Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Rozrywkowy (---.lubin.dialog.net.pl)
Data: 19 maj 2005 - 09:35:00

Witam wszytskich . Chciałem sie tu podzielić swoimi doswiadczeniami odnośnie mojej łuszczycy .Jestem w posiadaniu tej choroby od 5 lat .
Początkowo to był szok , była bardzo agresywna , atak był z zaskoczenia i przyszła w najlepszym okresie mojego życia , czyli na studiach .
Kur...a jak ja tego nie nawidziłem i ten stres mnie wykańczał , było coraz gorzej i gorzej . No i wstyd , cholerny wstyd , człowiek czuje sie jak tredowaty . Czyma ja sie nie smarowałem ( majątek na to poszedł) a tu nic nie pomagało . Kur..a wpadłem w jakąś paranoje ,takie maści miałem że nie można było przebywać na słońcu , to w chałupie siedziałem przed tv w lato zamiast szaleć nad morzem .
Jaki ja byłem głupi , ale spotkałem na swojej drodze kolesia ( lekarz dermatolog ) , który mi powiedział bardzo mądre słowa " Chłopie albo ona albo ty , wszystko masz w głowie i sam sie nakręcasz " .
Podłoże tego gówna leży częściowo w psychice i nikt mnie nie przekona że tak nie jest . Pozatym ten koleś powiedział też i to że nie wylecze sie z tego nigdy
ale jak bede myślał to moge zaleczyć odpowiednio i żyć jak zdrowa osoba .
Powiedział tez i to że wybór należy do ciebie albo bedziesz się wkręcał w spirale coraz to nowych leków , ziółek i diet i twoje życie bedzie kręciło sie wokół tego gówna , albo przyjmiesz określone zasady i możesz robić wszystko co chcesz ( tzn pić alkohol smiling smiley palić i jeść żarcie z grila piekielnie ostre ) i robie to co chce choć cały czas mam łuszczyce ale w tak znikomym stopni że czuje sia jakbym jej nie miał ( pojedyńcze grudki raz na jakiś czas ) . Pale , pije i jem i zdaje sobie sprawe że i tak sie nie wylecze i olewam to poprostu już mnie to nie bierze .
Te zasady które przyjołem jet 5 przyczym 3 może stosować każdy a czwarta jest już uzależniona od osoby .

1 . Jak najwięcej słońca
Poprostu opalanko na słoneczku
2 . jak najwięcej morza
U mnie raz do roku dwa tygi sie mocze w Bałtyku
3 . Jak najmniej stresu
Olewaj , kładź lache , nie przejmuj sie - ta zasada jest kluczowa w mojej terapii
4 Delatar - jak zauważe grudke to ją Delatare ( taka smoła ) - przeważnie po ostrym chlaniu albo grillu co właściwie szczególne w lato jest nierozerwalne .
5 . Co jakiś czas ( co 2 , 3 dni ) dodaje do kąpieli w wannie z pół butelki oliwki Jonhson bebe z aloesem dla niemowlaków
Uwierzcie mi że kiedyś wygladałem jak pierdl...ne monstrum i nikt niech mi tu nie mówi że miałem lekką odmiane , ale ta kur..a mnie nie pokonała .
Psorcutan , diprosalic ,maści na zmówienie , kremy , naswietlania , kąpiele lecznicze , wszystko to przeszedłem i gówno mi to dało .
Moja metoda jest najlepsz dla mnie i nic innego już nie stosuje bo i po co tracić kase Delatar 8 zł kosztuje a oliwka około 20 zł .
Pamiętajcie klucz do zwycięstwa przynajmniej połowicznego z tą kur..ą leży w waszych głowach .
POZZDRO ALL.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: pawel (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2005 - 14:54:00

smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley

brawo i to jest sposób !!!!! tak też można !!!

JEDNO JEST PEWNE

To co Wam serwują lekarze NIC NIE DAJE , wiecej pomaga terapia OLEWANIA CHOROBY !!! i JEST ZA DARMO !!!

pawel

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: paulina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2005 - 15:54:21

ja też się z tym zgadzam!!!!!!!!!!!!!!!
choruje od 15 lat, od roku nie stosuje żadnych maści itp...
tylko balsam 24 godz nawilżenie St.Ives.
palę, bakam a łuszczycy tylko pare kropek a byłam wysypana po same oczy!
przestałam się interesować tą pojechaną chorobą no i jeszcze jedno.......
szczęśliwie się zakochałam z wzajemnością, jeżeli osobie którą kocham to nie przeszkadza to czym ja mam się przejmować!!!!!!
pozdro dla wszystkim i korzystajcie ze słońca!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: GRZEGORZ (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2005 - 16:28:12

