Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 47
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Beata (---.espol.com.pl)
Data: 24 kwi 2005 - 21:05:03

Byłam "królikiem doswiadczalnym" na diprosalicu. Ludziska - trzymajcie sie z dala.!!!! Gdyby nie on miałabym tylko drobne kłopoty. Znika na rok , dwa a potem ... szkoda gadac nic juz nie pomaga. Nie dajcie sie w to w puścic.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: JOLA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 kwi 2005 - 22:09:31

Od trzech dni stosuje CLA firmy OLIMP, a na głowe salicylol 0,5%. Mam cichą nadzieję że chociaż trochę pomoze. (CLA jest środkiem wspomagającym odchudzanie, ale również dobrze działa na skóre, tak wyczytałam) Co będzie dalej, to sie okaże po dłuższym stosowaniu tych środków. Pozdrawiam, Jola

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: niekwestio (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 kwi 2005 - 23:11:07

cze wam dzisiaj trawiłem na to forum... duzo sie juz dowiedziałem od was miałem spróbowac z tym ONCLINIC w warszawie ale zrezygnowałem... duzo ludzi nazeka na diprosalic jest to silny lek ale mi dermatolog przepisała takie maście :
- na głowe elocom jest to nowa masc lub płyn tez steryd ale słabszy cena około 30zł zastępczy diprosalicu
- na ciało masc cignoderm jest do bardzo silna masc która sie stosuje na miejsca chore trzyma sie na początek od 5 min pozniej sie zmywa bardzo dokładnie ,po zmycio nakłada sie masc natłuszczającą "Hasceral z mocznikiem jest ta masc " jesli ktos by nie zmył tego cignodermu to ma mórowane oparzenie skóry ja juz mam takich kilka miejsc ale z tego powodu ze sie coraz bardziej zwiekrza czas trzymania na skórze pózniej nawet do 2 godzin , na duze place bedzie długo sie gojło, ja miałem na szyji plamke srednicy 3mm i po 2 tyg mi ją wypaliło i teraz tylko kremikiem robie i narazie nic nie powstaje od 2 tyg z tym miejscem mam spokuj,z innymi miejscami walcze cały czas...
dermarolog teraz mi powiedział zebym tą masc odstawił i poszedł na solarium krótkie wizyty po 5min 3 x w tyg. w dni bez solarium smarowac tym "Hasceral" przy solarium sterydy trzeba odstawic...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 24 kwi 2005 - 23:47:46

Z tego co pamietam to elocom nie jest nowa mascia.
A co do dalszych opisow kuracji to opisana metoda jest najczesciej spotykana kuracja w szpitalach. Metoda dosyc skuteczna,ale zarazem meczaca...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: niekwestio (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2005 - 07:34:35

ja i tak juz długo sie męcze z nią, wiec dla mnie żadna metoda juz nie jest męcząca....
P.S czy ktos stosował sół z morza śródziemnego do kompieli ?.....kosztuje cos koło 25zł torebka...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: joma01 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2005 - 09:22:34

Mój sym dostał silny łupierz na głowie. Czy znacie jakiś skuteczny środek, szampon, aby go szybko zwalczyć. Nie jest to na szczęście łuszczyca, ale to też jest to męczące.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: EWA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2005 - 12:42:45

MAM 26 LAT CHORUJE OD 20 NA ŁUSZCZYCĘ. MAM NAPRAWDĘ SKUTECZNY SPOSÓB BY USUNĄĆ OLIWKĘ I WSZELKIE MAZIDŁA Z GŁOWY TO PROSTE I TROCHE MOŻE ŚMIESZNE ALE TO ZWYKŁY "LUDWIK" DO MYCIA NACZYŃ JA LUBIE CYTRYNOWY. STOSOWAĆ JAK SZAMPON A PO TYM UMYĆ GŁOWE NORMALNIE W SZAMPONIE. DAJE 100% SKUTECZNOŚCI I NIE PODRAZNIA, MOZA STOSOWAC RÓWNIEŻ DO ZMYWANIA CYGNOLINY Z CIAŁA.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: EWA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2005 - 13:16:05

CO DO SOLI I BŁOTA Z MORZA MARTWEGO I JEGO WPŁYW NA ŁUSZCZYCĘ BYŁ U MNIE STEOSOWANY JESZCZE SZAMPON DO WŁOSÓW I MYDŁO DO MYCIA MNIE NIE POMAGA SŁOWEM ŻADNA REWELACJA.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Mona (---.cobra.gda.pl)
Data: 26 kwi 2005 - 09:52:03

Witaj!
Na oliwke salicylowa odkrylam ostatnio dobry szampan! Firmy Oceanic a szampon jest z serii Ocerin i nazywa sie Szampon gleboko myjacy. Polecam! Nie bardzo sprawdza sie w innych przypadkach jesli chodzi o inne tluste masci ale co do oliwki to rewelacja!
A moze Ty znasz jakis sposob na uporczywy swiad glowy? Wsteje rano swedzi, klade sie spac swedzi i wciagu dnia tez. Nie wiem co robic...

