Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 2 z 9
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 gru 2006 - 01:44:34

krzysiek ma racje zawsze masc chlodzaca na wszystkie podobne sprawy

Marian
, dostałem zastrzyk dożylnie z jakimś sterydem

z jakim i co dostales
jesli ktos daje ci cos i do tego w
zylke a ty nawet niewiesz co to
moje kondolecje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: aska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lut 2007 - 20:37:14

poparzyłam sie cygnoliną...pomozcie!...po jakim czasie te rany sie zagoją i co zrobic?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: Bogus (---.icm.edu.pl)
Data: 12 lut 2007 - 22:50:56

do 7 dni...najprawdopodobnije zluszczy ci sie to ...nawilzaj to najczesciej jak mozesz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: BIEDRONKA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 mar 2007 - 22:08:56

Wiecie moi drodzy co mnie..., i tu użyję mało eleganckiego słowa, WKURZA?
Fakt, ze mimo tysięcy popażonych cygnoliną ludzi, wciąż smaruje się nas tą maścią od stóp do głów, zamiast zrobienia próby na jednym lub dwu ogniskach! Czy nasi dermatolodzy zaczną nas wreszcie traktowac jak ludzi a nie laboratoryjne myszki? Dziwię się, że nie uprzedza się nas o ryzyku popażenia i nie zaleca się nam monitorowania pierwszej reakcji naszej skóry. NIektórzy lekarze zalecają naniesienie cygnoliny na 1h lub 2ha następnie jej zmycie...inni zaś doradzają jej aplikację na całą noc ...ci ostatni to pewnie zwolennicy rosyjskiej ruletki ciekawi..co kogo prędzej wykończy: cygnolina łuszczycę czy pacjęta...winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 kwi 2007 - 22:39:56

ja takze uzywalam cygnoliny.. i tez sie za pierwszym razem poparzylam - mimo bardzo dokladnej rady lekarza ,wszystko mi powiedzial dokladnie co moze mi sie stac jak wyjade sobie albo bede za dlugo trzymala na skorze.. mimo to ze sie starsznie na nogach poparzylam , mialam bolące strupy , małe ale duzo i bardzo bardzo bolały, uzywalam dalej tej cygnoliny winking smiley oczywiscie juz nie na te poparzone miejsca.. bo bylam cala wysypana. Ślady mam do teraz, takie ciemniejsze plamki ktore juz sie utrzymuja przez rok. Opalalam sie duzo na solarium na sloncu ale i tak jeszcze je widac a minal juz rok ponad.. aa po smarowaniu cygnolina natluszczalam na noc skore wazelina z parafinąa na te poparzone miejsca Alantan plus w kremie . Kąpałam sie jeszcze w nadmanganianie ;pp krotko mowiac cygnolina mnie uratowala po wysypie po sterydach - elosalic- i teraz mija dobre pol roku jak jestem calkiem czysta winking smiley pozdrawiam wszytskich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2007 - 09:26:04

Ola, czyli rozumiem że cygnolina ci pomogła ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: Klaudia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2007 - 17:25:41

Mi pomogla cygnolina po 3 miesiącach stosowania winking smiley
Ale doszłam do cygnolinu u stęzeniu 1,5 i musiałam maść spłukiwać po 20-30 minutach.
Wszystkie piżamy i pościele miałam czarne od tej maści, bo po tej maści sie nie chce spierac.
Ale powiem że warto było.
Nigdy nie wierzyłam cygnolinie , dlatego po miesiącu nie schodzenia rezygnowałam.
Ale tej zimy powiedziałam ze zobacze przeczekam kuracje, i podziałalo winking smiley
Jestem szczęśliwa i ząłuje ze nie zrobiłam tego wcześniej winking smiley
Nie wiem tylko czym pozbyć się łuszczycy na brzuchu, bo cygnoliny nie można stosować na fałdach i zgięciach.
Teraz niemam już nic ale musze natluszczać skóre taką masią natłuszczającą robioną.
Pozdrooowka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2007 - 20:55:07

tak tak pomogła i to bardzo winking smiley ;pp jak juz pisalam jestem czysta od kilku miesiecy..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 kwi 2007 - 08:31:24

Jak myślicie czy to dobry okres aby zaryzykować teraz z cygnoliną, czy odłożyć to na zimę ? Z tego co zrozumiałam to czekał by mnie długi okres gojenia.Doradżcie co zrobić i czy można po tym wychodzić na słońce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 kwi 2007 - 18:14:06

z tego co wiem to wczasie kiedy sie smarujesz nie mozna na pewno chodzic na solarium a zatem chyba slonce tez nie wskazane...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 maj 2007 - 14:12:57

Czy komuś jeszcze pomogła cygnolina ?Pytam bo wybieram się do dermatologa, ale sama nie wiem po co.Chyba zaryzykuję z tą cygnoliną,na innym forum ma pozytywną opinię.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: xmilan (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2007 - 10:55:35

cygnolina na ciało o,5 % i zmyć po 3 godzinach
cygnolina na głowę o,1 % i zmyć po 2 godzinach
dodatkowo na ciało laticort krem i maść borna
tak leczyć się około 2 misięcy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2007 - 13:22:52

Dzięki za radę ,ale czy na pierwszy raz, na ciało, nie za duże stężenie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2007 - 16:18:04

