Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...3132333435363738394041...->|-->
Bieżąca strona: 36 z 47
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Beciak (---.soc.vectranet.pl)
Data: 15 sty 2009 - 18:07:15

Witam
Mam na imie Beata walcze z choroba od prawie 9 lat ciesze sie tylko z tego ze zadko umnie wystepuje ta choroba czyli jak wypadło 9 lat temu tak teraz dopiero tej zimysad smiley
Najgorzej jest umnie z ta chorobą w głowie z reszta czyli na ciele daje sobie rade licze że co do leczenia głowy ktos coś mi poradzismiling smileyja w rekompensacie moge podac adres lekarza który przynajmniej swoimi lekami mi pomógł na tyle lat że dopiero dziś prosze o pomoc Was smiling smiley
Leki na ciało posiadam wiec tylko głowe mam do zaleczenia a z tym problemem własnie zgłaszam sie na te forum licze ze zrozumieniem z cWaszej strony a przede wszystkim pomoc zrewanzuje sie objecuje: Pozdrawiam Beciak

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: ewelkaa (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 sty 2009 - 07:56:55

witaj Beato, moja ł. też dokucza mi najbardziej na głowie, ale mam kochającego męża który co wieczór wciera mi (obecnie) emulsję SQUAMAX- była już o niej mowa na forum. Rano zmywam szamponem niemieckim SELSUN 2,5% - o nim też tu wyczytałam. Póki co są zmiany na lepsze - tak twierdzi mąż bo to on codziennie ogląda mi głowę. Teraz jestem przeziębiona więc boję się że całe moje leczenie szlak trafi. Pozdrawiam i jeszcze raz polecam...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Od 5 lat żyję z łuszczycą/Kobieta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2009 - 16:28:52

Z łuszczycą borykam się od ok. 5 lat i śmiało powiem, że nie ma jednego skutecznego preparatu. Na każdy organizm każdy środek działa inaczej. Jednak jeśli mogę komuś jakoś pomóc, polecam DELATAR. Nie mam informacji czy jest to steryd, ale używany w rozsądnych ilościach daję dobre efekty, zarówno do stosowania na ciało, jak i np. przy linii włosów na skórze głowy. Co do diety to jest ona ważna i u siebie zauważyłam, że łuszczyca nasila się po zjedzeniu większej iloścu czekolady, i białka: mleka czy jajek... Jeżeli jakoś pomogłam to fajniesmiling smiley Powodzenia w walce!smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: boleklasek (---.smgr.pl)
Data: 16 lut 2009 - 11:45:26

najlepszym sposobem na żólte paznokcie jest olej kukurydziany tloczony na zimno można go dostac w sklepach zielarskich .powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
łuszczyca głowy
Wysłane przez: nardi24 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lut 2009 - 17:25:21

- witam smiling smiley

na łuszczycę cierpię od prawie 20 lat, na początku było bardzo ciężko... miałam ją na całym ciele+skóra głowy, używałam przeróżne maście, lekarstwa w kremie i płynie np. lorienden, delatar, dermovate, laticort, również maście robione na receptę wiem, że składnik głowny to były dziegcie. Lecz efekty były tylko chwilowe. Zmieniłam nawyki żywieniowe-jest to baardzo ważne co jemy, unikam węglowodanów (białe pieczywo też) słodyczy (zastępuję suszonymi owocami) białka... za to jem dużo tłustych ryb (wielonienasyconych kwasów tłuszczowych) owoców, ciemnych kasz i ryżu, muessli... Obserwuję swoje ciało i widzę efekty, teraz tylko borykam się ze skórą głowy. Reszta jest czyściutka.
Dobrymi kosmetykami dla mnie są też kosmetyki z minerałami z morza martwego: sól do kąpieli, błoto na ciało, na skórę głowy też, ale bardzo szczypie i piecze, (dostępne w drogerii Douglas) Odkryłam też ostatnio bardzo fajny kosmetyk OXEDERMIL -> Oceanic Pfarmaceutic, krem do skóry z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem, bardzo dobrze schodzi łuska, zwłaszcza na skórze głowy, największy plus to włosy nie są tak przetłuszczone jak przy wszystkich inny maściach no i bez zapachu smiling smiley. Natomiast z szmponów to SEBORADIN, można na początku zakupić sobie w saszetkach i sprawdzić czy w ogóle skutkuje (dostępny w aptekach)
Bardzo też pomogły mi kąpiele w wodach termalnych w Besanova na Słowacji smiling smiley Polecam też pójść sobie raz w tyg na 6-8 minut na solarium, lampy pomagają. A w lecie jak tylko sie da korzystać ze słońca słońca i raz jeszcze słońca smiling smiley