Pozdrawiam,
Mona

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 kwi 2005 - 11:31:43

ja oliwkę salicylową zmywam każdym szamponem.......oliwka b. dobrze się domywa (nie wiem dlaczego o tym piszecie???), gorzej (albo wcale nawet po 5 myciach!!!) te pieruńskie maści..........

wszystkim dużo zdrowia życzę :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: JOLA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 kwi 2005 - 02:02:44

Witam, jeszcze nie dawno pytałam Was, jak usunąć oliwkę z głowy. Teraz nie mam z tym już problemu, zmywam oliwke myjąc głowę szarym mydłem. Jest to trochę czasochłonne, ale skuteczne.
Mona! Wiem że ten paskudny świąd jest niedowytrzymania, ale blagam nie zdrapuj strupków z głowy, ponieważ nic to nie daje, a przez to jeszcze bardziej podrażniasz skóre głowy (wiem to z własnego przykładu) Proponuje co jakiś czas nakładać odżywkę z jajka i cytryny wymieszane z wodą przegotowaną. Wsmarować w skórę głowy i trzymać ok. 15 minut, po czym spłukać wodą z octem. Mnie po tym troche mniej swędzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: jedrek (---.b.pppool.de)
Data: 27 kwi 2005 - 19:40:18

Do Mona. Nie wiesz co robić, bo swędzi? W tym szampanie się nie myj, tylko go wypij! Na zdrowie! [nie złość się, tylko uśmiechnij,powodzenia]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: michnik (212.244.202.---)
Data: 29 kwi 2005 - 18:59:59

a ja już nie mam na to siły straciłem wszelkie nadzieje na wyleczenie mam 25 lat ,łuszczyce mam od około 13 roku zycia stosowałem wiele srodków ale pomagaja na krótki czas bo potem organizm się uodparnia najlepiej pomaga mi solarium ale to tylko na łuszczyce ciała . nie wiem co mam robic pomózcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 maj 2005 - 21:59:49

Ja też mam taką choróbkęsad smiley.....próbowałam różnych rzeczy ale róznie to bywa, stosowałam też sterydy(dermovate<fuj>winking smiley....ale i tak wracało kiedyś miałam nawet całą kuracje i codziennie wieczorem przez pół godziny wcierałam i smarowałam moją biedną główkę(ech)........któregoś dnia z mamą trafiłysmy na stoisko chińskiej medycyny niekonwencjonalnej i tam po niskiej cenie kupiłyśmy taki proszek(ach ta desperacja) do rozcieńczania w spirytusie. Efekt jest super!!! już po pierwszym uzyciu strupki się zmniejszyły...miałam na całej głowie został jeden i tylko czasem pojawiają sie nowesmiling smiley...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: monika (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 05 maj 2005 - 22:21:38

czesc ,kto uzywał SANDIMMUN NEORAL ? tabletki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Ola (---.autocom.pl)
Data: 05 maj 2005 - 23:08:40

Choruje na łuszczyce i chyba jako jedyna NIE LECZĘ SIE.!!!!!

Łuszczyca pojawia sie i znika. Kilka miesięcy jest a potem jakby nigdy jej nie było.

W moim przypadku na pewno pojawia sie po nasilonym stresie, dlatego uwazam ze przyczyny choroby nalezy szukac w psyche.....i dodatkowo odpowiedniej diecie.

pozdrawiam

Ola


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 06 maj 2005 - 08:11:00

Na to nie ma reguly.
Dieta- sobie, psychika- sobie,a choroba sobie... Masz szczescie,ze u Ciebie akurat ma taki przebieg,a nie inny.
Ja czy mialem wszystko w dupie i sie niczym nie przejmowalem czy tez bylem na diecie to luszczyca i tak byla....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: zabcia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 maj 2005 - 23:42:59

Do Ewy!
Jak przeczytalam ta wiadomosc o dr Borzeckim to malo co z krzesla ze smiechu nie spadlam.
Bylam u niego z luszczyca. Tyle ze u mnie nie wystepuje ona na glowie (tam mam tylko lupiez), a za to mam piekne duze placuszki na lydkach (dzieki czemu o spodnicach moge zapomniec).
I szanowny pan doktor powiedzial ze to mi sie robi od golenia nozek i ze mam zapomniec o goleniu grinning smiley
Wiec sie usmialam bo wiedzialam ze mam luszczyce, no ale coz jego autorytetu (przy nim) nie bede podwarzac.
Pozdrowionka smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: siup82 (---.core.lanet.net.pl)
Data: 08 maj 2005 - 01:56:08

Hi, czy ktos moglby mi odpowiedziec?
Nie wiem czy mam luszczyce czy grzyba.
Zaczely mi wypadac wlosy (dołek na maxa, mam 22 lata), mialem czerwone plamy na głowie, swedziała, i jakies strupki chyba małe. Skóra głowy byla naciągnięta (takie uczucie), łupiez raczej nie, jak juz to lekko widoczny.
Poszedlem do lekarza i przepisal mi lacoid crelo a potem jakas masc robiona, ale nie wzbudzzal ten l ekarz zaufania wiec poszedlem do innego prywatnie.
No i ten lekarz powiedzial mi ze mam grzyba, a nie mowil nic ze luszczyce.
Przepisal betrofen (betrafen?),ale nie pomagał wiec przepisal mi clotrimazol w plynie (jest juz w sprzedazy, terpol.pl), oraz raz w tyg. laticort.
Po 4-5tyg codziennego smarowania clotrimazolem plamy jakby znikły (choc nie do konca, ale to moze juz bylo spowoodowane zmeczeniem skory), zalecil mi okluzje z laticort A, tak raz na tydz. oraz Alpicort(niby na porost wlosow)
No moze nepotrzebnei pisalem co mi kto zalecil, ale do cholery nie wiem juz czy mam luszczyce czy nie. Na ciele nie mam zadnych objawowo chyba, choc jestem genetycznie narazony (ciotka) na luszczyce.
Ogolnie to czy mam luszczyce czy grzybice to dołek niesamowity, bede lysy...
Pozdrawiam i zycze zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2005 - 09:38:39

nie musiałby być pobrany wycinek skóry albo trochę tych małych łuseczek, żeby bezsprzecznie stwierdzić, że to grzybica???????!!!!!!

pozdr. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 47



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.