Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1415161718192021222324...->|-->
Bieżąca strona: 19 z 26
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: ala (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2010 - 10:08:45

Natknęłam się na to forum przypadkiem,szukając wiadomości na temat gronkowca złocistego. Od 6 lat mam problemy z palcami u rąk, najpierw leczono mnie na grzybicę a od 3 lat na łuszczyce krostkową. Przeszłam już chyba wszystkie kuracje antybiotykowe jakie są możliwe,ilości i rodzai maść jakie stosowałam już nawet nie chce mi się zliczać i nic,najpierw poprawa na max.miesiąc i odnowa tragedia na palcach do dnia dzisiejszego. Jakiś miesiąc temu dostałam przypadkiem namiar na panią bakteriolog z Warszawy, pojechałam ,zrobiła mi wymazy i okazało się,że ja mam GRONKOWCA ZŁOCISTEGO a nie jakąś łuszczyce krostkową. Ta bakteria daje takie same objawy jak łuszczyca. Więc radzę zróbcie sobie badania bo może niepotrzebnie faszerujecie się tym lekami tak jak ja przez tyle lat!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: mdziu 24 (---.static.xcore.pl)
Data: 11 lut 2010 - 16:59:52

mam Luszczce na stopach niczym nie moge je zwalczyc moze mi pomozecie pozdrawiam Gosia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: didi (---.range86-182.btcentralplus.com)
Data: 11 lut 2010 - 21:07:47

Witam.
Mam pytanie dotyczace leczenia koloroterapia,a konkretnie lampa z dodatkowymi kolorami. Zakupilam lampe Bioptron Compact III i nie wiem jak jej uzyc,zeby bylo dobrze? Jest instrukcja,ale tyle tego tu,ze mozna dostac oczoplasu. Ktore kolory mam uzywac? Mam luszczyce (chyba krostkowa) i musze sobie poradzic sama z tym problemem.
Prosze o pomoc!
Dziekuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: suse (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 lut 2010 - 22:04:30

Spójrzcie tu i nie dajcie się bezczelnym reklamą cudownych maści,kremów opartych o salicyny,dziegcie (smoły) za 50 -100 skoro możecie mieć je do 20 zeta.

http://www.luszczyca.pl/read.php?1,81323

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 lut 2010 - 14:40:10

Moi drodzy ja choruję na łuszczycę krosteczkową od 2 lat dostałam jej po użyciu Danazolu .Szukałam wszędzie pomocy kazdy przepisywał inne maści,ale nic nie dawło ciągłe smarowanie jestem też chora na Wirusowe zapalenie wątroby typu C więc leków na to świństwo wcale nie mogłam brać.Dlatego zaczęłam sama kuracje podglądając innych na forachi teraz pisze żeby scie i wy spróbowali mi narazie pomaga
BIORĘ 3 TABLETKI WIT A+E
3 TABLETKI RUTINOSKORBINU
3 TABLETKI OLEJU Z WIESIOŁKA to wszystko rano po południu jeszcze 3 tabletki oleju z wiesioła
stopy smaruje sudokremem jeśli jest już bardzo sucha to ją natłuszczam maścią kojąco-natłuszczającą do ciała dr Eris BODY ICHTILIUM dla łuszczyków i potem znowu wracam do sudokremu.Ręce mam podleczone tą maścią ale paznokcie są okropne ale za to nic nie boli od miesiąca nie miała wykwitu mogę chodzić i mam 3cm na stopie całkowicie wyleczone. Nie wiem czy omus to pomoże ale wrto spróbować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: akos (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 06 mar 2010 - 13:06:58

Lekarz zdiagnozował u mnie łuszczycę krostkowatą na stopach i dłoniach oczywiście przeszłam drogę przez mękę najpierw nie wiedziałm co to jest potem pomimo badania wykluczającego grzybicę 3 tygodnie leczono mnie na grzybiccę i jakąś niezidentyfikowaną wysypkę bo się tak czasami zdarza. I w końcu trafiłam na kompetentnego lekarza dostałm antybityk i jakiś lek na bazie kortyzolu i dwie maści. Na drugi dzień pojawiły się tylko 3-4 ropne wypryski a nie jak codziennie z 50 . Po czterech dniach przyjmowania lekarstw dłonie i stopy mam czyste powoli odpadają łuski pogoiły się ranki. Moja rada znaleść dobrego lekarza jak nie pierwszy to trzeci czy czwarty. Oczywiście nie twierdzę że znalazłam remedium.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: martynka (---.pool.mediaWays.net)
Data: 06 mar 2010 - 16:15:31