Ja choruje odkąd pamientam jakiś 25lat byłem dzieckiem ja łuszczycy nie traktuje tak do końca jak chorobę.Ona u mnie jest i już to tak jak by ktoś urodził się i nie widział (może przesadne) on nie wie jak to jest widzieć a ja nie wiem jak to jest nie mieć łuszczycy może dla tego ona mnie nie "zjadła" choć przesadnie o siebie nie dbam nie lecze gorzej mam w zimie dobrze w lato i tak jest.Zgadzam się z innymi że "głowa' jest najważniejsza
pozdrawiam nie dawajcie się

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Anka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2005 - 17:59:45

Jesteście kochani, wszyscysmiling smiley)))))))))))))))))))))))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: jedrek (---.b.pppool.de)
Data: 19 maj 2005 - 18:58:50

Do Pawła. Kilka godzin temu radziłeś publicznie, żeby dziewczyna udała się do specjalisty. To jak to jest??? Teraz piszesz : ".....Jedno jest pewne......to co wam serwują lekarze nic nie daje......". CZY JA SIĘ CZEPIAM ??? Proszę wytłumaczcie mnie [mowa do wszystkich forumowiczów] , w czym rzecz!, czy ja rzeczywiście się czepiam?????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Anka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2005 - 19:34:27

Hej Jedrek
Jesteś jak prokurator;P a może dla kogoś pracujesz;P;P, nie obrażaj się ja tylko żartuję (chociaż nigdy nic nie wiadomowinking smiley) Specjaliści jak to z nimi wszystkimi bywa są od postawienia diagnozy przynajmniej tyle wiedzą;P a reszta to już w naszych rękach. Nie doceniasz ludzi z forum, masz Nas za niezbyt rozgarniętychwinking smiley? Czy musisz nam udowadniać za każdym razem, że jakiś człowiek może się mylić przecież My czytać umiemy i tak samo jak Ty potrafimy wyciągać wnioski , nie pomyśl, że Cię prześladuję ale akurat mam ostatnio trochę wolnego czasu to i zaglądam na moje ulubione forum;P a Paweł według mnie trochę racji ma bo nawet jeśli pewne jego wypowiedzi wydają si sprzeczne to po to mam rozum, żeby wyciągać z Waszych wypowiedzi to co mogę sama sprawdzić.

Pozdrawiam pana Czepialskiegowinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2005 - 10:26:19

zgadzam sie z toba zupelnie rozrywkowy ja tez mam to dziadostwo chyba jakies 10 lat na poczatku chodzilam do masciologow bo tak mozna nazwac dermatologow teraz juz to smole nie smaruje sie niczym po tych ich mazidlach mialam tylko rany nie palilam pprzestrzegalam diety jakies bzdurnwj zreszta a z czego ja mam schudnac pytam sie teraz juz nic nie robie tylko slonce morze i mam to gdzies pozdrawiam wszystkich nasza choroba nie jest tragedia.....moglam trafic na cos gorszego pozdrawiam milo wszystkich trzymajcie sie moj numer gg jest na forum mam na imie dorota i mieszkam w sosnowcu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 20 maj 2005 - 18:37:59


Popieram Rozrywkowego! Olać tą chorobę!!! Przecież łuszczyca ( w moim przypadku sklerodermia) to nie koniec świata! Korzystajmy z Zycia ile się da! Pa. Inez

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2005 - 18:43:42

chce pogadac z toba rozrywkowy jestes rowny gosc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2005 - 19:23:24

rozrywkowy odezwij sie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: ola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 maj 2005 - 21:02:55

Rozrywkowy jesteś super wierze w twoją metodę, coś podobnego stosuje u siebie ,mam to cholerstwo w nosie, tylko stresu nie potrafię zwalczyć.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: ola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 maj 2005 - 21:05:54

Rozrywkowy jesteś super wierze w twoją metodę, coś podobnego stosuje u siebie ,mam to cholerstwo w nosie, tylko stresu nie potrafię zwalczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 23 maj 2005 - 07:50:55

I czym smarujesz zmiany w nosie? winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Rozrywkowy (---.lubin.dialog.net.pl)
Data: 23 maj 2005 - 09:49:52

