Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: taenia (---.wroclaw.mm.pl)
Data: 09 sty 2010 - 23:27:22

najlepsza jest moja pani dr, ostatnio odwiedzilam ja po chyba 3 latach i mowie ze powrocilo i ze swedzi strasznie ... a ona mi mowi ze luszczyca nie swedzi (tak przynajmniej podaja w literaturze fachowej)!! tak sie wkurzylam ! chyba ja wiem lepiej ze mnie swedzi!! ona luszczycy nie ma wiec niech sie nie wypowiada!

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: czarownica (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 sty 2010 - 10:54:13

na łuszczyce głowy polecam Szampon Leczniczy ZDRÓJ.Szampon leczniczy z naturalnej solanki siarczkowej ze źródeł uzdrowiska Busko Solec Zdrój

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: malolepsza (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 sty 2010 - 12:16:27

Czesc jestem nowa na swedzenie biore wit z gr B mnie pomaga

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Sulphur (---.home.aster.pl)
Data: 11 sty 2010 - 21:27:19

Kontynując wątek


1. Zdrój to lek, przy okazji streszczenie jednego z badań dostępne w internecie:
Siarka jest szeroko stosowana w lecznictwie dermatologicznym ze względu na działanie redukujące, keratolityczne, odkażające, a także przeciwpasożytnicze. Solanka siarczkowa z uzdrowiska Busko-Solec zawiera znaczne ilości siarki jak i innych biopierwiastków. Celem pracy była ocena skuteczności mineralnego szamponu leczniczego ?Zdrój? w leczeniu łuszczycy oraz łojotokowego zapalenia skóry owłosionej głowy. Zwracano także uwagę na tolerancję szamponu i ewentualne działania uboczne. Na podstawie przeprowadzonych badań wykazano korzystny efekt terapeutyczny szamponu leczniczego ?Zdrój?, wyrażający się istotnym statystycznie obniżeniem wskaźnika PASI u pacjentów z łuszczycą w porównaniu do grupy kontrolnej, stosującej szampon placebo. Obserwowano również szybką poprawę kliniczną u chorych z łojotokowym zapaleniem skóry owłosionej głowy. Badany szampon był bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów, nie wykazywał działania drażniącego ani uczulającego. Uzyskane wyniki wskazują, że mineralny szampon leczniczy ?Zdrój? może być stosowany w leczeniu chorób skóry owłosionej głowy. Źródło (http://www.czytelniamedyczna.pl/show_ba.php?ktory=49)

2. Zdrój to koncentrat: należy stosować w rozcieńczeniu 1:4 (1 część szamponu 4 części wody)


sulphur Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Szampon leczniczy ZDRÓJ jest jedynym szamponem
> leczniczym (lekiem) wskazanym w leczeniu chorób
> skóry głowy takich jak łuszczyca i łojotokowe
> zapalenie skóry głowy (ŁZS).
>
>
>
> Witam
>
> Dołączając się do dyskusji chcę
> rozpowszechnić informację nt. Szamponu
> leczniczego Zdrój wskazanego w leczeniu chorób
> skóry głowy takich jak łuszczyca i łojotokowe
> zapalenie skóry głowy (ŁZS). Do tej pory
> odwiedzałem wyłącznie forum psolaris - mam
> nadzieję, że tutaj równie miło zostanę
> przyjęty.
>
> W pierwszej kolejności chcę zwrócić uwagę,
> że ZDRÓJ jest lekiem (produktem leczniczym) tak
> więc zarówno jego skuteczność jak i ew.
> przeciwwskazania / działania niepożądane
> (takich nie stwierdzono) zostały przebadane przed
> dopuszczeniem do obrotu.
>
> Po drugie: jest jednym z niewielu szamponów
> leczniczych (obecnie w Polsce zarejestrowane są 3
> szampony lecznicze) oraz jedynym szamponem
> leczniczym wskazanym w leczeniu łuszczycy oraz
> łojotokowego zapalenia skóry głowy.
>
> Więcej informacji zamieściliśmy na naszej nowej
> stronie:
> http://sulphur.com.pl/szampon_leczniczy_zdroj.php
>
>
> Oczywiście zachęcam do dyskusji dzielenia się
> uwagami i zadawania pytań.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Natalia (---.dip.t-dialin.net)
Data: 11 sty 2010 - 21:48:46

dfdww1d

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: marcz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2010 - 11:41:06

Witam wszystkich!
Przebrnęłam trochę przez forum, jednak tyle tego, że wszystkiego nie jestem w stanie. Z łuszczycą głowy zmagam sie od 3 lat. Stosowalam Elosalic. Ale to nie pomaga. Czytalam porady iwciaS odnośnie Salicylolu. Zamierzam go zastosować, bo nie daje sobie juz z tym radysad smiley tylko mam pytanie jakiej maści uzywać po uzyciu salicylolu? Mam nadzieje, ze na jakis czas mnie nie wysypie.

