sklerodermia
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 01 maj 2005 - 12:20:11


Witam!!!

Przeglądam Wasze forum od wczoraj, siedzę w necie i nic innego nie robię

a tu sesja idzie wielkimi krokami: ale nie o tym.

Znacie może jakieś forum dla chorych na sklerodermię? Szukam i szukam

i nic. Zazdroszczę Wam że się tak świetnie wspieracie mi też by się taka

terapia on-line przydała

Pozdrawiam, życzę wielu sukcesów!!!!

Re: sklerodermia
Wysłane przez: basten (---.olnet.com.pl)
Data: 01 maj 2005 - 12:22:49

opisz w paru zdaniach co to jest, prosze

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 01 maj 2005 - 12:37:23


Jest to jedna z chorób immunologicznych, twardnieje mi skóra, mam to na plecach brzuchu, koloru kości słoniowej, starsze jasny brąz.

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 01 maj 2005 - 12:40:33


Hej Basten! A co u Ciebie?

Re: sklerodermia
Wysłane przez: beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2005 - 08:05:43

wszystko o sklerodermi

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Mariusz (---.the.hack.fr0m.one.pl)
Data: 04 gru 2005 - 15:29:27

czesc mam prosbe kolezanka mnie poproslia abym dowiedzial sie cos o tej chorobie po polsku o nazwie Sklerodermia po łacinie Scleromiositis jak bys wiedziala cos otym napisz w paru zdaniach cos blizej oniej.

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Kucajka (---.unreg.tvk.wroc.pl)
Data: 04 gru 2005 - 18:52:42

" Sklerodermia polega na tym ze w tkankach odkłada sie zbyt wiele kolagenu ( jest to białko rodzaj spręzystego kleju który spaja tkanki i kosci). Choroba prowadzi do twardnienia skóry( rąk twarzy szyi klatki piersiowej i brzucha) oraz narzadów wewnetrznych. Aby potwierdzic diagnoze potrzebne sa badania(m.in krwi) i biopsja (pobranie fragmentu stwardniałej skóry i badania jej pod mikroskopem) W zaleznosci od miejsca w ktorym wystepują najwieksze zmiany, stosuje sie doustne leki (np. D-penicylamine przy stwardnieniu skóry)"

Przeczytałam w gazecie "Tina" nr 48 (30 listopada) str 18 winking smiley

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2005 - 18:55:39

Troche można dowiedzieć na stronie:
http://www.sclero.org/lang/polish/a-to-z.html

Re: sklerodermia
Wysłane przez: elżbieta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sty 2006 - 13:15:07

interesuje mnie leczenie i ewentualna rehabilitacja chorych.jestem pielęgniarką i potrzebne mi są wiadomości na ten temat ,mam chorą ze sklerodermą układową

Re: sklerodermia
Wysłane przez: olaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lut 2006 - 20:40:56

Witam panią ja choruje na sklerodermie od 3 lat teraz mam 17 lat i ja co pół roku ide do szpitala na kuracje penicilinową na 24 dni dostaje tam zasczyki.lampy.smarowanie i wogóle super opieka lecz jak jest osoba powyżej 18 roku życia to w katowicach znajduje sie szpital Ddermatologiczny dla dorosłych i tam to się leczy jak chce pani wiedzieć coś jescze to prosze moje gg 5760056 albo na meila pisać <papa>

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 lut 2006 - 00:21:47

współczuje ci, jestem łuszczykiem ale to twoje znam i współczuje, stykałam sie z tym wielokrotnie w klinice. Zycze zdrowia i serdecznie pozdrawiam

Re: sklerodermia
Wysłane przez: olusia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 lut 2006 - 19:28:35

Musze przyznać że w szpitalu w którym sie lecze napotkałam się dużo osób chorujących na łuszczyce,bielactw,sklerodermie na którą sama choruje sad smiley pozdrawiam was i życze zdrówkasmiling smiley Inez napisał(a):

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Anna (---.ipartners.pl)
Data: 25 mar 2006 - 23:51:13

Moój ojciec zmarł 10 lat temu na sklerodermie. O wiele wcześniej miał wszystkie jej objawy,a jednak żaden z lekarz,którym sygnalizowaliśmy,niepokojące nas zmiany,nie zdiagnozował prawidłowo choroby! Zrobiła to, dopiero stażystka, ale wtedy było już za póżno. Do tej pory nurtuje nas pytanie, czy miałby szanse w przypadku wcześniejszej diagnozy i czy choroba jest dziedziczna?

Re: sklerodermia
Wysłane przez: maggy (82.160.179.---)
Data: 07 maj 2006 - 21:52:46

Od 6 lat chruje na sclerodermię-penicylina, duże dawki cuprenilu, plaquenilu, encortonu. Mam plamy na rękach, zwyrodnienie kośi nadgarstka i zmiany w obwodowym systemie nerwowym

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Janusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 maj 2006 - 14:27:27

Widziałem film pokazujący efekty stosowania fizjoterapii regulacyjnej m.in w przypadku sklerodermi. Swoje odczucia stosowania metody opracowanej przez polskich lekarzy opowiadała p. Dasko z Warszawy, chora od ponad 30 lat. Z zamieszczonych na forum opisów sądzę, że choruje na sklerodermię ograniczoną do skóry. W jej ocenie efekty dla niej zaskakująco pozytywne. Film oglądałem w związku z poszukiwaniem nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych i pracownik firmy dostarczył mi film dla wyrobienia sobie opinii o metodzie. Janusz

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Kaśka (---.rdi.pl)
Data: 12 lip 2006 - 16:38:42

a czy w ogóle da sie to wyleczyć????

Re: sklerodermia
Wysłane przez: sorrow (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lip 2006 - 20:14:20

niestety nie, ale mozna w miare opanowac objawy

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Darek_Słupsk (---.slupsk.pl)
Data: 12 lip 2006 - 20:32:10

NA TYM FORUM ZNAJDZIESZ COS O SKLERODERMII SĄ TAM OSOBY KTÓRE NA TO CHORUJĄ I PISZĄ O TYM

http://forum.akuna.pl/viewtopic.php?p=8196&sid=77d6b0ba822a92b09725e3139a4f3e6f

MOZE TA STRONKA PRZYDA CI SIĘ TO STRONKA Z FORUM KTÓRE ZNLAZŁEM

Re: sklerodermia
Wysłane przez: Darek_Słupsk (---.slupsk.pl)
Data: 12 lip 2006 - 20:35:12

TU TEŻ COŚ ZNAJDZIESZ O SKLERODERMI

http://www.psychika.pl/forum/viewtopic.php?t=23&highlight=twardzina

Re: sklerodermia
Wysłane przez: ania (---.tvgawex.pl)
Data: 20 sie 2006 - 23:41:47

hejka ja nie dawno dowiedzialam sie ze mam sklerodermie pojawily mi sie biale linie na nodze bylam u dermatologa 2 lata temu to powiedzial mi ze jest to znamie ale te linie zaczely sie powiekszac wkoncu znalazlam dobrego dermatologa i stwierdzil u mnie sklerodermie. to jest paskudna choroba