Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Kaska (217.96.74.---)
Data: 31 mar 2005 - 09:42:39

Wpisujcie co wam pomaga aby skora byla dobrze nawilzona pomagajmy sobie papa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Barthez juz nie piszacy (---.szczecin.mm.pl)
Data: 31 mar 2005 - 10:32:05

Z balsamami to jest ciezka sprawa,bo kazdemu pasuje inny. Kazda skora inaczej wchlania i co za tym idzie jednemu pasuje taki,a innemu inny.
Ja uzywam Coca Butter firmy Lander z dwoch wzgledow dobrze sie wchlania i ladnie pachnie i jest tani w porownaniu z innymi,a przy czestym balsamowaniu to jest niewatpliwie duza zaleta. Czasami tez uzywam miodowego z oriflame lub jakiegos z avonu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Agnieszka (---.aster.pl)
Data: 31 mar 2005 - 10:57:22

Hej,
ja ostatnio używam LIPIDIOSE 1 Vichy z mocznikiem i mleczanem A do suchej skóry. Ostatnio mozna było go kupić taniej - 500ml w cenie 250 ml. Jak narazie jestem bardzo zadowolona. Pięknie się wchłania i w moim przypadku nawilża skórę na cały dzień ( co jest bardzo wazne przy moim trybie zycia). Skóra nie łuszczy się, jest ładnie nawilzona i ładnie pachniesmiling smiley Dodatkowo wcieram w same zmiany krem XERIAL 50 firmy SVR ( dobry preparat keratolityczny, reguluje nadmierne rogowacenie naskórka a poza tym daje mi dodatkowe poczucie komfortu w ciągu dnia).
Ale tak jak napisał Barthez, każdy musi experymentować i dobrać balsam dla siebie. Wcześniej uzywałam Nivea do bardzo suchej skóry, serii oliwkowej Ziaja, ale musiałam smarować się częściej.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Cezar (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 mar 2005 - 12:27:30


Kiedyś będąc u doktora czy profesora usłyszałem, aby wystrzegać się
przy tych dolegliwościach wszelkich balsamów i być ostrożnym w stosowaniu mydeł i szamponów. Zalecane jest mycie się sama wodą, a detergentami w ostateczności. Jest w tym dużo racji, bowiem kosmetyki
mogą wywoływać nasilenie się zmian! Przy okazji pisania o kosmetykach -
należy pamiętać, że nawet łagodne środki stosowane na skórę z alergią
są nieprzewidywalne w działaniu - bowiem producent stosuje ich działanie
na osobach zdrowych.
Ps. Uwaga przy stosowaniu np. szamponów - nie bez znaczenia jest równomierne rozprowadzanie na skórze, a nie wlewanie bezpośrednio
na głowę. Środki myjące i balsamy są wówczas miejscowo zbyt stężone i wyłajawiają skórę..
Reasumując - kosmetyki aby zmywać tłuszcz mają działanie takie jak płyn do naczyń. Zmywają tłuszcz, a z tłuszczem wszystko co jest na talerzu.
Tylko że skóra to nie szkło, ale żywy organizm. Zdrowy rganizm się broni, ale nasz nie jest zdrowy.
Prof. Religa specjalista w innej wprawdzie dziedzinie, słusznie kiedyś zwrócił
uwagę, że leki pomagają leczyć organizm w 20%, natomiast w 80% organizm leczy się sam. Trzeba nakłonić organizm do tego aby leczył się sam
na tym polega rola lekarstw.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Cezar (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 mar 2005 - 12:42:50


Ps. Biorąc pod uwagę to co napisałem wyżej nie zalecam balsamów. Woda zmywa zazwyczaj wystarczająco - pozostawiając jeszcze na skórze naturalną warstwę ochronną. Balsam tego nie zastapi.
Przy okazji zwracam uwagę, że nadmierne pocenie się wywołuje zaostrzenie zmian na skórze - bowiem pot jest wydalany z organizmu wraz z toksynami. Należy starać się nie być spoconym i zawsze szybko się opłukać, przebywając w wodzie niezbyt długo ( chodzi o zachowanie naturalnego nawilżenia i kwasowości - ph )

Pozdrawiam !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Barthez juz nie piszacy (---.szczecin.mm.pl)
Data: 31 mar 2005 - 12:49:36

