Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Kriss (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2005 - 16:37:25

Witam wszystkich.
Mam tę przypadłość od dwóch lat a leczę od roku. Najpierw miałem na nogach a potem się przeniosło na klatkę piersiową i plecy w postaci kilku plamek wielkości paznokcia a teraz mam jeszcze we włosach nad czołem i za uchem.
Mój lekarz mnie zabrał do swojej znajomej (podobno drogiej) specjalistki a ta przepisała mi DERMOVATE 0,5 krem a ostatnio maść i jest to najmocniejszy lek z tej grupy.
Powiem krótko- pomaga jak jest smarowany na noc i okładany folią żeby sie nie wytarł. Po trzech- czterech dniach kuracji zostaje delikatny ślad w którym to było ale niestety wraca po kilku, kilkunasu dniach. To jest steryd i mam pytanko- co powodują sterydy?

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: KAŚKA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2005 - 18:05:01

a co myslicie o płynie do smarowania głowy Dermovate?? pomaga?? jest sterydem?? proszę o opinie - będe wdzięczna.

barthez
Wysłane przez: robert (---.uni.opole.pl)
Data: 21 cze 2005 - 18:23:35

barthez mam pytanienie czy na solarium chodzisz jak masz łuszczyce czy dopiero po jej zaleczeniu???

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 21 cze 2005 - 19:30:19

Chodze w trakcie zaleczania i po zaleczeniu kilka razy profilaktycznie...

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: robert (---.uni.opole.pl)
Data: 23 cze 2005 - 09:46:04

czy dermovate maśc to steryd?

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 23 cze 2005 - 09:56:30

Jest to silny steryd

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 cze 2005 - 13:50:00

Stosowalam DAIVONEX przed szpitalem i pomagal.Teraz stosuje na cialo cygnoline 1%.Mam problem z glowa, bo zaczyna mi sie znow z niej sypac. W szpitali przepisali mi pinmium czy cos w tym rodzaju, ale nie wiem co to jest. Jakis nowy srodek bez recepty i na pewno na P.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: agnieszka (---.chello.pl)
Data: 23 cze 2005 - 23:50:37

ehhh diprosalic znam i to az za dobrze - mam alergie i musialam sie nim smarowac chyba az za dlugo , lekarka mi go przepisala i przepisywala pzrez 2 lata , teraz zmienilam lekarza i zastosowal slabsze srodki i kurcze wysypka nadal jest nie wiem jak sobie znia poradzic - moze sa jakies inne srodki niz te sterydy- bo ginekolog powiedzial ze mogly one spowodowac poronienie(ostanio dostalam zbytyszybko okres co bylo bardzo dziewn) chcialbym, miec dziecko i te wszytkie sterydy... eh az starch pomyslec co do diprosalicu to heh niby jest dobry ja mam wyspke okragly rok jak jest to smarowalam sie diprosaliciem i bylo po klopocie- na pared eni potem znowu to samo..... to tyle z mojeje strony a tak przy okazji moze ma ktos wyprubowane domowe srodki jak walczyc z wysypka lub zna jakies fajne masci kremu bez recepty( bo nie satac mnie zeby dawac lakarzowi 70zl za wypisane recepty na 15 ml jakies masci )

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 cze 2005 - 09:32:19

Ten srodek do glowy nazywa sie PINIDEM II lub PINIOLEM II. Czy ktos go zna i uzywal???

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: goska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 cze 2005 - 23:10:14

ten diprosalik to g.on powoduje ,ze sie robi ta skorpa ,jeszcze sobie potrzesz i masz nowe ognska. ktos polecil na forum polycear odnajdz stare strony .zadowolona bylam i ktos powiedzial ,zeby tylko szampo opuszkami, dzieki. jestem nowa w tym temacie i w internecie. ale piszcie .nie chce mi sie myc łba ale musze.lato wzywa

