łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: artur (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 19:56:59

witajcie mam łuszczyce od kilkunastu lat , 2-tygodnie temu urodzil mi sie syn mateusz i zauwazylem na jego głowce cos jakby łuszczaca sie skurka czy jest to mozliwe zeby tak wczesnie wystapila choroba łuszczyca u tak malego dzidziusia jesli ktos slyszal na ten temat bardzo prosze o jakis odzew aaa napewno to niejest ciemieniucha

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 20:16:00

a skad wiesz ze to nie ciemieniucha ???? wyprobuj smarowac oliwa z oliwek , posmarowac nalezy i nalozyc czapeczke , a najlepiej to musisz isc z dzieckiem do lekarza ale oliwa nie zaszkodzi , powodzenia pa

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: Dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 20:35:42

dam sobie odciac glowe ze to nie luszczyca:-)) ale lepiej sprawdz u lekarza-trzymaj sie

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: artur (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 20:36:29

dzieki za odpowiedz ale czy slyszalas zeby takie male dziecko zachorowalo na łuszczyce

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: artur (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 20:38:14

dzieki

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: beti (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 21:39:53

U większości niemowląt do 2 m-ca życia skórka całego ciałka się łuszczy. Nie masz się co martwić. Smaruj codziennie po kąpieli synka oliwką z oliwkę najlepiej z Nivei.

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: zuzanka (---.proxy.aol.com)
Data: 19 maj 2006 - 21:46:48

Artur , to napewno ciemieniucha, moj tez takie cos mial i juz bylam posikana ze strachu, ale wszystko zniklo, to byla ciemieniucha, jestem przekonana, ze to nie luszczyca.Pozdrawiam.

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2006 - 10:19:06

nie slyszalam zeby dzieci takie male mialy luszczyce , u noworodkow wszystki sie dopiero "tworzy" skora reaguje na bodzce zewnetrzne , uzyj oliwy z oliwe dlatego bo np. oliwka czy oliwka z nivei ma w swoim skladzie cos perfumowanego a na to wiekszosc dzieci jest uczulona , a na cialo mozesz smarowac kremikiem bambino jak dotąd to jest najlepszy kosmetyk dla dzieci , tak bylo przynajmniej u moich dzieci ,

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: gochna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 maj 2006 - 00:38:58

Nie martw się na zapas. Ja też u swojego malucha podejrzewałam łuszczycę. Byłam u kilku lekarzy. Wszyscy zgodnie twierdzili, że tak małe dzieci raczej nie mają łuszczycy. Później okazało się, że to były zmiany po kontakcie z psią sierścią....

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: Karolina (82.160.28.---)
Data: 27 maj 2006 - 15:46:00

skura mojego synka sie luszczyla i to bardzo nie tylko na glowie stopy nozki na buzi w okolicach uszu ale lekarka powiedziala ze totylko z powodu "skóry praczki" gdy skora wracala do normalnosci luszczyla sie. wiec wydaje mi sie ze nie masz sie czym martwic. pozdrawiam
ps mozesz sprobowac zamiast oliwki lub oliwy z oliwek kompieli w balsamie oilatum jest ona na parafinie wiec bardzo dobrze natluszcza skore i mozesz to stosowac u bardzo malego dziecka

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2008 - 17:05:54

-------------------------------------------------------

ostatnio zauażylam u mojego dziecka na lokciach plamy czerwone wyglada jakby miał suche lokcie czy to może byc łuszczyca

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: monika (---.chello.pl)
Data: 11 sty 2008 - 21:41:47

Mój trzyletni synek ma na pupie również czerwone szorstkie plamy myślę że to łuszczyca.używam kremu z linomagiem ale to nie skutkuje.

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: rena (2.102.52.---)
Data: 26 mar 2011 - 17:11:12

witam ja mam loszczyce od jakis 15 lat ,mam 11 miesiecznego synka u ktorego zauwazylam plamki luszczycowe mial na przedramieniu ale zniknela teraz ma na ramieniu w miescu gdzie powstaje blizna po sczepionce,na poczatku myslalam ze to wlasnie blizna ale ta plamka jest sucha i robia sie luskisad smiley(( a mialam taka nadzieje ze moj synus nie odziedziczy tego cholerstwasad smileysad smiley

Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: rsgd (---.aster.pl)
Data: 27 mar 2011 - 06:25:58

skóra a nie skura...nawet u niemowlaka. Przecież komp sam podkreśla błędy. Choroba chorobą ale błędy...Nie rozumiem. Nie chodziliście przynajmniej do podstawówki???
Obowiązkiem ustawowym w naszym kraju jest też gimnazjum.
D.