Elosalic
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 15:14:58

Witam wszystkich, łuszczyca pojawiła się u mnie jakieś pół roku temu. Mam wysypane uda, kilka placków na plecach i brzuchu, no i prawy łokieć woła o pomstę do nieba grinning smiley. Lewy Bogu dzięki trzyma sięod początku z dwoma plamkami. Przyznam szczerze że mimo tak krótkiego okresu leczenia wypróbowałem już kilka maści. Diprosalic ( niecały tydzień ), Elosalic - troszku dłużej ( chyba nawet były jakieś rezultaty - czy może mi ktoś powiedzieć czy to steryd ?? ) i od groma ( z jasnego nieba ) maści robionych. Ostatnio byłem nawet w szpitalu na ul. Szaserów w Warszawie gdzie miałem zabiegi takie jak kąpiele w siarce - super sprawa - polecam i naświetlania PUVA. Dodatkowo bylem smarowany ( przez b. miłe Panie pielęgniarki ) maściami - Cygnoliną 1% i Salicylowo siarkową - musze przyznać że w moim przypadku super łuska zeszła. Na plecach rany się powolutku goją ( stosuje na przemian Delatar i Maść salicylowo-siarkową) natomiast na nogach i spółce rezultatów jakichś poważniejszych nie widzę ( łuska się nie pojawia ). Macie może jakiś sposób na te czerwone plamki ?? (PLAMISKA) grinning smiley. Ze szpitala mnie wyrzucili ( trzymają wszystkich po 5 dni ) po 5 dniach grinning smiley mimo niewyleczenia. Mogę tam wrócić dopiero za miesiąc spowrotem na 5 dni. Delatar stosuje dopiero 3 dni...
Pozdrawiam wszystkich


Re: Elosalic
Wysłane przez: anita (---.acn.waw.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 15:22:16

stefkusmiling smiley
na szaserow 5 dni!!! to malo?!
toz to koszary!!!smiling smiley)))))))

a seriosmiling smiley
moge odezwac sie na maila?
mam namiar do profesora (tego!) - w przyszlym tyg. ma byc... i zastanawiam sie - warto? nie warto? probowac? czy odpuscic?smiling smiley

Re: Elosalic
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 15:27:04

Droga Anitko!!!
Proszę uprzejmie - możesz odezwać się na e-mail. No te 5 dni to mało jakby mnie potrzymali jeszcze z tydzień-dwa to może bym się zaleczył. Wiesz co... hmmm co do prof. - miły człek z niego, tez nie wiem czy się z nim nie będę kontaktowal... w sprawie naświetlań... ale to się jeszcze okaże. Co do koszar to fakt grinning smiley - rygor wojskowy - budzili nas o 6.00 rano na mierzenie temperatury ( czyt. Pielęgniarka przyłożyła długopis do karty choroby i jak jej ręka poszła taką temp. miałem ) Pozdrawiam grinning smiley

Re: Elosalic
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 17:05:34

elosalic to steryd tak jak elocom tylko z kwasem salicylowym.

maść siarkowo-salicylowa nie wysusza??????mówisz, że nawet działa??moze powiem lekarzowi, żeby mi taką zapisał.

pozdrawiam ciepło.

Re: Elosalic
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 17:09:50

Z pewnoscia smierdzi rano... trzeba sie przed wyjsciem wykapac... Stosowac regularnie i nie zalowac jej... Mnie pomogla... Serio zostaly mi czerwone plamy ktore nie chca zginac sad smiley - Ma ktos na to sposob??

Pozdrawiam

Re: Elosalic
Wysłane przez: Kucajka (---.unreg.tvk.wroc.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 19:13:37

ja uzywałam elosalic ale tylko przez 5 dni ( tak mi zaleciła dermatolog) ładnie zeszła łuska i zostały tylko czerwone (rózowe) miejsca winking smiley Pozdrawiam smiling smiley

Re: Elosalic
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2005 - 10:00:55

podobno na różowe plamy najlepszy jest czas lub solarka...........

dużo zdrowia Stefek :-)

Re: Elosalic
Wysłane przez: gumis (---.kalisz.mm.pl)
Data: 04 mar 2008 - 17:56:13

a jak to sie ma do ciąży?czy mozna tą maść stosować w czasie ciązy?

