Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 wrz 2006 - 14:25:24

Witaj (cie):-)

Czyli pewnie nie minął określony okres przerwy? ja brałem ostatnio Fumaderm, ale to bylo juz ponad rok temu wiec jestem "czysty". Z Fumadermem to bylo tak, ze myslałem ze Pana Boga za nogi złapałem, ale nie okazało sie to dostatecznie skuteczne:-( Pewnie tez za krótko dostawałem, choc inni juz odczuli duża poprawę (podobno). Wolałbym przyjmowac Fumaderm niz etanecept (Enbrel), ale cóz.

Mimo, ze od początku wiem na co sie pisze to jednak dopiero wczoraj wnikliwiej te skutki uboczne (ewentualne miejmy nadzieję) przestudiowałem i sie troche przestraszyłem. Niemniej PRAWDOPODOBNIE poddam sie temu leczeniu, bo u mnie to juz nie chodzi o jakis tam efekt estetyczny skory, wygląd. Cyklosporyna i MTX tez byly kiedys nowoscia i wiązały sie na poczatku z nie do konca poznanym ryzykiem.

Może i podwójną dawke będe otrzymywał, choc z tego co napisane w papierach, które podpisałem to nie wynika, albo jeszcze sie wczytam. Napisane jest w kazdym razie, ze schemat badania moze nie przynieśc oczekiwanych rezultatów i to nie będzie juz dla mnie rozczarowaniem.

Byc moze kiedys to i u nas wejdzie na rynek. Inne leki (fumaderm) utknęły jakos w miejscu po testach klinicznych w Polsce , a ten moze akurat, choc polityka lekowa jest jaka jest.


Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 wrz 2006 - 15:19:10

Po lekturze róznych rzeczy na ten temat przed chwila ja niestety nie jestem pewien, czy jednak ostatecznie wezme udzial w tych testach...


Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Xyz_71 (---.am.wroc.pl)
Data: 14 wrz 2006 - 16:03:14

Teraz duża część terapii w leczeniu łuszczycy bedzie dążyć w tym kierunku, czyli do leków biologicznych.... więc chyba warto!!

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 wrz 2006 - 13:35:23

Z pewnościa warto, gdy sa przeslanki ku temu jak u mnie, choć jednak zrezygnowalem. A przeszedlem juz pozytwnie badania wstepne! Bilem sie z myslami i po prostu nie moglem podjac decyzji.
Nie cierpie na bole stawow i zadne zesztywnienie, ale skora to u mnie nie przelewki. Moze wiec ta dyzcyjza zakrawac na masochizm, ale coz. Skorzysta ktos inny:-)


Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: marta (195.14.73.---)
Data: 15 wrz 2006 - 16:03:31

to ogromne ryzyko dac zrobic z siebie krolika doswiadczalnego, bo tak sprawa wyglada.
15 lat temu ja bylam takim krolikiem - w klinice Dermatologicznej w W-wie - dostawalam ZA DARMO leki z szuflady i ciagle wysluchiwalem ile to dolarow one kosztuja.
moglam przeplacic za to zyciem, do szkoly nie chodzilam bo stracilam wlosy i rany otwarte mialam na konczynach. To byl tragiczny okres w moim zyciu!
Lekarze, hmmmmm, coz .... za duza dawke dziewczyna dostala...
NIGDY WIECEJ. Nie ma dla mnie ratunku, nic mi nie pomaga, ale Z PEWNOSCIA nie bede stosowala medykamentow.
Pewna poprawa byla po laserze barwnikowym, ale na razie zrobilam tylko probe (zmiknelo mi ognisko 20-letnie) i chcialabym dalej poddac sie laserowej terapii, tylko to kosztuje .... - piekielnie drogie... tysiace.... (aha i duzo jest oszustow co do lasera....!!!! to musi byc specjalny laser)

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 wrz 2006 - 14:55:25

No tak, ale to decyzja indywidualna. Nie do koncas to tez jest "krolikowanie", bo lek jest na swiecie od pewnego czasu i w PL sa grupy tych lekow juz zarejestrowane. ten ponoc chyba tez, tylko na inne schorzenia. z drugiej strony jak wyczytalem z papierow z badn tych moga wyniknac nowe rezultaty co do dawkowania na przyklad i w ogiole jakies nowe rzyczy, z ktorych skorzystac moga chorzy w przyszlosci. Coz,lek ma krotki jednak staz, bo jakies piec lat dopiero. nie wiem, czy dobrze zrobilem rezygnujac. moze to bla olbrzymia gupota z mej strony. wqiem, ze cokolwiek bym nie zdecydowal to bym sie bil z myslami potem i tak jest wlasnie:-)

czyt mzesz cos wiecj nakreslic natemt tej terapii laserowej? moze odrebny watek, zeby nie mieszac?
pozdrawiam

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 wrz 2006 - 14:56:08

Marta, na mnie tez zdaje sie nic lub nie wiele dzialac. Ile masz tego swinstaw na sobie?

