE !! DAWNO MNIE TU NIE BYLO..TO DLATEGO ZE NIE MOGE POCHWALIC SIE DOBRYMI EFEKTAMI W LECZENIU MOJEJ KROSTKOWEJ..OBECNIE TESTUJE EXOREX..POPRAWY NIE WIDZE..NIE MIGE ZROZUMIEC DLACZEGO TWORZA SIE PECHERZE POD SKORA I NA DODATEK STRASZNIE SWEDZA..SWIADCZY TO ZE JEST JAKIS STAN ZAPALNY W ORGANIZMIE..ALE JAK TO LECZYC ????LUDZIE !!!Z KAD TO SIE BIERZE ??? CHOLERY MOZNA DOSTAC...I Z TAKIM TO OPTYMISTYCZNYM AKCENTEM,POZDRAWIAM WSZYSTKICH LUSZCZYKOW....EEE..NIECH TO SZLAK....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 mar 2008 - 09:05:24

Witam..Urszula mam to co Ty i niestety w moim przypadku exorex rowniez nie zadzialal a wrecz bardzo podraznil mi skore dloni i stop.<do tego stopnia ze nie moglam nic zlapac ani chodzic>Odstawilam go na jakis czas,moze sprobuje za jakis czas.Tez zastanawiam sie skad bierze sie to swinstwo...jeszcze nie zagoi sie jedno a juz pojawiaja sie nowe pecherze..pozdrawiam i zycze zdrowych pogodnych świat smiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Desi (---.mofnet.gov.pl)
Data: 20 mar 2008 - 10:34:10

Witam wszystkich.Ja biorę PSOREX . Na ręce wszystko zniknęło ale na nodze nie. Wyczytałam na tym forum o tormentiolu - spróbowałam i rzeczywiście trochę łagodzi. Zaczerwienienie blednie ale nie znika. Czy jest jakaś szansa żeby zniknęło?
Wesołych Swiąt Wielkanocnych dla wszystkich forumowiczów ( trzeba napisać że Wielkanocnych, bo jak się spojrzy przez okno to można się pomylić)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 20 mar 2008 - 21:35:30

Ja też zyczę wszystkim wesołych świąt (chociaż strasznie trudno się przy tym wszystkim weselić)Mój lekarz znów rozkłada rece z bezsilnosci.Przepisał mi kolejne smarowidło tym razem z neomycyną.Miałam nadzieję,że trochę złagodzi pieczenie,zaczerwienienie i ból ale niestety było jeszcze gorzej. Już kilka tygodni temu odstawilam sterydy a stopy smarowalam tylko Cethafilem MD w celu jej nawilżenia bo pekala jak wściekla i mialam trudnosci z chodzeniem.Zaczelam brać wiesiołka i wt. A+E forte ale dopiero jak dołaczyłam kwas foliowy to zrobiło sie jakby lepiej.Sporadycznie smaruje Bedicortem G i modle sie o pozytywne efekty.Napiszcie czy ktos jeszcze stosuje ta terapie i z jakim sutkiem.Pozdrawiam goraco.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: urszula (---.nwrk.east.verizon.net)
Data: 21 mar 2008 - 03:08:54

OO!! BEDICORD...CZY TO NIE STERYDZIK ??? NAPEWNO SMAROWALAM MOJE NOZETA KIEDY MIESZKALAM W POLSCE,ALE NIE POMIETAM JAK DZIALAL...CHYBA NA MNIE NIE BARDZO BO LUSZCZYCE MAM DO DZISIAJ..WCZORAJ ZNALAZLAM W SIECI ZASTRZYKI NA LUSZCZYCE..JAK TEZ NA LZS..NAZWA ..HIMIRA...SKUTKI UBOCZNE OCZYWISCIE TEZ SA..AZ SIE WLOS JEZY NA GLOWIE..MOZE KTOS SLYSZAL CO NIECO O TYM LEKU ?????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: urszula (---.nwrk.east.verizon.net)
Data: 21 mar 2008 - 04:46:59

ejj!!! dziewczyny podaje nazwe ..wejdzcie na stronke..HUMIRA adalimumab...sprawdzilam ceny w kanadyjskich aptekach [leki sa tansze niz w usa ] zastrzyki humira- koszt ok 1300 $ ...tabletki sa tansze..moze by tak wprowadzic restrykcje na swiateczne jedzonko i zafundowac sobie kuracyjke.??chiii..przyznam ze troche mnie rozweselily te ceny..a moze ta choroba uszkadza mi osrodek mozgowy....tak czy siak zapytam sie lekarza o te zastrzyki..zycze wszystkim wesolych iradosnych swiat i pamietajcie ze lek na nasza dolegliwosc gdzies napewno istnieje tylko z roznych wzgledow nie mozemy na niego trafic.. [ ja w to wierze...]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 21 mar 2008 - 13:04:19

Myślałam Urszulko o terapi wiesiołek,wit.A=E forte,rutinoskorbin i kwas foliowy a Bedicort to oczywiscie steryd ale na mnie działał najlepiej i czasem go używam jak wychodza nowe bąble.(a , od kilku dni łykam tez Denoxinal, zawiera chlorellę, która oczyszcza organizm z toksyn)Mysle,że to wszystko razem sprawia,że jest troszeczkę lepiej i mam nadzieję,że to nie jest tylko moje pobożne zyczenie.Pozdrowionka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 26



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.