Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Pati (---.chello.pl)
Data: 11 maj 2006 - 19:13:47

Witam wszystkich....Do tej pory nie miałam pojęcia, że jest tyle osób borykających się z problemem łuszczycy....może to głupio zabrzmi, ale ...to pocieszające w jakiś tam sposób. Łuszczycę mam od 13 roku życia...to już jakieś 16 lat i prawdę mówiąc, nie pamiętam żebym kiedyś ją zaleczyła tak, zeby mieć chociaż kilka miesięcy spokoju. Kilka dni, tydzień - to owszem, ale nigdy dłużej....Czasami nie mam już siły, ale cóż...są gorsze choroby i tym się próbuję pocieszać.
Niejednokrotnie już ktoś z Was pytał o radzenie sobie z tą chorobą w okresie ciąży, jednak nie zauważyłam żadnej odpowiedzi, a jest to temat, który bardzo mnie interesuje. Przecież żadnych z wymienionych tu specyfików nie mozna stosować w okresie ciąży, a nawet jeśli, to napewno nie przez całe 9 miesięcy...Nawet wolę sobie nie wyobrażac co by było jakbym ich nie stosowała przez okres ciąży...tragedia. Może ktoś z Was już przebrnął przez ten problem....pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź. :*

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: biedroneczka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 20:52:58

co do luszczycy glowy zawsze mialam z nia ogromny problem probowalam szamponow dziegciowych polytar freederm itp nic nie pomagalo i z glowy sypalo sie bardzo no chyab ze pofarbowalam wloski to farba wyzarla luske i na jakis czas mialam spokoj ale niedawno gadalam z jedna osobka na gg ktora tez ma luszczyce i poleciala mi szampon elseve dla wlosow z lupiezem powiedziala ze jej z glowy po nim zniklo i o dziwo mi tez zaczyna sie poprawiac tak jak wczesniej sypalo mi sie z glowki tak teraz mam coraz mniej wiec polecamgrinning smiley

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2006 - 10:31:36

Mam łuszczyce od jkichś 5 miesięcy pojawiła się na głowie i na ciele

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: rzeka (---.in-addr.btopenworld.com)
Data: 13 maj 2006 - 12:32:44

mam pytanie a czy wy wszyscy widzicie jakis zwiazek miedzy luszczyca a siwieniem?

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Natalia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 maj 2006 - 22:17:05

Droga Aniu!

Mi na twarz zawsze pomaga maśc Dermowate. Po dwoch dniach wszystko znika! (czeraone plamy, oprysczczka itp.) a sole z morza czarnego mi nie pomagają! Pozdrawiam

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: edsiu (---.alpat.net)
Data: 16 maj 2006 - 11:02:10

Pati, podobno w ciązy organizmn się regeneruje - niektórzy mówią, że to najlepszy sposób na odmłodzenie się(nie tylko psychiczne) Może łuszczyca w tm czasie zniknie samoistnie. Ja coprawda urodziłam 3 lata temu i tak ogólnie od 10 lat nie miałam zmian więc i w ciązy nic się nie działo, ale przedyskutuj temat z ginekologiem.

Jeszcze jedno jeśli chodzi o łuszczyce głowy
Wyczytałam na innym forum, żeby zrobić sobie maseczke na głowę
pół paczki drożdzy, sok z połowy cytryny i olej rycynowy (chyba 4 łyżki). Powinna wyjść gęsta papa, nałożyć na skórę głowy na godzinę pod folię. Podobno bardzo skutecznie usówa łuskę i leczy czerwone plamki. Trzeba spróbować
Pozdrawiam

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: madzia (---.atman.pl)
Data: 16 maj 2006 - 13:03:45

Witam.

Cieszę się niezmiernie, że nie jestem osamotniona w walce z plagą białych łusek na głowie. Może to egoistyczne, ale teraz jest mi raźniej.