Nie zgadzam sie z Toba.
Z tego co piszesz wynika,ze nawet dezodorantow uzywac nie wolno. Gdyby wszyscy sluchali takich zalecen to dziekuje przejechac sie autobusem w godzinach szczytu...
Co do balsamow,olejkow to wlasnie je polecam,bo jaka woda w kranach jest to kazdy wie. Wysusza skore,a w przypadku luszczycy trzeba szczegolnie dbac o odpowiednie ph skory. Gdyby nie uzywac balsamow,oliwek to cialo by pokryla luska, ktora trudno by usunac. W przypadku tej choroby wazne jest nawilzanie i zmiekczanie skory,bo jak wiesz zdrowa skora odradza sie mniej wiecej co 26 dni,a chorych na luszczyce nie po 26 lecz po 4 dniach. Srodki zmiekczajace poza tym lagodza swedzenie.
Sucha skora moze spowodowac pogorszenie luszczycy!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Cezar (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 mar 2005 - 14:00:42


Ludzie śmierdzą bo byle co jedzą, pot to nic innego jak rozcieńczony mocz.
Polecam dezodorant Nive dla wrażliwej skóry. To fajnie, że nie we wszystkim się zgadzamy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Cezar (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 mar 2005 - 14:19:33

Ps. można też sięgnąć po czystą wodę na koniec prysznicu. Może tonik kosmetyczny ? Należy uwzględnić że działanie słońca na balsam czy tonik możę wywołać uczulenie.. i uwydatnienie zmiany.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Barthez juz nie piszacy (---.szczecin.mm.pl)
Data: 31 mar 2005 - 14:47:29

Mnie po dezodorancie Nivea dla wrazliwej skory strasznie wysypalo pod pachami.
A ludzie jedza to na co maja pieniadze i to na co maja czas sobie przygotowac.

Ty jesz zdrowo to po co stosujesz kosmetyki? Sama woda nie wystarczy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Agnieszka (---.aster.pl)
Data: 31 mar 2005 - 14:54:47

Hej Cezar,
tak więc mam pytanie: kiedy byłeś u tego profesora, co Ci zalecił, żeby przyniosło Ci ulgę w łuszczycy?
Wiesz, to co piszesz byłoby idealne, gdybyśmy w kranach mieli wodę źródlaną i gdybyśmy prowadzili niezwykle higieniczny tryb życia. Należało by wtedy pozbyć się toksyn z organizmu, przyjmować tylko naturalne i zdrowe pokarmy...wtedy pot nie miałby zapachu. Gdyby tak było, nasza skóra byłaby już prawdopodobnie zdrowa i rzeczywiście wystarczyłaby sama woda.Zanim to jednak nastapi, trzeba według mnie jednak nawilżać ciało i utrzymywać odpowiednie ph skóry.
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Cezar (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 mar 2005 - 15:33:05


Do Bartheza: sam sobie odpiwiedziałeś na zadane mi pytanie. Nie zawsze mogę i mam czas jadać zdrowo (zwłaszcza gdy jestem na przyjęciach). Poza tym bez przesady nie jestem ortodoksyjny. A zapach ciała naprawdę
jest ładny - gdy się względnie jada i przestrzega odpowiednio higieny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Kaska (217.96.74.---)
Data: 01 kwi 2005 - 12:52:35

wydaje mi sie ze kazdy ma cos innego do powiedzenia jakis dziwny lekarz moze starozytnosc choc w tam tych czasach uzywano tez np. mleka i nikt nie slyszal o luszczycy???mimo roznych opini dzieki za rady i piszcie dalej do bartez dzieki tez

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Cezar (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2005 - 14:37:00

Profesorowie proponowali leczenie zewnętrzne ( objawy) ale zalecali skupić się na leczeniu wewnętrznym ( przyczyny) . Nie piszę co mi zalecali, ponieważ to co mi zapodawali nie pomagało w długim lub krótkim okresie. Dlatego nie podaję ich nazw (może przy innej okazji)
Jedynym wyjątkiem jest płyn o nazwie Elocom dla osób z problemami przy włosach. Polecam bardzo! Sprawdziłem i stosuję raz na jakiś czas od lat. Moim zdaniem bez tego preparatu nie można dać sobie skutecznie rady. Potwierdzam, że moim zdaniem jest naprawdę rewelacyjnym środkiem likwidującym - objawy choroby! Wystarczy stosować raz na jakiś czas, a zmiany z czasem ustępują.