Oprócz głowy mam wysyp na łokciach, w uszach, w brawich, na kolanach i zaczął sie na łydkach, mam okropne plamy! Czy mozna sie ich pozbyć? jestem załamana sad smiley

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: marcz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2010 - 12:39:49

I jeszcze jedno pytanie. Czy po stosowaniu flucinaru na łokcie, kolana i łydki te białe plamy zostaną na zawsze? Tak przeczytałam na forum, ponoc sterydy tak działają, ze po nich zostaje te białe plamy.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: iwciaS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 sty 2010 - 16:07:48

Hej Marcz! U mnie jest tak, że oczywiście mi się nie chce ale się mobilizuję i zaczynam kurację Salicylolem Siadam przed telewizorem wieczorkiem z buteleczką w ręce i wcieram w skórę głowy w zajęte miejsca( ale było i tak, że jedna wielka skorupa była więc całą głowę wtedy ) Kładę ręcznik na poduszce i tak śpię, Rano myję trzy razy, raz za razem I tak powtarzam 3-4 noce i już więcej nie robię, niczego nie stosuję. Jak coś się małego pojawi to wtedy nawet raz posmarować i wystarczy!!! (Jeszcze tylko jedno, po pierwszej nocy najlepiej przed umyciem głowy dobrze jest pomóc łusce się oderwać, delikatnie i po myciu wyczesuje się łatwo bo większość z myciem znika. Przy drugim smarowaniu na noc salicylolem głowa jest dobrze dostępna do leczenia) Pozdrawiam

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: mikusia305 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 sty 2010 - 18:03:20

Witam! Mam łuszczycę głowy,rzadko kiedy pojawiają się plamy na ciele.Na skórę głowy pomaga mi Dermovate i maść robiona (Urea 40,0;Ag.destil g.s;Vaselini 100.0;M.f.ny),na uszy polecam Laticort CH,a na ciało Delatar maść.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: piorunia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 sty 2010 - 01:22:19

Hej,
z łuszczycą zmagam się od praktycznie urodzenia, czyli 25 lat. Na początku stwierdzali łojotokowe zapalenie skóry, a to atopowe, a miałam stwierdzoną nawet grzybicę (sic!) i inne ustrojstwa. Mam praktycznie wszędzie, pół pleców, łydkę, boki do bioder, a nawet pachwinę. No i głowa, to masakra, bo miałam zawsze długie włosy, teraz już trochę ścięłam.
Stosowałam wszystko, co było możliwe. Od flucinarów z różnymi literkami, do jakiegoś najsilniejszego leku ponoć,takie coś, co barwiło na czarno i zejść nie chciało, maść po której właosy przez miesiąc były tłuste i niczym nie chciało zejść i inne specyfiki po których albo więcej swędziało albo wypadały włosy. Połowy nazw sobie teraz przypomieć nie mogę. No i tabletki, mega skuteczne na swędzenie i stan zapalny skóry - skutek uboczny: mega szybkie i poważne psucie wątroby.
Wiecie co? Stosowałam przez 10 lat diprosalic, skuteczny, ale nawroty powodowały depresję. I nikt, żaden dermatolog, nawet lekarka, która wypisywała mi recepty jak nie chodziłam do dermatologa, nie powiedział mi, że TO STERYDY. dowiedziałam się z neta i od razu przestałam stosować. o konsekwencjach boje się nawet wspominać. z grzywki to mi śnieg padał. :/
Zmieniła dermatologa i dostałam blue cap, drogi, ale skuteczny. Po miesiącu leczenia, 2 miesiące wolne, a jak zaczęło powracać, to kuracja od nowa. Szlag wszystko trafił, kiedy go a rynku nie było i miałam sesję.

