Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 maj 2008 - 13:54:54

Ja juz nie wytrzymuje...drapie sie do krwi a potem nie moge chodzicsad smiley

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Margarett (---.c160.msk.pl)
Data: 09 maj 2008 - 18:43:40

Witajcie. Wlasnie wrocilam ze szpitala - jestem czysta.

Jak jestescie zainteresowani to napisze pokolei co mi robili..
pozdrawiam
Gosia

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 10 maj 2008 - 19:04:59

Hej drogie dziewczyny!Małgosiu napisz prosze co ci robili w szpitalu, ze jestes czysta. Ja już byłam trzy razy i jestem ciekawa czy są jakieś inne metody leczenia niz lampy PUVA i sterydziki.19 kwietnia wyszłam ze szpitala i po kilku dniach wszystko zaczeło sie od poczatku.MASAKRA.... Smaruje teraz Zoraciem na noc a w dzień nawilżam. Powolutku cos sie dzieje.Dotałam dopiero wypis ze szpitala wraz z wynikiem z badania histopatologicznego(w szpitalu wzieli mi wycinek skory ze stopy) i i sugerują bardziej podłoże egzemowe niż łuszczycowe.Dla mnie to właściwie żadna różnica bo nie wiedzą jak to leczyć.Jedną stope mam zajęta prawie cała(oprócz palców i kawałka piety) a na drugiej cały bok. Jestem wkur...na bo jest już taka piekna pogoda a ja nie moge iść na plaze ani nawet ubrać spodniczki.Ago skarbie wiem co czujesz i chciałabym cie jakość wesprzeć ale sama jestem w nie najlepszej kondycji psychicznej. Lekarze kaza nauczyc sie z tym zyc ale jakoś nie bardzo potrafie.Aguś nie wiem jak cie lecza w Szwecji ale uważaj ze sterydami. Daja bardzo szybki efekt farmakologiczny ale przy tym maskuja reakcje alergiczne. Tak było chyba w moim przypadku.Pozdrawiam was cieplutko.

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Margarett (---.c160.msk.pl)
Data: 11 maj 2008 - 00:52:46

Wiolu, szystko opisalam dokladnie, z podaniem pelnego zestawu lekow w temacie "luszczyca krostkowa - powiklania"..

Strasznie duzo pisania wiec odsylam tam.

Pozdrowionka Gosia

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 11 maj 2008 - 19:47:38

Dzięki Gosiu poczytam. Bylam dzis na plazy hurrra!!! Oczywiscie poszlam w spodniach i po piasku chodzilam w sandalach bo piasek pazyl mia skore ale bylo super. musialam robic kombinacje i zakrywac stopy reczniczkami. Po pierwsze zeby nikt nie widzial (nawet przed mezem chowam moje stopki) a po drugie przy stosowaniu Zoracu nie wolno wystawiac skory na slonce.Pomoczylam je troche w morzu bo podobno to pomaga ale woda jest jeszcze strasznie zimna az mi wykrecalo kostki.Pozdrowionka i spokojnego tygodnia.Pa.

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: krysia (---.torun.mm.pl)
Data: 14 cze 2008 - 22:40:21

ja mam to od 15 lat i z małymi przerwami stosuje na przemian maść dermowate[steryd] i delatar i mocze od czasu do czasu w zielonej herbacie

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: krysia (---.torun.mm.pl)
Data: 14 cze 2008 - 22:57:51

lorinden to straszny steryd lepszy delatar i nie steryd a ma takie prawie samo działanie

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Zniesmaczony (---.chello.pl)
Data: 15 cze 2008 - 20:58:30

Dano witaj--Widzę że nie dałaś rady z tą nękająsą chorobą. Dajesz rady osobom ,które dopiero weszły w tą naprawde powazna chorobę .Chwała Ci że nie zatracasz ducha i pragniesz pomóc innym - bezinteresownie.Ja nie poradziłem sobie do konca tymi głodowkami.jest o niebo lepiej ale krostki na glowie i dłoniach powracają co jakiś czas -swędzą i jest lipa.Kwarka nie ma a dobrze chlop gadal nie ma pociechy dla ducha.Smutno mi że nie daje rady ,ale nie zatracam ducha i nie będę bezczynnie stal. pozdrawiam Zniesmaczony

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 16 cze 2008 - 18:10:19

Jesteście!!! a już myślałam,że wszyscy wyzdrowieli.U mnie niestety bez zmian tz.masakra.Byłam już u ostatniego dermatologa w mieście i testowałam kolejne wynalazki z mizernym skutkiem.Jedynie Dexapolcort N jeszcze radzi sobie z bąblami ale zmiany się ciągle rozszerzają. Nie mam siły....

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 cze 2008 - 20:58:25

Podobnie u mniesad smiley...Zmiany są coraz większesad smiley

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (93.89.192.---)
Data: 20 cze 2008 - 17:03:48

odstawiłam wszystkie smarowidła bo i tak nic na mnie już nie działa.Wszystkie Bedicorty,Zorac,ichtiole i inne dziady działają tylko chwile a później wszystko i tak wyłazi ze zdwojoną siła.Myję stopy Emolium i nawilżam Cethafilem.Wciąż też łykam wiesiołka.Zobaczymy....Po dwóch latach ciągłego smarowania sterydami i innym cholerstwem myślę, że moja skóra jest tak spaprana,ze to jest też reakcja alergiczna.Dam jej trochę odpocząć ale o spódniczce tego lata mogę zapomnieć, niestety.Pozdrowionka.

