SREBRO!!!
Wysłane przez: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 wrz 2006 - 08:30:49

Mam pytanie, byłabym wdzięczna jakby ktoś mi na nie odpowiedział. Czy osoba chora na łuszczycę może nosić srebro? Np. łańcuszek? Z góry dziękuję za odpowiedzieć. Jest mi to bardzo potrzebne!

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: olek (---.gdynia.mm.pl)
Data: 24 wrz 2006 - 00:09:08

Pewnie ze mozesz,a dlaczego nie.Jedynie wampiry musza sie srebra ustrzegac smiling smiley

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: Paulinka (---.bosbank.pl)
Data: 25 wrz 2006 - 09:38:54

szczerze pisząc to w moim przypadku od kiedy wyskoczyła mi łuszczyca to srebro które nosiłam czarniało...nie rozmawialam na ten temat z żadnym lekarzem i nie jestem pewna w 100% czy to ma ze sobą jakiś związek ale srebra juz nie noszę bo to brzydko wygląda....pozdrawiam

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: maadzixon (---.as15444.net)
Data: 25 wrz 2006 - 10:16:08

ja mam 3 piersionki srebrne, łancuszek na szyi podczas wakacji równiez na kostce, kolczyki srebrne w uszach i nic sie nie dzieje :-) a i jeszcze mam kolczyk ale tytanowy w pepku :-) a moim zdaniem ze jak cos teoria ze srebrno czernieje przez choroby to zabobon:-)

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: Paulinka (---.bosbank.pl)
Data: 25 wrz 2006 - 10:23:50

ale chyba coś w tym musi być, że to srebro czernieje...:-)

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: Elza (---.ghnet.pl)
Data: 25 wrz 2006 - 10:55:14

Może chodzi o inną chorobę o której jeszcze nie wiesz. U mnie srebro zaczęło ciemnieć a niedługo po tym okazało się, że mam dużą anemię z niedoboru żelaza.

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: maadzixon (---.as15444.net)
Data: 25 wrz 2006 - 11:15:03

oczywiscie, nie zyjemy w sredniowiczui.... czernienie srebra powoduje idywidulany odczynniko potu (najczesciej zwiazki sierki i chloru) owszem moze sie tak dziac ze pod wpyływem jakies choroby zmienia sie odczynniko potu i wówczas srebro czarnieje (ale to nie jest regula)

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: alcia-z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 wrz 2006 - 16:28:13

w moim przypadku srebro czarniało gdy smarowałam się jakimiś maściami, ale w tym momencie nie przypominam sobie od jakiej, ale na pewno od robionej

do tej pory nie mogę niektórych rzeczy doczyścić

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: Stefek Burczymuch (---.skynet.net.pl)
Data: 26 wrz 2006 - 16:39:56

Domyslam sie ze chodzilo o masc na bazie siarki ( jest powszechnie stosowana w leczeniu naszej choroby ). Niestety siarka powoduje ciemnienie srebra.

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: alcia-z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 wrz 2006 - 16:48:36

to pewnie tak było, masz rację
więc to pewnie nie choroba jest przyczyną a włąsnie składniki preparatów które stosujemy

Re: SREBRO!!!
Wysłane przez: alcia-z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 wrz 2006 - 16:51:26

ale ja od dzisiaj zaczynam brać witaminy: wiesiołek, rutinoscorbin, capivit a+e i kwas foliowy według przepisu sylwi i krzyśka, od tego żadne srebro nie zczarnieje a mam juz dość smarowania z miernymi efektami