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Lena (---.zgora.sdi.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2005 - 18:51:21


hej..witam wszytskim - jestem tu pierwszy raz , trafilam przypadkowo na ta strone - choc celowo szukalam informacji na temat szapnonu STIEPROX .
Dzis bylam u swojego dermatologa - polecila mi ten specyfik ,nie wiem czego mam sie spodziewac - ale z tegoco mi mowila to jej inni pacjenci rzeczywiscie chwala dzialanie tego szamponu. Choruje od 3 lat na lojotokowe zapalenie skory - u mnie choroba dotknela tylko <na szczescie> skore glowy . najgorsze jest to ze zaostrza sie gdy jestem w duzym stresie ,sesja ,praca w szpitalu itp... Problem polega n tym ze wraz w ta choroba trace -wypadaja mi - moje kochane dlugie ,krecone wlosy - ubolewam nad tym ...
Pisze na tym forum majac swiadomosc ze ktos jest w podobnej przypadlosci - jesli tak bylabym wdzeczna za jakiekolwiek opinie na temat szamponu i innych srodkow rownie dobrych / z gory dziekuje pozdrawiam .../ LENA

Ps.w miedzy czasie stosowania szamponu STIEPROX mam masowac sobie skore glowy plynem ACNOSAN czy ktos cos na ten teat uzywania wie???
Dodam jeszcze ze rozne inne srodki- szampony takie jak DENOREX NIZOXIN NIZORAL mi nie pomogly... sa slabsze

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: pycia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 cze 2005 - 17:12:02

witam, powiem wam o mojej metodzie "wyczyszczenia" skory glowy. Zaznaczam ze jest to kuracja bezsterydowa, ktora szybko zadzialala i mam czysta glowe od 1,5 m-ca. Otoz nakladacie Mydlo Potasowe FP VI (na recepte) producent Pharma Cosmetics, to tlusta i b.gesta maz, ciezka do nalozenia na glowe (w szczegolnosci na dlugich wlosach) ale da rade. Nakladacie ta maz na noc, przykrywacie jakims workiem i rano zmywacie szamponem STIEPROX. To nowy szampon ale musze przyznac ze jest rewelacyjny, drogi bo 45 zl za 100ml ale naprawde polecam. Uzywalam tego szamponu jeszcze przez nastepny tydzien "profilaktycznie" i naprawde mam spokoj. Polecam, mi pomoglo bardzo wiec zycze powodzenia, jak komus pomoze to krzyczec.

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Kaśka (217.96.74.---)
Data: 01 lip 2005 - 12:35:33

Jaki macie pomysl na pozbycie sie luski oprocz oliwki salicylowej od niej glowa mnie boli i jescze czuje ze gorzej mnie piecze napiszcie cos, a poza tym wracam do tematu daivonex plyn?????????? kto stosowal i jakie efekty

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 01 lip 2005 - 13:00:12

krem do stop przesuszonych dr.Ireny Eris z wyciagiem z drzewa herbacianego

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Lolek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 lip 2005 - 13:08:19

A czy taki krem do stóp dostanę w aptece ???

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: Ania (193.30.160.---)
Data: 01 lip 2005 - 13:12:48

sa w drogeriach i hipermarketach, Rossmanie

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: anna (62.29.133.---)
Data: 01 lip 2005 - 21:52:31

czesc mam łuszczycę długo =stosowałam sterydy i to mi chwilowo poagało
teraz już nie wiele mi pomaga .
ciało ma czyste tylko glowa na ciało stosuje jeśli wysypie maść lorindenA ale zaklejam plastrem na kilak dnii zchodzi

piję zioła nie jem wieprzowiny to pomogło ale po grypie wróciło i nie chce zejśc pozdrawiam wszystkich

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: roza (---.dyn.optonline.net)
Data: 01 lip 2005 - 22:46:05

Anna piszesz, ze cialo masz czyste a potem mowisz co stosujesz na cialo.hmmm

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: anna (62.29.133.---)
Data: 01 lip 2005 - 22:50:49

teraz mam czyste ale jesli mam wysyp to tak stosuje

Re: Łuszczyca głowy
Wysłane przez: roza (---.dyn.optonline.net)
Data: 02 lip 2005 - 21:33:02

aha