Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 cze 2006 - 16:35:50

mój problem to kłopoty z paznokciami stóp. Mam kontakt z lekarzem dermatologiem, niewiele pomógł. Diagnoza - może łuszczyca ("może"winking smiley.
Duży paznokieć z lewej stopy miałam już dwa razy zdejmowany i od dwóch lat nie wyrósł poza połowę dlugości palucha. Kto może coś podpowiedzieć, będę wdzięczna. ( mykologiczne badania robione 3x - grzybicę wykluczono)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ewa (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 26 cze 2006 - 20:07:05

Idz do innego dermatologa. pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 cze 2006 - 23:03:28

Bardzo prosze o kontakt osobę, u której stwierdzono łuszczycę paznokci. Chcialabym wiedzieć więcej na ten temat. Czego sie spodziewać, jak postępować itp. itd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 cze 2006 - 23:38:44

a wiec.. jest to jedna z najgorszych odmian.. ja mam i na to nie ma rzadnego lekarstwa. wszedzie mi schodzi a na paznokciach i rekach jest zawszesmiling smiley ale nie przejmuj sie.zycie jest piekne co tam taka luszczyca (jesli to faktycznie ona,bo jesli nie masz w rzadnym innym miejscu to watpie aby to byla ona).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2006 - 23:27:42

problem polega na tym ze posmarowanie zmian pod paznokciem jest neierealne nawet sterydami
w moim przypadku zmianu powstaja punktowo i blaszka staje sie martwa
i nie docieraja do miejsca chorego jak bym smarowal plastik

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 cze 2006 - 13:59:14

Drogi Szun, skoro te paznokcie są martwe , gdzieś po środku zauważasz zmiany łuszczycowe ???? nasuwa mi się taki pomysł!!
Może spiłować ja maksymalnie , tyle ile się da . Niekoniecznie całą płytkę paznokcia ale chociaż na tyle aby można była wprowadzić jaki lek w miejsce chore. Powatarzać i powtarzać , może doczekasz się "upragnionego suktku" Poniosła mnie wyobrażnia, ale skoro nie można delikatnym pilniczkiem , to może wielkie "pilniczysko" pomoże!!!
Odezwij się jeszcze., proszę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 cze 2006 - 14:42:38

(jakiś lek) - "ś" zgubiło kreseczkę......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: marcin (---.mtm-info.pl)
Data: 01 lip 2006 - 18:19:24

tak.. ja wlasnie tak robie! smaruje sterydami lub cignolina uprzednio obcinajac paznokie nawet czasami do polowy zwyklym obcinaczem. Tak sie sklada ze ja akurat mam przewaznie na koncach palcow zmiany.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 lip 2006 - 18:26:48

Marcin, co ty tu robisz? Nie mów, że nie oglądasz meczu )))))))))))))
Na kogo stawiasz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: Wiesia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 lip 2006 - 23:11:28

Ja choruję na łuszczycę od 3 roku życia mam 26 lat i czuję się z tym fatalnie ale obecnie stosuję naturę preparat Alveo jest spoko, uwielbiam naturę to taki komfort psychiczny, żadnych skutków ubocznych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2006 - 12:49:41

Od pewnego czasu eksperymentuję z preperatem o nazwie toenail. Smaruję paznokcie stóp , skórę wokół paznokcia i wydaje mi się że ich wygląd nieco się poprawił. Postanowiłam o tym napisać , ponieważ posunęłam się dalej.... dwa razy dziennie wkładam delikatnie umoczony tym preparatem pędzelek pod paznokcie rąk . Odrastające paznokcie stały się rózowe, bardziej przezroczyste. pozbawione "żółtawej warstwy " zalegającej pod płytką. Pozbyłam sie również "upierdliwej" dolegliwości - pękającej skóry tuż przy paznokciu prawej dłoni. Co jeszcze zauważułam!!
Używam kremy do rąk zmiekczające, odżywczy itp. Zaraz po tym pędzelkowaniu toenailem nakladam na dłonie porcje kremu i rozprowadzam , nie czekiając az preparat wyschnie. Dłonie są delikatniejsze, skóra jest bardziej gładka. Nie wiem jak dlugo, co bedzie dalej ale TERAZ dłonie zyskały!!! O wyrażniejszych, bardziej zadowalających zmianach paznokci stóp napiszę. Mam nadzieję, że idę w dobrym kierunku>>>>>>> stawiam wszystko na jedna kartę.
Na kontakty z dermatologiem na razie nie mam ochoty (już nie mam ochoty) Dla przypomnienia - moje pierwsze wejście : 26.06.2006 godz. 16.35.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: Lidia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2006 - 13:00:38