Nie pamiętam dokładnie kiedy owa przypadłość się do mnie przyplątała, ale to było dawno, dawno temu- z jakieś 4 może 5 lat temu. Obecnie mam 20 latek i jakoś próbuję z tym walczyć. Przez te lata to miałam na głowie chyba już wszystkie maści, kremy, żele i wogóle. Od jakiegoś czasu stosuję regularnie ELOCOM i to chyba jedyny preparat, który mi pomaga. Oczywiście nie na długo, ponieważ mój tryb życia to jeden wielki stres, zabieganie, nieunormowany tryb życia i wogóle. Ale w nagłych przypadkach jest niezawodny! Ostatnio dostałam też szmpon p/łuszczycowy, ale jeszcze nie miałam okazji go zastosować, więc o efektach nie będę sie wypowiadała.

Moja pani dermatolog powiedziała, że trezba nauczyć się z tym żyć, bo przecież to nie mija ot tak. No i chyba tak trzeba. Z tym, że co innego jest radzić komuś a co innego samemu się do tych rad stosować.
Ja się już przyzwyczaiłam do swędzenia głowy- nie jest łatwo powstrzymywać łapki przed drapaniem, no ale to chyba jedyna metoda, żeby nie pogarszać stanu- NIE DRAPAĆ! No i oczywiście nie wyczesywać.

Osobiście mogę powiedzieć tylko- tak na pocieszenie, że moja chrzestna miała łuszczycę z tym, że na łokciach głównie. No i od jakiegoś sporego czasu- coś koło 10 lat nie ma już nawrotu. Tak więc- głowa do góry. Z tym da się żyć!

Buziaki ;*

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2006 - 13:04:35

Wnoszę poprawkę odnośnie słowa [usuwa]

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: kaonrad (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2006 - 18:59:29

jak pozbyć się tej jebanej łuszczycy odp na numer gg 6666141 prosze o dopowieć

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Bapp (---.icpnet.pl)
Data: 16 maj 2006 - 21:44:46

A na jak dlugo starczy wam Daivonex? I jaka jest jego cena?

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: olo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 maj 2006 - 08:19:24

czesc monika ja robie tak smaryje na przemian dermovate i dct i powiem ci ze nalezy doprowadzic aby nie było ani jednego wyprysku ja mam takie malutnkie i mysle ze za tydzien najpozniej za dwa nic nie bedzie i zobacze na efekt!!

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Iwona (212.182.22.---)
Data: 27 maj 2006 - 13:44:31

chciałam zaproponować wszystkim olej lniany nieoczyszczony ( w sklepach go nie ma) z firmy oleofarm.Jest to olej zdrowotny, nierafinowany w zw.z tym szybko się psuje.Po otwarciu trzeba go zużyć w 1m-c,trzymać w lodówce z dala od światła bo łatwo jełczeje.Ma b. dużo kwasów omega 3.zawiera kwasy lonolenowe.podobno działa dobrze na skóre,więc może spróbujecie.Mnie b.pomógł na bóle żołądka, sprawy hormon.Sprzedawany jest w 1l butelkach/30zł + 17 zł przesyłka.Poczytajcie też o diecie dr Budwig(www.primanatura.com)
www.oleofarm.com.pl
Można wspomóc się naturalnymi minerałami np Schindele(www.biogeneza.pl)Na pewno wam nie zaszkodzą a jeśli nie pomogą na łuszczycę to wpłyną pozytywnie na inne dolegliwości.Ja stos. metody naturalne na inne schorzenia z pozyt. skutkiem więc może i wam trochę ulży.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: olo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 cze 2006 - 11:12:45

mam prosbe potrzebuje cos na paznokcie wyszły mi zołte zabarwienia olejowe .nikt nie ma pojeciaq jak to leczyc jesli ktos ma jakas recepte to prosze o wpis dziekuje.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: kaah (---.proxy.aol.com)
Data: 05 cze 2006 - 15:18:52

a jak sobie radzicie z luszczyca na twarzy? Jestem kosmetyczka i bez makijazu nie moge wyjsc nawet ze smieciami.Na to cholerstwo nic mi nie pomaga, ale robie taki makijaz maskujacy ze nikt prawie sie nie domysla ze "TO" mam

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: EWa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 cze 2006 - 16:30:51

kaah...... jakos sobie radzimy , ja stosuje co jakis czas jak mi wyjdzie na twarzy elocom krem lub cutivate crem , a pozatym tez maskuje jak sie da ,

