Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5
łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Buła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2005 - 16:51:49

Mam łuszczyce od 18 lat a mam 24. Przez tyle czasu nie uporałam sie z nia -nawet nie było remisji. Szczerze mówiąc straciłam jakąkolwiek nadzieje, że bedzie lepiej. Niestety mam bzika na punkcie tatuaży i mam ich sporo - to jedyna rzecz na mojej skórze, która mi sie podoba. Ostatnio lekarz ochrzanił mnie ponieważ podobno tatuaże wzmagają łuszczyce. CZY KTOŚ WIE COKOLWIEK NA TEN TEMAT?? Bo ja miałam juz doczynienia z tyloma lekarzami, że nie chce mi sie w to wierzyc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Barthez juz nie piszacy (---.szczecin.mm.pl)
Data: 13 kwi 2005 - 19:58:46

Luszczyca to taka choroba,ze szczerze mowiac na kazdego dziala co innego i co unnego pomaga... Niby mowi sie,ze luszczyca powstaje w miejscach skaleczen, ukluc itp. Z drugiej jednak strony sa osoby, ktorym po zrobieniu tatuazu nie ma wzmozonych wysiewow...
Juz na tym forum byla mala dyskusja o tatuazach. Wejdz do starszych watkow i poszukaj...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Iwona (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 wrz 2007 - 17:04:19

Mam łuszczycę od kilku lat ale jescze dłużej marzyłam o zrobieniu sobie tatuażu. Najpierw umówiłam sie na zrobienie dziarki a później zadzwoniłam do mojego lekarza. Tak mnie zjechał że nic tylko się popłakać... weszłam na forum i czytałam wiele opinii. Następnego dnia pojechalam zrobic tatoo smiling smiley i ani przez chwilę tego nie żałowałam. Goiło sie tak samo jak na zdrowej skórze - żadnycj problemów, ale każdy reaguje inaczej. Ja razyzykowałam i cieszę sie z tego. Boję się tylko wizyty u deramtologa i jego reakcji ( pewnie mnie przegoni hi hi).
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: mic (---.serv-net.pl)
Data: 30 wrz 2007 - 19:06:56

Każde, ale to każde uszkodzenie mechaniczne skóry powoduje wysiewy łuszczycy. Tatuaż jest takim właśnie mechanicznym uszkodzeniem skóry więc nie można mieć wątpliwości, że to szkodzi!!! Oczywiście może się zdarzyć że ktoś nie będzie miał takich objawów, ale to nic nie znaczy. Z ludzi którzy robią sobie 1 (słownie jeden) tatuaż (wyłączając tych co tatuują całe ciało) zadowolonych jest po kilku latach zaledwie ok.15%. Mając taką chorobę i i taką wiedzę trzeba być debilem żeby się tatuować. Jak nie masz czym zaszpanować Buła to kup sobie koszulkę z napisem "jestem debil". A tak w ogóle to najlepiej za książki sie weź.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Gruby (---.gdynia.mm.pl)
Data: 09 lis 2007 - 14:02:22

Gruby:Ja choruje 6 lat,raz kilka razy lezalem w szpitalu i w senatorium,teraz dbam o siebie i nie mam rzadnych wysiewow,jak ktos by chcial porady prosze pisac na gygy 5689834 zapraszam
-------------------------------------------------------
> Mam łuszczyce od 18 lat a mam 24. Przez tyle
> czasu nie uporałam sie z nia -nawet nie było
> remisji. Szczerze mówiąc straciłam jakąkolwiek
> nadzieje, że bedzie lepiej. Niestety mam bzika na
> punkcie tatuaży i mam ich sporo - to jedyna rzecz
> na mojej skórze, która mi sie podoba. Ostatnio
> lekarz ochrzanił mnie ponieważ podobno tatuaże
> wzmagają łuszczyce. CZY KTOŚ WIE COKOLWIEK NA
> TEN TEMAT?? Bo ja miałam juz doczynienia z tyloma
> lekarzami, że nie chce mi sie w to wierzyc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: seba (---.dip.t-dialin.net)
Data: 09 lis 2007 - 15:16:00

heysmiling smiley ja tez bym sobie chcial cos malego zrobic smiling smiley w okolicach kostki , mam luszczyce od 6 lat ale zeby jakies wieksze wysiewy ... to raczej nie bylosmiling smiley nie wiem jak mam sie zachowac czy sie zdecydowac czy nie!!! ktos mial podobny problem)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: aniusia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2007 - 14:26:07

Buła Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam łuszczyce od 18 lat a mam 24. Przez tyle
> czasu nie uporałam sie z nia -nawet nie było
> remisji. Szczerze mówiąc straciłam jakąkolwiek
> nadzieje, że bedzie lepiej. Niestety mam bzika na
> punkcie tatuaży i mam ich sporo - to jedyna rzecz
> na mojej skórze, która mi sie podoba. Ostatnio
> lekarz ochrzanił mnie ponieważ podobno tatuaże
> wzmagają łuszczyce. CZY KTOŚ WIE COKOLWIEK NA
> TEN TEMAT?? Bo ja miałam juz doczynienia z tyloma
> lekarzami, że nie chce mi sie w to wierzyc.


ja mam łuszczyce od 5 lat, ale nigdy nie mialam jakis takich wiekszych objawow, jedyna chora okolica to glowasad smiley bardzo duzo pomoglo mi solariumsmiling smiley ogolnie tez bardzo bym chciala zrobic sobie tatuaz , rowniez maly i nie wiem czy zaryzykowac, moj kolega tez wzmaga sie z ta choroba a wydziargal sobie cala reke i nic mu nie wyskoczylo!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: aghi (---.chello.pl)
Data: 07 mar 2008 - 23:24:43