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 cze 2008 - 09:42:34

Witam forum! Pamiętam, jak za czasów istnienia Rybmoru, rybacy stosowali na wszelkiego rodzaju skaleczenia tzw maść rybacką. Specyfik był naprawdę pomocny przy leczeniu łuszczycy, bo po wyschnięciu tworzył coś w rodzaju opatrunku. Czy ktoś może wie, czy nadal stosuje się taką maść? Może zmieniono nazwę? Przeszukałam allegro i nic. Pozdrawiamsmiling smiley.

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: RENATA KONERT PUCHTA (79.97.42.---)
Data: 27 cze 2008 - 22:33:31

Mialam pare lat temu luszczyce ,na dloniach rekach i jakos sie mi udalo z tego wyleczyc a bylo makabrycznie

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: RENATA KONERT PUCHTA (79.97.42.---)
Data: 30 cze 2008 - 23:37:35

Sprobuj tego mi pomoglo :natop z sloniny smalec potem wez krede szkolna i zetrzyj na tarce ,wszystko razem wymieszaj .Posmaruj rece smalcem na to nakladamy folie i owin gaza,czy rekawice ZYCZE POWODZENIA WIEM CO TO JEST Pozdrawiam Renia

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: maniusia (89.238.33.---)
Data: 01 lip 2008 - 20:56:50

witam wszystkich po przerwie, byłam w końcu u dermatologa już nie mogłam chodzić każdy pytał czemu chodzę na palcach? A więc na początke smarowałam SALICYLOLEM szczypało niesamowicie wyglądało to co raz gorzej pękało i bolało. trochę zeszły mi z moją pomocą łuski i wówczas zapisał mi nmaść NOVATE ( stryd) raz dziennie następnie NOVO-BAZA często a na noc taką robioną maść. W tej chwili wszystkie łuski zeszły a skóra zrobiła się jak jakaś blizna ale wygląda dobrze jest taka delikatna. Będę smarować trzy tygodnie. Jste już poprawa po tygodniu mogę chodzić i chcesię żyć. Po trzech tygodniach idę do kontroli.Słuchajcie lekarz powiedział że mam sobie zrobić cholesterol i tróglicerydy. Jeżeli będę miała ok to zapisze mi jakieś tabletki podobno fenomenalne. Jedyną wadą ich jest to, że bardzo podnoszą cholesterol. Może ktoś słyszał już o takich tabletkach? Zobaczymy co będzie dalej na razie jestem zadowolona. Pozdrawiam wszystkich

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Cicho_sza (---.aster.pl)
Data: 02 lip 2008 - 20:18:55

Cholera! nie wiem, czy mam się martwić, czy cieszyć, ze jest nas tak dużo. Przepraszam za "nas" ale właśnie dołączyłam do "nas". Dokonaliście tego, czego od 5 lat nie zrobili lekarze- postawiliście prawidłową diagnozę. Qrcze!! i to jeszcze bezpłatnie...smiling smiley Już nie czuję się tak bezradna, jak jeszcze czułam się dzisiejszego poranka.
DANA!
z uwagą prześledziłam Twoje posty od 2005 r. - szapo ba!- jestem pod wrażeniem Twoich zmagań i Twojego wsparcia!
Dziękuję...

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: gosia 65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 lip 2008 - 20:36:25

witam.Ja mam łuszczycę ponad 30lat,trzy miesiące temu moja córka dostała,łuszczycy kostkowatej.Jestem tym załamana,byłam u lekarzy i ręce rozkładają co mam dalej zrobić.Jak mam ją leczyć pomóżcie.

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: aga (---.bredband.comhem.se)
Data: 03 lip 2008 - 12:00:42

WIOLKA TAK MI PRZYKRO ZE NADAL SIE MACZYSZ Z TYM CHOLERSTWEM .JA DO DZIS JESTEM WYLECZONA CIEKAWE JAK DLUGO MAM NADZIEJE ZE TOBIE TEZ SIE UDA TRZYMAJ SIE POZDRAWIAM AGA

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 04 lip 2008 - 16:41:21

Hej! Jak juz pisałam odstawiłam wszystkie smarowidła i wcale nie jes gorzej. Pojawiają się pojedyncze zmiany ale staram sie ich nie ruszać. Myję skórę Emolium (łagodzi swędzenie) i na noc smaruję maścią z wit.A no i czekam moze jej się znudzi(chorobie oczywiście)Nie ide na razie do lekarza bo my wszyscy jestesmy od nich mądrzejsi.Mam wrazenie, że na dermatologię trafiają same "spady",które nie poradziłyby sobie w innych specjalizacjach.Aguś napisz mi prosze czego dokładnie uzywałaś i jaka diagnozę postawili ci lekarze.To o czym pisałaś wczesniej ma w składzie hydrokortyzon a to tez jest sterd a ich boje się już jak ognia. Pozdrowionka.

Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: wiolka (---.tkk.pl)
Data: 04 lip 2008 - 16:54:48

z tymi pojedynczymi zmianami to trochę przesadziłam. Moja stopa wygląda jakby ktos postrzelił ja ze śrutówki. Bąble i strupy ale nie jest już taka zaogniona i moge chodzić a to już sukcesik.Pa,pa.