Warto uzyc cygnoliny, mi lekarz tez od razu przepisal 0,5 % stezenie, tylk oze to tzryma sie 2 h. Nawet nie mam rpzebarwien nie wiem czmeu... cygnoline mam w masci. Jest tez w pascie, ale ja sie ciezej zmywa. Pzodrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2007 - 10:42:22

Dzięki,dzisiaj jadę do dermatologa zobaczę, co z tego wyjdzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2007 - 08:30:03

Dostałam receptę na cignolinę, ale 2% do stosowania minutowego .Pierwszy dzień od 5 do 15 minut i codziennie czas ma być zwiększany o 5 min.Do tego jakaś maść robiona do natłuszczania z mocznikiem 3%.Tak ogólnie to nie bardzo pani chciała wypisać mi cignolinę, no bo lato,słońce ,ale ja i tak przecież nie będę paradować z takimi plamami więc sie zgodziła.A tak wogóle to nie mogę nigdzie wykupić lekarstw bo nie ma tego w aptekach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: markus (---.crowley.pl)
Data: 13 maj 2007 - 21:48:31

czesc,przeażacie mnie w swych opowieściach o stosowaniu cygnoliny - chodzi mi o poparzenia - czy wasi dermatolodzy naprawdę nie mówią precyzyjnie jak to stosować,
najwygodniej stosuje się ją w tzw terapi minutowej czyli zaczynamy od 10 min i kazdego dnia trzymamy parę minut dłużej ( 3 do 5) , jeżeli ktoś nigdy nie używał cygnoliny to najbezpieczniej bedzie użyć stężenia 1/16 bądż 0,1% , zwiększanie czasu przetrzymywania cygnoliny na skórze powyżej 30 min nie ma zbytnio sensu , lepiej zwiększyć dawkę ( skóra po pewnym czasie się przyzwyczaja i leczenie jedną dawka tzw "staje", zwiększenie dawki pomaga - pierwsze zastosowanie wyższej dawki daje uczucie rozgrzewania skóry przez maść )

do osoby która w szpitalu używała cygnoliny : twoja cygnolina wyglądała jak plastelina - najprawdopodobniej była to cygnolina z proderminą ( czy to była szara substancja? )- po pewnym czasie staje się ona sucha na skórze , gorzej się ją zmywa

jeżeli was cygnolina przypala to spróbójcie cygnoliny z proderminą ( prodermina obecnie chyba już nie do zdobycia ale może wam się uda) jest to mieszanka łagodniejsza dla skóry

jeszcze jedno , lekarze czasami na odczepnego wypisują recepty , pamiętajcie że są receptury na cygnolinę które dają maść łatwą w zmywaniu, dobre receptury daje lek . PLACEK w GDYNI ,ale ... jest drogi, ( receptę zawsze może przepisać lekarz rodzinny o ile macie jakąś receptę z recepturą )
pozdrawiam i życzę smarowania bez poparzeń , moj staż z łuszczycą to 17 lat smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: MAGDA (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2007 - 09:45:36

WITAM SERDECZNIE.
Ja choruję na łuszczyce 12 lat czyli dokładnie polowe mojego życia. o maściach na ł wiem prawie wszystko. W szpitalu przeleżąłąm już pełen rok ( wszystkie pobyty szpitalne zwiazane z łuszczycą).
NIGDY
Nie stosuje sie cygnoliny na twarz, głowę, uszy!!!!!!!!!
Jeślijuż jakiś idiota zapisał już Tobie te maść powinien poinformować Cie, że jesli wystąpią podrażnienia lub poparzenia to nalezy zmyć cygnolinę letnia woda z mydłem i posmarować grubą warsrwą hydrokorizonem!
aJeszcze jedno na co trzeba zwracać uwagę przy używaniu STERYDÓW lub CYGNOLINY
otóż nie wolno wychodzić NA SŁOŃCE z maściami!!! podrażnienie murowane
3MAJ sie i nie poddawaj

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2007 - 10:36:14

Słuchajcie,nie wiem czy piszecie do mnie ,ale ja cignolinę chciałam na własne życzenie.W tym rzecz, że prosiłam o stężenie 0,5 jak radziliście ,lecz doktor stwierdziła że ma lepsze doświadczenie w leczeniu szpitalnym i przepisała mi od razu 2 % stosowanie minutowe.No i tu mam problem, bo teraz nie wiem o jakie stężenie w aptece poprosić, bo mogą zrobić na zamówienie mniejsze.Dodam, że nie miałam z tym jeszcze styczności ale dużo czytałam na forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina... POMOCY!!! sad smiley
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 maj 2007 - 16:47:20

No i mam cignolinę 1% w skład której wchodzi dodatkowo vaselini,lanolini.Kosztowała mnie ta cignolina 58 zł,co mnie bardzo zdziwiło bo miała być tania.Druga robiona maść zawiera :urea 40, 3% sol.ac.borici 60,lanolini,eucerini 200.Mam pytanie do osób które praktykowały z cignoliną ,czy tą drugą maść smarować przed nałożeniem cignoliny jako zmiękczającą ,czy po, jako natłuszczająca ,bo w końcu nie wiem.Może wiecie jeszcze czy obie te mąśći powinny stać w lodówce, czy niekoniecznie ,bo panie w aptece nie bardzo wiedziały.Pomóżcie .Z góry dziękuję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 2 z 9



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.