Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: Ilona (---.dyn.optonline.net)
Data: 15 pa� 2004 - 05:39:48

Pozdrawiam wszyskich serdecznie!
Bardzo prosze o pomoc. Dwa dni temu bylam u lekarza dermatologa z moim synem (lat 14). Szukalam pomocy na jego problem tradzikowy, a wyszlam z gabinetu z diagnoza: luszczyca paznokciowa. Oczywiscia jestem zalamana, i nie wiem jak mu pomoc i nie zaszkodzic jednoczesnie (nie mialam pojecia, ze mamy w rodzinie to obciazenie genetyczne). Czy ktos moze mi cos wiecej na ten temat powiedziec? Przeczytalam mnostwo wypowiedzi na tej stronie, prawie nic na ten rodzaj luszczycy. Syn dostal do smarowania paznokci Desoximetasone Cream USP, 0.25% (to chyba steryd) a na tradzik Differin (wiem, ze uzywaja go niektorzy z Panstwa). Prosze powiedzcie, gdzie znalezc rzeczowe informacje o diecie, mam tysiace pytan a nie wiem skad znalezc odpowiedz. Np. dlaczego sterydy sa zle i co moga wywolac w mlodym organizmie?
Prosze, prosze o pomoc i informacje.
Ilona
PS. Przepraszam, ale nie mam polskich czcionek na komputerze
[email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: Monia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 pa� 2004 - 08:31:31

Witam Pani Ilono.

Przede wszystkim musi Pani być teraz silna, bo taka diagnoza dla syna to na pewno szok. Zda sobie sprawę. że jego choroba będzie widoczna i będzie "mało estetyczna", a poza tym z samej nazwy będzie budziła obawy otoczenia. Przepraszam, że ja tak piszę wprost, ale zachorowałam mniej więcej w tym samym wieku co Pani syn. Teraz mam 29 lat, ale wciąż doskonale Pamiętam jak bardzo w tamtej chwili potrzebowałam rodziny i to, że byli silni, a przynajmniej się starali. Mam łuszczycę pospolitą i wysiewy często nawet utrudniające poruszanie się (czuje sie jakbym się zbiegła w praniu o 2 numery), ale chyba najtrudniesze dla nas chorych to niewiedza społeczeństwa o naszej chorobie i nieprzyjemności z tym związane, dlatego uczulam na to Panią, bo syn właśnie dorasta i dla niego to zapewne trudne chwile. Ja byłam pielęgniarką i doskonale wiedziałam, że nic więcej nie mogę zrobić, zeby być zdrową. Ale do rzeczy. Pytała Pani o sterydy. Są to oczewiście hormony kory nadnerczy, które stosowane dają super natychmiastowe efekty, tylko że choroba rozchuśtana tymi lekami często nawraca się szybciej niż Pani przypuszcza, a z czasem dawki sterydów, aby zadziałały potrzebne sa coraz silniejsze, a wiadomo, że zaburzają gospodarkę hormonalna organizmu i maja wiele przeciwskazań. Ale wiadomo, że czasami nie ma innego wyjścia i trzeba je wziąć, ale na cudowne efekty po ich zastosowaniu proszę uważać, bo to może być złudzenie (ale nie musi). Tak naprawde każdy z nas je brał lub bierze, bo nie ma dla nas jednego leku, który kupisz i zadziała. Ja braam tyle sterydów, że chyba powinnam już świecić w nocy, ale postawiłam teraz na stare metody (leki na dziegdziu, kosmetyki z morza martwego, trochę ziół, trochę solarium a w lecie słońce, trochę ruchu) tak naprawdę to musimy to "pokochać". Ale ja tu gadu gadu, a Pani pytała o łuszczycę paznokćiową. Czy na paznikciach syna pojawiły się takie małe jakby stożkowate, lejkowate dziurki? Ja miałam też takie, widać było pod światło, ale na tyle małe że po leczeniu ogólnym skóry same się wypłaszczyły. Postaram się pogrzebać w literaturze i znaleźć coś Pani o tej odmianie. Jeśli Pani ma ochote to proszę podać swojego maila to jeśli coś znajde, to zeskanuję i prześlę Pani na skrzynkę. Jest też Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę w Lublinie. Podam Pani adres tej strony, tam też można zadać pytanie i uzyskać jakąś informację. Rozpisałam się ale życzę Pani i synowi wszystkiego dobrego. Trzymajcie się. Myślcie pozytywnie i kontaktujcie się z ludzmi na forum. To zawsze pomaga. Wiemy że nie jesteśmy sami, a kto nie lepiej doradzi jak nie ten, który dosonale wie o czym piszesz.
Serdeczne pozdrowienia smiling smiley smiling smiley


