Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 47
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2005 - 01:20:04

Witam,
walczymy z Ł u naszej 9-letniej córki, w tej chwili Protopic, Cocois, Stieprox, oeparol... powoli poprawa, najbardziej chcielibysmy jej pomóc we włoskach, ma różne przykrości z tym związane (szkoła... koleżanki...)... bardzo zaciekawiły nas Twoje sposoby, może coś wypróbujemy... wiem, że przy protopicu nie wolno naświetlać... ale może ten balsam... mała strasznie się drapie... nie może tego opanować...

pozdrawiam
Monika

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2005 - 01:30:02

CLA olimpu.. może to brać 9-letnia dziewczynka?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2005 - 01:33:54

powyższe wątpliwości kieruję do mariana

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2005 - 21:34:12

Czesc lucca!Prosze podaj namiary na bonifratow,dzieki bardzo, pozdrawiam, Ania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 15 kwi 2005 - 21:59:24

Z tego co sie orientuje CLA jest przeznaczony dla osob doroslych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Wiesław (---.chello.pl)
Data: 18 kwi 2005 - 13:13:17

Bardzo prosze powiedzcie jaki steryd jest najskutejniejszy w szybkim leczeniu tej ch..... choroby Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Doświadczony (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 kwi 2005 - 18:27:56

Powiem tylko tyle , bo łuszczycę mam od około 30 lat , to walka z wiatrakami , jednocześnie pogodziłem się już z tym faktem że nigdy nie pozbędę się tej wrednej przyjaciółki i podziwiam was za waszą determinację w walce z tą wredną chorobą .pozdr....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Mona (---.cobra.gda.pl)
Data: 19 kwi 2005 - 10:37:08

Czesc!
Jestem oststnio tak zdesperowana ze postanowilam napisac i szukam pomocy wszedzie gdzie sie tylko da. Od 22 lat zmagam sie z ciezka luszczyca skory glowy. Mialam kilka lat remisji choroby ale za to potem uderzyla ze zdwojona sila. W zeszlym roku wydalam na leczenie ok. 1 tysiaca zlotych lacznie z wizytami u profesora, naswietlaniami, masciami roznego rodzaju itp.Poprawa byla tylko na 2 miesiace. Potem znow koszmar. Obecnie lecze sie w poradni dermatologicznej i pani doktor testuje na mnie nawet nowoczesne (podobno) leki. Niestety te pomagaja na 2 tygodnie. Praktycznie cala powierzchni glowy pokrywa jedna wielka gruba luska, kazde potrzasniecie glowa powoduje sypanie sie! Luski sa wszedzie w butach na ubraniu na dywanie... Ale to jeszcze nic nie moge sobie poradzic z potwornym swiadem! I to jest najtragiczniejsze!CO robic!? Pomozcie mi! Lekarze w tym temacie rozkladaja rece. teraz smaruje na noc balsamem peruwianskim ojcow bonifratrow. Ale luska zeszla a swiad nadal sie utrzymuje. Kupilam tez pomade ojca Grzegorza ale nie wiem jak tego uzywac. Prosze jesli ktos z Was poradzil sobie ze swiadem napiszcie do mnie. Jestem zalamana.
Czekam na wiesci.
Pozdrawiam
Mona


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 kwi 2005 - 15:44:12

a antyalergiczne leki na ten świąd???? jesteś na coś uczulona???

mi w szpitalu dawali na świąd hydroxizinum i clemastin. w domu miałam brać loratydynę (claritine) też przeciwalergiczny lek.

może lekarz nie chcę cię dodatkowo truć?? spytaj o te leki.

