Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 47
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Kamila (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lip 2005 - 15:51:57

do Anny
dlaczego po uzyciu Lorindenu A zaklejasz posmarowane miejsce plastrem?To Twoj wlasny sposob czy lekarz Ci tak doradzil?To pomaga?
Jakich ziol uzywasz?Gdzie mozna je kupic?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: mmm (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 lip 2005 - 08:57:39

witam,
od pewnego czasu zrobilo mi sie cos na glowie myslalem, ze to lupiez, ale teraz juz sam nie wiem, moze pomozecie mi cos, wiem ze musze isc od lekarza, ale wstepnie chcialbym zasiegnoac jezyka
na wstepie poweim ze mam dlugie wlosy, od jakiegos czasu swedzi mnie glowa i zrogowacialy naskorek schodzi duzymi platami (0,5 cm srednicy) myslalem ze to lupiez, stosoawlem rozne szampony (np. nizoral) ale w sumie nie pomogly, jak bylo tak jest, a wogole to nasilenie tego tez sie zmienia raz jest gorzej raz lepiej. wydaje mi sie ze nie jest to lupeiz bo lupiez sam chyba sie sypie malymi platkami, a to co jaj mam nie, dopiero po umyciu gowy i wysuszeniu widze jak przy samje skorze odchodza duze kawalki naskorka, do tego glowa swedzi, czasami jak nie moge wytrzymac i juz cos zdrapie to pojawia sie osocze albo zoltawy strupek, ale to rzadko.
kiedys wszystkie objawy sami mi znikly i znow sie potem pojawily. myslalem ze to moze jakies uczulenie. poradzcie mi czy mam doczynienia z luszczyca? jesli tak to co robic?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: anna (---.ols.vectranet.pl)
Data: 06 lip 2005 - 18:38:08

zaklejanie plastrem z opatrunkiem powoduje mozliwośc działaniu maści przez cały czas można go stosowac na drobne zmiany aż do zniknięcia zmian to moja metoda , a zioła wyczytałam w internecie jest ich 7 fasola, akacja ,brzoza, perz,rzewień, jeszcze dwa podam później

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: anna (---.ols.vectranet.pl)
Data: 06 lip 2005 - 18:43:46

do mmm
tak sie zaczynała moja łuszczyca to chyba niestety ona współczuję a włosy długie to kłopot lepiej ściąć ja mam krótkie po smarowaniu maściami łatwiej zmyć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Kamila (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lip 2005 - 19:48:45

do anny
jak sie nazywa ten plaster z opatrunkiem?Chodzi Ci o plasterek fizelinowy?Czy masz na mysli zwykly plaster z opatrunkiem z Lorindenem?Prosze odpisz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: anna (---.ols.vectranet.pl)
Data: 06 lip 2005 - 20:19:17

do Kamili zwykły poloplaster z opatrunkiem maść nakładam na opatrunek i przylepiam , zmieniam raz dziennie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: mmm (156.17.92.---)
Data: 07 lip 2005 - 16:00:27

witam,
to znow ja, w takim razie co mam robic?
poradzcie cos
nie moge juz z tym wytrzymac
dobrze ze nie jem miesa, bo z tego co czytalem to nie jest najlepsze
co robic zeby nie bylo gorzej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Kamila (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lip 2005 - 00:00:15

dzieki aniu:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: anna (---.ols.vectranet.pl)
Data: 08 lip 2005 - 19:57:24

do mmm
idź do dermatologa albo kup szampon p/ łuszczycowy
ja głowe smaruje solko cerasalem lub hasceral jest tańszy a skład ma ten sam

troche pomaga
sterydowe masci stosowałam ale nawroty były gorsze więc teraz już sie zaparłam zeby ich nie stosować

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lip 2005 - 23:59:02

Niezle forum, troche dlugasne...no dobra, na temat - ktos gdzies pisal tutaj ze trzeba sie pogodzic z tym ze "ciapki" sa nieuleczalne, ja gdzies czytalem ze jak ktos niewie ze to nie uleczalne tylko traktuje jako zwykla chorobe z ktorej sie zaraz wyleczy to faktycznie sie wyleczy a im wiecej sie dowaiaduje na ten temat tym gorzej. Ciekawe co o tym sadzicie.Albo o tym ze podobno chorujacy na luszczyce nie zachoruje na raka skory. A co do lekow to na kazdego dziala inny lek, trzeba poprobowac, ja polecam Daivonex(jest masc i plyn), Protopic(dosc droga(ok 240 z tego co pamietam)), Betasol(do picia), obciac glowe na krotko i opalac sie, opalac, jak nie na sloneczku to na solarium(dermatolodzy sa przeciwni solariom ale z innych powodow). A na dzien do smarowania polecam krem do rak firmy La roch possay(niewiem jak to sie pisze) Xerand. Acha-NIE BIERZCIE STERYDOW!!! Sterydy uzywa sie tylko w bardzo ciezkich przypadkach i pod kontrola lekarza.Masci ktore jeszcze moge polecic to Delatar(niewiem czy go jeszcze produkuja, niedrogi, smierdzacy ale dobry),a szampon np. Polytar, Stieprox lub jakis z morza martwego. Dobrze dziala tez witamina B12 w zastrzykach ale z tym to juz do lekarza bo sa jakies przeciwskazania.I jeszcze jedno - pamietajcie o dobrym nastroju, ktos kto jest wiecznie zdolowany i przybity zawsze bedzie mial jakis problem. Moze kiedys jak mi sie cos przypomni to jeszcze napisze, jak ktos ma pytania to smialo, pozdrawiam i zycze wszystkim powrotu do zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: kinia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lip 2005 - 13:46:21

Błagam pomozcie!!