Re: Elosalic
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 04 mar 2008 - 18:24:43

Na Twoim miejscu wszystkie leki konsultowałbym z lekarzem prowadzącym. W Twoim przypadku chodzi o "wyższą technikę jazdy". Nie ryzykuj.
Życzę wyleczenia i fajnego bobaska. Hej.

Re: Elosalic
Wysłane przez: paulina-f4 (---.aster.pl)
Data: 15 lut 2009 - 09:56:49

witam wszystkich ja stosowalam elosalik 2 tygodnie ze znakomitym skutkiem nie mam zadnych pozostalosci na rekach po luszczycy na nogach niestety nic mi nie pomoglo teraz lecze sie u zielarza ta terapia trwa dlugo ale mam juz przeswity normalnej skory

Re: Elosalic
Wysłane przez: siwy1956tbg (---.tsm.tarnobrzeg.pl)
Data: 19 lut 2010 - 21:41:57

witam wszystkich i Paulinę też. Pauline dlatego bo, mam w zastosowaniu Elosalic, kttórego stosuję od pótora tygodnia- na noc oraz Bedicort G na dzień, czyli rano. Ale, że na łuszczyce leczę sie dość długo, więc doszedłem do wniosku, że co ogranicm, człowiek to inna odmiana. Mam troje znajomych co mają ta przypadłość, w różnych- jak by to napisać- nasileniach, że tak ujmę. Jeden na niemal że na całym ciele, i nic mu nie pomaga, nawet tabletki doustne -dla "rakowców". Drugiemu na łokciach, rękach, w okolicach łydek i sanatorum, i naświetlanie zabardzo nie pomogły- przygładziły. U mnie, jak u ciebie- na rękach czyli przedramionach i łokciuach, dość szybko widzę zmiany, ale na nogach, czyli kolanach,a przede wszystkim w okolicach stóp, na ścięgnach achillesa trudniej schodzi. Ale to dopiero półtora tygodnia. zobacze co będzie po drugiej tubce. Tak jak wyżej pisałe- co organizm... tk i ze mną. Pocieszam się jedynie tym, że mam Tylko" tyle do leczenia co mam w porównaniu z wcześniejszymi przypadkami- całe ciało- i z porównaniem z innymi. Tylko co sie stało z preparatami na bazie "smoły"?- szkoda że w ministerstwie zdrowianie ma "silnego" łuszczyczowca. Mam za to zapytanie;...teraz lecze sie u zielarza... na czy to leczenie polega i ewentualnie czym, jeśli można wiedzieć.

Re: Elosalic
Wysłane przez: monia (---.skierniewice.vectranet.pl)
Data: 09 cze 2010 - 13:05:46

Ja nie uzywam elosalicu na czerwone plamy jak na mnie dziala lorinden a,rewelacyjny jest na miejsca takie jak lokcie i kolana na reszte ciala uzywalam delataru ale ta masc juz niestety wycofali poniewaz jest na dziegciu a tez dzialala super tymi masciami wyleczylam luszczyce ale niestety dostalam bielactwa a to jest jeszcze gorsze w razie pytan prosze pisac moze pomoge
[email protected]

Re: Elosalic
Wysłane przez: juastka (185.17.162.---)
Data: 17 lis 2014 - 08:19:59

anita Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> stefkusmiling smiley
> na szaserow 5 dni!!! to malo?!
> toz to koszary!!!smiling smiley)))))))
>
> a seriosmiling smiley
> moge odezwac sie na maila?
> mam namiar do profesora (tego!) - w przyszlym tyg.
> ma byc... i zastanawiam sie - warto? nie warto?
> probowac? czy odpuscic?smiling smiley

witam. ja stosowałam elosalic przez 3 tygodnie , tak zalecił mi lekarz, wszystko ładnie zeszło ,śladu nawet nie ma