Hejka wszystkim!

moj tesciu ma wlasnie ta luszczyce na rekach i stopach. Odkad smaruje natluszczajacymi i nawilzajacymi kremami na zmiane nic mu juz nie wychodzi; wazne - smaruje rece ok 10-15 razy dziennie... czyli nawet nie dopuszcza do momentu by skora byla sucha... na stopy kupil sobie elastyczne skarpety i mocno nieveay czy innym kremem smaruje zeby caly dzien bylo nawilzone...

ja mam mocno luszczyce naokolo glowy. Odkad zaczelam dbac o to by naokraglo plamy byly nawilzone i natluszczone jest o wiele lepiej...

zycze duzo wytrwalosci!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: oki (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 mar 2010 - 13:20:06

od wielu lat słowo łuszczyca jest mi znane. Bywało różnie - pod wpływem stresu - no oczywiście nieodzownego przyjaciela łuszczycy miewałam nagłe wysypy i różne ataki (na głowie centymetrowa skorupa łokcie kolana pachwiny - po różnych kuracjach w różnych w różnych momentach mojego życia na przestrzeni ponad 20 lat miewałam kilkuletnie remisje - cisza - zapominałam a właściwie wmawiałam sobie, że nie to nie była łuszczyca to przecież mnie akurt mnie nie dotyczy. No oczywiście do czasu - do takiej chwili jak ta właśnie, z trudem piszę bo mam uszytywnione ręce krostki na dłoni zlały się w jedną wielką ranę wypełnioną płynem.Powiedzcie jak to znosicie? Idzie wiosna idą święta a tu człowiek jest uziemiony. Od tygodnia męczę się i co dalej noo jutro idę do dermatologa ale czy was to dziwi pewnie nie nie mam żadnego przekonania i czuję się jak królik doświadczlny - smarowałam się przez kilka dni kremem a później maścią bedicol G dzisiaj tormentiol - niby jes ulga ale codziennie jest gorzej . Jak sobie radzicie ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: xx (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 cze 2010 - 15:53:19

mnie wysypało nagle kilka lat temu.Odwiedziłam wielu lekarzy,wydałam sporo kasy tylko nie było żadnej poprawy.W końcu lekarz zaordynował mi maść siarkową za parę groszy i plamy zeszły.Przestrzegał mnie przed bólami stawów,bo taki podobno jest dalszy ciąg choroby,co też się stało.Jak człowiekowi dolega jedno z reguły jeszcze coś się przyplącze.W moim przypadku pojawiły się żylaki,miałam do wyboru- ostrzykiwanie,operację lub przystawianie pijawek.Wybrałam to ostatnie z uwagi na najmniejszą ingerencję w organizm.Jakoś pokonałam strach przed ugryzieniem robaka. I wyobraźcie sobie,że po pierwszym zabiegu zminimalizował mi się oczywiście żylak,zaczęły blednąc różowawe plamki łuszczycowe a po drugim przestały boleć stawy.
polecam poczytanie na ten temat-wystarczy wklepać leczenie pijawkami lub hirudoterapia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: lalka249 (---.centertel.pl)
Data: 16 cze 2010 - 08:53:59

witam -ja walcze juz z ta choroba 6 lat sa chwile ze jestem czysta bez zadnych wykkwitow a raz mnie zsypuje ze wygladam jak tredowata -rece i stopy .leczylam sie u wielu dermatologow masci i kremow mialam mnostwo .teraz tez mnie zsypalo wedlug diagnozy to l.krostkowa i nic mi nie pomaga .przepisane mam teraz przez dermatologa masci -elocom ,triderm i krem robiony na bazie witamin i nie wiem czy mi to pomoze -pomocy jak z tym zyc rece wygladaja strasznie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: gonia (89.230.62.---)
Data: 16 cze 2010 - 21:07:51