p.s ... mam nadzieję, że choć trochę mogłam pomóc smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: cola (---.centertel.pl)
Data: 17 lut 2009 - 18:08:24

czy ktoś stosował zestaw preparatów Monrin to jakasz nowość ze włoszech

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: młoda (---.e-wro.net.pl)
Data: 06 mar 2009 - 18:08:58

Zwracam się z prośbą niech mi ktoś doradzi jaki stosoawć szmpon na łuszczyce głowy, dermatolog poleciła mi szampon CLOBEX ale on jest drogi moze jest coś taniej i skutecznego ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Rita ta myta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 mar 2009 - 19:31:52

Skutecznie i tanio to szare mydło i ocet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: grzesiek75 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 mar 2009 - 20:17:00

mam luszczyce juz 14 lat,z łuszczyca głowy mailem spokoj prawie 10 lat, ale potem zaczela sie tragedia, pomagala mi tylko masc clobederm ale tylko na pare dni ale i to dobre bo moglem isc wtedy do fryzjera spokojnie nie stresujac sie i kiedys siedzac w przychodni czekajac do swojego dermatologa podsluchalem rozmawe, wlasnie o myciu szarym mydlem, jakos mi sie nie chcialo wierzyc, ale co tam sobie pomyslalem i zaczolem stosowac, i tu zaraz zaskoczenie , glowa przestala mnie swedzic , luska przestala narastac, skora wcale mie nie sciagala, nie sypalo mi sie z glowy, fakt przez przez pierwszy misiac nic nie zniknelo ale nie przybywalo, dopiero po miesiacu ku mojemu zaskoczeniu odgarniajac wlosy skora glowy byla coraz ladniejsza, juz nie zaczerwieniona i podrazniona tylko biala, teraz stosuje juz szare mydlo ponad 2 miesiaca , glowa czysta jak przed luszczyca, wlosy slniace nie matowe jak zawsze, rewelacja, mi pomoglo , troche cierpliwosci i cud, naprawde dlamnie to cud, bo stosowalem najsilniejsze sterydy, szpon clobex itp, a tu pomogla mi koska szarego mydla na 2 zł, pozdrawiam i zycze powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: hannah (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2009 - 17:20:15

szare mydło pomaga? nigdy o tym nie słyszalam... w takim razie grześku75 mozesz mi powiedziec jak stosujesz ta kostke? po prostu wcierasz mydło w skore głowy? jak czesto trzeba to robić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: grzesiek75 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2009 - 18:40:34

mydlisz glowe i wlosy i splukujesz, ja myje codziennie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Ritatamyta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2009 - 18:57:44

dokładnie tak i piędziesiątka octu do dwóch litrów wody do spkania włosiąt. Działa ocet także antybakteryjnie i dobrze zmiękcza włosy.troche śmierdzą octem włosy i dlatego dobrze je myć na wieczór. Jedyna wada że chłop nie lubi zapachu i dwraca się swoimi ślicznymi pośladeczkami do mnie.he. Sprawdzone zresztą tak mi dohtorka nakazywała. U mnie po dwuch tygodniach były już widoczne efekty.WSspaniała sprawa tylko trza troche cierpliwosci. Wszystkie razem szampuny sie chowają.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: hannah (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 mar 2009 - 14:17:50