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: olo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 cze 2006 - 09:30:38

pozdrawiam

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: renatka (217.153.80.---)
Data: 08 cze 2006 - 16:32:34

hej witajcie!pisze bo widze ze wszelkie wasze odczucia co do tej choroby są jak dla mnie szokujace a to dlatego ze inaczej chyba podchodze do wszelkich chorób i musze przyznac ze dzieki temu nic złego sie nie dzieje. Zawsze starałam sie byc tak jakby cwańsza niz inni tzn; kiedy wszyscy uwazaja ze choroba to wróg, ja staram sie zrozumiec dlaczego przychodzi a nie jaka jest.I tyle!!!!to właśnie wystarczy kiedy dzieje sie cos złego.Trzeba sie uspokoić i zasatanowic dlaczego organizm wyrzuca cos takiego. Dla mnie jest to juz oczywiste ze dotyka to przede wszystkim ludzi bardzo wrażliwych[często ukrywane lub nieuswiadomione bo zwracamy uwage na otoczke nie na wnetrze] a skoro tacy jesteśmy i inni to wykorzystuja lub wydaja sie nam niewrażliwi[rodzina czesto wmawia kult sily i twardosci zyciowej] to jest oczywistym ze psychika jest zbyt słaba zeby pogodzić sprzecznosci ;nasza wrażliwosc i wymagania bycia wiecznie silnym.
Zdaje sobie sprawe ze pisze dosc moralizujaco ale na prawde chce pomóc!!!!!!wiem ze szukacie bardziej przaktycznych rad[bo choroba zaawansowana tego wymaga]i ciesze sie ze sobie pomagamy.Jest jednak dla mnie wazniejsze zebyscie tak jak ja[co mi bardzo pomogło] zrozumieli ze to nie wróg i ze trzeba SIE SOBA ZAOPIEKOWAC bez wzgledu na cene i innych.Mam na mysli szukanie jakichs pozytywów w zyciu na tyle zeby zapominac sie na codzien w jakims hobby czy najlepiej ramionach drugiej osoby.Ja połaczyłam te 2 aspekty i moge powiedziec ze jestem zdrowa.Wmawiam sobie ze jest na tyle dobrze zeby sie nie szprychowac tzn.odkladam na pożniej tych calych lekarzy i przede wszystkim sterydy.Moj partner [miałam łuszczyce narzadow i głowy] rozsmieszal mnie kiedy tylko chcialam nadac tej przypadłosci znaczenie i tak moj dystans do samej siebie mnie wyleczyl] Chcialabym jeszcze wiele powiedziec ale podsumuje krótko;zrozumcie ze trzeba zaakceptowac zmiany w naszym ciele i zmienic cos w zyciu na lepsze i mysle ze kazdy wie co zle robi[wystarczy posluchac madrych ludzi w naszym otoczeniu] i wyciszyc nasze pretensje...bo sa one raczej z naszej winy[nie mowie o dzieciach które sie z tym rodza],gdyz wiekszosc z nas jest ludzmi zestresowanymi i slabymi psychicznie.Pozdrawiam

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: olo (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 cze 2006 - 14:08:23

MAM PROSBE MASC PIANG PING CO TO ZA MASC?? I CZY JEST DOBRA NA LUSZCZYCE PAZNOKCI CZY GLOWY POSZE O JAKIEJ INFORMACJE!!!!! DZIEKUJE

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 cze 2006 - 15:47:26

smaruje glowe roznymi tlustymi masciami mam okropna luszczyce glowy wlosy sa caly czas tluste nie wiem jak je domyc moze ktos z was zna jkis sposob na tluste wlosy pa masciach prosze o pomoc z gory dziekuje smiling smiley

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Paula (213.155.167.---)
Data: 10 cze 2006 - 21:55:32

Kiedy chodzilam do dermatologow ciagle oczywiscie przepisywali mi tluste mazidla wkurzalo mnie to strasznie bo jak wiadomo zaczynala sie kolejna walka ze zmywaniem preparatu,a w sumie mazidla nie dawaly oczekiwanego rezultatu-w koncu odkrylam krem-czyli na bazie wody-zmywalny latwiutko szamponem o nazwie KERTIOL S i musze przyznac jest rewelacyjny(tylko troche trzeba sie za nim nachodzic bo nie jest dostepny w kazdej aptece)