Czy ten toenail jest na recepte i ile kosztuje? Dzięki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2006 - 14:04:54

"na jednej nodze"....bez recepty ( preparat zasadowy!!) póżniej powiem dlaczego zdecydowałam sie na jego stosowanie - zapomniałam , kosztuje ok20 zł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: wiolaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2006 - 14:41:19

Ja problem z paznokciami mam juz od prawie roku... zmienialam lekarzy jak rekawiczki, poprostu sami mowili ze nie wiedza co mi jest, Gdy robilam badania na grzyba nic nie wychodzilo.. ostatnio 3 tyg temu bylam u mojego terazniejszego dermatologa, pobrał mi paznokcia na posiew... okazalo sie ze mam grzyba,,, mimo ze wszystkie objawy (według mnie) wskazuja na łuszczyce, bo lekarz jak powiedzial nie potrafi sam stwierdzic czy to luszczyca... nie mam juz sił... nie wiem gdzie szukac pomocy ? a slyszalam tez ze grzyb czesto towarzyszy łyszczycy... pozdrawiam wszystkich :* sad smiley(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2006 - 22:01:10

Droga wioluu,

moja pani dermatolog powiedziała, że łatwiej leczy się zmiany grzybicze paznokci niż Luszczycowe. Może orungal albo lamisil (jak dobrze pamietam)
Sama stosowałam różne preparaty przeciwgrzybicze oczywiście niepotrzebnie - póżniej badania w trzech laboratoriach - wynik ujemny no i teraz mam prawdopodobnie łuszczycę paznokci , chociaz to nie takie pewne (lekarki słowa "może "
łuszczyca) ,
Nie martw się , widziałam paznokcie zaatakowane grzybicą , przed i po leczeniu. 100% ozdrowienie, nowe paznokcie - marzenie!!! (szkoda, że nie moje) ty masz szansę ! Ja się też nie poddaję, o czym juz pisałam.!!!
Myślę, że wyglad skory i paznokci zależy od ogólnego stanu zdrowia. Teraz musze zglębic teorię układu kążenia krwi ( dokarmianie ?) sprawa dotlenienia , może specjalne masaże, cwiczenia . Jeszcze NIC nie wiem, ale sie dowiem!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: wiolaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2006 - 23:21:48

Elu... ja tez rbilam badania laboratoryjne i wynik tez wychodzil ujemny !! Dermatolog pobral paznokcia na posiew.. i gdy przyszlam na wizite po 3 tyg. lekarz z usmiechem na twarzy powiedzial "o jaki grzybek nam wyrósł" ... jednak mnie to jakos wcale nie pociesza... bo jak pisalam wczesniej wedlug mnie mam objawy łuszczycy... a po za tym grzyb czesto jej towarzyszy... elu moze tez zaproponuj lekarzowi takie badanie, co prawda trzeba czekac ok. 3 tygodni ale warto... pozdrawiam !!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy to łuszczyca paznokci?
Wysłane przez: orungal Itrakonazol sprzedam (---.revip9.asianet.co.th)
Data: 10 cze 2018 - 05:57:35

Itrakonazol Orungal grzybica drożdżyca kandydoza łupież

Odstąpię Itrakonazol 100mg pod nazwa Icozole, 10 tabletek w listku.

Liczę 3.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł.

Firma V.S. Pharma Co z Bangkoku. Ważny 01.2020.
Każdy listek opisany nazwą, składem, numerem rejestracyjnym zezwolenia na produkcję, na folii wytłoczona data produkcji 1.2018, ważność i numer produkcji.
Przy zakupie całego zapieczętowanego opakowania 100 tabletek cena 300zł, włącza koszt wysyłki.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com

Grzybice układowe lub wieloogniskowe: aspergiloza, kandydoza, kryptokokoza (włącznie z kryptokokowym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu), histoplazmoza, sporotrychoza, parakokcydioidomikoza, blastomikoza, chromomikoza i inne rzadkie grzybicze zakażenia układowe.

Dermatologia: łupież pstry, grzybice skóry, grzybice paznokci, a także kandydozy jamy ustnej wywołane przez dermatofity i/lub grzyby z rodzaju Candida.

Okulistyka: grzybicze zapalenie rogówki wywołane przez dermatofity i/lub drożdżaki.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.