Radzimy tu sobie w sprawie lekow i metod zwalczania łuszczycy ale co do masci i kremow... Nikt nie pisze czy dana masc stosowac na łuske czy dopiero po jej delikatnym zdjeciu (chodzi głowe), na ta zaczerwieniona? Lekarka niektrore masci kazala mi nakladac wylacznie po zdjeciu łuski. To jak jest np. z Daivonexem? Jak go nakładacie? Albo to szare mydło?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: hannah (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 mar 2009 - 14:21:27

Dodam tylko ze bardzo prosze o pomoc i wskazowkki, łuszczyca obejmuje jakies 95% skory mojej głowy! Nie moge sie normalnie uczesac ... Mysle ze to znacie... I co robic zeby po zdjeciu łuska tak szybko nie narastała? Ja po 1 jednym dniu juz mam biala głłwe. A codziennie chodze do szkoly i bardzo meczace jest codzienne smarowanie a zdejmowanie tej 'skorupy' wieczorem... Pomozcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: cola (---.centertel.pl)
Data: 08 mar 2009 - 19:31:39

polecam szampon blue cap

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: jaaaaaa on:)24 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 mar 2009 - 17:20:16

witam tez sie z tym borykalem od 2 lat mam spokoj bylem udermatologa i tak szampon dziegciowy caly czas stosuje, środek na alkocholu dermowate juz niestosuje 2 buteleczki wystarczyly no i masc sqłamax tez juz niestosuje narazie nawrotów niezauwazylemsmiling smiley)))oby tak dalej 3 lata to mialem na glowie niewiedzialem co to jest balem sie isc do lekarza ale wkoncu sie przelamalem i sie oplacilo teraz przynajmniej glowa nieswedzi i zero łuseksmiling smileypozdrawiam goraco i powodzenia jeszcze mi zostal rumien na policzkach do usuniecia od zawsze go mialem ale zaczelo mnie to denerwowac zawsze pamietam jak sie pytali co ty taki czerwony hehe ale chyba tylko laser pomoze sory to nieten wątek ale sie rozpisalemsmiling smileypozdrawiam gorącotongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: acgello (---.enterpol.pl)
Data: 13 mar 2009 - 19:29:46

Witam wszystkich ! Z łuszczycą głowy walcze już ponad 25 lat,lecz z marnym skutkiem ! Ostatnio używam płynów do smarowania głowy. Elocom i Diprosalic.Rano smarowałem Diprosalikiem a na wieczór Elocomem.Teraz smaruje tylko wieczorem przez tydzień,raz jednym raz drugim.Nie jest to uciążliwe bo płyny te są całkiem przyjazne ! Ale niestety to sterydy i tydzień smarowania i TYLKO tydzień spokoju ! Jest to upierdliwe ale da się z tym żyć ! Pozdrawiam wszystkich którzy również walczą z łuszczycą ! Nie dajmy się jej ! Czekam na jakieś nowinki lecznicze !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: hannah (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2009 - 20:00:41

jezeli bardzo dokucza wam łuska na głowie polecam emulsje XERIALINE (pół litra, ok 60 zł) droga, ale bardzo zmiekcza naskorek, mozna jej uzywac takze to zdrowej skory, to jest elulsja nawilazajace, naprawde swietna sprawa! tyle ze tłusci włosy i nie jest srodkiem leczniczym ale jest cudowna do tak suchej skory.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Wiki (---.docsis.tomkow.pl)
Data: 13 mar 2009 - 20:17:10

Witam, ja również polecam mycie głowy zwykłym szarym mydłem i płukanie wodą z octem. Metoda tania, skuteczna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: jaaaaaa on:)24 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2009 - 21:41:46

całą glowe mialem tym wysypaną w moim przypadku wyleczylem jak narazie czasami glowa tylko swedzi ale nic sie nierobi na skórze naszczescie stosuje tylko szampon dziegciowy i jest ok nic pozatymsmiling smileyprzez 4 lata chodzilem z taka szopa ze masakra teraz kruciutkie wlosy nic niezauwazylem zadnych nawrorów jak narazie zebym tylko niezapeszyltongue sticking out smileypozdrawiam i powodzenia w walce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...3132333435363738394041...->|-->
Bieżąca strona: 36 z 47



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.