Witam, u mnie piersze objawy pojawiły sie kilka miesięcy temu. Choroba zaatakowała najpierw jedną stopę(pięte), później drugą a teraz wchodzi na dłonie. Miesiąc temu trafiłam do prof. w Poznaniu, który od razu podejrzewał krostk. Zlecił pobranie wycinka, którego wynik potwierdził rozpoznanie. W międzyczasie smarowałam się maścią protopic, brałam unidox i jeszcze coś przeciwalergicznego. Teraz czekam na wizytę aby iść z tymi wynikami. Przeczytałam do tej pory chyba wszystko możliwe co było do przeczytania na temat choroby i jedna rzecz mnie zastanawia. Lekarz powiedział mi, ze trzeba znaleźć przyczynę tej choroby gdyż może ona być wynikiem np. stanu zapalnego organizmu lub reakcję alergiczną na coś. Czy wy też szukaliście przyczyny? Jeśli tak to w jaki sposób, co badaliście i czy udało wam się coś ustalić/
Bardzo proszę o pomoc!! Chyba nie muszę pisać jak bardzo jestem zdołowana tą chorobą i jak bardzo się boję, ze może być coraz gorzej:-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: lalka249 (---.centertel.pl)
Data: 17 cze 2010 - 17:07:47

Witam
Nie chce cie martwic ale jak zaniedbasz to choroba bedzie postepowac wiecej .Ja jestem właśnie po wizycie u dermatologa i dał mielocom,triderm i jakis krem robiony ale dodatkowo kupiłam sobie tormentiol .Po maściach które dostałam od lekarza nie bylo zadnej poprawy nawet minimalnej po tygodniu stosowania ,smarowania kremem co chwila jak zalecil ,skóra na dłonich była nabrzmiała ,zażólcona i spękana ,nic nie mogłam robić czułam wstręt do siebie samej .Od 2 dni smaruje na noc tormentiolem a na dzień natłuszczam tym kremem przepisanym przez lekarza i ku memu zdziwieniu jest poprawa .Skóra stała się gładsza i lepiej już wygląda-robi się poprostu gładsza i co najważniejsze bez nowych wykwitów -sądze że może mi to pomoże .Jesli chodzi o przyczyny u mnie tej choroby to powiem ze robiłam testy skórne i wykazało że jestem uczulona na NIKIEL ale do końca nie wiem czy jest to coś związane z tą chorobą.Staram sie unikac kontaktu z alergenem ale się nie da całkowicie wyeliminowac go z życia bo nikiel jest prawie we wszystkim -kosmetyki ,żywnosc ,biżuteria ,obuwie .....można by pisac i pisac .To wstrętna choroba i trzeba się nauczyć z nią żyć i walczyć ,dobrze że można się tu wymienić doświdczeniami i uwagami ,bo człowiek pozostający sam z to ochydną choroba popada w depresje nad swym wyglądem a czytałam ze stres i wszelkiego rodzaju uzywki nasilaja chorobe.pozdrawiam wszystkich którzy maja tę chorobe i nic nam nie pozostało jak walczyc z nia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: gonia (89.230.62.---)
Data: 21 cze 2010 - 20:07:12

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Ja właśnie odebrałam wyniki krwi i okazało się, że stanu zapalnego w organiźmie nie ma a więc zostają do zrobienia jeszcze testy alergiczne. Przypuszczam, ku mojej obawie, że mogę być uczulona( prof. mowił, że często jest to ołów i nikiel) i trudno bedzie ten alergen całkowicie wyeliminować z otoczenia tak jak piszesz własnie. To co napisałaś o nauczeniu się życia z tą chorobą jest bardzo mądre tylko niestety bardzo trudne jak sama pewnie wiesz.W piątek jadę do prof. z wynikami no i mam madzieję, ze przepisz mi coś co mi chociaż trochę pomoże załagodzić skutki. Pozdrawiam gorąco.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 30 cze 2010 - 19:57:45