Do tego polecam na co dzień szampon chmielowy - szampon dla mężczyzn Schauma &#8211; bo ten stosuję.
Zawiera ekstrakt z chmielu, który działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, zmniejsza przetłuszczanie włosów, nadaje im puszystość i połysk. Jego recepturę wzbogacono o witaminy. Dzięki temu szampon wzmacnia włosy, uelastycznia je, ułatwia ich rozczesywanie, reguluje pracę gruczołów łojowych. Schauma dla mężczyzn przeznaczona jest do codziennej pielęgnacji włosów, nadaje im ładny zapach.
Info.
http://www.schwarzkopf-henkel.pl/int_henkel/cosmetics_pl/index.cfm?pageid=23

Pielęgnacja- > Schauma

Nie jest to reklama, tylko moja sugestia dotycząca produktu który dla mnie się sprawdził. Tylko dlatego o tym piszę.

Ps 1. Bardzo ważna jest przy dolegliwościach dieta. Ale to oddzielny wyeksponowany temat.
Ps 2. Uwaga na witaminę C, A, D &#8211; moim zdaniem nadmiar witamin nasila zmiany!
Ps.3 . Nie przeceniałbym słońca nawet tego z zagranicy. Może pomóc ale nie musi.
Z własnego doświadczenia jak już pisałem, liczyłem na większe efekty będąc w Afryce
Wschodniej. Nastąpiła poprawa ale zmiany z czasem pojawiają się w tych samych miejscach.
Zatem efekty najlepiej ocenić po zejściu opalenizny i/lub na drugi rok. Nie warto w związku z tym
specjalnie jechać aby się tam leczyć- ale przy okazji lub gdy dysponujemy odpowiednią gotówką.
Ps. 4. Balsamy stosuję gdy muszę. Tak jest w przypadku dłoni których skóra jest wyschnięta bardziej i zmusza mnie do jego stosowania. Pamiętajmy że czasem jakiś środek może wywołać utajone objawy lub wzmocnić alergię.
To dlatego wolę zazwyczaj stosować do mycia samą wodę. Nazwę balsamu do rąk podam przy okazji, bowiem teraz nie pamiętam dokładnie nazwy.
Sądzę, że warto wymieniać się informacjami o sprawdzonych przez nas produktach.

Pozdrawiam !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Roksana (---.tvgawex.pl)
Data: 13 maj 2005 - 09:04:09

MI POMAGA ZWYKŁY KREM NIVEA.UZYWAŁAM CHYBA WSZYSTKICH BALSAMÓW JAKIE SA NA RYNKU I PEWNEGO DNIA NIE MIAŁAM ZADNEGO BALSAMU W DOMU, WYSMAROWAŁAM SIE KREMEM NIVEA RANO NIE WIERZYŁAM ZE POPRAWA JEST TAKA KOLOSALNA.PO TYGODNIU STOSOWANIA PRAWIE NIE WIDAC ZE MIALAM ŁUSZCZYCE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: izka (---.satfilm.pl)
Data: 05 wrz 2005 - 21:18:04

mylisz sie juz w starozytnosci byla ta paskuda luszczyca

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: majka (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 06 wrz 2005 - 15:32:40

najlepszy krem dla dzieci johnson's baby...w metalowym opakowaniu...poprostu supersmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: Rybka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 wrz 2005 - 07:56:49

ja do nawil?ania u?ywam oliwki dla dzieci johnson's baby... dobrze si? wch?ania i d?ugo sk?ra jest nawil?ona

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Piszcie o dobrych balsamch nawilzajacych
Wysłane przez: miruza (213.199.192.---)
Data: 09 wrz 2005 - 19:17:45

cześć.

Bardzo polecam krem Cerkoderm 15 (proszę pytać w aptekach) i odżywczy krem-fluid do skóry bardzo suchej LIPIDIOSE 2 firmy VICHY (obecnie jest oferta specjalna tego prepararu- 500 ml w cenie 250 ml).
To tyle.

wszystkiego magicznego.
m.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.