Witam ponownie .
Ameryki to ja tu nie odkryłem , psychika to podstawa . Na jej tle łuszczyca to chyb jest najmniej niebezpieczna z chorób które można złapać stersując się bez przerwy . Ale tu sprawa jest kluczowa bo człowiek sam sie nakręca widzisz ten syf na sobie i już masz doła już kombinujesz co tu zrobić żeby tego nie mieć .
Doskonale rozumiem ludzi którzy sie tak nakręcają bo sam taki byłem , nie potępiam tego wogóle . Ale trzeba zrozumieć że takie postępowanie prowadzi tylko do pogorszenia , nie tylko ta suka bardziej nas atakuje ale ogólne samopoczucie jest do supy i nasza samoocena spada jak cholera co nieuchronnie prowadzi do zmian w psychice a jeśli wpadniesz w depresje to koniec ta kur...a cie wykończy . A wtedy już bardzo jest ciężko , tu już trzeba szukać pomocy psychologa a niejednokrotnie i psychiatry , dermatolog bedzie juz bezradny żeby nie wiem co ,juz nic ci nie pomoże .
Dlatego tak ważne jest zdrowe podejście do problemu.
Powiecie że to nie możliwe wogle sie nie stresować .Zgadzam sie z tym .
Ja może jestem typem olewacza co mi bardzo pomogło . Stres mam ograniczony do minimum albo nawet do zera .W pracy u mnie sytuacja cały czas napięta jak przysłowiowe baranie jaja , ale ja to olewam , nie szarpie sie co ma byc to będzie i już . Poprostu luzik .
Ale takie podejście sam sobie wypracowałem i jest to mój osobisty system .
Odpowiedzi musicie szukać w sobie .
NIE WIERZCIE W ŻADNE CUDOWNE LEKI I METODY .
Porostu nic takiego nie ma to tylko wyciąganie pieniedzy od ludzi .
Ten kto odkryje lek na łuszczyce dostanie nagrodę NOBLA i napewno sie o tym dowiecie ( to dopiero bedzie bomba ) a jak narazie pozostaje nam samotne zamoganie z tą wszą .
Znajdzcie sobie jeden lek który najlepiej wam pomaga ( byle nie steryd) i sie go trzymajcie .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 maj 2005 - 18:12:59

rorywkowy chyba mamy te same poglady na ta sprawe mozesz dac namiary na siebie albo odezwij sie do mnie dzieki i pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: ==>Pacia<== (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 maj 2005 - 12:04:17

Może jest to jakiś spsób olewnać to, wiem że pomyslicie ze jestem naiwna ale wierze ze kiedyś się obudze i niebedę miała tego dziadostwa bedę mogla zawsze założyc krótką spódniczke a ne tylko wtedy kiedy nie mam nic na nogach. Wkurza mnie to ze moje życie jest odczegoś uzależnione-od łuszczycy. Kocham góry a zawsze jeżdze nad morze bo to mi pomaga. Narazie nie moge tego zmienić ale nigdy dokoońca tego niezakceptuje. Całuski dla wszystkich
P.S. Dorota nienarzycaj się tak rozrwkowemu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: Maciej (---.chello.pl)
Data: 08 cze 2005 - 20:24:23

Latwo Ci powiedziec ja wlasnie przez ten stres ktory ta gowniana choroba powoduje to napiecie jakie wywoluje nie umiem normalnie zyc duzo zeczy przez nia stacilem. Naprawde staram sie jakos funkcjonowac jednak niejest to proste :-( naprawde musze chyba pojsc do jakiegos psychiatry bo juz nie daje rady tylko gdzie??? Czasem czuje sie jak bym byl w zaciasnym ubraniu cala skora sie spina jestem tak sciagniety wiem to glupio brzmi ale tak jest ostatnio jak siedzialem na spotkaniu w pracy to wszscy mnie obserwowali bylem taki spiety . Wszscy mowia cyt: "czlowwieku wyluzuj " ja naprawde staram sie jak moge ale wciaz jestem spiety zestresowany robie wszstko szybko trzese sie jak cos robie niewiem jak mam zyc naprawde. Brakuje mi takiego luzu takiego olewactwa luzactwa jak to zrobic??? Moze sa jakies tabletki na wyluzowanie na zloewactwo . Wiem to smiesznie brzmi ale naprawde duzo zalezy w moim zyciu od rownowagi psychicznej od wytrzymalosci psychicznej od optymizmu ja wciaz jestem ponury. Mam luszczyce od 15 lat teraz mam 24 mysle ze ta choroba bardzo mocno zaszkodzila mojej psychice ktora uksztaltkowala sie wraz znia i teraz te skotki sa juz nie odwracalne . Powiem jeszcze ze moja bolaczka jest lek i stres przy relacjach miedzy ludzkich nie chodzi tu o luszczyce w pracy bylem w krotkim rekawku wszstkim pokazuje. Ta luszczyca wywoluje u mnie dziwne napiecie czuje sie jakbym siedzial na szpilkach nadpobudliwosc lęki stresy depresja to wsstko mam non stop kazdy dzien wiaze sie z tymi rzeczami niema dnia asbym sobie czegos nie wkrecal rany ale sie rozpisalem :-( No niestety ale tak jest musialem wam otym opowiedziec jak ktos ma jakas rade dlamnie moze zna jakiegos psychologa zw trojmiescie ktory jest skuteczny to prosze o informacje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: goska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 cze 2005 - 22:30:12

dzieki ci za info mam 40 . myslalam, ze dalej bede ladna a to przyszlo.;0'
wrodzinie . nie obras sie to siedzi w naszych glowach. tak zazdroszcze naszym politykom, ze tak niczym sie nieprzejmuja.a u nas byle co juz jakis krosty, nawrotyi kicha.gg622897

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeczytajcie to koniecznie
Wysłane przez: goska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 cze 2005 - 20:25:29

przyjedz do ustki , to sprawdze ,mam 40

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.