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: Monia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 pa� 2004 - 08:34:28

Podaję adres strony Stowarzyszenia Chorych na łuszczyce w Lublinie

http://www.republika.pl/luszczycalublin/

smiling smiley))))))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: Elżbieta (---.ur.zax.pl)
Data: 16 pa� 2004 - 12:02:49

Prosze wejœć na stronę forum o łuszczycy działajšcego od kilku lat, tam znajdzie Pani masę informacji. Podaję adres strony:

http://xyz.webd.pl

Trzeba się zarejestrować, aby móc korzystać z tego forum, a póŸniej logować. Warto.

Pozdrawiam, Elżbieta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: Alicja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lis 2004 - 13:25:26

DZiędobry pani Moniko!zwracam sie do pani o porade
mam 30 lat iod 15 lat cierpie na luszczyce paznokciowa niewiem jak z nia sobie radzic na podstawie pani wiadomosci wywnioskowalam ze moze panni mi doradzic obecnie mam male dziecko przy ktorym praca rak jest notoryczna jestem zalamana niewiem co mam robic....czy jest jakas skuteczna metoda wyleczenia jak tak to jaka(nie sterydy)boje sie ze niedlugo niebede iec paznokci uwazam ze podlozem mojej choroby jest genetyka i stres ktoryu mi towarzyszy noionstop i jest nieunikniony pozdrawiam i dizkeuje Alicja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: Monia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 lis 2004 - 15:17:24

Pani Alicjo.

Wysłałam Pani wiadomość na skrzynkę. Proszę się odezwać jeśli ma Pani ochotę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: alicja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2004 - 20:27:12

Witaj MONIKO.Przepraszam,że długo nie pisałam
, ale mamręce pełne roboty.Mam chłopczyka(pół roku)RADZĘ Ci się pośpieszyć z maleństwem, gdyż w naszym wieku brakuje już sił na wychowanie dziecka, jeszcze tak absorbującego jak mój synek.nie mam czasu na nic.Wciąż muszę z nim być,co mnie cieszy i wyczerpuje.Pisząc do Ciebie korzystam z komputera siostry.szczerze mówiąc nie wiem czy coś mi więce napisałaś na temat łuszczycy.Czytałam listy,polecające solarium i kosmetyki z morza martwego(czy są one drogie)Prawdę mówiąc u lekarzy byłam dwa razy bardzo dawno temu.Nie poskutkowało i dałam sobie spokój.Myślę jeszcze o ziołach ojców Bonifratów(z dziegcia)Mam serdecznie dosyć lekarzy i ich nieskutecznych metod.Jestem szczerze załamana,bo jak wcześniej wspomniałam, mam czas na leczenie tylko w nocy(na uwadze mam maść)za dnia mogłabym pić jakiś specyfik.Czuję jakby ból w paznokcach(jakby choroba mnie pożerała)Boję się czy choroba nie dotknęła mi też skóry(mam plamę różową na skórze która utrzymuje się już dwa lata)dopiero teraz wpadłam na to, że to może być kolejna faza łuszczycy(tym razem skórna)Nie wiem na ile czasu trzeba wejść do solarium.nie wiem dosłownie nicBoję się podjąć kolejny krok by sięnie zawieść.Prawdą jest, że łuszczyca wokresie ciąży ulega złagodzeniu.Jednak pojawia się znowu.Idę spać Moniko,bo jestem bardzo zmęczona.Pozdrawiam Cię gorąco.Alicja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: Kaska (217.96.74.---)
Data: 14 sty 2005 - 20:29:03

monia czy jak ktos ma luszczyce paznokci to przyjdzie luszczyca stawowa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: mirek (---.rev.vline.pl)
Data: 19 kwi 2005 - 01:51:49

proszę o podanie metod leczenia łuszczycy paznokci

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokciowa
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 20 kwi 2005 - 16:10:58

Mam pytanie dotyczące paznokci. Niedawno pojawiły mi się "wgłębienia" - dziurki na paznokciach. Narazie są to małe dziurki. Podejrzewam łuszczycę ( mam ją na ciele ). Skórki wokół paznokci są suche i się łuszczą (delikatnie). Czy jest jakaś matoda na wyleczenia z paznokci albo chociaż zatrzymanie dalszego postępowania choroby na paznokciach?? Chodzi mi o kremy maście itp. ( nie chcę żadnych metod BSM itp. ) Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.