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Ewa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 wrz 2006 - 17:39:12

Witam,
zdiagnozowano u mnie ZZSK.
Lekarz proponuje leczenie metotrexatem,mnie natomiast interesuje kuracja etanerceptem.Proszę o informacje o mozliwosci takiego leczenia.
Pozdrawiam,Ewa

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 wrz 2006 - 14:39:11

Byc moze we wroclawiu mozesz sie jeszce zalapac, ale nie wiem czy tamtejsze testy jedynie luszczycy nie obejmuja. Jest tez szansa w warszawie u prof. Rudnickiej ze szpitala MSW i A, ale ona jest ponoc do poczatku pazdziernika nieosiagalna.

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 pa� 2006 - 11:04:12

Ja biorę enbrel na rzs(reumatoidalne zapalenie stawow) i wszystko byloby ok, gdyby nie inne infekcje, bo wtedy nie mozna go przyjmowac. Ogólnie lek jest dobry,przyjmuje go raz w tygodniu. Z tego co wiem wielu osobom pomaga.

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: asia (---.Red-80-58-205.staticIP.rima-tde.net)
Data: 03 sty 2007 - 13:10:51

hej ja w sprawie tego leku pisze do ciebie.muj ojciec jest chory na luszczyce 45lat i brat 3lata.prosil mnie o pomoc zebym cos poszukala w internecie nic juz mu nie pomaga znowu jedzie do szpitala do koszlina na luszczyce jest wysypany caly.chcialabym sie dowiedziec co to jest za lek i na jakiej zasadzie on dziala.prosze cie o szybka odpowiedz.dzieki pozdrwiam

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: martyna (194.82.122.---)
Data: 04 sty 2007 - 17:55:07

Witam

Moja mama cierpi na RZS a ja wlasnie dowiedzialam sie o leku biologicznym nie wiele wiem tylko tyle ze jest drogi byla bym wdzieczna za jakiekolwiek informacje (jak dluga trwa kuracja, za ile,gdzie trzeba isc)
Z gory bardzo ci dziekuje
Martyna

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: AGA (---.sanetja.pl)
Data: 05 sty 2007 - 21:28:33

Witam!!
Mam 34 lata ,choruję na RZS od 14 lat.
Znalazłam się w grupie pacjentow którzy dostali szansę i otrzymałam lek!!!
Dostałam dopiero drugi zastrzyk i czuje sie super !!!
pozdrwaiam !!!

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: bigmag (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2007 - 22:24:43

nie ma nic za darmo..........

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: agnieszka (---.pl.netia.com.pl)
Data: 16 sty 2007 - 11:53:30

leczylam sie etanerceptem przez 5 lat na RZS (darmowo). Przez ten czas zdazylam zapomniec co to choroba, lek jest genialny przynajmniej dla mnie. Od 1,5 roku nie dostaje tego leku, sam metotrexat. Czuje troche dolegliwosci, ale to nic w porównaniu z tym co bylo (juz prawie siedzialam w fotelu na kolkach).
Zycze wszystkim zdrowia za darmo!!!


Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: agnieszka (---.pl.netia.com.pl)
Data: 16 sty 2007 - 11:54:28

leczylam sie etanerceptem przez 5 lat na RZS (darmowo). Przez ten czas zdazylam zapomniec co to choroba, lek jest genialny przynajmniej dla mnie. Od 1,5 roku nie dostaje tego leku, sam metotrexat. Czuje troche dolegliwosci, ale to nic w porównaniu z tym co bylo (juz prawie siedzialam w fotelu na kolkach).
Zycze wszystkim zdrowia za darmo!!!

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 mar 2007 - 15:22:17

aguś! odezwij się do mnie ja też mam szanse leczyć się enbrelem chciałabym coś więcej dowiedzieć się o tym leku.moj numer gg 944785 pozdrawiam

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: jan amico (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2007 - 22:36:45

Witam od 20 lat mam problemy z luszczyca stosowalem rozne lekarstwa z roznym skutkiem .Poniewaz 3 lata temu choroba ta zatakowala mi stawy czym to skutkuje kazdy wie , zdecydowalem sie na kuracje etanercept .Juz po pierwszym zastrzyku zniknol bolstawow wczesniej mialem problemy z chodzeniem .Byc moze ta kuracja wiaze sie z jakims ryzykem ale ja wtej chwili czuje sie swietnie .Moze ktos wczesniej leczyl sie w ten sposob i ma jakies informacje na ten temat prosze o kontakt Pozdrawiam j amico

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2007 - 19:58:56

Witam, z tego co czytam to wszyscy chwalą ten lek. Na długo on pomaga? czy zawiera sterydy? czy ktoś wie jaka bedzie cena tego leku kiedy wprowadzą go na rynek?

Re: Najnowszy lek biologiczny- Enbrel(etanercept) za DARMO!!!
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 kwi 2007 - 13:51:40

Jesli w ogole wejdzie (dopuszczony do sprzedazy na pewno jest, bo sa inne leki z tej grupy) to chodzi o to, zeby byl refundowany.A cena bedzie pewnie i tak dosc wysoka. To nie jest mazidelko wiec i tak nie dla wszytskich bedzie wskazany (stawy,rozleglosc zmian).Sredni czas remisji to - jak mi powiedziano - ok. roku.Bywa, ze jest nieskuteczny i po podawaniu go przez trzy miesiace nalezy wowczas odstawic.

P.S. To jest lek biotechniologiczny. dośc gleboka ingerencja w organizm. ewentualne dlugofalowe skuti uboczne nie do konca poznane jeszce.