bardzo proszę nie załamuj się...................................... smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: anulka (---.dami.pl)
Data: 19 kwi 2005 - 17:00:44

hej, tak sobie czytam i czytam i się stopniowo załamuję. Byłam u lekarza i mam łojotokowe zapalenie skóry głowy - cokolwiek to znaczy. Brałam sterydy ale tylko pomagało na tydzień, lub dwa i wracało z nawiązką. Teraz lekarka przypisała mi Stieprox. Czy ktoś wie jak to działa i czy jest skuteczne? I w ogóle co można kupić na to schorzenie bez recepty??
Pozdrawiam :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 kwi 2005 - 13:50:20

co do tego szamponu to mnie on nic nie pomógł. można go kupić bez recepty ale to koszt ok 50, 00 zł za jedyne 100 ml

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: JOLA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 kwi 2005 - 18:09:49

Witam wszystkich serdecznie! Ja także choruje na łuszczyce głowy, jak i całego ciała. Trwa to już ponad 6 lat, a mam dopiero 22l, wiec w najlepszych latach towarzyszyła mi natrętna "PRZYJACIÓŁKA", co wiązało sie ze skrępowaniem i wstydem. Teraz jest już lepiej, ale choroba cały czas powraca, a z głowy wogóle nie znika. Używam maści DERMOVATE na ciało i okolice włosów głowy, co wiąże sie z cierpliwością, gdyż po posmarowaniu chorych miejsc na ciele trzeba siedzieć cierpliwie w jednym miejscu przez ok. 2 godz. i o nic sie nie wytrzeć (kwestia przyzwyczajenia) Ja robie tak już kilka lat i jakoś wytrzymuje a naprawde są rezultaty czasami na bardzo długi czas. Nie wiem tylko czy ta maść nie przyczyniła sie do tego że teraz mam problemy z zajściem w ciąże, a staramy się z mężem już dobrych pare miesięcy. Najważniejsze w tej chorobie jest to aby sie nie załamywać i podążać jakoś do przodu. Tak jak już ktoś wspomniał wcześniej, są gorsze nieszczęścia na świecie! Mam pytanko do Mariana: czy CLA firmy OLIMP można kupić bez recepty? Trzymajcie sie mocno, walczcie z tym paskudztwem i najważniejsze: NIEZAŁAMUJCIE SIE. Pozdrawiam, JOLA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 20 kwi 2005 - 18:52:52

mozna Jolu kupic...
Mi po tym ani lepiej ani gorzej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 kwi 2005 - 13:05:21

probujce stosowac dosc czesto oliwke jakies 3 razy w tygodniu dermovate tez jest calkiem dobry polytar szampon cos kiepski jest i podobno witamina omega3 jest pomocna w walce z tym przeklenstwem ale tak na marginesie dieta tez jest wrzna nalezy unikac niekturych produktow

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: JOLA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2005 - 16:03:25

WITAM, poradżcie mi proszę, czym można zmyć z głowy OLIWKĘ SALICYLOWĄ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 23 kwi 2005 - 16:11:42

najlepsze do tego jest mydlo dziegciowe robione w aptece...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: JOLA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2005 - 16:51:37

Dzięki Barthez, ale ja potrzebuje coś na teraz, bo o tej godzinie apteki u nas są już pozamykane, może sok z cytryny, lub szare mydło, co ty na to?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 23 kwi 2005 - 17:06:58

szare mydlo tez moze byc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: jedrek (---.arcor-ip.net)
Data: 24 kwi 2005 - 02:27:19

do Dawida. Człowieku, przed napisaniem jakiegokolwiek słowa, zastanów się co chcesz napisać, czytam Twój post już kilka razy i nie jestem w stanie zrozumieć, o co Ci chodzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: dora (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 kwi 2005 - 14:07:21

od wiekow na wszystkie tlustosciowe mazidla uzywalam szarego mydla,szorowanko...ale od kilku miesiecy na "helm" stosuje CERKOSOL.Dziala jak nalepsza oliwka a zmywa sie po 1 umyciu szamponem bez obciazania wlosow.Uzywaliscie tego?Jest to plyn do pielegnacji skory zrogowacialej, łuski itp.Naprawde polecam.Nie jest tez straszliwie drogi-ok.11 zł, a buteleczka starcza przy grubej skorupie na calkowite pozbycie sie jej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 47



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.