Od kilku lat ,mam ostry łupierz spory plastry i strasznie wypadają mi włosysad smiley kiedys słynełam z gestych ze gumka nieobejmowała a teraz mam już chyba tylko połowe sad smiley Byłam u dermatologa i stwierdził "łojotokowe zapelenie skóry" dał mi srotki do wcierania Deprosalik i jakas robioną "wcierke" oraz szampon Stieprox. Ale praktycznie technicznie niejestem wstanie tego zastosowac sad smiley bo mam problem z rekoma i niemoge sama sobie rodzielac włosow i partiami smarować sad smiley Jedynie co przychodzi mi używac to ten szampon. Moze sa jakies srodki np tabletki , szampony co nietrzeba wcierac a efekt ten sam ??? Pozatym jak czesta najlepiej uzywac STIEPROX codziennie? PROSZE POMÓZCIE BO ZOSTANE ŁYSA !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Lolek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lip 2005 - 13:54:25

Stieprox użwam od ok 2-ch tygodni i wydaje sie być ok. Narazie stosuje wg instrukcji (czyli 3 razy w tyg.) i tez mnie ciekawi czy mozna myć nim włosy częściej, bo po trzch dniach mam skorupkę od nowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: andrzej (194.176.153.---)
Data: 12 lip 2005 - 17:19:19

czesc witam wszystkich laciatych! przeczytalem tu na frorum o masci daivonex ja z moja "przyjaciolkom" zyje juz 15 lat od dluzszego czasu przebywam w uk i ostatnim razem lekarz zapodal mi masci dioprosone i dovonex masc oraz plyn na glowe dziala bardzo szybko chcialbym sie dowiedziec czy moj dovonex ton to samo co ten daivonex oktorym piszecie wiec jesli ktos by byl tak uprzejmy i podal nazwe producenta to z gory dzieki


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: andrzej (194.176.153.---)
Data: 12 lip 2005 - 17:24:56

jesli ktos chce podzielic sie swoimi doswiadczeniami to piszcie [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Nata (80.50.13.---)
Data: 12 lip 2005 - 19:38:10

Hej ja mam luszczyce od ok14 lat choc zbyt wielu ich nie mam!Wiem że przy łuszczycy powinna byc odpowiednia dieta i wystrzegac sie stresu i alkoholu!Ja tego nie robie!Ta choroba to balast z którym ciągam sie przez całe zycie i nigdy nawet przez sarkazm nie nazwe jej przyjaciólką!Ciężko ją zakceptowac lub nawet przyzwyczaic ja choc miałam na to trochę czasu nie potrafie!Moja walka z nia polega na jak najmniejszym patrzeniu na nią, zajmowaniu sie nia i życiu tak jakby jej nie było!TO DOPIERO JEST ZWYCIĘSTWO NAD CHOROBA!NIE DAC JEJ ŻADZIC WLASNYM ZYCIEM BO ONO UCIEKA A KAZDE Z NAS CHCE JE CHYBA PRZEŻYC JAK NAJLEPIEJ A NIE NA SMAROWANIU GŁOWY!Moje leczenie zaczyna się ostro gdy zaczyna się wysyp!Wtedy jeżdże na naświetlania PUVA i pomaga, na skórę głowy wcale tylko na obrzeżach!Na głowe stosuje Diprosalic, może i steryd ale ja smaruje nim na kilka godzin lub noc izmywam,a to po nim nie jest łatwe!Pomaga na ok.3 dni!
Jeżeli możecie mi jednak napisac jak się stosuje Daivonex i czy mycie głowy w tym samym czasie(może ktoś stosował takie skojarzenie) szamponem bluecap jest skuteczne!?Chętnie zmienie juz sterydy!P.S.o Preparatach wit. D3(Daivonex) sŁYszałam że mają dużo działań niepozadanych!Czy to prawda?Mogą byc bardziej od sterydów?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lip 2005 - 09:55:26

Ewo! Chlor zle działa na łuszczyce, moze byc nawet przyczyna pojawienia sie jej pierwszy raz. Dlatego nalezy zrezygnowac z basenu niestety!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Aga (---.bochnia.pl)
Data: 13 lip 2005 - 12:34:26

POMOZCIE!!!!!! Wysmarowałam głwe maści Elosom..... i ładnie łuskami seszła, ale mam problem z domyciem włosow....... Jak wy myjecie włosy po tych cholernych maściach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Kaśka (217.96.74.---)
Data: 13 lip 2005 - 21:35:25

Sprobuj szarego mydla podobno pomaga teraz chyba nazywa sie powszechne zycze domycia wlosow

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: lukasz (---.range81-159.btcentralplus.com)
Data: 14 lip 2005 - 00:46:27

hej
choruje na luszczyce od paru miesiecy.miejsca w ktorych sie pojawia to:kark,uda.dolna czesc plecow.
mam takie pytanie .nie jestem jeszcze dibrze obeznany w tej chorobie i nie wiem dokladnie czego mi wolno a czego nie wolno.
zastanawialem sie czy kiede choruje sie na luszczyc mozna sobie zrobic tatuaz? czy jest jakas szansa ze luszczyca wedrze sie w swiezy tatuaz.
jezeli chodzi o daiwonex ,super lek ja go stosuje non stop .
z gory dziekuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Nata (80.50.13.---)
Data: 14 lip 2005 - 13:24:25

Hej Łukasz łuszczyca może powstac w każdym miejscu na skórze gdzie ta jest uszkodzona!jakies zadrapania, ranki moga przerodzic się w zmiane łuszcycową, także ja bym odradzała, ale i tak najlepiej zrobisz jak spytasz się jakiegoś dobrego dermatologa!Zycze Ci żebyś nie musiał rezygnowac z tatuażu!Powodzenia


Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 47



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.