Aż tu NAGLE W MAJU POSZŁAM DO FRYZJERA. Ha!
nie uwierzycie. Miałam trochę zaleczoną łuszczycę i wybrałam się do znajonej na farbowanie. To mi zawsze pomagało na łusczycę. Umyła mi jakimś szamponem.
Na drugi dzień macam głowę i jakby mi się zdaje, że jest mniej i to dużo mniej. Poszłam po 2 dniach na poprawkę farby (bo kolor zawsze u mnie inaczej wychodzi niż chcę) i umyła mi drugi raz. Prawie nic nie było!
SZAMPON NAZYWA SIĘ NECCIN 3 I DZIAŁA CUDA!
Od maja stosuję regularnie, 2 razy w tygodniu (2 razy myję włosy podczas każdego mycia) i nic nie mam, żadnych nawrotów, swędzeń, sypania. Nic. Czysta ładna głowa i brwi. Bo ten szampon można stosować na całe ciało. (Plecy jeszcze mam zajęte, bo wystąpiła reakcja uczuleniowa na proszek do prania).
Szampon jest stosunkowo tani (np. w porównaniu do blue cap, który starczał na 2 tygodnie kuracji i kosztował od 50 do 70 zł (50 płyn, 70 ponad spray)). Kosztuje 30 zł i mi starcza na 1,5 miesiąca (250 ml). Zamawiam przez neta, a w Gdańsku w jednej aptece go mają.
Zero kuracji, męczenia i płakania. Myję głowę jak normalny człowiek i nic nie mam. Pierwszy raz od lat cieszę się rozpuszczonymi włosami.
I mam teraz sesję, zero nawrotów w czasie stresu. A diety też nie stosuję za dobrej. za dużo słodyczy.

Pozdrawiam!

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: miet55 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 sty 2010 - 17:08:48

Przed chwilą zamówiłem NECCIN w Gemini. Ciekawe czy pomoże smiling smiley

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Andrew (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 sty 2010 - 17:36:02

Chyba też sobie go zamówię smiling smiley Można go również stosować na ciało...

http://www.aptekagemini.com.pl/p/pl/796
/neccin+no+3+szampon+przeciwlupiezowy+250+ml.html

Myśle też nad tym ZDRÓJ, ale nie wiem co wybrać, może coś jescze ktoś poleca ?

Pozdrawiam winking smiley

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Zybi (---.blokowe.pl)
Data: 21 sty 2010 - 11:21:45

Jeżeli ktoś chce poznać domowy sposób na zaleczenie łuszczycy głowy proszę napisać na adres [email protected]

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Daniela (---.uznam.net.pl)
Data: 21 sty 2010 - 13:50:39

Zybi, a dlaczego nie napiszesz na forum? Wszyscy chcą poznać dobre sposoby i będziemy Ci wdzięczni za pomoc.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: kasiapse (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 21 sty 2010 - 19:28:04

na forum trafiłam przypadkiem.na łuszczycę zachorowałam w wieku 6 lat,teraz mam 35.przyzwyczaiłam się do tej choroby.nieraz jest ciężko.od kilku lat stosuję szampon denorex.mi bardzo pomaga (kilka saszetek i mam problem z głowy na jakiś rok.przeważnie dopada mnie jesienią,głowa cała biała i sypie się zniej jakbym posypała jakimś proszkiem)polecam ten szampon.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Zalamany (---.barn.cable.virginmedia.com)
Data: 21 sty 2010 - 21:51:24

Znalazlem pewien lek podobno niezly ale ciekawi mnie moze ktos cos onim rowniez slyszal, mianowicie chodzi mi o Dr Michaels.. http://www.drmichaels.pl/index.htm

podobno jest to jakis stosunkowo nowy lek, wlasnie go zamowilem troche mnie ta imprezka wyniosla bo za zestawik zaplacilem 370 zl ;/ zobaczymy czy beda jakies poprawy.. narazie stosuje exorex lotion and exorex cream, wiekszych popraw nie widze fakt to dopiero niecaly 2 tydzien kuracji zobacze co bedzie pozniej.. moze przejded sie do jakiegos specjalisty w uk moze oni (cudownie) mnie uzdrowia ;/

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: miet55 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2010 - 11:59:08

Przed chwilą dotarła przesyłka z Neccin no 3 , od jutra zaczynam używać. O efektach poinformuję.

Re: Łuszczyca
Wysłane przez: kuslik (---.171.198.150.static.crowley.pl)
Data: 22 sty 2010 - 23:25:01

Ja dopiero od wczoraj zaczelam stosowac exorex lotion i krem i narazie nic nie moge powiedziec. za krotki zcas na jakakolwiek opinie.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: marcz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sty 2010 - 09:46:01

miet55, czekam na relacje z dzialania Neccin no3 smiling smiley moze zadziala?

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: miet55 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 sty 2010 - 13:14:29

Po dwóch umyciach, żadnej pozytywnej reakcji. Zobaczę później ale już teraz sądzę, że to wielka ściema!