Witam wszystkich poczytalam prawie wszyskie posty ja tez borykam sie tym dziadostwem juz dluzszy czas udalo mi sie podleczyc na rok i znowu to samo mam duze czerwone plamy na rekach i nogach co dziwne tylko na odslonietych miejscach lekarze mowia ze to l zwykla ale przestalam im wierzyc i probuje sama o dziwo jest poprawa czego nie bylo po sterydach ja klade nacisk na jelita i od tej strony probuje mysle ze to organizm pozbywa sie w ten sposob toksyn a ja jestem strasznym nerwusem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca.
Wysłane przez: Janek (---.morespeed.net)
Data: 19 lip 2010 - 17:32:21

WITAM. Opiszę wam teraz moją luszczyce.Wychowałem sie w DOMU DZIECKA. Tam jako 14 letni chłopak, dostałem pierwszy raz łuszczyce.Obiawy były okropne, jak na pierwszy wysiew.Miałem na głowie plamy wielkości 2zł. kilka zmian.Na brzuchu też kilka zmian i na łokciach .Jak to w domu dziecka bywa, wychowawcy odrazu mnie kierowali do szpitala w KIELCACH NA UL.Kościuszki. tam byłem miesiąc. Podawali mi lorinden-A, Lorinden-T,i maści z dziekcia. 3 razy w tygodniu lampy,naswietlanIe całego ciała. Zmiany ustapiły po tym leczeniu na 25lat.Kompletnie zapomniałem o łuszczycy.Byłem kolażem szosowym uprawiałem sporty, i inne jak siłownia, kiokushinkai,biegi pływanie taniec break dance. Kompletnie mi przeszło.Absolutnie niebieżcie żadnych sterydów. bo was zasypie ta choroba ktoregoś dnia.po sterydach wraca i to podwujnie. podaje przepis: niepijcie kawy, ani herbaty,polecam szpitalne leczenie 2tygodnie.+ lampy. jeszcze lampy po szpitalne.przebywanie dużo na śwież. powietrzu+ słońce. jemy wszystko można pic piwo.Papierosy w kosz. piszcze swoje spostrzeżenia na gg10808339.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: lalka249 (---.centertel.pl)
Data: 20 lip 2010 - 15:34:55

Witam
Czy objawy wrócily ,bo nic nie napisałeś .J jestem na sterydach i jak na razie jest poprawa moze nie wielka ale jest,ja juz nauczylam sie z tym zycP3

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Mr Nobody (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lip 2010 - 21:31:23

Witam!

Zdecydowałem się napisać dla Państwa kilka słów na temat łuszczycy krostkowej na dłoniach i stopach. Choroba ta "dopadła" mnie, gdy zaczynałem studia. Choroba bardzo uciążliwa, jak i pod względem leczenia jak i również pod względem funkcjonowania w życiu codziennym. Kilka nietrafionych diagnoz, sterydy, maści, kremy itp. Niestety nic nie pomagało. Choroba bardzo postępująca, najpierw objęła prawą dłoń oraz lewą stopę, później było tylko gorzej, przerzuty na pozostałe kończyny oraz głowę. Najgorsze było to, iż miałem problem z poruszaniem się, gdyż pękająca skóra na stopach powodowała niesamowity ból. Zwykły uścisk dłoni powodował iż wpadałem w coraz to większe kompleksy. Nie mogłem sobie z tym poradzić. Badania krwi nie wykazały zapalenia w organizmie (OB 2), pozostałe parametry w normie. Nie mogłem znaleźć nikogo, kto mógłby w jakikolwiek sposób mi pomóc. Najgorsze było lato i wysokie temperatury, które powodowały ze krost i odrywającej się płatami skóry przybywało. Byłem totalnie załamany. Wskazówki z tego forum również okazały się nietrafione. Pewien zwrot w mojej sytuacji nastąpił dopiero po 9 latach egzystencji z tą chorobą. Brałem pod uwagę różne czynniki, które mogły wywołać tę chorobę, od alergii pokarmowej, poprzez alergie kontaktową, po stres, obciążenie genetyczne oraz alergeny w powietrzu; studiowałem w jednym z najbardziej zanieczyszczonym mieście w Polsce. Podczas jednej z wizyt u stomatologa zdecydowałem się na usunięcie plomby amalgamatowej, ponowne czyszczenie kanałowe zęba i zastąpienia jej koroną. Stomatolog zapewniał mnie, że plomba amalgamatowa nie wywołuje żadnych alergicznych odczynów u pacjenta. Dla upewnienia się czy dobrze zdecydowałem, sprawdziliśmy w karcie kiedy plomba ta została zrobiona i wyszło, że przed wyjazdem na studia. Decyzja na TAK. Dziś po chorobie pozostały tylko nieprzyjemne wspomnienia.
Chciałbym podać Państwu kilka wskazówek, może komuś się one przydadzą:

1. Chorobom skóry często towarzyszy grzybica, należy bezwzględnie ją wykluczyć lub/i wyleczyć.
2. Nie należy przesadnie używać sterydów. W moim przypadku była poprawa maksymalnie 10-14 dni później nawrót choroby z podwójnym uderzeniem i niestety przestały one działać.
3. Należy zadbać o ząbki. Dużo chorób ma podłoże właśnie w niewyleczonych zębach.
4. Z kremów mogę polecić Zinalfat.

Pozdrawiam i życzę powodzenia, przepraszam za błędy stylistyczne. Może mój post chociaż jednej osobie pomoże w wyleczeniu się z tej paskudnej choroby.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Hania (---.chello.pl)
Data: 04 sie 2010 - 07:00:56

Nie będę dużo się rozpisywać. U mnie lekarze też stwierdzili krostkowicę dłoni i stóp. Walczę z nią o wiele krócej niż Wy bo od października 2009. Stosowałam maści sterydowe po powrocie z wakacji miałam brać jakiś paskudny lek (neotigason). Maści pomagały trochę ale zaraz nawracała choroba ze zdwojoną siłą. Po rozmowie ze znajomym lekarzem odstawiłam wszystko ze sterydami. Zaczęłam stosować (bez porady lekarza) kompresy na noc z liści ALOESU pomogło błyskawicznie chociaż nie wiem na jak długo. Teraz w dzień smaruję kremami natłuszczającymi z witaminami i na razie jest super.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Anka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 sie 2010 - 08:36:16

KOCHANI , ZMIAN ŁUSZCZYCOWYCH NIE MOŻNA DRAPAĆ DRAŻNIĆ PONIEWAŻ JESZCZE BARDZIEJ SIĘ WYSIEWAJĄ . JEST TO PRZEWLEKŁA CHOROBA WYMAGAJĄCA CIERPLIWOŚCI , ZAOSTRZAJĄCA SIĘ SEZONOWO, JESIENIĄ I WIOSNĄ. NALEŻY UNIKAĆ PRZEZIĘBIEŃ STRESU,DOBRE EFEKTY W PRZYPADKU ŁUSZCZYCY OGÓLNEJ DAJE KĄPIEL W WODZIE Z DODATKIEM SOLI BOCHEŃSKIEJ LUB ZWYKŁEJ -5 KG. SOLI NA WANNĘ WODY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: [email protected] (---.chello.pl)
Data: 22 wrz 2010 - 05:17:55

Moi drodzy!
Mam łuszczycę krostkową na dłoniach, łokciach i stopach, nie będę pisać o koszmarze swędzenia i bólu, towarzyszącemu tej chorobie. Byłam leczina sterydami, neotigason-em, po ktorym wyszły włosy i czekam , az mi odrosną. Do rzeczy, kupiłam w USA maści reklamowane w tamtejszej telewizji na łuszczycę i nie miałam nic do stracenia , tylko spróbować.
Od trzech miesięcy nie biorę żadnych świństw, które niszczą watrobę i nerki, tylko stosuję zakupione kremy, które w 95% zatrzymały wysyp krostek na rękach, stopach i łokciach.
Uważam, że jest to rewelacja na miarę światową, ponieważ preparaty są bez recepty, na bazie naturalnych składników i są rekomendowane przez lekarzy.
Jeśli chcecie więcej wiedziec na temat tych preparatów podaję swój telefon:
518 447 737.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1415161718192021222324...->|-->
Bieżąca strona: 19 z 26



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.