Hej ja np na zranieniach nie mam wysypu ale zastanawia mnie czy jak zrobię tatuaż i na tym miejscy wyskoczy łuszczyca to co będzie z tatuażem ? zostanie ślad czy nie? ma ktoś takie doświadczenia? Mam kolegę z łuszczycą całe plecy wytatuowane i jest ok, ale wiadomo każda "odmiana" jest inna sad smiley. Tatuować czy nie? Pozdrowienia Aghi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: nataliawp (---.tktelekom.pl)
Data: 15 mar 2008 - 01:53:17

HeJ!Mam łuszczyce od 3 lat. Jeden raz na po czatku mialam powazny wysiew. a do teraz mam tylko na nogach i łokciu. Rok temu zrobiłam sobie tatułaz na plecach i nic sie nie stało. i Jezeli nie nawidzimy swojej skóry to niech cos sie na niej tam podoba. Ale oczawiscie nie mozna sie tym sugerowac tym bardziej ze kazdy reaguje inaczej. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Ziuta (---.chelm.mm.pl)
Data: 12 lut 2009 - 17:57:26

Mi pomógł szpital.I to zajebiscie.


Mam tylko pytanie czy wysiew w miejscu gdzie mam tatuaż mi go zniszczy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: mika (---.146.rev.vline.pl)
Data: 03 pa� 2009 - 17:10:46

do mic'a --->

Ty za to wielce mądry specu wylej sobie kubeł wody na głowę i zamartwiaj się dalej...

kto nie ryzykuje ten... czemu nie możemy pozwolić sobie na szaleństwo, na przyjemność, na coś, co będzie 'jedyną rzeczą jaka podoba nam się na naszym ciele"? jesteś hipokrytą wyzywając innych od debili. Bleeeee

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: menkapl (109.243.184.---)
Data: 20 sty 2010 - 11:59:19

hey ja mam luszczyce od wielu lat ale tylko na glowie mam zmiany nigdzie wiecej wiec mam zamiar zrobic sobie tatuaz na reku lub na nodze i moim zdaniem nie powinno zaszkodzic ... zyje sie tylko raz!pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Tomek (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 20 sty 2010 - 19:13:48

Kiedyś czytałem w gazecie, że ktoś zrobił sobie tatuaż ( wcześniej nie miał problemów z tą chorobą )po jakimś czasie pojawiła się łuszczyca u niego to było w jakiejś gazecie gdzie porady udzielał jakiś lekarz. Mój kolega miał operację na wyrostek. Po operacji w miejscach gdzie był nacinany pojawiła się łuszczyca.Jest takie zjawisko nie pamiętam nazwy tylko po obtarcia lub zranienia mogą wywoływać łuszczycę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: czarnaIza (79.97.150.---)
Data: 21 sty 2010 - 09:52:37

kiedyś postanowiłam przebic sobie pępek i potem w tym miejscu zrobiła mi się Ł,ściągłam kolczyk posmarowałam to miejsce maścią ł zeszła i już 4 lata w się nie pokazuje w tym miejscu,a kolczyk już wiecej nie zakładałam.Też bym sobie zrobiła jakiś mały tatuaż,ale nie chce miec więcej wykwitów.Jestem po operacji rok czasu i w miejscu blizn też mi wysialosad smiley pozdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: menkapl (109.243.110.---)
Data: 21 sty 2010 - 10:30:43

czy ktos z was pytal lekarza o to czy mozna robic tatuaz ?? czy ich zdaniem to wykluczone?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 sty 2010 - 16:39:04

Zależy jak reaguje skóra na tego typu "historie". Ja mam olbrzymie blizny po przeszczepie nerwu i w ich okolicach nie mam żadnych zmian. Aczkolwiek powiem szczerze że jak czytam wasze opisy to pani ł jest dla mnie nad wyraz łaskawa i nie chce jakoś się zbytnio narzucać.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Tomek (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 22 sty 2010 - 16:57:50

Większość z was pisze o skaleczeniach a może trzeba się zastanowić nad tym jak będzie działać na skórę ten barwnik czy jak to nazwać. Mnie osobiście nigdy nie kręciły tatuaże więc nie mam takiego problemu. A co do lekarzy to większość odradza byłem u kilkunastu .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: david.marek (---.chello.pl)
Data: 26 sty 2010 - 20:06:30

witam, od pięciu lat walczę z panią Ł, nie daje za wygraną, pomimo sporego wysiewu zrobiłem sobie tatuaż na przedramieniu i nie żałuję, co więcej planuję kolejny i to w najbliższym czasie, szczerze mówiąc obawiałem się i dalej się obawiam konsekwencji, ale ktoś już tu to powiedział "raz się żyje..."
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: Revitol.pl (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 27 sty 2010 - 18:10:30

To sie zgadza,lekarze odradzaja tatuaz ze wzgęldu na barwinki jakie zawierają-często powoduje to pogorszenie sie stanu łuszczycy. Ale jak ktoś napsiał: na każdego działa co innego,wiec naprawde trudno jednoznacznie stwierdzic jak podziała na Twój organizm.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a tatuaże
Wysłane przez: siwek (194.152.50.---)
Data: 09 lut 2010 - 20:28:24

czesc mam łuszczyce od 2 lat i teraz niewiem czy mam se zrobic tatuaz i niewiem czy powinem czy kto ma tatuaz i niema z nim zadnych problemow pomorze mi ktos ??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.